Dobre knjige koje nikada nisu doživele srpsko izdanje

Ilija_The_Clairvoyant

Zainteresovan član
Poruka
365
Oke, mislim da nema ovakve teme. Navedite naslov, autora i kratko obrazlozenje. Let the games begin...
countak.jpg

Korzybski-Science And Sanity, Manhood Of Humanity
Ne samo sto je prakticno od nule kreirao citavu naucnu disciplinu (general semantics) i najzad pokidao veze izmedju jezika i aristotelovskog rezovovanja, vec je snazno uticao na formiranje e-prime varijante engleskog jezika.




btw stvarno obozavam ove kreativne omote...
KorzybskiScience.jpg
 
Izgleda da cu biti i ovde usamljen, ali, oke, da dodam jos jedan unos za veceras.

Christopher S Hyatt - Undoing Yourself with Energized Meditation and Other Devices
Šef New Falkona udara sa mislim svojom prvom knjigom. Za ovu knjigu sam čuo čitajući Robert Anton
Wilsona, i nimalo nisam zažalio što sam je pročitao, iako je manje suptilna nego što RAW nagoveštava. Inače, jedno poglavlje je odrađeno u obliku stripa, što ostavlja fantastičan utisak.

Chrystopher S Hyatt - An Interview With Israel Regardie
Mega cool knjiga. Hyatt je napravio ogroman (150+ strana), prosvetljujuć, mega-zanimljiv intervju sa jednim od citiranijih i bitnijih likova u svetu okultizma. Nezaobilazno štivo za sve zainteresovane za mističku tradiciju.

Chrystopher S Hyatt

Manly P. Hall-THE SECRET TEACHINGS OF ALL AGES
Autor brojnih predavanja o raznoraznim mističkim praksama, mitu, religiji, zen budizmu, itd., napisao je ovu, jednu od najsveobuhvatnijih studija o mističkom simbolizmu.
 
svidja mi se sto od pocetka ove teme postoji preferencija ka okultizmu :)

meni je najkrivlje sto ne postoje srpska izdanja...

Gerald Gardner - Witchcraft Today
Gerald Gardner - The Meaning of Witchcraft
i jos neke knjige Margaret Murray

interesantna literatura koja ima moc transformacije pojedinca...mislim da bi se njihov pristup fino uklopio u neka od nasih kulturoloskih konstrukata i mislim da su nam njihove ideje bliske....

ali ipak najveca steta sto na srpskom jeziku ne postoje (a ja sam se nosio mislju da pocnem da ih prevodim)

monumentalne, potpuno prosvetljujuce storije:

Robert Anton Wilson - Illuminatus trilogy i Shroedinger`s cat koje su neprocenjivo SF blago modernog vremena....

Milsim da bi trebalo posvetiti paznju i poeziji u novijoj izdavackoj politice i ja bih najvise voleo da vidim nasa izdanja Robeta Burnsa, i posebno Philipa Sidney-a ciji su soneti toliko vazdusato savrseni da mislim niko jos uvek nije uspeo da ih pretekne...
 

Back
Top