Virtuelna realnost

apotekarka:
Hektor:
apotekarka:
Mi smo se sinoć upoznali sa našim virtualnim prijateljima i sada više nisu virtualni nego realni :D
Sada si priznala da je realnost iznad virtualnog!
Da naravno, zar to neko dovodi u sumnju?
Tu se svi slazemo i nista ne sumnjamo.Medjutim,citao sam,kod Japanaca,gde vlada kult mrtvih,cudna novina:Odredjeni dan u godini kad se posecuju groblja i nosi cvece,danasnji mladi Japanci sednu za kompjuter koji ih vodi preko monitora do groblja i polazu cvece na grob roditelja,a sve u toploj sobi za kompjuterom!Japanci idu ispred svih,jednog dana ce to biti i kod nas,pa se pitam: sta nam donosi virtuelna realnost!
 
Hektor:
apotekarka:
Hektor:
apotekarka:
Mi smo se sinoć upoznali sa našim virtualnim prijateljima i sada više nisu virtualni nego realni :D
Sada si priznala da je realnost iznad virtualnog!
Da naravno, zar to neko dovodi u sumnju?
Tu se svi slazemo i nista ne sumnjamo.Medjutim,citao sam,kod Japanaca,gde vlada kult mrtvih,cudna novina:Odredjeni dan u godini kad se posecuju groblja i nosi cvece,danasnji mladi Japanci sednu za kompjuter koji ih vodi preko monitora do groblja i polazu cvece na grob roditelja,a sve u toploj sobi za kompjuterom!Japanci idu ispred svih,jednog dana ce to biti i kod nas,pa se pitam: sta nam donosi virtuelna realnost!
Hiperintelekt i ubrzanje znanja.
Sa druge strane, gojaznost i paranoju.
 
Hektor:
apotekarka:
Hektor:
apotekarka:
Mi smo se sinoć upoznali sa našim virtualnim prijateljima i sada više nisu virtualni nego realni :D
Sada si priznala da je realnost iznad virtualnog!
Da naravno, zar to neko dovodi u sumnju?
Tu se svi slazemo i nista ne sumnjamo.Medjutim,citao sam,kod Japanaca,gde vlada kult mrtvih,cudna novina:Odredjeni dan u godini kad se posecuju groblja i nosi cvece,danasnji mladi Japanci sednu za kompjuter koji ih vodi preko monitora do groblja i polazu cvece na grob roditelja,a sve u toploj sobi za kompjuterom!Japanci idu ispred svih,jednog dana ce to biti i kod nas,pa se pitam: sta nam donosi virtuelna realnost!

Nemam reči....... :roll:
 
Priznajem da imam par odlicnih virtuelnih prijatelja, i uopste mi ne smeta sto ih jos nisam srela. Nekako su uvek tu kada mi zatrebaju i hej, neverovatno kako me razumeju.
A da, ja spadam u onu grupu koja ce reci drugarici iz RL da nema sada vremena za nju jer je neko ceka na netu :).
 
mishica:
Priznajem da imam par odlicnih virtuelnih prijatelja, i uopste mi ne smeta sto ih jos nisam srela. Nekako su uvek tu kada mi zatrebaju i hej, neverovatno kako me razumeju.
A da, ja spadam u onu grupu koja ce reci drugarici iz RL da nema sada vremena za nju jer je neko ceka na netu :).

Koliko imas godina? Stvarno me zanima?
 
alex_cool:
Hiperintelekt i ubrzanje znanja.
Sa druge strane, gojaznost i paranoju.
Ovo mi nikad jasno biti nece.
Zasto mnogi ljude koji rade za racunarima zamisljaju kao debele, malene i bubuljicave.
Ako neko sedi ispred racunara i radi u kucnom ambijentu to je potpuno isto kao i neki direktor koji dojde na posao zavali se u fotelju i piskara dva sata, a tri sata izvali noge na sto i kulira.
 
mishica:
Groucho Marx:
Koliko imas godina? Stvarno me zanima?

Mislis da je to u pitanju?
A sta da kazu oni mnogo stariji koji su na netu sve vreme, koji izgovor oni da nadju?
:)

Svako ima neki svoj razlog... Nisam reagovao na to, nego na ovu recenicu
mishica:
A da, ja spadam u onu grupu koja ce reci drugarici iz RL da nema sada vremena za nju jer je neko ceka na netu.
To mi je malo... nejasno... I zabrinjavajuce, ako postane opsta pojava :wink:
 
Imala sam najbolju nameru da objasnim, medjutim...
isto onako kako u RL ne bih pricala svakom o sebi, tako necu ni tu. Verovatno sam pogresila sto sam uopste postovala ovde, htela sam samo reci da se ne plasim priznati da imam virtuelne prijatelje... neka ostane na tome.
 
Кулиража:
alex_cool:
Hiperintelekt i ubrzanje znanja.
Sa druge strane, gojaznost i paranoju.
Ovo mi nikad jasno biti nece.
Zasto mnogi ljude koji rade za racunarima zamisljaju kao debele, malene i bubuljicave.
Ako neko sedi ispred racunara i radi u kucnom ambijentu to je potpuno isto kao i neki direktor koji dojde na posao zavali se u fotelju i piskara dva sata, a tri sata izvali noge na sto i kulira.
Ja nisam debeo i bubuljicav, ali jesam mali(1.72m) :)
 
Kad sam bio mali,trcao sam za loptom,bavio se sportom malo kasnije,a evo,danas raste citava generacija vaspitana na igricama,sedeci ispred kompjutera!To nije zdravo,medjutim to je svetski trend,mozda sve ispadne dobro,setimo se da je oduvek postojao sukob generacija.Radja se Novi Svet!
 
Hektor:
NaraYan:
Mi zivimo u virtualnoj stvarnosti.
Sve je Maya.
Dragi moj NaraYan,ovo sve objasnjava (da je sve Maya).Imas pravo i slobodu da tako verujes.Medjutim,nasa kultura i civilizacija TAKO NE VERUJE! Ja VERUJEM U SMISAO !!!

Zasto bi verovanje u Mayu (ili Matrix, sto mu dodje na isto) negiralo veru u smisao? Ne razumem sta si mislio...

I razmisljao sam o tom sukobu generacija... Verovatno jeste to, moguce je da mi ne kapiramo... Ali i dalje mislim da je zlocin kupiti detetu kompjuter. Ono ima noge i ruke koje su predvidjene da ih iskoristi za obavljanje nekih drugih stvari u detinjstvu, a dupe mu ne sluzi samo za sedenje
ispred monitora... Klasicno opravdanje roditelja je to da zele da decu pripreme za novu eru, da bude spremno i da poznaje kompjutere... Kompjuteri su pravljeni za glupake (user=looser), i citava stvar, sve sto treba prosecnom coveku, moze da se nauci za nekoliko dana.

Postoje igrice tipa, pecanje :roll: Uzmi yebeni stap i idi na reku... Ili klinac igra fifu ili neki basket na kompu. Streljao bih te roditelje. Lupi ga po glavi (ali blago :) )i izbaci ga na ulicu...
 
Po budizmu,Maya je sveopsta iluzija,koja ide dotle da je i samo postojanje i coveka i sveta iluzija.Zato NaraYan i tvrdi da nista nema smisla,pa da ne postoji ni on,ni mi ili iko.Sve se vraca u nirvanu posle mnogih inkarnacija,gde placamo karmicke dugove,i na kraju,utapanjem u nirvanu gubimo licnost,jer je nirvana bezlicno blazenstvo koje sve ispunjava...gubljenje licnosti je duhovno samoubistvo!
 
Groucho Marx:
Zasto je gubljenje licnosti duhovno samoubistvo?
Svesno zrtvovati svoju licnost,prestati ti da budes ti,nema te,nema tvoga ja,i kao kap vode u okeanu utopiti se u nirvanu,koja jeste blazenstvo,ali za koga,pa tamo nema licnosti,nema nikog,cak i sama nirvana ne predstavlja nikakvu licnost,nema svoje ja,e svesno ici na to je duhovno samoubistvo!
 

Back
Top