Realiti šouovi

Margarina

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.210
Početkom 21 veka zapljusnuti smo valom rijaliti šouvova,što muzičkih što onih drugih.Zašto se ljudi prijavljuju tamo? Zbog lake zarade? Zbog 15 minuta slave ili nećeg trećeg? Misle li da će tako lakše dobiti poslovne ponude.Neki pobjednici ne traju dugo,aneki učesnici koji nisu ostali do kraja stvaraju karijere.Nekako mi se čini da pobednici osim para ne uspiju otići dalje pa im to ostane epizoda osim ako ne ulože pametno taj novac il se uguraju u šou biznis?Koje je vaše mišljenje?
 
Početkom 21 veka zapljusnuti smo valom rijaliti šouvova,što muzičkih što onih drugih.Zašto se ljudi prijavljuju tamo? Zbog lake zarade? Zbog 15 minuta slave ili nećeg trećeg? Misle li da će tako lakše dobiti poslovne ponude.Neki pobjednici ne traju dugo,aneki učesnici koji nisu ostali do kraja stvaraju karijere.Nekako mi se čini da pobednici osim para ne uspiju otići dalje pa im to ostane epizoda osim ako ne ulože pametno taj novac il se uguraju u šou biznis?Koje je vaše mišljenje?

Zavisi o kom realiti šou se radi ali mislim da je generalno najizraženiji motiv

1.egzibicionizam, (posebno istaknut u emisiji Trenutak istine)
2. zatim želja da se zaradi novac.
Posle već slede motivi koje si već spomenula, npr. da se povećaju poslovne ponude, da se čovek ,,ugura'' u svet šou-biznisa itd.

Nije ovo neka velika dilema. Mnogo je veća (bar meni), zašto to ljudi gledaju?
 
Mislim da su razlozi pare,ponesenost da ce postati zvezde,dobiti posao,osecati se bitnim,slavnim,popularnim,neko jednostavno voli da eksperimentise sa sobom...Nemam nista protiv tako necega,ali smatram da se mnogo potenciraju takve emisije,nekad mi bude lepo muka kad reklamiraju VB,farmu..jer znam da ce onda non-stop samo to biti na tv-u.Problem je sto programska sema prati gledanost i oni daju ono sto gledaoci najvise prate,a to i nije bas dobro.Nema vise lepih ctranih programa,kvizova za decu,emisija za decu,edukativni programi su u manjku,muzicke emisije su u manjku kao sto je bila jedna pesma jedna zelja,fali dobrih fimova za decu,za odrasle ali da su nenasilni..i po meni docice do prezasicenja.Emisije su nekvalitetne,vode ih ljudi koji nisu voditelji po struci,postavljaju prosta pitanja,sad svi kopiraju emisiju Ognjena Amidzica gde je sustina sto ludje-to bolje,sto provokativnije-to je gledanije.
 
Mislim da su razlozi pare,ponesenost da ce postati zvezde,dobiti posao,osecati se bitnim,slavnim,popularnim,neko jednostavno voli da eksperimentise sa sobom...Nemam nista protiv tako necega,ali smatram da se mnogo potenciraju takve emisije,nekad mi bude lepo muka kad reklamiraju VB,farmu..jer znam da ce onda non-stop samo to biti na tv-u.Problem je sto programska sema prati gledanost i oni daju ono sto gledaoci najvise prate,a to i nije bas dobro.Nema vise lepih ctranih programa,kvizova za decu,emisija za decu,edukativni programi su u manjku,muzicke emisije su u manjku kao sto je bila jedna pesma jedna zelja,fali dobrih fimova za decu,za odrasle ali da su nenasilni..i po meni docice do prezasicenja.Emisije su nekvalitetne,vode ih ljudi koji nisu voditelji po struci,postavljaju prosta pitanja,sad svi kopiraju emisiju Ognjena Amidzica gde je sustina sto ludje-to bolje,sto provokativnije-to je gledanije.

:hahaha: Važno da on nikoga nije kopirao i da mu emisija nije smeće !!! Pogotovu kad gošćama postavlja pitanje da li su vam bradavice bele ili crne, tu je jako zanimljiv i originalan.:roll:
 
Početkom 21 veka zapljusnuti smo valom rijaliti šouvova,što muzičkih što onih drugih.Zašto se ljudi prijavljuju tamo? Zbog lake zarade? Zbog 15 minuta slave ili nećeg trećeg? Misle li da će tako lakše dobiti poslovne ponude.Neki pobjednici ne traju dugo,aneki učesnici koji nisu ostali do kraja stvaraju karijere.Nekako mi se čini da pobednici osim para ne uspiju otići dalje pa im to ostane epizoda osim ako ne ulože pametno taj novac il se uguraju u šou biznis?Koje je vaše mišljenje?

Ne znam ko je svojevremeno rekao (mislim Erika Jong) da u danasnje vreme nisi postigao nista ako se ne pojavis na TV. To vreme doslo je i kod nas, ali je beda (identiteta, licnosti, ambicija) utoliko veca.
 
Svi se oni nekako nadaju da ce postati zvezde, jer veruju da su originalni, neponovljivi, talentovani za razne stvari, i u stanju su sve da urade ne bi li ih neko 'bitan' primetio. Svi zajedno nisu procitali dve ozbiljne knjige.. Mene vise cudi masa koja se zaludjuje time :roll:
 
Mislim da narod gleda te emisije jer je znatizeljan. Jednostavno ta zelja da zavire u tudje dvoriste vuce ih da gledaju te emisije. I onda se prepricavaju do naredne. I tako sve u krug.
Narod gleda jer je neopisivo glup.Daj mu ono sto trazi,kazi mu ono sto zeli da cuje i kupio si ga za nista.Rialiti show emisije su vrlo precizno izmisljene i one nisu slucajno tu.Stopa gledanosti uvek pokazuje vlasti na kojem je nivou inteligencija njegovog naroda,a ucesnici su inace toliko debelo iskompleksirane osobe,da je za povracanje i gadjenje.Cisto gubljenje vremena,a ipak dokaz koliko su ljudi u biti mizerna stvorenja(barem vecina).
 
Početkom 21 veka zapljusnuti smo valom rijaliti šouvova,što muzičkih što onih drugih.Zašto se ljudi prijavljuju tamo? Zbog lake zarade? Zbog 15 minuta slave ili nećeg trećeg? Misle li da će tako lakše dobiti poslovne ponude.Neki pobjednici ne traju dugo,aneki učesnici koji nisu ostali do kraja stvaraju karijere.Nekako mi se čini da pobednici osim para ne uspiju otići dalje pa im to ostane epizoda osim ako ne ulože pametno taj novac il se uguraju u šou biznis?Koje je vaše mišljenje?

....i ko zna cega jos
 
Oni koji prave takve emisije,imaju motiv i zove se novac.Oni koji učestvuju imaju isti motiv i još nekoliko njemu sličnih(kako bi drugačije bili prisutni u mediju? To je jedini način..oni koji se "probijaju" silikončićima,skalpelima i otvaraju usta a tek topao vazduh izlazi..misle da pjevaju,oni čije je sunce na zalasku pa bi da renesansiraju sebe i tako redom )
Ali koji je motiv (u vrijeme kad svaka baba zna upravljati daljinskim upravljačem) onih koji gledaju to smeće?!
Oni su problem,jer to kupuju.Oni,jer je to dno dna.I da ne govorimo o njima kao psihološkim jadnicima,već kao o sociološkom fenomenu..Kuda ideš,čovječe?
 
mozda je pravo pitanje "sta lezi iza tih soua?"
navikavanje ljudi na orvela?
implementacija survejlens sistema je sveprisutna..daans imamo kamere ispred svake trafike..u kaficima.na ulici..za koju godinu ce sve mi se cini uci survejlens u kuce ljudi..i to dobrovoljno..
dala baba dinar da udje u kolo dala bi dva da izadje j b ga
 
Narod gleda jer je neopisivo glup.Daj mu ono sto trazi,kazi mu ono sto zeli da cuje i kupio si ga za nista.Rialiti show emisije su vrlo precizno izmisljene i one nisu slucajno tu.Stopa gledanosti uvek pokazuje vlasti na kojem je nivou inteligencija njegovog naroda,a ucesnici su inace toliko debelo iskompleksirane osobe,da je za povracanje i gadjenje.Cisto gubljenje vremena,a ipak dokaz koliko su ljudi u biti mizerna stvorenja(barem vecina).

Da, i kada se ta glupost pomesa sa znatizeljom da zaviri u tudje dvoriste, dobija se masa koja sedi pred televizorom i ne trepce dok gleda ove "edukativne emisije". :roll:
 
Zavisi o kom realiti šou se radi ali mislim da je generalno najizraženiji motiv

1.egzibicionizam, (posebno istaknut u emisiji Trenutak istine)
2. zatim želja da se zaradi novac.
Posle već slede motivi koje si već spomenula, npr. da se povećaju poslovne ponude, da se čovek ,,ugura'' u svet šou-biznisa itd.

Nije ovo neka velika dilema. Mnogo je veća (bar meni), zašto to ljudi gledaju?

Ovo i mene zanima. :dontunderstand:
 
Zbog zelje da iskoce iz mase, da sebi stvore priliku da ih neko vidi, prepozna u njima neki interes ili kvalitet i da time promene svoj zivot od koga ne mogu ocekivati mnogo.

Drugi se prijavljuju zbog novca

Treci iz cistog egzibicionizma
 
Imam osećaj da veliki broj ljudi gleda Trenutak istine samo da bi posle emisije mogao da kaže ,,Uh, kakvih sve ima, ja sam super''. Ogroooooomnaaaa je potreba ljudskog ega da se oseća superiorno i da ima pozitivnu sliku o sebi...
 

Back
Top