Ako neko zna.....

A šta studiraš ako nije tajna? Mislim...ne znam gde se ove teme obrađuju.
E sad, što se tiče kreativnih testova tu se verovatno misli na testove kreativnosti kojih ima mnogo i stvarno ne znam da postoje neka standardna dva koja se najčešće koriste (bilo u HR bilo u Srbiji).
A što se tiče Margaret Mid, koliko ja znam ona nikada eksplicitno nije govorila o adolescenciji. Ona je bila antropolog pa prosto, nije ni bila mnogo kompetentna za tu temu. Međutim, u tim njenim antropološkim pohodima :) na raznorarazna plemena i ostrva, Mid se između ostalih tema, interesovala i za pitanje, kako adolescenti iz tih plemena prolaze kroz ovaj period. Kako prolaze kroz pubertet i da li pubertet uopšte postoji u tim primtivnim plemenima. Kada i kako se razvija seksualnost kod osoba ovih godina. Često je vršila komparaciju adolescentnog života savremenog i primtivnog društva. O njenim istraživanjima kao i rezultatima (a mislim da ćeš upravo tu naći odgovor na tvoje pitanje) možeš mnogo naći i na internetu, ali neku konkretnu teoriju o adolescenciji, mislim da nikada nije ni dala.
 

Back
Top