Abortus

Abortus?

  • Za

  • Protiv


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

martta

Primećen član
Poruka
899
U Srbiji se godišnje obavi od 150.000 do 200.000 abortusa, a oko 7.000 njih čine prekidi neželjenih trudnoća devojaka mlađih od 18 godina.:sad2:

Da li ste za ili protiv i zasto?
 
svaka osoba ima pravo da odluci sto zeli sa svojim tijelom i stoga ima pravo i na abortus
jedini slucaj kada sam protiv
je u onim situacijama kada se isti koristi serijski umjesto kontracepcije
 
svaka osoba ima pravo da odluci sto zeli sa svojim tijelom i stoga ima pravo i na abortus

Slazem se sa tobom sa pravne strane. Zaista abortus mora biti dozvoljen po zakonu. (kao sto i jeste kod nas)
Mada sa moralne strane sam protivnik abortusa, jer je to za mene ravno ubistvu.
Zena ima pravo da odluci sta zeli sa svojim telom, ali pravo na zivot je starije od toga.:rtfm:

Nikad ne bih neku devoju nagovarao na to, niti pomagao u tome.

jedini slucaj kada sam protiv
je u onim situacijama kada se isti koristi serijski umjesto kontracepcije

Muka mi je od takvih slucajeva. :(
Kad ce ljudi da shvate da abortus nije kontracepcija. :rtfm: :rtfm:
 
U Srbiji se godišnje obavi od 150.000 do 200.000 abortusa, a oko 7.000 njih čine prekidi neželjenih trudnoća devojaka mlađih od 18 godina.:sad2:
150.000 - 200.000 je sramotna brojka.
Toliko mnogo abortusa pokazuje da je u Srbiji upotreba kontraceptivnih sredstava veoma mala. Da li ih je mozda blam da kupe kondom? Ili ne znaju da treba ? :dontunderstand:
Ova brojka je jednako sramotna za zene i za muskarce.
Ocigledno nam svima treba seksualno obrazovanje.
Da li ste za ili protiv i zasto?
Objasnio u predhodnom postu.
 
Slazem se sa tobom sa pravne strane. Zaista abortus mora biti dozvoljen po zakonu. (kao sto i jeste kod nas)
Mada sa moralne strane sam protivnik abortusa, jer je to za mene ravno ubistvu.
Zena ima pravo da odluci sta zeli sa svojim telom, ali pravo na zivot je starije od toga.:rtfm:
nije "ravno ubistvu" vec jeste ubistvo
zivot je postojao/preduzeta je akcija/vise ne postoji, abortus je samo eufemizam

objasni kako to tacno mislis da je pravo na zivot "starije" od prava na svoj zivot?
 
na osnovu cega?

Zivot ili telo ? :confused:
Za mene nema dileme. Zivot je vazniji.

Jednostavno ne mogu da prihvatim kao razuman izgovor ''pravo na odlucivanje o sopstvenom telu' koji zene koriste da bi opravdale abortus.
Moje misljenje je da je pravo na zivot mnogo vaznije, i da dete ima pravo da se rodi.
Na osnovu cega ? Pa zato sto se radi o ZIVOTU.
Pravo na zivot mora biti neprikosnoveno. Zena ima pravo da odlucjuje o svom telu, samo ako pri tome ne uskracuje (oduzima) zivot drugom. Zivi i pusti da zive.

Majcine greske ne treba neko zivotom da placa.
Neka se cuva drugi put, ili neka ne siri noge.
Ljudi moraju biti odgovorni za posledice svojih dela. :rtfm:
 
Zivot ili telo ? :confused:
Za mene nema dileme. Zivot je vazniji.

Jednostavno ne mogu da prihvatim kao razuman izgovor ''pravo na odlucivanje o sopstvenom telu' koji zene koriste da bi opravdale abortus.
Moje misljenje je da je pravo na zivot mnogo vaznije, i da dete ima pravo da se rodi.
Na osnovu cega ? Pa zato sto se radi o ZIVOTU.
Pravo na zivot mora biti neprikosnoveno. Zena ima pravo da odlucjuje o svom telu, samo ako pri tome ne uskracuje (oduzima) zivot drugom. Zivi i pusti da zive.

Majcine greske ne treba neko zivotom da placa.
Neka se cuva drugi put, ili neka ne siri noge.
Ljudi moraju biti odgovorni za posledice svojih dela. :rtfm:
djete postoji samo kao parazit, dio uterusa, dok se ne razvije dovoljno
u tom stadijumu, kao dio tijela, on nije jedinica vec podskup
sto tu nije jasno?
 
djete postoji samo kao parazit, dio uterusa, dok se ne razvije dovoljno
u tom stadijumu, kao dio tijela, on nije jedinica vec podskup
sto tu nije jasno?

Nije kamen. Sta tu nije jasno.
Za nekoliko meseci se rodi, i vise nije deo tela.
Nije to dlaka ili zub. Odstranis ga i koga briga. 'Parazit' je ZIVOT.

Kad se radi o depilaciji mozes da odlucis da li ces je raditi ili ne, zato sto se radi o tvom telu. I to ti niko ne osporava. Kad govorimo o abortusu radi se o necemu potpuno drugacijem, radi se o ZIVOTU i uskracivanju prava na isti. Tema nije, niti sme biti pravo na odlucivanje o telu, nego pravo na zivot. Razlika je sustinska.

Nije ni cudo sto ima toliko abortusa, kad je zenama otici na abortus isto kao otici na depilaciju. Sitnica. :(

Nego da li ti smatras da je abortus OK?
 
abortus je i ubistvo i pravo na svoje tijelo
fetus je i zivo bice i samo parazitni dio tijela u fazi kada se isto obavlja

buduci da nisi ni zena ni fetus, ne vidim iz kog ugla ucestvujes na temi
 
abortus je i ubistvo i pravo na svoje tijelo
fetus je i zivo bice i samo parazitni dio tijela u fazi kada se isto obavlja

buduci da nisi ni zena ni fetus, ne vidim iz kog ugla ucestvujes na temi

Kao bivsi 'parazit', fetus, dajem sebi pravo da ucestvujem na temi.

Razumeli smo se da imamo razlicito misljenje ti na abortus gledas kao pravo na odlucivanje o telu, a ja kao na uskracivanju prava na zivot.

Pozdrav i svako dobro :bye:
 
Zasto serete koji *****....jel neko od vas dosao u situaciju da devojka zatrudni, sa srednjom skolom, ili je krenula na fax? Da ostavi sve, da se uda? Sad sledi odgovor, da danasnja zena moze da postigne sve i da nikada nije kasno za studije, posao...bla bla.
Sta ako su njeni roditelji malo zajebaniji, pa jos dodje kuci i kaze da je trudna? Sad opet sledi odgovor da treba da se razumeju, i da takvih roditelja nema, i ovo je 21. vek.

Treba i dobro je sto moze da odlucuje sta ce da cini sa svojim zivotom. Jedino ako ste oboleli nacionalista sa strahom bele kuge, i da ce srbi nestati....onda zabranite
 
Kao bivsi 'parazit', fetus, dajem sebi pravo da ucestvujem na temi.

Razumeli smo se da imamo razlicito misljenje ti na abortus gledas kao pravo na odlucivanje o telu, a ja kao na uskracivanju prava na zivot.

Pozdrav i svako dobro :bye:

I jedno i drugo je ispravno...:confused:

Ja ne mogu da odredim tačno da li sam za ili protiv..možda kad bi postojala
i neka medju varijanta...:think:..ipak, tu nema sredine..ili jesi ili nisi...:(..
 
I tako nas je previse na planeti cemu tolika mistifikacila zivota.Ima on predivne forme i bez nase destruktivne vrste.Sagledajte planetu u celini pogledajte sta radimo kao vrsta Majci zemlji, ona ima ogromnu dusu i moc jos je blaga prema vrsti koja joj cepa i pali pluca razara utrbu podzemnim nuklearnim eksplozijama,Koliko smo zivotinjskih vrsta unistili nepovratno do sada,kad shvatimo da smo svi jedno onda ce mo i svoju vrstu nauciti da sacuvamo.Dokle god egoisticno brinemo samo za svoju sortu jeduci sva druga bica i nasi ce fetusi biti necuja hrana.Svesnost na globalnom nivou je jedini spas a na tome treba bogme poraditi.
 
svaka osoba ima pravo da odluci sto zeli sa svojim tijelom i stoga ima pravo i na abortus
jedini slucaj kada sam protiv
je u onim situacijama kada se isti koristi serijski umjesto kontracepcije

Pre par nedelja u čekaonici kod ginekologa nisam mogla da ne čujem razgovor između 2 gospođe koje su prešle 40-u. "Prošli put kad sam išla na kiretažu, super je bilo. Doktor je bio super, ja ga pitala da li je počeo, a on kaže - evo završavam"- praćeno smehom, hihihi, hahaha. Bila sam u šoku. O abortusu je pričala kao ja recimo o odlasku kod frizera. :eek:

Neka radi ko šta hoće, ali mi se ovaj razgovor urezao u pamćenje. Nisam mogla da verujem da neko ima tako ležeran odnos prema tome. :neutral:
 
Pre par nedelja u čekaonici kod ginekologa nisam mogla da ne čujem razgovor između 2 gospođe koje su prešle 40-u. "Prošli put kad sam išla na kiretažu, super je bilo. Doktor je bio super, ja ga pitala da li je počeo, a on kaže - evo završavam"- praćeno smehom, hihihi, hahaha. Bila sam u šoku. O abortusu je pričala kao ja recimo o odlasku kod frizera. :eek:

Neka radi ko šta hoće, ali mi se ovaj razgovor urezao u pamćenje. Nisam mogla da verujem da neko ima tako ležeran odnos prema tome. :neutral:
sto manje znas, to si vise lazeran
manjak seksualnog obrazovanja uzima svoj danak
 
I tako nas je previse na planeti cemu tolika mistifikacila zivota.Ima on predivne forme i bez nase destruktivne vrste.Sagledajte planetu u celini pogledajte sta radimo kao vrsta Majci zemlji, ona ima ogromnu dusu i moc jos je blaga prema vrsti koja joj cepa i pali pluca razara utrbu podzemnim nuklearnim eksplozijama,Koliko smo zivotinjskih vrsta unistili nepovratno do sada,kad shvatimo da smo svi jedno onda ce mo i svoju vrstu nauciti da sacuvamo.Dokle god egoisticno brinemo samo za svoju sortu jeduci sva druga bica i nasi ce fetusi biti necuja hrana.Svesnost na globalnom nivou je jedini spas a na tome treba bogme poraditi.

Zato što život i JESTE čudo. Ti bi to, kao ona koja obožava Majku, trebalo da znaš. Da ljudska sorta brine o svojoj sorti umela bi da brine i o svemu drugom. Ako je za nekog sopstveni fetus parazit koliko mu onda može značiti bilo koje drugo biće?

I da se izjasnim: abortus=ubistvo!
 
Ubistvo tacno ali ubstvo ti je sastavni deo zivota,nije li tvoj organizam skup odrdjenod broja celija koje su odlucile da zuve u kolonoji zvanoj ti neke druge celije koje zovemo baktrije zive odvojeno ali su opet neka kolonija koja se bori za zivot kad one traze hranu i napadnu tvoju koliniju ti popijes antibiotik i pobijes ih.
Ni jedan tvoj trenutak zivota ne prodje da neko ne bude ubijen od strane tvog imuno sistema.Svi smo mi kolonije celija koje se bore da preziva,samo sto neke znaju bolje da misle i mastaju.Ubiti jednu pet ili miljardu celja zivot je ugasen to je ubistvo pricamo o principu ne o stepenu delanja.
 
I Bog stvori bakteriju na Zemlji, i dade joj energiju, i reče joj:
"Evo, sada se sama kreći i hrani i koristi energiju sa Sunca, i razmnožavaj se; i onda se udružuj i razmenjuj energiju sa istima; i koncentrišite svoju energiju i stvarajte velike kolonije; i napravite biljku, i životinju, i čoveka; i neka se svi oni množe i onda sjedinjuju sa istima; i neka stvaraju svoje zajednice jedinki i svoje kolonije i sjedinjuju svoju energiju i neka se njihove zajednice razmnožavaju i ujedinjuju, i neka čitav svet i sve u njemu bude u stalnom razmnožavanju i ujedinjavanju; i sve neka je živo, i neka je u večitom stvaranju - kao što je u čitavom Svemiru!" Vecito stvaranje podrazumeva i vecito umirnje dok smo u materijalnoj ravni.
 

Back
Top