KO UPRAVLJA NASIM ZIVOTIMA?

MUDRICA

Primećen član
Poruka
811
Odmah cu da vas zamolim da pri svojim odgovorima izbegavate religijska shvatanja samo iz razloga sto nije dozvoljeno... :roll:

Dakle, da li mislite da je covek tvorac svoje sudbine ili je zivot mozda vise splet neobicnih okolnosti na koje ne mozemo da uticemo (ili kombinacija to dvoje)?
 
Obe su vezane,jedna za drugu.Ali,definitivno sami upravljamo svojom sudbinom i radimo ono sto zelimo,idemo gde zelimo,volimo koga zelimo...krojimo sami svoju sudbinu,ali moze biti splet okolnosti koje mozes ili ne mozes da izbegnes.Sve zavisi od nas samih i nase spoljasnje i unutrasnje licnosti,da li nesto zelimo ili ne zelimo da nam se dogodi u zivotu.
 
...kao biras put, ali postoje znakovi pored puta... prvo moras da ih VIDIS (mnogi ih ne vide)...pa onda da ih stvarno PROTUMACIS (mnogi ne znaju da tumace)...i onda...vidis...od te tvoje sposobnosti VIDOVNJASTVA zavisi koliko je zivot u tvojim rukama...koliko je tvoj zivot kao tvoja tvorevina bogat ili ne...koliko je tvoj zivot vredan da se zivi ili nije...inace...ja verujem u to da covek tim spoljnim silama moze i da manipulise, ne uvek, ali mnogo moze da promeni u svoju korist...samo ako VIDI tj. ako je dovoljno SVESTAN i SAMOSVESTAN! :P
 
Ili sto bi rekla Alanis:

Well life has a funny way of sneaking up on you
When you think everything's okay and everything's going right
And life has a funny way of helping you out when
You think everything's gone wrong and everything blows up
In your face


Mada, cela pesma je ok za temu...
 
MUDRICA:
Odmah cu da vas zamolim da pri svojim odgovorima izbegavate religijska shvatanja samo iz razloga sto nije dozvoljeno... :roll:

Dakle, da li mislite da je covek tvorac svoje sudbine ili je zivot mozda vise splet neobicnih okolnosti na koje ne mozemo da uticemo (ili kombinacija to dvoje)?

Covek pravi svoj tost, svojim tosterom, ili pozajmljenim tosterom, kako pozajmljen, to je druga prica, ali opet, on je taj sto pravi bas taj tost.
Pitanje je, ko je napravio bas taj toster koji on bas sad koristi
 
MUDRICA:
Odmah cu da vas zamolim da pri svojim odgovorima izbegavate religijska shvatanja samo iz razloga sto nije dozvoljeno... :roll:

Dakle, da li mislite da je covek tvorac svoje sudbine ili je zivot mozda vise splet neobicnih okolnosti na koje ne mozemo da uticemo (ili kombinacija to dvoje)?

:?

Kako ti definises religijska shvatanja?
 
MUDRICA:

Dakle, da li mislite da je covek tvorac svoje sudbine ili je zivot mozda vise splet neobicnih okolnosti na koje ne mozemo da uticemo (ili kombinacija to dvoje)?[/b]

Pa mnogi faktori su ukljuceni...

Postoje okolnosti na koje mozemo i na koje ne mozemo da uticemo, ali opet one ne treba da nas ometaju u onome sto zelimo da postignemo….U stvari, zavisi mnogo od toga sta nam je bitno u zivotu i sta zelimo da postignemo.

Ono cemu STREMIMO mozemo ostvariti uz pomoc onoga KOME stremimo.
Uz pomoc vodjstva koje dobijamo i koje mozemo prepoznati i od naseg truda i sposobnosti da sledimo to vodjstvo, mozemo ostvariti ono cemu tezimo i postici cilj… kome se nadamo…
Na okolnosti mozemo da uticemo svojim htenjem i ona mogu da prouzrokuju da dobijemo ocekivano i zeljeno vodjstvo... :D

Tanja 8)
 
alex_cool:
MUDRICA:
Odmah cu da vas zamolim da pri svojim odgovorima izbegavate religijska shvatanja samo iz razloga sto nije dozvoljeno... :roll:

Dakle, da li mislite da je covek tvorac svoje sudbine ili je zivot mozda vise splet neobicnih okolnosti na koje ne mozemo da uticemo (ili kombinacija to dvoje)?

Covek pravi svoj tost, svojim tosterom, ili pozajmljenim tosterom, kako pozajmljen, to je druga prica, ali opet, on je taj sto pravi bas taj tost.
Pitanje je, ko je napravio bas taj toster koji on bas sad koristi
:shock:
auu, oprostite, bas sam bio 'istostiran' :D :P
 
Hektor:
STAJIC:
Hektor:
4 jahaca apokalipse: Den,arttim,Stajic i Apokalipsa...

8)

Hektore, druze, mnogo si dosadan. Nasao si se lak na merilima...

:wink:
Sto se tice toga ko je dosadan,ja tebi nepozvan ne kucam na vrata...
..Hektore,dozvoli da nepozvan zakucam... :D
...Mislim da nisi u pravu sto se tice Stajica i arttim....Oni ostavljaju utisak ljudi koji su nasli sebe.....pa makar i u jehovnim svedocima.....nema razloga da to nekom smeta,a nisam bas primetio da javno vrse propagandu......dakle,preispitaj sebe....po tom pitanju.... 8)
 
Odgovor beguncu:Ti ne poznajes jeh.svedoke,nisu oni tako naivni da javno sire svoju jeres.Na protiv,vrlo su ljubazni i kulturni,blagi i puni razumevanja,ali to je samo spoljasnja fasada.Iznutra su jadni i cemerni,sto se vidi kad povremeno izgube kontrolu nad sobom,tad ih ne mozes prepoznati.Ali,odmah se usprepodobe pa se mislis kako si mogao tako da ih osudjujes.Sve je to spolja.Oni sami znaju kakvi su kad ostanu sami sa sobom.
 
Den:
MUDRICA:
Odmah cu da vas zamolim da pri svojim odgovorima izbegavate religijska shvatanja samo iz razloga sto nije dozvoljeno... :roll:

Dakle, da li mislite da je covek tvorac svoje sudbine ili je zivot mozda vise splet neobicnih okolnosti na koje ne mozemo da uticemo (ili kombinacija to dvoje)?

:?

Kako ti definises religijska shvatanja?

Aha, ti mislis da me "uhvatis" na kvarno, pa da mi zakljucaju temu... :D Nece moci, nece moci... :wink:
Salim se, imam ja svoje misljenje o svemu tome, ali posto je religija ovde zabranjena... :roll:
 

Back
Top