ekonomsko/politički uticaj na odluku zasnivanja braka

Poruka
22.606
Vidim da mnogi nemaju nameru da sklope brak, zbog ekonomsko/političke situacije u kojoj se nalazimo, znam jako puno ljudi koji ni posle 30-te nemaju hrabrosti da uđu u brak i zasnuju sopstvenu porodicu jer nemaju čime da održe taj brak tj. da me neko ne shvati pogrešno, naravno da ‚‚nam je samo ljubav potrebna‚‚ ali svi znamo da to nije dovoljno, msm da se ne lažemo.Činjenica je da se jako teško pronalazi bilo kakav posao, samim tim se povećava mogućnost da budete izdržavani od strane svojih bližnjih ali ni to nije večno.Kako se nose sa tom situacijom ljudi koji su već u braku i da li im je potrebna i dalje pomoć roditelja?Koliko ova situacija utiče na vas i vašu odluku da eventulno uđete u brak?
 
Ja nisam u braku,ali i po svojoj setri,a i po njegovoj setri koja je u braku,ovde tesko da mozes sve postici nazalost,bez pomoci roditelja.Roditelj je roditelj..I znam sto puta moja sestra kaze,kao i ja:"ne treba,mama i tata,snaci cemo se", mama i tata kao vec sto rade roditelji:"Uzmi sine,neka ti se nadje"..pa,uvek tako nesto,te zimnica,te ovo te ono..I mi njih pomazemo koliko mozemo...Tesko je,nije da nije..sada bi me razapeli ovi sa Politike,ali ja se razmisljam na korak,da krenem u inostranstvo,pa sta bude.Imam rodbinu tamo..ako ne uspe,imam gde da se vratim uvek.Moram da obezbedim sebe i svoju decu koju cu imati jednog dana,posebno za skolovanje..Pa,ovde nikada necu zaraditi za stan..U tome sam blagi pesimista,ali jednom se mora preseci.Pa,ja treba da pomazem roditelje,a ne oni nas,sa toliko godina.
 
Pa prosta je racunica..ovde radis za 300€ na pr i to da te usere da nadjes i zadrzis posao..stan kosta nesto malo manje na periferiji..samo za hleb..mleko..jogurt eventualno sok mi dnevno treba 300din..to je 100€ mesecno SAMO za to bez jela..bez stvari za licnu higijenu ili zilion drugi potrepstina..znaci samo za neophodne stvari ovde je nemoguce zaraditi..yebes takav zivot..nego smo mi navikli da trosimo 3x vise od realnih mogucnosti..sad nemoj one price mislis da je tamo negde bolje..jeste..bio sam xxx puta..imas 1/3 za stan..jednu za hranu i jedna ti ostaje.:ok:
 
Pa prosta je racunica..ovde radis za 300€ na pr i to da te usere da nadjes i zadrzis posao..stan kosta nesto malo manje na periferiji..samo za hleb..mleko..jogurt eventualno sok mi dnevno treba 300din..to je 100€ mesecno SAMO za to bez jela..bez stvari za licnu higijenu ili zilion drugi potrepstina..znaci samo za neophodne stvari ovde je nemoguce zaraditi..yebes takav zivot..nego smo mi navikli da trosimo 3x vise od realnih mogucnosti..sad nemoj one price mislis da je tamo negde bolje..jeste..bio sam xxx puta..imas 1/3 za stan..jednu za hranu i jedna ti ostaje.:ok:

Pa jeste ali zavisi i u koju zemlju odeš i zavisi koji posao nađeš a sem fizikalisanja teško da možeš da računaš na nešto, osim ako nemaš fakultet, pa te hoće ko budalu ona stvar da se zaposliš u nekoj firmi i radiš u struci e to je već ogroma razlika.;)
 
Pa prosta je racunica..ovde radis za 300€ na pr i to da te usere da nadjes i zadrzis posao..stan kosta nesto malo manje na periferiji..samo za hleb..mleko..jogurt eventualno sok mi dnevno treba 300din..to je 100€ mesecno SAMO za to bez jela..bez stvari za licnu higijenu ili zilion drugi potrepstina..znaci samo za neophodne stvari ovde je nemoguce zaraditi..yebes takav zivot..nego smo mi navikli da trosimo 3x vise od realnih mogucnosti..sad nemoj one price mislis da je tamo negde bolje..jeste..bio sam xxx puta..imas 1/3 za stan..jednu za hranu i jedna ti ostaje.:ok:

meni dosadile te price,jao i tamo je kriza..ok,verujem da jeste,svugde je..ali sve zavisi ko kako gleda na krizu..moj komsija im afinu platu,siguran posao,ali covek poludeo,jer nece ove godine moci ici na more,jer nece doteci za to...tako da,zavisi sta je kome kriza...a,to...ja se vec toga naslusala,odoh ja lepo da se sama uverim u to..milion njih,kao i moji rodjaci..Jelena,kriza je,pa tesko je..Molim?Ja nju pitam,pa sto se ne vratis,ako je kriza?Niko nema nameru da se vrati...Pa,ko tu koga lagi,je li?:)
 
Pa jeste ali zavisi i u koju zemlju odeš i zavisi koji posao nađeš a sem fizikalisanja teško da možeš da računaš na nešto, osim ako nemaš fakultet, pa te hoće ko budalu ona stvar da se zaposliš u nekoj firmi i radiš u struci e to je već ogroma razlika.;)

Eto sad kad pomenes samo fizikaliju znam da pricas napamet..ako je neko mlad moze kupiti za 500din knjigu kako se pravi 1000 koktela i biti barmen..tu je nevidjen kesh..to su samo price za fakultet i ovde ih znam sa masinskim koji krecu uvek od nule na sekretarskim poslovima i godinama se dokazuju uz podmetanje nogu svakodnevno..mozda je negde u svetu cenjenije pa treba probati..ovde ne s toga rekoh tesko da ce skoro biti bolje
 
meni dosadile te price,jao i tamo je kriza..ok,verujem da jeste,svugde je..ali sve zavisi ko kako gleda na krizu..moj komsija im afinu platu,siguran posao,ali covek poludeo,jer nece ove godine moci ici na more,jer nece doteci za to...tako da,zavisi sta je kome kriza...a,to...ja se vec toga naslusala,odoh ja lepo da se sama uverim u to..milion njih,kao i moji rodjaci..Jelena,kriza je,pa tesko je..Molim?Ja nju pitam,pa sto se ne vratis,ako je kriza?Niko nema nameru da se vrati...Pa,ko tu koga lagi,je li?:)

Pazi u naprednim zemljama se kriza oseti, kod nas je to samo izgovor da bi se i ovo malo radnika eksploatisalo za džabe...pa ja od kad znam za sebe mi smo stalno u nekoj krizi.:lol:
 
meni dosadile te price,jao i tamo je kriza..ok,verujem da jeste,svugde je..ali sve zavisi ko kako gleda na krizu..moj komsija im afinu platu,siguran posao,ali covek poludeo,jer nece ove godine moci ici na more,jer nece doteci za to...tako da,zavisi sta je kome kriza...a,to...ja se vec toga naslusala,odoh ja lepo da se sama uverim u to..milion njih,kao i moji rodjaci..Jelena,kriza je,pa tesko je..Molim?Ja nju pitam,pa sto se ne vratis,ako je kriza?Niko nema nameru da se vrati...Pa,ko tu koga lagi,je li?:)

:ok:bravo..pola vezanih vreca se vrati u ovaj chapras divan kad im tamo gasterbajterske tetke ne daju i zadrzavaju posao dok oni vataju krivine
 
Eto sad kad pomenes samo fizikaliju znam da pricas napamet..ako je neko mlad moze kupiti za 500din knjigu kako se pravi 1000 koktela i biti barmen..tu je nevidjen kesh..to su samo price za fakultet i ovde ih znam sa masinskim koji krecu uvek od nule na sekretarskim poslovima i godinama se dokazuju uz podmetanje nogu svakodnevno..mozda je negde u svetu cenjenije pa treba probati..ovde ne s toga rekoh tesko da ce skoro biti bolje

Pa dobro što ne kupiš tu knjigu i počneš da učiš da praviš koktele, do sad bi tamo ‚‚milione‚‚ zaradio...:lol:...nego sediš ovde i gubiš vreme.:lol:
 
Pazi u naprednim zemljama se kriza oseti, kod nas je to samo izgovor da bi se i ovo malo radnika eksploatisalo za džabe...pa ja od kad znam za sebe mi smo stalno u nekoj krizi.:lol:

ne kazem ja to..Ali pazi,ona sa srednjom tamo,je bila na letovanjima,gde ja i moja sestra sa fakultetskom diplomom mozemo samo da sanjamo..na to ja kezam..Dodje ti bezveze,jer gulis tu klupu,da bi zivela bolje...a oni letuju,imajiu svoj stan,zive normalno...Nije to neki luksuz,ali ja sa 27.nemam to ni u naznakama..na sta da rodis dete,gde,kuda?Kod mame i tate,da zivimo,ako neko od nas dvoje dobije otkaz?Koci taj bezvezni novac sve...:) Ne zelim da nas niko nikada izdrzava,jer smo oboje zdravi i pametni,i hocu da probamo.nemam nista da izgubim,mogu samo da dobijem.
 
Pa dobro što ne kupiš tu knjigu i počneš da učiš da praviš koktele, do sad bi tamo ‚‚milione‚‚ zaradio...:lol:...nego sediš ovde i gubiš vreme.:lol:

Eto kao da mi zvoca baba strina:lol:u fazonu samo tebe tamo cekaju:lol:pa jel ti dadoh prostu racunicu..ajde svi da odemo negde i gajimo kukuruz ako se od toga moze ziveti..od ove plate koja je u najavi godinama ne moze jel tako:lol:
 
Poslednja izmena:
Eto kao da mi zvoca baba strina:lol:u fazonu samo tebe tamo cekaju:lol:pa jel ti dadoh prostu racunicu..ajde svi da odemo negde i gajimo kukuruz ako se od toga moze ziveti..od ove plate koja je u najavi godina ne moze jel tako:lol:

Pa ne, ti pričaš kako je dovoljno da pređeš granicu i odmah ti bude super...ja to ne idealizujem tako kao kao ti.I što ne ideš, msm šta te sprečava?;)
 
Ma nije u pitanju venčanje to može svako- već šta posle?!;)

Nije istina da bas moze svako,onako da odmah baci kes,i hajde,a da ne bude stani pani,hoces imati sutra hleba jesti...To ti kazem,ne mozes da se opustis,a to bi trebalo da su neke stvari,koje te raduju,a mozak odmah mora da racuna i kalkulise,hoces imati ovo ili ces grcati narednih pet godina za to u buducnosti,ako ga organizujes..Dokle je to stiglo,da trebas dizati kredit za jedno vencanje..:confused:
 
Vidim da mnogi nemaju nameru da sklope brak, zbog ekonomsko/političke situacije u kojoj se nalazimo, znam jako puno ljudi koji ni posle 30-te nemaju hrabrosti da uđu u brak i zasnuju sopstvenu porodicu jer nemaju čime da održe taj brak tj. da me neko ne shvati pogrešno, naravno da ‚‚nam je samo ljubav potrebna‚‚ ali svi znamo da to nije dovoljno, msm da se ne lažemo.Činjenica je da se jako teško pronalazi bilo kakav posao, samim tim se povećava mogućnost da budete izdržavani od strane svojih bližnjih ali ni to nije večno.Kako se nose sa tom situacijom ljudi koji su već u braku i da li im je potrebna i dalje pomoć roditelja?Koliko ova situacija utiče na vas i vašu odluku da eventulno uđete u brak?

Teško se živi, no to nije jedini razlog zašto još uvek nisam u braku. Najverovatnije neću ni biti...
 
Pa zašto moraš da praviš svadbu uhvatiš dva drugara za svedoke i pravac opština posle se orokate u nekom klubu i to je to....što se moraju praviti kiseli kolači?

A,zasto da ne?O tome govorim..da su to najnormalnije stvari,koje su danas debeli luksuz...ne kazem da ne moze tako,ali zar ne masta svako o tome jednog dana..nego kao neki misšic,dva svedoka pod ruku,pa hajde..pa,ne mogu tek tako tga da se odreknem...to je moj san..to je svake zene san...biti u divnoj i prekrasnoj vencanici...:)
 
Pa ne, ti pričaš kako je dovoljno da pređeš granicu i odmah ti bude super...ja to ne idealizujem tako kao kao ti.I što ne ideš, msm šta te sprečava?;)

I dalje cuveni shablon..sta trazis ovde sto ne ides ako ti ne valja.:dash:.nije poenta sta mene sprecava nego vecinu ucaurenih i nesposobnih maminih i tatinih sinova i cera..koji su sve navikli na tacni..dakle takvo je celo drustvo koje bi da voze dobra kola i dzabalebare po ceo dan po kaficima..e zato mi malo svesniji koji smo videli da se mora raditi i da si za to iole normalno placen necemo ovde da trpimo miskove dupeuvlakace koji rade u 80% firmi koje on drzi u srbiji..ja sam prelazio granice i ne ocekujem da me tamo doceka rodbina ko sto rekoh na gotovo
 
Vidim da mnogi nemaju nameru da sklope brak, zbog ekonomsko/političke situacije u kojoj se nalazimo, znam jako puno ljudi koji ni posle 30-te nemaju hrabrosti da uđu u brak i zasnuju sopstvenu porodicu jer nemaju čime da održe taj brak tj. da me neko ne shvati pogrešno, naravno da ‚‚nam je samo ljubav potrebna‚‚ ali svi znamo da to nije dovoljno, msm da se ne lažemo.Činjenica je da se jako teško pronalazi bilo kakav posao, samim tim se povećava mogućnost da budete izdržavani od strane svojih bližnjih ali ni to nije večno.Kako se nose sa tom situacijom ljudi koji su već u braku i da li im je potrebna i dalje pomoć roditelja?Koliko ova situacija utiče na vas i vašu odluku da eventulno uđete u brak?

Nisam u braku, ali zivim sa momkom, i srecom finansijski sam nezavisna od roditelja poslednje 3 godine..ne znam sta bih radila da ne mogu da zivim normalno od svog rada, verovatno bih pobegla iz ove drzave..ne znam. Poznajem par ljudi koji su nazalost u pogresnim zanimanjima sto se ove drzave tice, dzabe im magistratura i godine i godine ucenja i ulaganja u sebe kad ne mogu naci posao u struci. Mislim da je tada jedino resenje otici preko..nazalost
 

Back
Top