Nihilizam

pro-intelektualci zaobidjite temu...

Hvala


Sentimentalna budala-Nice, koji naslovi?
I od kojeg poceti?
Почни од краја.

Сви нихилисти, којима је ЈЕДИНО битно да имају апсолутну власт и моћ, завршавају свој живот у најгорим мукама, већина полуди.

Иначе сви велики диктатори и злотвори су због своје огромне славољубиве страсти, милионе недужних лишавали живота.

Нихилизам је власт по сваку цену, коју обично крваво плате невини људи.
 
Почни од краја.

Сви нихилисти, којима је ЈЕДИНО битно да имају апсолутну власт и моћ, завршавају свој живот у најгорим мукама, већина полуди.

Иначе сви велики диктатори и злотвори су због своје огромне славољубиве страсти, милионе недужних лишавали живота.

Нихилизам је власт по сваку цену, коју обично крваво плате невини људи.

Nihilizam nema veze sa vlascu ili zeljom za vlascu. Nihilizam je stav koji negira smisao, svrhu, cilj. Nihilizam se uvek odnosi na nesto. Tj mozes imati nihilisticke stavove u vezi morala, religije, zivota itd...
 
Nihilizam nema veze sa vlascu ili zeljom za vlascu. Nihilizam je stav koji negira smisao, svrhu, cilj. Nihilizam se uvek odnosi na nesto. Tj mozes imati nihilisticke stavove u vezi morala, religije, zivota itd...
Имао сам несрећу у средњој школи да читам дела Ниче, тако да врло добор знам шта је крајњи циљ нихилизма.

То духовно ништавило (негирање), порађа болесну гордост која жели да се стави изнад свих, па чак и изнад Бога. Зато та болест жели власт и моћ, ради подређивања (субординације) свих који јој сметају.
 
Зато та болест жели власт и моћ, ради подређивања (субординације) свих који јој сметају.


Pa pazi, svaka ideologija i skola misljenja zeli ovo sto si sad naveo. Komunizam, Islam, pa cak i Hriscanstvo u praksi...


PS: Sto nesrecu bre. Nice je veliki mislilac. Ni ja se nesto u generalu preterano ne slazem s njim ali i on ima gomilu sjajnih misli...
 
Pa pazi, svaka ideologija i skola misljenja zeli ovo sto si sad naveo. Komunizam, Islam, pa cak i Hriscanstvo u praksi...
Хришћанство (Истински Православно) је баш у пракси, а не у теорији, стога се оно не подвлачи као учење, него као Живот.

Идеологије су више теоретске (јер су неоствариве у пракси управо зато што их је писао човек), а Православље више практично (јер је оснажено Божијим учењем). Потврда имаш мали милион.

Нажалост, злоупотреба Православља је идеологија и настаје тако што људи одвоје теорију(учење) од праксе (живота). Правдају то ''злим временима'' а не личним недостацима (јер делима одступају од речи Светог Писма).

Надам се да сам јасан изложио (да Истинско Православље није идеологија, тј учење).
 
Хришћанство (Истински Православно) је баш у пракси, а не у теорији, стога се оно не подвлачи као учење, него као Живот.

Идеологије су више теоретске (јер су неоствариве у пракси управо зато што их је писао човек), а Православље више практично (јер је оснажено Божијим учењем). Потврда имаш мали милион.

Нажалост, злоупотреба Православља је идеологија и настаје тако што људи одвоје теорију(учење) од праксе (живота). Правдају то ''злим временима'' а не личним недостацима (јер делима одступају од речи Светог Писма).

Надам се да сам јасан изложио (да Истинско Православље није идеологија, тј учење).

To se tako moze reci za sve....
 
PS: Sto nesrecu bre. Nice je veliki mislilac. Ni ja se nesto u generalu preterano ne slazem s njim ali i on ima gomilu sjajnih misli...

Дохвати се литературе светих Отаца (проверених). Видећеш колика је упоредна разлика и у учењу и животу кроз исход душе (тј како су окончани животи њихови).

Ниче је завршио као лудак, а свети оци као светитељи.

Дрво се по плодовима познаје.
 
Дохвати се литературе светих Отаца (проверених). Видећеш колика је упоредна разлика и у учењу и животу кроз исход душе (тј како су окончани животи њихови).

Ниче је завршио као лудак, а свети оци као светитељи.

Дрво се по плодовима познаје.


Pravilnije bi bilo: Nice je zavrsio kao ludak cije su knjige obavezna lektira u srednjim skolama, a sveti oci proglaseni od crkve kao svetitelji.
 
To se tako moze reci za sve....
Може да се каже, али да ли је то истина?

Идеологије су неоствариве у пракси, јер су на климавом темељу човоковог (плотског) мудровања насађене. Примере са комунизмом и демократијом гледамо сваки дан и ближисе потонуће.

Чим нестане ''теоретичар'' нестане и идеја (кроз разно разне ''спецификације и модерне промене'').

То је класичан интелектуални релативизам, а релативно је увек лажно (антиапсолутно).
 
Pravilnije bi bilo: Nice je zavrsio kao ludak cije su knjige obavezna lektira u srednjim skolama, a sveti oci proglaseni od crkve kao svetitelji.

Управо због изучавања лудака (типа Ниче, Дарвин, Монтескје, Маркс, Јунг и ресто фијука) ми несрећни ученици излазимо пре обогаљени њиховим лудоријама и менталним акробацијама, место подучени мудрошћу.

Па се запитај ко нас то залуђује и зашто? Запитај твоје славне претке, светитеље!

А нетрулежност моштију не може да прогласи и да Црква, него једино Бог лично.

Иди мало до Острога да видиш како су Србски епископи благословени и потврђени Богом СВЕТИМ МОШТИМА, док су се грчевито борили против Латина и њихових порода (филозофи секуларисти су њихове горе лист, јер јерес рађа атеизам).
 
Управо због изучавања лудака (типа Ниче, Дарвин, Монтескје, Маркс, Јунг и ресто фијука) ми несрећни ученици излазимо пре обогаљени њиховим лудоријама и менталним акробацијама, место подучени мудрошћу.

Aj za Marksa. Al sto za Darvina, Monteskjea, Junga ? Oni su svi bili religiozni ljudi i vera je cesto uticala na njihove teorije.
 
Upravo tako. Ali zasto bi pravoslavlje bilo izuzetak. Po cemu se to ono razlikuje od Islama, Budizma, Hinduizma ( Da se drzimo samo religija)?
По животу и исходу душе и тела након овоземаљског живота.

Јеси ли игде другде видео нетрулежна и миомирисна посвећена тела, која након смрт одбијају да се распадају по законима природе (још плус миришу место да смрде, лече место да шире болештине и заразе)? То има само код нас Православаца.

Какав је то закон у њима укинуо природни закон распадљивости тела? Размисли.

Шта су они то радили у свом животу, када се и у смрти разликују од других људи?
 
По животу и исходу душе и тела након овоземаљског живота.

Јеси ли игде другде видео нетрулежна и миомирисна посвећена тела, која након смрт одбијају да се распадају по законима природе (још плус миришу место да смрде, лече место да шире болештине и заразе)? То има само код нас Православаца.

Какав је то закон у њима укинуо природни закон распадљивости тела? Размисли.

Шта су они то радили у свом животу, када се и у смрти разликују од других људи?

Kako to onda Pavle nije ispustio miro?
 
Aj za Marksa. Al sto za Darvina, Monteskjea, Junga ? Oni su svi bili religiozni ljudi i vera je cesto uticala na njihove teorije.
Није вера, него јерес. Нико од њих није био Православац (Дарвин је чак био антитеиста).

Прати њихове предсмртне душевне болести и све ће ти се само касти.
 
Kako to onda Pavle nije ispustio miro?

Е мој пријатељу, ништа ти не знаш о Павлу. Само си хвалоспеве слушао, а горку истину...

Да знаш какав се духовни рат води за сваку душу, видео би да је много губитника а минималан број победника.

Ово је јако озбиљна тема и боље да постепено улазиш у њу. Плус мораш мислити искључиво својом главом, а не хорски да мантраш.

Ако желиш да нађеш пут који води у Живот, тражи на том путу Оног Који рече: ''Ја сам Пут, Истина и Живот; Ја сам Врата''... и тамо ћеш наћи, АЛИ ТРАЖИ ЈАКО ПАЖЉИВО, јер је ''мало оних који нађоше''(Мт 7:14) ... да не би иначе био остављен од оних неколико и нашао себе међу многима.
+Свети Максим Исповедник+
 

Back
Top