Odnos nakon nesrece...

Glenn Frey

Iskusan
Poruka
5.382
Ponukan jednim ozbiljnim pitanjem,za koje nisam siguran kako da postavim.Ali hajd.Udati odnosno ozenjeni ste,oartner dozivi saobracajku,ili nebitno neka ga bolest pogodi,i dabome ostane oduzet/a,od struka na dole.Necemo da ulazimo sada da li bi sotali ili ne,ajde da pretpostavimo da bi ste ostaloi sa tom osobom i dalje u braku..pitanje je sledece:

Da li bi vi tražili blagoslov unesrećene osobe da potražite telesno zadovoljstvo van kuće?Mislim da li bi ste to radili sa znanjem istog/te,tj blagoslovom,ili biste krili kao kada bi ste prevarili partnera koji nije doziveo istu nesrecu?:think:
 
ni meni dee,ali nemam pojma da li bih i mogao ostati u vezi sa zenom..ne znam..mislim da znam da je sa drugim zato sto je ja ne mogu zadovljiti.:( onda bih ja trazio razvod,ili da me smesti u neki dom..ne znam keve mi sta bih uradio,ali ne bih mogao dugo da izdrzim sve i da sam joj dao saglasnot..
 
e vidis ovde nisam sigurna, zaista....
jer to bi onda bilo mozda onako bas bas porazavajuce za njega, totalno ogoljeno suocavanje sa istinom: sad sam nula, neupotrebljiv, unakazen, invalid, u pravom znacenju.....
to, ako bih ga pitala.....
nekako, ne mislim da bi bilo ko bio u stanju da ceni to pitanje, pre bi bio do koske povredjen i unesrecen...
mislim da bih pre precutno...
sve sto se ne kaze je drugacije, ma ne znam, zaista, ovo stvarno ne znam...
 
zato bi dilajt da nedobog dodže do istog, potpiso za svoju eutanaziju...il bi se samoeutanazirao...
...ne bi voleo da ikome budem teret...

...misim...jeste mučna tema, al ****** ga...život je takav - čupav i dlakav...

sto teret....
radovao bi se svakom novom danu, ubedjena sam. posle teskih nesreca ljudi vrednuju zivot, ali zaista ga vrednuju. zahvaljivao bi na svakom sledecem danu gde gledas svoju decu, kako rastu....
 
...da...al prva njihova grimasa koja bi signalizirala - jao dokle ovo...bi me ubila...ne moju sujetu i ego, nego bi shvatio bi da sam im teret, makar podsvesno...ma koliko im značio...a s tim ne bi mogao da živim...
...misim...ko zna šta bi bilo kad bi bilo...
 
e vidis ovde nisam sigurna, zaista....
jer to bi onda bilo mozda onako bas bas porazavajuce za njega, totalno ogoljeno suocavanje sa istinom: sad sam nula, neupotrebljiv, unakazen, invalid, u pravom znacenju.....
to, ako bih ga pitala.....
nekako, ne mislim da bi bilo ko bio u stanju da ceni to pitanje, pre bi bio do koske povredjen i unesrecen...
mislim da bih pre precutno...
sve sto se ne kaze je drugacije, ma ne znam, zaista, ovo stvarno ne znam...


znam novice..hvala ti na postu..ko tu moze biti pametan,ali eto svasta se desava na ovom svetu..mislim imam jednog drugara koji je stvarno lep decko malo je stariji do mene,voli automobile i hteo je motor da kupi,i otisao je na test voznju,i dogodila se neka nesreca,i suma sumarum ostao je bez samo jedne noge..mislim koja ce ga devojka ili zena sada uzeti i hteti da bude sa njim..? :(

zato bi dilajt da nedobog dodže do istog, potpiso za svoju eutanaziju...il bi se samoeutanazirao...
...ne bi voleo da ikome budem teret...

...misim...jeste mučna tema, al ****** ga...život je takav - čupav i dlakav...

Slazem se dee..ali ako si vernik ebem li ga,znas kako kazu missim samoubicama bog ne oprasta taj cin,missim nema pokajanja
 
Poslednja izmena:
...da...al prva njihova grimasa koja bi signalizirala - jao dokle ovo...bi me ubila...ne moju sujetu i ego, nego bi shvatio bi da sam im teret, makar podsvesno...ma koliko im značio...a s tim ne bi mogao da živim...
...misim...ko zna šta bi bilo kad bi bilo...

jao imam invalida u siroj familiji, uopste nisi u pravu:) mala su mu deca bila kad se sve to desilo, deca sve to najnormalnije prihvataju, deca jednostavno vole, ne vide razlike, bar ne takve. i obozavaju ga, sad su devojke i to sve, imaju super odnos i sl..
 
Ponukan jednim ozbiljnim pitanjem,za koje nisam siguran kako da postavim.Ali hajd.Udati odnosno ozenjeni ste,oartner dozivi saobracajku,ili nebitno neka ga bolest pogodi,i dabome ostane oduzet/a,od struka na dole.Necemo da ulazimo sada da li bi sotali ili ne,ajde da pretpostavimo da bi ste ostaloi sa tom osobom i dalje u braku..pitanje je sledece:

Da li bi vi tražili blagoslov unesrećene osobe da potražite telesno zadovoljstvo van kuće?Mislim da li bi ste to radili sa znanjem istog/te,tj blagoslovom,ili biste krili kao kada bi ste prevarili partnera koji nije doziveo istu nesrecu?:think:

Sigurna sam da bih to uradila tek i ako bi on bio saglasan s tim.Mada ne znam ni tada da li bih to mogla da uradim.
 
ma opušteno...:ok:
...ma ko zna...što kaže nova, ko zna kako bi tad razmišljo...možda bi mi život bio miliji nego sada...u stvari verovatno i bi kad bolje razmislim...
...ljudi se bahate svojim zdravljem kad su zdravi...zaborave da cene...
 
jao imam invalida u siroj familiji, uopste nisi u pravu:) mala su mu deca bila kad se sve to desilo, deca sve to najnormalnije prihvataju, deca jednostavno vole, ne vide razlike, bar ne takve. i obozavaju ga, sad su devojke i to sve, imaju super odnos i sl..

slazem se novice.zahebato ej kada iams decu,ali i neodgovorno bi bilo ostaviti ih..missim ne bih mogao zbog dece..ali sto se tice sexa..mislim da bih je varao..odnosno pricao bih sa njom..mada ne znam kakva je to uteha,u fazonu mislim na tebe i zmisljam tebe dok vodim ljubav sa tom drugom..:(
 
Sigurna sam da bih to uradila tek i ako bi on bio saglasan s tim.Mada ne znam ni tada da li bih to mogla da uradim.

vidis luna da nije lako,mislim i tema je krajnje realna..ja bih je varao,i ne bih joj rekao ali bih je i ljubio,i trudio se da je na neki drugi nacin usrecim da je recimo ona invalid.a da sam ja u pitanu mislim ne bih joj previse zamerio,mislim skoro uopste ne bih,nego bih trazio razvod,odnosno da me roken u dom..i da me ne gleda takvog..ako iammo decu,neka dodju kada mogu,i da se cujem sa njima.ali ne bih mogao podneti da me gledaju svakog dana kuci takvog.nego ovako kada me se zazele neka dodju..ili okrenu..:ok:
 
vidis luna da nije lako,mislim i tema je krajnje realna..ja bih je varao,i ne bih joj rekao ali bih je i ljubio,i trudio se da je na neki drugi nacin usrecim da je recimo ona invalid.a da sam ja u pitanu mislim ne bih joj previse zamerio,mislim skoro uopste ne bih,nego bih trazio razvod,odnosno da me roken u dom..i da me ne gleda takvog..ako iammo decu,neka dodju kada mogu,i da se cujem sa njima.ali ne bih mogao podneti da me gledaju svakog dana kuci takvog.nego ovako kada me se zazele neka dodju..ili okrenu..:ok:

Tesko je suditi o tako strasnim,realni situacijama u kojima hvala Bogu ,mi nismo ucesnici.Zaista ne znam sta bih uradila ma ko da je u pitanju.On ili ja.Sigurna sam da bi nastali silni problemi u nasem odnosu i braku.Treba puno energije i hrabrosti da se takve stvari prevazidju i zivot,koliko toliko vrati u normalu.Uf,bas teska tema.
 
Ponukan jednim ozbiljnim pitanjem,za koje nisam siguran kako da postavim.Ali hajd.Udati odnosno ozenjeni ste,oartner dozivi saobracajku,ili nebitno neka ga bolest pogodi,i dabome ostane oduzet/a,od struka na dole.Necemo da ulazimo sada da li bi sotali ili ne,ajde da pretpostavimo da bi ste ostaloi sa tom osobom i dalje u braku..pitanje je sledece:

Da li bi vi tražili blagoslov unesrećene osobe da potražite telesno zadovoljstvo van kuće?Mislim da li bi ste to radili sa znanjem istog/te,tj blagoslovom,ili biste krili kao kada bi ste prevarili partnera koji nije doziveo istu nesrecu?:think:

gledaj, covjek nije bitje podlozno..."sezonskim teranjima"...tj. on svoj spolni nagon
moze...obuzdati i to je stvar svjesne odluke...
sto se mene tice; da, ostala bih.
 
Ponukan jednim ozbiljnim pitanjem,za koje nisam siguran kako da postavim.Ali hajd.Udati odnosno ozenjeni ste,oartner dozivi saobracajku,ili nebitno neka ga bolest pogodi,i dabome ostane oduzet/a,od struka na dole.Necemo da ulazimo sada da li bi sotali ili ne,ajde da pretpostavimo da bi ste ostaloi sa tom osobom i dalje u braku..pitanje je sledece:

Da li bi vi tražili blagoslov unesrećene osobe da potražite telesno zadovoljstvo van kuće?Mislim da li bi ste to radili sa znanjem istog/te,tj blagoslovom,ili biste krili kao kada bi ste prevarili partnera koji nije doziveo istu nesrecu?:think:

U toj situaciji,zamisli kako bi se osecao ovaj drugi nastradali.uzas.ili bi ostali zajedno,ili razvod.
 
gledaj, covjek nije bitje podlozno..."sezonskim teranjima"...tj. on svoj spolni nagon
moze...obuzdati i to je stvar svjesne odluke...
sto se mene tice; da, ostala bih.

svaka ti cast.

U toj situaciji,zamisli kako bi se osecao ovaj drugi nastradali.uzas.ili bi ostali zajedno,ili razvod.

bravo..missim nema ovde pravog ili pogresnog odgovora..ali to ej sve draganic realno i recimo znam iz kevine price,posto radi kao sestra i cuva jednog pacijenta,naime on se razboleo od kombinacije neke boleti,da li ms i jos nesto sa nervima,nije ni bitno od cega,ali skoro pa da je i oduzet,i zena je sotala sa njim.kombinacije mulitpeksskleroze i alchajmera,ili nesto slicno alchajmeru,ali sto je najgore on je svestan svega toga.tesko je pokretljiv i potreban mu je 24 nadzor.Nemaju dece.Nisu ni tako stari 51-vo i 52-go su godiste.Ali je ona ostala sa njim,i bio sam jednom gore i ona ga gleda sa ljubavlju i dalje..ali je on svestan svoje bolesti i kaze kako mu je tesko zbog toga..mislim ne zbog sebe vec i zbog nje..:(
 
Tesko je suditi o tako strasnim,realni situacijama u kojima hvala Bogu ,mi nismo ucesnici.Zaista ne znam sta bih uradila ma ko da je u pitanju.On ili ja.Sigurna sam da bi nastali silni problemi u nasem odnosu i braku.Treba puno energije i hrabrosti da se takve stvari prevazidju i zivot,koliko toliko vrati u normalu.Uf,bas teska tema.

tako je,ali i to ej zivot..procitaj sta sma napisao novici..imam eto i jednog druga koji je eto samo polunepokretan sto bi rekli,ima vestacku nogu..pa eto..koja bi bila sa njim?:(
 
Ponukan jednim ozbiljnim pitanjem,za koje nisam siguran kako da postavim.Ali hajd.Udati odnosno ozenjeni ste,oartner dozivi saobracajku,ili nebitno neka ga bolest pogodi,i dabome ostane oduzet/a,od struka na dole.Necemo da ulazimo sada da li bi sotali ili ne,ajde da pretpostavimo da bi ste ostaloi sa tom osobom i dalje u braku..pitanje je sledece:

Da li bi vi tražili blagoslov unesrećene osobe da potražite telesno zadovoljstvo van kuće?Mislim da li bi ste to radili sa znanjem istog/te,tj blagoslovom,ili biste krili kao kada bi ste prevarili partnera koji nije doziveo istu nesrecu?:think:
Ostala bih samo njegova. Ne govorim o XY partneru vec konkretno o svom muzu i on licno je neko koga ne bih mogla da povredim svojom voljom nikada. Ne znam da li bih tako razmisljala da je u pitanju neka druga osoba, dakle ne govorim generalno vec o konkretnom odnosu.
 

Back
Top