(Teen) Crtezi, anime, strip varijanta, manga

mikki88

Domaćin
Banovan
Poruka
3.888
Stigla mi graficka tabla pre neki dan i poceo nesto da vezbam, da vidim jel mi ruka jos vredi za nesto.

Pa otud i tema.


Dakle, postavljajte svoje bezvezarije od crteza a ja cu da postavljam moja umetnicka dela.

4channeri manite me svojim fazonima.



Nesto od mene:
http://mirosurabu.com/svastanesto.png


Strip varijanta no polako ulazim u anime vode pa mozda bude nesto uskoro buduci da napredujem svetlosnom brzinom.
 
Stigla mi graficka tabla pre neki dan i poceo nesto da vezbam, da vidim jel mi ruka jos vredi za nesto.

Pa otud i tema.


Dakle, postavljajte svoje bezvezarije od crteza a ja cu da postavljam moja umetnicka dela.

4channeri manite me svojim fazonima.



Nesto od mene:
http://mirosurabu.com/svastanesto.png


Strip varijanta no polako ulazim u anime vode pa mozda bude nesto uskoro buduci da napredujem svetlosnom brzinom.

Lepo,lepo :)
Ja sam pre crtao, sada sam zapostavio crtanje, ali jedan dobar ortak je pro u crtanju, posebno u anime stilu... Voleo bih kada bih mogao da nabavim jedan njegov crtez i pokazem vam :mrgreen: Cak je razmisljao o pravljenju mange, izmislio je zaista zanimljivu pricu(radilo bi se o detektivskoj mangi sa zanimljivim primerima ubistava),ali nikada nije uspeo da nadje partnera da ostvari ideju...Takodje steta sto nema graficku tablu...

Btw ako te zanima crtanje u anime stilu uvek mozes da pogledas tutorijale, a kada se malo "utreniras" mogao bi da podelis svoje radove sa drugim proovima na sajtu http://www.deviantart.com/ ... Koliko sam ja cuo to je ozbiljan sajt na kome se okupljaju profesionalci u crtanju i slikanju....
 
@1Dal: Da, da, znam za DeviantArt. Moja starija sestra me upoznala sa tim sajtom, ali nisam ja neki artist da sad tamo stavljam radove. Barem se ne osecam tako. (:

A anime je kul, zato sto je kul, zato sto sam do sada imao svoj stil (karikature uglavnom) i to uglavnom forsirao, a anime je nekako osvezavajuci i interesantniji. Ne ide mi simetrija i anfas bas najbolje i naviko sam da crtam u dva tri poteza. :/

Malo sam napredovao danas:
http://mirosurabu.com/micasnap.png
 
Shta je bre sa ovim japanskim sranjima , nije da mrzim anime , ali bre preterano je postalo , sad svaki drugi klinac crta mange ili snima rap pesme ( josh jedan interesantan fenonen ) , shta se bre desilo sa pravim slikarstvom , gde su slike mladih golih zhenskih aktova bre , a ne anime ?

uh, i ja se lozim na aktove, ali nemam puno vremena da crtam iste. Moja majka to radi vrhunski. a inace mnogo manje truda treba da bi nacrtao anime, strip karakter nego akt npr. pa tako kad mi dodje zuta minuta, iz rukava izlecu takvi (anime ili strip ) likovi.
 
sluzhi li ova tema nechemu ili samo da se miki pohvali kako zna da crta?

dobro kad se svi hvale moram i ja :mrgreen:


mojes.jpg
 
@1Dal: Da, da, znam za DeviantArt. Moja starija sestra me upoznala sa tim sajtom, ali nisam ja neki artist da sad tamo stavljam radove. Barem se ne osecam tako. (:

A anime je kul, zato sto je kul, zato sto sam do sada imao svoj stil (karikature uglavnom) i to uglavnom forsirao, a anime je nekako osvezavajuci i interesantniji. Ne ide mi simetrija i anfas bas najbolje i naviko sam da crtam u dva tri poteza. :/

Malo sam napredovao danas:
http://mirosurabu.com/micasnap.png

Da, anime je interesantan stil crtanja, iako jednostavan opet izgleda zanimljivo i inovativno... A i sam po sebi nije toliko realistican kao sto su Americki zapadnjacki crtaci... A i danasnji zapadnjacki crtaci su bezveze, pa je i to jedan od razloga zasto se masa okrenula ka animama koje uvek imaju sveze ideje(a i jednostavno njihovi tvorci su drugacijeg mentaliteta,pa je i samim tim radnja drugacija)... Jedino mi je zao to sto kada neko kaze anime ljudi odmah pomisle na anime tipa Bleach ili Naruto a zaboravljaju na malo ozbiljnije anime tipa Death Note i sl...Sto se tice crtanja, najtezi deo crtanja anime lika su lice i kosa... Sve ostalo je maltene laganica... Ja sam jednom uspeo, nakon 2-3 crteza, da nacrtam dobar zenski akt u anime stilu(prateci tutorijal), ali sam ga 15 minuta nakon sto sam ga nacrtao bacio samo zbog toga sto bi mi bio zesci smor kada bi keva pocela da me ispituje ako bi ga nasla...

Sto se tice poredjenja umetnickog slikanja i anime crtanja, nema smisla porediti ova dva pojma... Umetnicke slike su way more kompleksnije i slikaru je potrebno oko 5 godina da bi naslikao dobro delo, dok je anime crtacu potrebno maksimalno sat vremena da zavrsi jedan dobar rad.... Jednostavno je banalno porediti ova dva...
Ako bi vec poredili, ja bih pre izabrao Misa-misu nego Monalizu :mrgreen:
70485.jpg

mona-lisa.jpg
 
Shta je bre sa ovim japanskim sranjima , nije da mrzim anime , ali bre preterano je postalo , sad svaki drugi klinac crta mange ili snima rap pesme ( josh jedan interesantan fenonen ) , shta se bre desilo sa pravim slikarstvom , gde su slike mladih golih zhenskih aktova bre , a ne anime ?

Pa racunaj da ljudi nemaju talenta...da bi ti naslikao lepu sliku treba ti veoma puno opreme a to trazi novac vreme itd....ipak ozbiljno slikarstvo trazi neku posvecenost...a ti ne mozes ocekivati preteranu posvecenost slikarstvu od ljudi koji imaju 15-20 godina...i nisu preterano talentovani(vecina).
 
Anime i umetnicko slikanje ko nebo i zemlja. Anime je stvoren za animiranje, umetnicko slikanje nije stvoreno za animiranje. To receno anime i umetnicko slikanje zahtevaju dve slicne ali znacajno razlicite sposobnosti.

Anime se moze koristiti u multimedijalnim projektima - stripovi (gde pored crtanja do izrazaja dolazi i prica/naracija), film/crtani (gde pored crtanja do izrazaja dolaze i prica, narativni stil, glasovna sinhronizacija, muzika), video igre (gde pored crtanja do izrazaja dolazi i dizajn video igre). Ako je jedna osoba zaduzena za sav rad naravno da ne mozes da ocekujes vrhunsko crtanje, iako se podjednako izrazit kvalitet cesto desava. S tim, kolicina posla se smanjuje radi ekonomicnosti, a neko ko je opsednut detaljima i ko je nerealisticno ambiciozan je cesto neproduktivan i nekreativan.

Uz to vise detalja znaci manji prostor za animiranje. Braid je primer.

Fotorealizam, dalje, ogranicava kreativnost i ne vidim nista interesantno u njemu. Jedino eto ljudi, koji su zeljni alternativnog sveta koji slici ovom realnom, da kazu "vau".
 
Poslednja izmena:
Death Note je dobar anime , stvarno dobar , ali nije likovno "ozbiljan" , odgledaj Ghost In The Shell , na mnogo je vishem nivou od konkurencije , detalji su na vrhuncu ( chak i banalni svakodnevni objetki su kao "preslikani" iz IRL ) .
P.S: Shto se svi hvataju za tu Mona Lizu bre ?

Slazem se... Moglo je da bude ozbiljnije, ali kako je moglo da ispadne, ok je... Meni se svidela ideja i originalnost :)

Re PS: Neznam... prva mi je pala na pamet :mrgreen:

Anyway... Ovo ja zovem perverzijom :mrgreen:
http://www.kutsuki.org/posts/200705/20070509.html

Sylvanas je na predposlednjoj slici...
 

Back
Top