Problem sa GA-K8NS

chiwi

Obećava
Poruka
51
Imam navedenu plocu i kod nje me muci sledeci problem. Racunar nece normalno da se upali dok se ne uradi clear cmos, ili dok se baterija ne ukloni iz lezista.

Znam da su navedene ploce bile svojevremeno musicave, da su imale problema sa naponskom jedinicom. E sad moze li se sta pametno uraditi, ili su gremlini uradili svoje:lol: ?

Hvala unapred.
 
A da promeniš bateriju.
Flešnes bios.

Na bios sam odmah posumnjao i flesovao na najnoviju verziju. Nije pomoglo. A baterija je ok, mislim kad je vratim na mesto setovanja biosa su ok-pamte se normalno.

Ja sumnjam na neke konflikte izmedju ide grana, sve mi nekako smrdi na to. Jer racunar se blokira, kad prodje bootscreen wina. Onda ne mogu nista da mu radim, ni reset, ni power off, samo cupanje iz struje pomaze.

Kad hocu ponovo da ga upalim nece, dok se ne resetuje cmos. posle toga digne sistem normalno. Pokusao sam da ga zeznem hibernacijom,medjutim malo je pametniji od mene:hahaha:

E sad isto se desava i bez optike, moram probati da nije do flopija
 
Poslednja izmena:
Radi se u mom slucaju o XP-u.

Ma ja predpostavljam da ploca ne valja, jer sam ga i kupio kao neispravnog. Ali ja sam uporan decko i dok ne probam sve moguce ne popustam:per:

Hm, sad kad sam probao prvi put je islo sve normalno do podizanja wina. Sad je hteo da prihvati i reset:hahaha:(raskacio sam flopi-ako ima ikakve veze).

Medzutim:hahaha:, posle reseta nece da bekne uopste-tj upali se komp, ali HDD kao da se stalno resetuje, tj cas dobija tj ne dobija struju, tj. zaleti se pa stane i tako u krug.

Probao sam ga na drugom kompu radi. Gremlini:per:

Eh da,zaboravih: nemam pojma koji je REV,moja je s754, predpostavljam da je rev 2.0 s939

Uporedio sam slike sa sajta moja je rev 1.x
 
Poslednja izmena:
kako si instalisao uopšte windos po neispravnom :D

ozbiljno ,podigni neki live cd , možda i preko usb-a :think:

u logu ako se javi svašta-nešto na osnovu toga zakluči se šta ne valja (dmesg)

Uporedio sam slike sa sajta moja je rev 1.x
da li si stavio pravi bios , oni se razlikuju za rev 1.x i za rev 2.x

------
u biosu može puno toga da se poisključi (za bilo koje ploče)
- npr Lan , serial ata, audio , usb itd. (generalno navodim)
u njegovom .pdf piše šta sve ima ;)
 
Eh kako? Pa lako:D. Pa to sto se podesavanja biosa stalno vracaju na fabricka, nema mnogo veze sa instalacijom windowsa, zar ne. Tako da je ona prosla normalno. Cak sam ga i probao, radio sam sa njim dan ili dva..
Motao mi se po kuci neki ubuntu, ali ko zna gde li je to sad:huh:

Skinuo sam bios za rev 1.x, zadnji koji ima na sajtu....steta pa nemam ni jedan sata HDD da probam. Imam osecaj da bi onda sve radilo kako treba.
 
Ako nije vec kasno da odgovorim: Najverovatnije se radi o defektu cipseta. Imao sam par komada tih ploca sa istim kvarom i kod svih je bila potrebna zamena doticnog cipa. Nosio sam da mi zamene i posle toga sve ploce rade srecno i zadovoljno. Ni jedan proizvodjac ploca nije hladio NF3 kako treba. Zato su se pregrevali i pocrkali sa raznim manifestacijama.
 

Back
Top