Di se vidite za 10 godina

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
I da li cete ostvariti neke od zelja?

Ja sam prestao verovati da ce biti bolje, bolje si moras napraviti, a s obzirom da u bolesnom i lopovskom drustvu to ne mozes....

Vidim se u istoj situaciji kao i danas samo stariji 10 godina, naravno ako uopste budem bio ziv.
Ustvari jedino sto gledam, je to da tih 10 godina sto kvalitetnije provedem, znaci bez loseg i negativnog drustva oko mene (bilo musko ili zensko drustvo) itd. I to je vec veliki plus.
 
sta znaci vera u bolje sinnke?
bolje materijalno?
nekad je bolje gore.
cekamo da se nesto desi, a zivot prodje.
dat nam je ovakav kakav je, a od nas zavisi kako cemo da ga prozivimo.
srecni ili nesrecni.
aktivni ili u cosku cekajuci da se to nesto desi.

znas li koliko tih cekalica poznajem koji i kad su TO docekali, nisu prepoznali.
na kraju vise nisu znali ni sta su cekali.

ako se dekadno vratim unazad, ni malo nisam nezadovoljna prozivljenim.
da li je bilo lako - nije.
da li je lako sada - nije.
za deset godina vidim sebe kao nekog ko i dalje zivi svaki minut, a ne ceka.
sa osmehom na licu.

gde si sinnke? ;)
 
sta znaci vera u bolje sinnke?
bolje materijalno?
nekad je bolje gore.
cekamo da se nesto desi, a zivot prodje.
dat nam je ovakav kakav je, a od nas zavisi kako cemo da ga prozivimo.
srecni ili nesrecni.
aktivni ili u cosku cekajuci da se to nesto desi.

znas li koliko tih cekalica poznajem koji i kad su TO docekali, nisu prepoznali.
na kraju vise nisu znali ni sta su cekali.

ako se dekadno vratim unazad, ni malo nisam nezadovoljna prozivljenim.
da li je bilo lako - nije.
da li je lako sada - nije.
za deset godina vidim sebe kao nekog ko i dalje zivi svaki minut, a ne ceka.
sa osmehom na licu.

gde si sinnke? ;)


A nego kako nego materijalno, ti kad napravis dete napravio si materiju, ne duh.

Kad bi sve bilo besplatno, novac nam ne bi trebao.
 
I da li cete ostvariti neke od zelja?

Ja sam prestao verovati da ce biti bolje, bolje si moras napraviti, a s obzirom da u bolesnom i lopovskom drustvu to ne mozes....

Vidim se u istoj situaciji kao i danas samo stariji 10 godina, naravno ako uopste budem bio ziv.
Ustvari jedino sto gledam, je to da tih 10 godina sto kvalitetnije provedem, znaci bez loseg i negativnog drustva oko mene (bilo musko ili zensko drustvo) itd. I to je vec veliki plus.

Na svu svoju srecu vec sam ostvarila najbitnije zelje u svom zivotuBile su skromne ali meni,najvaznije...Ostaje mi da se nadam da ce za 10 godina moji klinci moci da ostvare neke svoje zelje.
 
neam pojma...konkretno
no, evo upravo zavrsavam dizajn naseg sajta...dugo sam to odgadjala; nije bilo vremena
ni sad ga nema, realno, ali ima potrebe za njim...tako da...
kontam da se ipak pomjeram....pomjeramo...sto nije lose...ocu rec; moze bit samo bolje... : )))
 
I da li cete ostvariti neke od zelja?

Ja sam prestao verovati da ce biti bolje, bolje si moras napraviti, a s obzirom da u bolesnom i lopovskom drustvu to ne mozes....

Vidim se u istoj situaciji kao i danas samo stariji 10 godina, naravno ako uopste budem bio ziv.
Ustvari jedino sto gledam, je to da tih 10 godina sto kvalitetnije provedem, znaci bez loseg i negativnog drustva oko mene (bilo musko ili zensko drustvo) itd. I to je vec veliki plus.

Isto..yebe mi se da se nekom pravdam i polazem racune zbog nepravde koju nam svaki dan nanose dupeuvlakaci i hvataci krivina..nek mi da neko bilo kakav posten posao pa da vidim ko bolje radi i grize ne samo za svoje dupe
 
I da li cete ostvariti neke od zelja?

Ja sam prestao verovati da ce biti bolje, bolje si moras napraviti, a s obzirom da u bolesnom i lopovskom drustvu to ne mozes....

Vidim se u istoj situaciji kao i danas samo stariji 10 godina, naravno ako uopste budem bio ziv.
Ustvari jedino sto gledam, je to da tih 10 godina sto kvalitetnije provedem, znaci bez loseg i negativnog drustva oko mene (bilo musko ili zensko drustvo) itd. I to je vec veliki plus.

retko konstruktivna tema by you i deleimicno se slazem. sa saznjim delom apsoulutno, ne ocekujem nista spektakularno, redovni curiculum vitae, fax, neki biznis, psihofizicka stabilnost i uzivanje u tom vremenu. sad da treba prestati verovati u bolje, stagod to znacilo, i zakopati se u mestu, ne moze tako, treba malo i muljati koristiti sanse i stvarati ih makar na nekom najnizem nivou, bitno je da se okrece... ko zna sta ce biti tad, rekoh ne ocekujem revoluciju, al ne treba ni sedeti i cekati da se zvezde nameste da tebi bude bolje...
 
I da li cete ostvariti neke od zelja?

Ja sam prestao verovati da ce biti bolje, bolje si moras napraviti, a s obzirom da u bolesnom i lopovskom drustvu to ne mozes....

Vidim se u istoj situaciji kao i danas samo stariji 10 godina, naravno ako uopste budem bio ziv.
Ustvari jedino sto gledam, je to da tih 10 godina sto kvalitetnije provedem, znaci bez loseg i negativnog drustva oko mene (bilo musko ili zensko drustvo) itd. I to je vec veliki plus.

Gde se vidim kroz deset godina, u nekoj kafani, sa flasom piva na kariranom stolnjaku, verovatno cu biti zadovoljan.

Vidi drugar, nebi da glumim psihologa ali istina je, sve je u tvojoj glavi kako sebi postavis, dobro kazu da treba zivjeti u sadasnjosti i ne hajati previse za buducnost a jos manje za proslost i najvrednija stvar koju ces ikada posedovati je tvoje vreme, toliko.



ps.
Iznenadjuje me mjera u kojoj pripadnici zenskog pola ostavljaju postove na muskom podforumu, ovo je strashno! :dontunderstand:
 
Gde se vidim kroz deset godina, u nekoj kafani, sa flasom piva na kariranom stolnjaku, verovatno cu biti zadovoljan.

Vidi drugar, nebi da glumim psihologa ali istina je, sve je u tvojoj glavi kako sebi postavis, dobro kazu da treba zivjeti u sadasnjosti i ne hajati previse za buducnost a jos manje za proslost i najvrednija stvar koju ces ikada posedovati je tvoje vreme, toliko.



ps.
Iznenadjuje me mjera u kojoj pripadnici zenskog pola ostavljaju postove na muskom podforumu, ovo je strashno! :dontunderstand:

Ako ja platu dobijam u svojoj glavi, onda i jesam za sve kriv.
 
A nego kako nego materijalno, ti kad napravis dete napravio si materiju, ne duh.

Kad bi sve bilo besplatno, novac nam ne bi trebao.

tacno tako.
i tu materiju zaradis za egzistenciju i nesto (koliko god mozes vise) preko toga.
tukla bih svakoga ko je punoletan,sa dve ruke i noge,nenarusenog zdravlja, a ne zaradjuje sam nego se grebe od roditelja.
najveci kriticari su upravo oni koji su bilo sta najmanje uradili.
dete sam rodila 91. i odgajala je tako sto sam radila po 12h.
i dalje toliko radim.
duplo vise, nego sto radi neko u nekoj socijalno sredjenijoj zemlji, a zaradjujemo isto.
i ne zalim se. nije mi problem.
ja sam rodjena ovde. i nemam nameru odavde da idem.sta je trebalo, da se sahranim obzirom kakve su bile svetske prognoze za srbiju 90.ih?
ne, zivela sam kao i svi oni koji su 90.preziveli i podizali decu.
i trudila se da sacuvam zelju u sebi.
i to sto sam zelela, drzalo me je da istrajem.
kad sam podizala dete, ona je bila moja zelja, sve materijalno je bilo podredjeno njoj.
zelje su se menjale.
ona je polako odrastala, pa sam na red dolazila ja.
i zato sad kad se okrenem, ne zalim ni za cim.
sve sto sam zelela - to sam i ostvarila.
ono sto sada zelim, nadam se da cu napraviti.
za pocetak cu npr. sebe da odvedem u egipat na ronjenje u aprilu.

ko nesto hoce nadje nacin, ko nesto nece - nadje izgovor.
to je tako.
 
ko nesto hoce nadje nacin, ko nesto nece - nadje izgovor.
to je tako.

Ne slazem se s ovim posto radim od 17e i uvek je bilo problema naplatiti zasluzeno..obecano i zaradjeno..radio sam sve i svasta za svakakve shushe..i pored truda..volje..znanja..strucnosti i zalaganja dodje neko preko veze ko digne noge ili da dupe i syebe te..ja da nalazim druge nacine da zadrzim posao gde se sve svodi na to ko ce koga zayebati ne zelim
 
tacno tako.
i tu materiju zaradis za egzistenciju i nesto (koliko god mozes vise) preko toga.
tukla bih svakoga ko je punoletan,sa dve ruke i noge,nenarusenog zdravlja, a ne zaradjuje sam nego se grebe od roditelja.

to je tako.


Znaci mene treba tuci?

Evo recimo ja radim u Tehnomaniji za 6 sati rada si imao platu 21800, a ako ces raditi dve smene imao si 30000. Dve smene su 12 sati.

Objasni ti meni zasto nisi onda imao platu 43600 kad vec radis za dvoje ljudi?

Vidim lako bi potegla batinu, pa cisto da vidim da li ti tako dobro radi i mozak kao sto udaras.

I reci mi kako zivi covek sa 30 hiljada?
 
Znaci mene treba tuci?

Evo recimo ja radim u Tehnomaniji za 6 sati rada si imao platu 21800, a ako ces raditi dve smene imao si 30000. Dve smene su 12 sati.

Objasni ti meni zasto nisi onda imao platu 43600 kad vec radis za dvoje ljudi?

Vidim lako bi potegla batinu, pa cisto da vidim da li ti tako dobro radi i mozak kao sto udaras.

I reci mi kako zivi covek sa 30 hiljada?

tesko sinnke.
tako sto ce svoje potrebe da svede na minimum.
ali ako tu nesto ne stima - onda menjas.
menajs firmu.
nema logike da za duplu smenu dobijes jednu i po platu.
isto kao sto nema logike da se sada kada si u punoj snazi miris sa tim minimalno ponudjenim.
da sam ostala da radim u struci, plata bi mi bila mizerija.
sela sam i razmislila sta je ono sto mi je vaznije.
i zakljucila da nemam toliko ljubavi u sebi za ono za sta sam se skolovala, kao za sumu koju mogu na drugi nacin da zaradim.
nisam se libila da odem i zavrsim kurs za krupijea.
pocela sam kao ciper u kazinu, zavrsila kao krupije I kategorije. black jack i rulet36 i 24.
dalje me napredadovanje i obuka nisu zanimali jer je ovo donosilo za mene potrebnu sumu.
dok su moje kolege sa kojima sam studirala kuci donosile svakog prvog 100, meni je na racun bilo uplaceno 1500dem.
ne mogu da kazem da sam uzivala u tom poslu.i profil ljudi koji sam gledala u oci svih 12h radnog vremena preko stola, nije grupacija koju bih ikada izabrala za druzenje..a kamo li 12-osatno.
ali po mojoj tadasnjoj kalkulaciji: noc sam provodila na poslu, spavala samo po 4h da bi dan provodila sa svojim detetom..tako 6 godina.
zaradjeno ulozila u privatan posao.
pa ulozila u jos jedan privatan posao.
i sada mi radni dan pocinje u 7 a zavrsava se u 22.
s tim sto nisam u obavezi da u poslovnom prostoru provedem vezano svih 15h. to su u obavezi oni koji saradjuju samnom, podeljeni u dve smene.

sto sam ovo sve napisala..
zato sto i danas cujem komentare ljudi koji rade od 8 do 16h, ti si luda.ja nikada ne bih sebe poslom toliko opteretila.

a ja znam da nisam luda.
samo znam da imam zelje koje zelim sebi da ispunim, a to mogu jedino ako ukradem ili zaradim.
a kradja mi nesto ne ide od ruke..:cool:
 
I da li cete ostvariti neke od zelja?

Ja sam prestao verovati da ce biti bolje, bolje si moras napraviti, a s obzirom da u bolesnom i lopovskom drustvu to ne mozes....

Vidim se u istoj situaciji kao i danas samo stariji 10 godina, naravno ako uopste budem bio ziv.
Ustvari jedino sto gledam, je to da tih 10 godina sto kvalitetnije provedem, znaci bez loseg i negativnog drustva oko mene (bilo musko ili zensko drustvo) itd. I to je vec veliki plus.

Pa za 10 godina sebe vidim kao coveka zrelih godina sa cvrstim stavovima,sa velikim zivotnim iskustvom, srecan i zadovoljan covek okruzen svojom porodicom. TAKO JA SEBE VIDIM U STVARI TO SU MOJE ZELJE:)
 

Back
Top