Odgovoran ili neodgovoran

I jos na to sve zene u Srbiji. Meni se nije desilo, ali vidim ljude oko sebe i njihove brakove.

Pazi umesto kad te je vec izabrala za tog nekog sa kojim ce biti, umesto da te podrzava, da se zajedno borite i podrzavate, ona gleda kako da ti u svakom momentu podmente nogu.

I nakon toga svega, pljuvati nekog sto od toga bezi (takvog braka - mada ja to ne bi zvao brakom nego patologijom) i zvati ga nesposobnim, mislim da se takvi ljudi mogu nazvati samo zadrtim i izuzetno pokvarenim.
 
Ma da mi krenemo od nastanka deteta. Pa u ovj fasistickoj Srbiji da bi samo dobio dete moras dati doktoru 500 ili 200 eura, ne znam koje su tarife.

Tu je normalno da se stvari koje se ne placaju, placaju. A ja za svoj mukotrpan rad, za ceo mesec jedva zaradim 200 eura. Pa cekaj ko je tu bolestan? Drustvo, duboko obolelo.

Sistem nije dobar to nam je svima jasno.
Tužno je da država radi protiv svojih građana i samim činom naplaćivanja svega i svačega ih potkopava u nastojanju da žive i stvaraju nov život.Jer za koji ****** ću ja da radim i stvaram ako ću to na kraju da ostavim mački.
 
Pa sad ako cekaju svi da imaju stan, auto i posao, onda bi retko ko u Srbiji imao decu.
Ali...
Neodgovorno je napraviti drugo a ni prvo ne mozes da hranis.
Onda gladuju i prvo i drugo.
Kondom glavu cuva.

Sistem nije dobar to nam je svima jasno.
Tužno je da država radi protiv svojih građana i samim činom naplaćivanja svega i svačega ih potkopava u nastojanju da žive i stvaraju nov život.Jer za koji ****** ću ja da radim i stvaram ako ću to na kraju da ostavim mački.
Mnogi za sebe.
Postoje ljudi koji svesno biraju da ne zele da imaju decu.
Svako ima pravo na svoj izbor. ;)
 
Pa sad ako cekaju svi da imaju stan, auto i posao, onda bi retko ko u Srbiji imao decu.
Ali...
Neodgovorno je napraviti drugo a ni prvo ne mozes da hranis.
Onda gladuju i prvo i drugo.
Kondom glavu cuva.


Mnogi za sebe.
Postoje ljudi koji svesno biraju da ne zele da imaju decu.
Svako ima pravo na svoj izbor. ;)


Da ali kita ne uziva dovoljno kad ima kondom, pa onda mogu i drkati.

Nego imas tablete i to popijes i mozes se torbat bez trudnoce.
 
Mnogi za sebe.
Postoje ljudi koji svesno biraju da ne zele da imaju decu.
Svako ima pravo na svoj izbor. ;)

Ej ta prozapadna srranja koja usvajaš zadrži za sebe, njihova je spika ‚‚ne mojte da imate decu jer to nije dobro budite samo svoji do god vas ne nestane‚‚ a ako nećete da počnete da razmišljate kako mi kažemo, onda ćemo vam poslati jednog ‚‚Milosrdnog Anđela‚‚ da vam pokažemo da je bolje da sami sebe uništite...nego da polako skapavate od radijacije.
 
Ej ta prozapadna srranja koja usvajaš zadrži za sebe, njihova je spika ‚‚ne mojte da imate decu jer to nije dobro budite samo svoji do god vas ne nestane‚‚ a ako nećete da počnete da razmišljate kako mi kažemo, onda ćemo vam poslati jednog ‚‚Milosrdnog Anđela‚‚ da vam pokažemo da je bolje da sami sebe uništite...nego da polako skapavate od radijacije.


Ma sta mala zna, roditelji joj placaju studiranje, provod. Ta nije u rangu ovih prica, nema ta pojma sta znaci ziveti o svom trosku.
 
Ej ta prozapadna srranja koja usvajaš zadrži za sebe, njihova je spika ‚‚ne mojte da imate decu jer to nije dobro budite samo svoji do god vas ne nestane‚‚ a ako nećete da počnete da razmišljate kako mi kažemo, onda ćemo vam poslati jednog ‚‚Milosrdnog Anđela‚‚ da vam pokažemo da je bolje da sami sebe uništite...nego da polako skapavate od radijacije.

Zvoco,jos se igras onog rata?:lol::zag:
 
Ej ta prozapadna srranja koja usvajaš zadrži za sebe, njihova je spika ‚‚ne mojte da imate decu jer to nije dobro budite samo svoji do god vas ne nestane‚‚ a ako nećete da počnete da razmišljate kako mi kažemo, onda ćemo vam poslati jednog ‚‚Milosrdnog Anđela‚‚ da vam pokažemo da je bolje da sami sebe uništite...nego da polako skapavate od radijacije.
Izvini cemu ovakav napad? :roll:
Ko je rekao da je to moj izbor?
Samo sam ti skrenula paznju da ne zele svi decu;)
 
Znam parove koji zarađuju sasvim fino za ovdašnje uslove, skućili se i sve, pa im opet ne pada na pamet da izrode i odgajaju dete (decu). I ne moraš da ih pitaš, sami samo trube kako je situacija nepovoljna, posao nesiguran, ček još malo da poživimo dok smo mladi (30+), 'ovo nije zemlja u kojoj bla, bla...'. Osvrneš li se malo okolo, vidiš da i u društvima (državama) koje su daleko ispred nas po svom standardu priraštaj nije bolji, a sa druge strane su zemlje trećeg sveta gde se ta ista deca štancuju k'o na traci ne iz neke ljubavi svojih roditelja, cveć da bi ih isti unovčili (bilo tako i u Srbiji nekada, lako roditi sedmoro kad ih čim prohodaju pošalješ da čuvaju krave, ako koje zaluta usput praviš novo). I nekako, meni se ne čini da su ovi prvi išta odgovorniji ili ne od ovih drugih, jednostavno ljudi rade kako im želja. Neodgovorno bi bilo roditi dete koje ne želiš, ili ne roditi iako to želiš, a kao jedini opravdan razlog prihvatam zdravstveni (o čemu ne bih sada i ovde). A sopstvenu nesigurnost i opštu apatiju da pravdam neznatijakojim stanjem u društvu i ranijim (svojim) neuspesima se trudim da izbegavam. Zvuči dobro kada treba zapušiti usta nekom ko te krene propitivat, ali kada ostanem sam ne pije vodu. Zato mi ostaje to jedno što me još uvek drži, nada da život koji je preda mnom prilagodim sebi i to nekoj svojoj želji da jednom zasnujem porodicu i budem dobar roditelj koliko mogu.Da je drugačije, to je da mislim kako ni to ne mogu, kako me je sve što sam do sada prošao i proživeo osakatilo vo vjeki vjekov, ne da bih verovao kako je neodgovorno zasnivati porodicu, nego i živeti i dana dalje. Opet, to ej samo iz mog ugla. Neko drugi se trudi da istraje iz nekih svojih razloga koji ne moraju imati veze sa potomstvom, i imaju svako pravo na to. Samo nek malo manje nalaze izgovore zašto ne rade ono do čega im nije stalo pred. Ima i drugih načina da se zapuše usta dokonima koji se petljaju u živote naše.
 

Back
Top