Poziv na socijalni eksperiment

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Pozivam sve ljude koji ovo citaju na jedan socijalni eksperiment...
Krstarica je obavestila preko lepljive teme da ce raditi transparentno , tj da ce se svaka prituzba obrazlagati i svaka kazna takodje diskutovati ,tj dobiti povratni odgovor...

Pozivam sve koji citaju da maksimalno reaguju u smislu totalnog nepridrzavanja konformnog....tj da reaguju na sve sto misle da nije u skladu sa pravilnikom krstarice,bar na filozofiji , tj da budu maksimalno picajzle kao advokat ....

Ovaj socijalni eksperiment nije neupotrebljiv, naprotiv vrlo je upotrebljiv.....i u VR i RL....
 
Mani ideologiju , ja bas hocu da svako forsira svoju ideologiju , psihologiju i bez osecaja za fer, vec za doslednost pridrzavanja pravila....
Mislite da je pridrzavanje pravila isto tumaceno od ljudi , cak i kad je zakon ili nesto sto je jasno napisano.....?
Ne.....
 
Koja je to filozofija bez populizma filozofa....?
Meni je nebitno da li je skup filozofa ili skup obicnih ljudi (filoz su neobicni ljudi???)....

Kazem bez ideologije i moralisanja jer je to jedan vid konformizma, a ja vec imam ideju kako ce to sve ici, ali necu da otkrivam...

Hocu da ljudi aktivno ucestvuju u ovome, i postoje tri razlicita dobitka od ovog...
Mozda i vise, pa cu krenuti od onih koji su vredni filozofima...

Ovde sam krenuo da ih navodim i setih se hajzenberga i setih se da upravo to zelim da sprecim, zato sam i rekao bez ideologije i bez moralisanja....zato....

hocu da svako forsira svoju ideologiju(svoje misli o krsenju pravila, ne svoje teme) , psihologiju i bez osecaja za fer, vec za doslednost pridrzavanja pravila....
 
Ima jedna teza koja kaze da se pravila uvek mogu zaobici a izreci zeljeno....
Ako su pravila suvise kruta, ostavlja se malo prostora za to , ali postoji to malo prostora...
Medjutim, ono sto je jos losije od krutih pravila su podrazumevana neizrecena pravila...
Kad se vec nudi prilika autoritativnog ushemljenja, i izricanje i pravila i izuzetaka tako da autoritet postaje svestan izuzetaka, ali i publika, onda je uticaj konformnog jedno a uticaj podmetnutog javnog ili populistickog nesto drugo...

Disperzija ljudi proradi kad se javno prica o pravilima jer postaje ocigledno podmetnuto javno od konformno javnog...
To ce se i ovde desiti ako se ostane dosledno objavljenoj vesti.
Ta disperzija je zanimljiva i razlicita od kvaliteta ljudi koji su ucesnici u disperziji...
E to ce pokazati eksperiment, i sadrzaj ljudi ovde i nove odnose koji ce nastati , a nece biti kopija nijednih iz okruzenja.
 

Back
Top