POREMECAJ SNA??

studentkinja

Obećava
Poruka
62
dr,sta mislite o tome kad osoba nikad tj dugo vremena uopste ne moze da sanja,znaci uopste.kad se probudi,kaze samo crno.i to ga prilicno muci.nije prazna osoba ima osecanja ,ima dugu vezu ,prijatelje,porodicu i sa njim je sve ok.ali uopste nema snova nikakvih.????
 
studentkinja:
dr,sta mislite o tome kad osoba nikad tj dugo vremena uopste ne moze da sanja,znaci uopste.kad se probudi,kaze samo crno.i to ga prilicno muci.nije prazna osoba ima osecanja ,ima dugu vezu ,prijatelje,porodicu i sa njim je sve ok.ali uopste nema snova nikakvih.????
Sanjas ti blago meni celu noc samo se ne secas toga.
I daj zivota ti, postavi bar jedno normalno pitanje.
 
studentkinja:
ne pitam za mene.a znaci stvar je u tome da se uvek sanja samo se ta osoba ne seca sna?a zasto?ne zna se?>on kaze da mu mnogo smeta sto ne sanja i da bi mnogo voleo.
Kao sto rekoh sanja se celu noc, obicno se secamo onih snova pred budjenje ili ih jos cesce cim se probudimo zaboravimo.
A zasto ih ne pamtimo,trebalo bi mi mnogo vremena da ti objasnim a i onda bojim se da ti ne bi bilo jasno, zato ne zamaraj glavu sa tim.
 
a ja na primer.vec godinama sanjam apsolutno svaku noc i to snove koji izgledaju kao da su java i svaki dan mi je povezan sa snom koji sam sanjala predhodne noci.npr.sanjam da me zove sestra od mog decka da se vidimo,i ona me stvarno pozove tog dana posle duzeg vremena.i tako u hiljadu slicnih primera.a imam sanovnik koji je pisan po frojdovoj teoriji i dugo gledam u njega,cim me neki san muci,i uvek se ispostavi tacno to sto pise.ima dana kad mi san ne da mira celog dana do uvece i ponekad strahujem sta ce se desiti,zbog sna koji sam sanjala predhodne noci a znam sigurno da se odnosi na naredni dan.nekad snovi mogu jako da me muce.sanjam intezivno po celu noc,da se umorim i pozelim da se odmorim od njih a kod mog decka je totalno suprotno.
samo sam zelela to vama da kazem jer smatram da ste jedina ozbiljna osoba na ovom forumu.
 
studentkinja:
a ja na primer.vec godinama sanjam apsolutno svaku noc i to snove koji izgledaju kao da su java i svaki dan mi je povezan sa snom koji sam sanjala predhodne noci.npr.sanjam da me zove sestra od mog decka da se vidimo,i ona me stvarno pozove tog dana posle duzeg vremena.i tako u hiljadu slicnih primera.a imam sanovnik koji je pisan po frojdovoj teoriji i dugo gledam u njega,cim me neki san muci,i uvek se ispostavi tacno to sto pise.ima dana kad mi san ne da mira celog dana do uvece i ponekad strahujem sta ce se desiti,zbog sna koji sam sanjala predhodne noci a znam sigurno da se odnosi na naredni dan.nekad snovi mogu jako da me muce.sanjam intezivno po celu noc,da se umorim i pozelim da se odmorim od njih a kod mog decka je totalno suprotno.
samo sam zelela to vama da kazem jer smatram da ste jedina ozbiljna osoba na ovom forumu.


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Ja mislim da je ovo za psihoanalizu....

A mozda ti sanjas i za sebe i za njega... :wink:
 
studentkinja:
a ja na primer.vec godinama sanjam apsolutno svaku noc i to snove koji izgledaju kao da su java i svaki dan mi je povezan sa snom koji sam sanjala predhodne noci.npr.sanjam da me zove sestra od mog decka da se vidimo,i ona me stvarno pozove tog dana posle duzeg vremena.i tako u hiljadu slicnih primera.a imam sanovnik koji je pisan po frojdovoj teoriji i dugo gledam u njega,cim me neki san muci,i uvek se ispostavi tacno to sto pise.ima dana kad mi san ne da mira celog dana do uvece i ponekad strahujem sta ce se desiti,zbog sna koji sam sanjala predhodne noci a znam sigurno da se odnosi na naredni dan.nekad snovi mogu jako da me muce.sanjam intezivno po celu noc,da se umorim i pozelim da se odmorim od njih a kod mog decka je totalno suprotno.
samo sam zelela to vama da kazem jer smatram da ste jedina ozbiljna osoba na ovom forumu.
Jeli ti to mene malo zekis?
Devojko postoji internet, postoje biblioteke gde ima puuuuno knjiga, potrudi se malo da sama nadjes odgovor na svoja pitanja.
Ako ne uspes onda nadji dobrog psihijatra koji ce u toku svog radnog vremena da se bavi psihoanalizom tvojih snova.
A povedi i decka da vas zajedno psihoanalizira.

Ja jesam dobra ali nisam luda, i ovo su poslednji minuti na netu koje cu posvetiti odgovorima na tvoja pitanja.
 
dr:
studentkinja:
a ja na primer.vec godinama sanjam apsolutno svaku noc i to snove koji izgledaju kao da su java i svaki dan mi je povezan sa snom koji sam sanjala predhodne noci.npr.sanjam da me zove sestra od mog decka da se vidimo,i ona me stvarno pozove tog dana posle duzeg vremena.i tako u hiljadu slicnih primera.a imam sanovnik koji je pisan po frojdovoj teoriji i dugo gledam u njega,cim me neki san muci,i uvek se ispostavi tacno to sto pise.ima dana kad mi san ne da mira celog dana do uvece i ponekad strahujem sta ce se desiti,zbog sna koji sam sanjala predhodne noci a znam sigurno da se odnosi na naredni dan.nekad snovi mogu jako da me muce.sanjam intezivno po celu noc,da se umorim i pozelim da se odmorim od njih a kod mog decka je totalno suprotno.
samo sam zelela to vama da kazem jer smatram da ste jedina ozbiljna osoba na ovom forumu.
Jeli ti to mene malo zekis?
Devojko postoji internet, postoje biblioteke gde ima puuuuno knjiga, potrudi se malo da sama nadjes odgovor na svoja pitanja.
Ako ne uspes onda nadji dobrog psihijatra koji ce u toku svog radnog vremena da se bavi psihoanalizom tvojih snova.
A povedi i decka da vas zajedno psihoanalizira.

Ja jesam dobra ali nisam luda, i ovo su poslednji minuti na netu koje cu posvetiti odgovorima na tvoja pitanja.
E sad si doktorku bas iznervirala. A sta studiras, ako nije tajna?
 
Mene nervira jedna moja drugarica,ona nocu funkcionise,a danju spava.Par puta joj se desavalo da se tako poremeti i onda se mesec dana muci da se unormali,problem je sto se ni tad ne unormali jer ustane u 6 ujutru,a zaspi u 8 uvece-ni to bas nije kako treba-osim ako niste beba.Malo tako izdrzi pa opet po starom bude budna do 5,6 ujutru pa spava do 5,6,uvece,zapustila je ucenje,ni drustveni zivot joj nije neki niti ima zelju za njim nesto posebno,kada je pitam zasto to radi kaze da jako voli da spava.Sta je to snjom?Jel se to leci i kako?
 
Ovo pitanje sam postavila onima koji se time bave(poremecajem sna i uopste vezano za psihu)ako ima neko ko zeli iskreno da odgovori bicu zahvalna.U baba-vange ne verujem tako da nema potrebe za kristalnom kuglom:)
 
a ja na primer.vec godinama sanjam apsolutno svaku noc i to snove koji izgledaju kao da su java i svaki dan mi je povezan sa snom

Dr, kako medicina objasnjava fenomen svesnih snova, tzv. lucidnih snova?
Ne pitam to tek radoznalosti radi, cisto da se zna :).

je l zna neko drugi zasto se ne secamo snova a nekad se secamo...?

Prvo normalno je da svaki čovek sanja budući da on nije golo fizičko biće. otuda, san i java su samo dve strane jedne iste medalje.
drugo, mi imamo pristup sveznanju a koliko ćemo zaviriti u njega zavisiće od našeg stanja svesti. (pojavio se problem trenutno dok kucam pa ne funkcionišu velika slova a slova u reči zilaze iztumbano) uz napomenu da svest i intelektualnost nisu jedno te sito. Svest je duhovna kategorija što znači da li će neko upotrebiti ili lzoupotrebiti intelektualno znanje zavsiiće od ličnog stanja svesti.
nomralno je da udjemo u ciklus kada se ne sećamo snova ili kada ih ima manje. sličon ciklusu da nekada budemo superaktivni ali da onda naidje peroid kada bismo lenjčarili.
bez daljeg i dubljeg širenja teme navešću samo da su snovi tanji prolaz do najviših stanja svesti, jlubavi i duhovne slobode.
dobro je pre spavanja odraditi duhovnu vežbu od po desetak minuta (ona je čak neophodnija od fizičke i mentalne). ukoliko se želi dobiti odredjeni odgovor po odredjenom probelmu može se uz tu redovnu vežbu postaviti i pitanje po odredjenom životnom problemu sa kojim se suočavamo. ne očekivati da dobimejo trivijalne odgovore već samo one okji su stvarno životno važn iza nas.
postoji dobra knjiga The dream Master od harolda Klempa kao i knjiga eEarth to GOD come in please. ili od Philla morimitzua IN the Company of ECK Masters.
 
Poslednja izmena:

Back
Top