На брдовитом Блакану ,жена председник

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Мислим да би Србији било много боље када би као председника имала жену
Жена је ипак пожртвованија за свој народ,ратоборнија,искренија ,паметнија..

Жена као председник Србије која би имала способоност да измири ,да састави и уједни српски народ.

Наравно по моме жена би требала бити комунисткиња!

Шта мислите ,можда ускоро и жена председник?

Кога би изабрали и коју жену кандидовали ?

 
Kandidovala bih sebe :lol:

Šalu na stranu, iz sopstvene stranke ne bih kandidovala nijednu od trenutno najaktivnijih. Uz dužno poštovanje ne bih mogla da zamislim da živim u zemlji koju vode Čomićka ili Kolundžija ili, ne daj Bože, Vjerica ili Goca iz SRS ili Jorgovanka Tabaković :roll: O Jankovićki i Filipovskoj iz Nove Srbije neću ni da pričam, stvarno sramota kakve žene su na političkoj sceni u Srbiji.

Za Slavicu Đukić-Dejanović bih glasala na keca a komotno bih mogla da zamislim sebe u situaciji da dajem glas Maji Gojković. OK mi je i Snežana Malović ali ona nema godina za tu funkciju ... a i radikali imaju par normalnih žena samo nikako da dođu do izražaja od ove bande :rotf: Šteta što se gospođa Verica Barać ne bavi politikom, njoj bih svakako poverila glas ;)

Žene komuniste ne znam, ni jednu jedinu ... ne znam ni da li DSS ima neke istaktnute ženske funkcionere osim Milice Radović, Donke Banović i Svetlane ne-znam-prezime koje su sve zajedno bezveze.
 
Kandidovala bih sebe :lol:

Šalu na stranu, iz sopstvene stranke ne bih kandidovala nijednu od trenutno najaktivnijih. Uz dužno poštovanje ne bih mogla da zamislim da živim u zemlji koju vode Čomićka ili Kolundžija ili, ne daj Bože, Vjerica ili Goca iz SRS ili Jorgovanka Tabaković :roll: O Jankovićki i Filipovskoj iz Nove Srbije neću ni da pričam, stvarno sramota kakve žene su na političkoj sceni u Srbiji.

Za Slavicu Đukić-Dejanović bih glasala na keca a komotno bih mogla da zamislim sebe u situaciji da dajem glas Maji Gojković. OK mi je i Snežana Malović ali ona nema godina za tu funkciju ... a i radikali imaju par normalnih žena samo nikako da dođu do izražaja od ove bande :rotf: Šteta što se gospođa Verica Barać ne bavi politikom, njoj bih svakako poverila glas ;)

Žene komuniste ne znam, ni jednu jedinu ... ne znam ni da li DSS ima neke istaktnute ženske funkcionere osim Milice Radović, Donke Banović i Svetlane ne-znam-prezime koje su sve zajedno bezveze.

Е у томе другарице лежи и проблем Србије јер се ни једна жена није кандидовала
за председника.Можда се нешто промени на следећим изборима па добијемо праву жену ,комунисткињу која ће победити:per:
 
Е у томе другарице лежи и проблем Србије јер се ни једна жена није кандидовала
за председника.Можда се нешто промени на следећим изборима па добијемо праву жену ,комунисткињу која ће победити:per:

Jedina šansa da posle idućih izbora žena bude predsednik je da Tadić ili Toma promene pol ili da DS ne da kandidata u korist kandidatkinje iz SPS u što je u sferi nemogućeg. Malo je 3 godine da ispliva kandidat, možda bude za nekih 10-15 godina ... iduća 2-3 potencijalna predsednika se već naziru.
 
Jedina šansa da posle idućih izbora žena bude predsednik je da Tadić ili Toma promene pol ili da DS ne da kandidata u korist kandidatkinje iz SPS u što je u sferi nemogućeg. Malo je 3 godine da ispliva kandidat, možda bude za nekih 10-15 godina ... iduća 2-3 potencijalna predsednika se već naziru.

Они су досадили и Богу и народу а ,при томе не рачунаш на револуцију:per:
Тиме би се много тога променило ,па и положај жене !
 
Они су досадили и Богу и народу а ,при томе не рачунаш на револуцију:per:
Тиме би се много тога променило ,па и положај жене !

Nema ko da digne revoluciju. Glasači su mahom podeljeni u simpatijama prema postojećim strankama. Komunizam je stvar istorije ;) A ženu predsednika ćemo imati kad se neka dovoljno istakne, mislim da tu nije po sredi neka nepravda nego su se muškarci godinama unazad više bavili politikom.

Ne valja potencirati nešto na silu. Uvek sam na strani žena ali ako nema dostojne žene kandidata bolje da i dalje bude muškarac nego nešto ovako :
aleksandra-jerkov-ver.jpg
pol-marina.jpg
nada_kolundzija_010607.gif
 
Poslednja izmena:
Na kom mestu si u stranci u hijerahiji,do 100-tog mesta ili niže ?

4843847553 otprilike, što ti govori da sam fina, poštena i da (još uvek) ništa nisam ukrala :rotf: Ali koliko ja znam predsednik mora da ima određeni broj godina tako da ću se ja načekati sa tim ambicijama (načekaću se ja i iz omladine da izađem još jako dugo) :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Šalu na stranu, u DS-u je mnogo malo ženskog kadra a i to malo što ga ima uglavnom ćuti ... bruka i sramota :confused: Kad god treba da se radi - rade žene a kad treba da se napreduje onda se pojavljuju neki tipovi ;) Rodna ravnopravnost je na nuli, mislim da bi bolji tretman ženske imale da pređu kod Todorovića :rumenko: :dash: Kandidati za predsednika opštine, odbora i sl. su u 99% slučajeva muškog pola mada door-to-door i sve kampanje na sebe preuzimaju žene.

A poslanice su nam priča za sebe ... ko nabroji više od 5 a nije član DS-a mora da bude stvarno pasionirani gledalac Skupštine jer one tamo ne rade ništa.
 
4843847553 otprilike, što ti govori da sam fina, poštena i da (još uvek) ništa nisam ukrala :rotf: Ali koliko ja znam predsednik mora da ima određeni broj godina tako da ću se ja načekati sa tim ambicijama (načekaću se ja i iz omladine da izađem još jako dugo) :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Šalu na stranu, u DS-u je mnogo malo ženskog kadra a i to malo što ga ima uglavnom ćuti ... bruka i sramota :confused: Kad god treba da se radi - rade žene a kad treba da se napreduje onda se pojavljuju neki tipovi ;) Rodna ravnopravnost je na nuli, mislim da bi bolji tretman ženske imale da pređu kod Todorovića :rumenko: :dash: Kandidati za predsednika opštine, odbora i sl. su u 99% slučajeva muškog pola mada door-to-door i sve kampanje na sebe preuzimaju žene.

A poslanice su nam priča za sebe ... ko nabroji više od 5 a nije član DS-a mora da bude stvarno pasionirani gledalac Skupštine jer one tamo ne rade ništa
.

To je i najveći problem. Moraju da budu dobri govornici, da se ističu, ali toga nema :P

Mislim (iako je ne gotivim ni najmanje) da bi jedino SPSovka s dva prezimena mogla da prođe kao predsjednica (kakva takva, ne može biti gora od Cvetkovića sigurno).
 
Tadića, da se ja pitam, ne bi trebalo menjati sa čela DS još jako dugo jer, kakav god da je, stranka nema nešto mnogo bolje od njega a da su po godinama zreli da preuzmu stranku i neke pozicije. Ima kvalitetnih mladih ljudi ali taj kadar od 30 do 50 je nikakav ... zar ne primetite da svaki put kada su izbori svi kažu ko je mandatar za predsednika i ko su kandidati za ministre a DS ćuti jer znaju da su kandidati nula pa na kraju jure nestranačke ličnosti poput Cvetkovića i Dragutinovićke ... npr. kod radikala se uvek znalo da će, ako pobede, Toma biti premijer, Vučić gradonačelnik Beograda, Pop-Lazićka ministar pravosuđa ... ja u sopstvenoj stranci ne mogu ni na jedan način da pogodim kome se smeši koja funkcija jer to niko živ ne zna pošto je kadar srednjih godina nekako otužan.

SPSovka je meni skroz na mestu mada mislim da će, da bi se kandidovala, morati da zgazi Ivicu ... taj je i previše ambiciozan :D
 
Tadića, da se ja pitam, ne bi trebalo menjati sa čela DS još jako dugo jer, kakav god da je, stranka nema nešto mnogo bolje od njega a da su po godinama zreli da preuzmu stranku i neke pozicije. Ima kvalitetnih mladih ljudi ali taj kadar od 30 do 50 je nikakav ... zar ne primetite da svaki put kada su izbori svi kažu ko je mandatar za predsednika i ko su kandidati za ministre a DS ćuti jer znaju da su kandidati nula pa na kraju jure nestranačke ličnosti poput Cvetkovića i Dragutinovićke ... npr. kod radikala se uvek znalo da će, ako pobede, Toma biti premijer, Vučić gradonačelnik Beograda, Pop-Lazićka ministar pravosuđa ... ja u sopstvenoj stranci ne mogu ni na jedan način da pogodim kome se smeši koja funkcija jer to niko živ ne zna pošto je kadar srednjih godina nekako otužan.

SPSovka je meni skroz na mestu mada mislim da će, da bi se kandidovala, morati da zgazi Ivicu ... taj je i previše ambiciozan :D

Šta kod Tadića ostavlja utisak na članove i pristalice (osim izgleda)? Nikad nisam čuo nešto što je on rekao a što vredi zapamtiti.
 
Malovićka ne da nije za predsjednika, nego joj fali malo onog što zovu IQ...

Prvo, nema nikakve veze da li je žena ili muškarac na čelu države, bitno je samo da je stručan/a.

A komunistkinja srećom nikad neće biti =) Komunizam je dio istorije. Fino smo to zamislili, užasno loše se pokazalo, i kraj.

САМО СЕ НАДАЈ:per:
 
Šta kod Tadića ostavlja utisak na članove i pristalice (osim izgleda)? Nikad nisam čuo nešto što je on rekao a što vredi zapamtiti.

Sa moje tačke gledišta nije važno šta priča nego šta radi. Ne ulazim u njegovu funkciju predsednika države pošto to sada nije tema ali kao predsednik stranke je apsolutno korektan. U stranci ne vlada neka njegova tiranija i jednoumlje, svako je slobodan da kaže šta misli, da uradi kako misli da treba, da ode ako mu se ne dopada i to bez stigmatizacije da je izdajnik, đubre, kreten i sl. U stranku su dobrodošli bivši članovi drugih stranaka ali cenim to što ih (uglavnom) ne gura u prvi plan i što ipak uzima u obzir činjenicu ko je odakle preleteo a ko je tu od početka.

Za razliku od nekih drugih predsednika stranaka on možda nema dovoljno vremena da se bavi dnevnim pitanjima ali mislim da mnogi drugi, realno manje uticajni, od sebe prave neku famu po svojim strankama i izigravaju nedodirljive. Jedan Čedomir Jovanović čija stranka jedva da ima cenzus izigrava Boga u LDP i ne dozvoljava nikome da iznese svoje mišljenje, zbog čega mu iz stranke masovno odlaze funkcioneri ... Tadiću, ako imaš sreće da ga nađeš slobodnog, možeš da iznosiš kritike do mile volje, čovek nije sujetan i sigurno će se, kad sasluša, zamisliti nad tim ;) I ono što je najvažnije - postoji odgovornost. Oni koji su zeznuli stvar na Voždovcu su znali da mogu ili sami da podnesu ostavke ili će biti smenjeni. Ako mi sutra na Novom Beogradu nešto zeznemo (a nećemo) poteraće i naše rukovodstvo na nivou opštine ... i to je pošteno, koliko rezultata toliko poverenja. Neki drugi jednom-dvaput nisu kaznili u svojim strankama za loš rezultat pa su doživeli debakl. Tadić ako ništa drugo u stranci održava neku atmosferu pripravnosti.

Možda ja imam malo labaviji stav o njemu pošto sam čoveka upoznala kao kućnog prijatelja jedne prijateljice i naslušala se svakojakih pohvala na njegov račun kao persone pa tek kasnije ušla u DS i videla kako sve to funkcioniše... u svakom slučaju mislim da je kao predsednik stranke bez greške jer je, posle ubistva Đinđića, DS mogla da potone a desilo se suprotno, rejting je mnogo porastao. Procenio je lepo koga treba da istera, koga treba da stavi u prvi plan (Jeremića pre svega) i obezbedio je par sigurnih pobeda. Nisam sigurna da će se sledeći na čelu stranke, ma ko to bio, snaći ... Tadić možda deluje glupo i kao predsednik nije idealan ali u vođenju DS još nije napravio pogrešan korak.
 
Е у томе другарице лежи и проблем Србије јер се ни једна жена није кандидовала
за председника.

Ako me secanje dobro sluzi, zar nije neka instruktorka voznje bila kandidatkinja za predsednika Srbije pocetkom 1990-tih? U vreme kad je kandidat bio i pokojni Nikola Seceroski.
 
Ako me secanje dobro sluzi, zar nije neka instruktorka voznje bila kandidatkinja za predsednika Srbije pocetkom 1990-tih? U vreme kad je kandidat bio i pokojni Nikola Seceroski.

Bila je i Milanka Karić 2004. a možda i 2008.
Radikali će idući put, ako ne dođe Šešelj, sasvim sigurno kandidovati žensko jer Todorović nije lud da se blamira a Martinović još manje.
 
stvarno g.pajo, da razmislimo o politici koja se zasniva na dva mozda i jedno valjda. od ovoga sada sve je bolje

pa da...od ovoga gore ne moze...jos da nadjemo neku koja ne slusa muza...valjda nece slusati ni svetske mocnike...da joj probudimo zenski inat da je nesposobna da vodi drzavu...a ona uradi sve suprotno---iz inata nam dokaze ...i izvade srbiju iz bede i blata...vredi pokusati...najgore --nemamo sta da izgubimo...
 

Back
Top