Lexmark EKONOMIK

Nenadned

Zainteresovan član
Poruka
101
Kako da podesim da mi stampa na ekonomik,da smanjim boju da mi duze traju kertridzi.Bilo ko da ima bilo kakvo iskustvo sa ovim stampacom bilo bi mi od koristi:koliko stranica moze da istampa,da li se pune kertridzi,kako se pune itd.Radi se o LEXMARK Z605.
 
Z605 taj mi je poznat.
Kertridz mozes puniti kao i bilo koje druge.
Ako ih dosad nisi punio imaces malo vise muke prvi put jer moras napraviti rupice sa gornje strane.
Sto se tice stednje jedino sto mozes povecavati/smanjivati je brzina stampe :arrow: kvalitet stampanog materijala.
Samo ne znam koliko to utice na boju, mada ne verujem da ima nekog uticaja.
U svakom slucaju prelistaj opcije stampaca pa ces videti i sam njegove mogucnosti(nemogucnosti).
 
Kada iz padajuceg menija izaberes STAMPAJ (print) mozes da udjes u meni za podesavanje stampanja.Koliko mi je poznato nemoze se odabrati za stalno stedljivi rezim stampanja jer posle stamp. automatski prebacuje na normalan rezim.
 
Кулиража:
Z605 taj mi je poznat.
Kertridz mozes puniti kao i bilo koje druge.
Ako ih dosad nisi punio imaces malo vise muke prvi put jer moras napraviti rupice sa gornje strane.
Sto se tice stednje jedino sto mozes povecavati/smanjivati je brzina stampe :arrow: kvalitet stampanog materijala.
Samo ne znam koliko to utice na boju, mada ne verujem da ima nekog uticaja.
U svakom slucaju prelistaj opcije stampaca pa ces videti i sam njegove mogucnosti(nemogucnosti).

Posto nikada nisam punio kertridze,neka mi neko detaljno objasni da ne bi nesto zeznuo,jel se prvo skine poklopac ili se preko njega buse rupe,koliko boje da sipam,koliko stranica moze da istampa itd.
 
Sto se tice crnog kertridya samo ga probusi na sredini necime. Ovo inace moye predstavljati problem jer je plasitka tvrda (sve zavisi cime ga busis).
Posel toga samo napuni spric, uguraj ga sto vise mozes i laganice napuni kertridz, znaci bez naglih pokreta.

A Color Kertridz je najbolje da nozem ili necime ostrim odvalis gornji deo (mada mozes i na njemu da pravis rupice i ako budes imao srece potrefices sve kako treba :D ), i (ovako bi trebalo) vec imas napravljene rupice za svaki deo ponaosob. Primcip punjenja je isti kao i sa Color-om.
Posle samo prelepi trakom plastiku i baci se na stampanje.

Koliko mozes sipati to zavisi od stampaca do stampaca.
Crna ide oko 20-25ml, Color oko 8-10ml. Mada mozes sipati slobodno dok ne pocne da curi napolje.
I konacno sto se tice broja stranica on se krece od 150-200 komada, mada i to zavisi opet od modela do modela.
 

Back
Top