Umetnost kao opustajuci faktor

  • Začetnik teme neustrasiv
  • Datum pokretanja
N

neustrasiv

Gost
Da li umetnost i ljudi koji se njom bave mogu osetiti i strast ili samo se njome bave kao nadarenost ili zelja za lakom zaradom/
Koliko umetnost u Vama dragi prijatelji budi strast i ko sve moze uz pomoc nje da uziva u zivotu na neki specifican obicaj koji budi strast?
Mene slikanje opusta ali malo uzbudjuje a fotografija malo opusta a vise uzbudjuje..... :wink:
 
neustrasiv:
Da li umetnost i ljudi koji se njom bave mogu osetiti i strast ili samo se njome bave kao nadarenost ili zelja za lakom zaradom/
Koliko umetnost u Vama dragi prijatelji budi strast i ko sve moze uz pomoc nje da uziva u zivotu na neki specifican obicaj koji budi strast?
Mene slikanje opusta ali malo uzbudjuje a fotografija malo opusta a vise uzbudjuje..... :wink:

Evo ja obozavam da crtam, farbam, pravim razlicite stvarcice... Nemam pojma o umetnosti, jednostavno sam celog zivota usmerena na prirodne nauke, ali sam tokom skolovanja dobijala brdo nagrada za crteze. Ovih dana cu malo farbati zidove, i nacrtati namestaj za sobu, i jako se radujem tome. U stvari obozavam nesto da stvaram, to me opusta, kao priliv pozitivne energije. A nikada nisam ni dinara zaradila od te moje "umetnosti".
 
vidi,ovako>ja ,znaci zivim od toga,malo je reci zivim ,vise vegetiram.Ne znam sta me tera da radim,ali svakoga dana crtam ,slikam,obradjujem graficke ploce,totalno sam u tome...jos kad se nadje neko kome se to svidi i pazari zadovoljstvo je kompletno!
 
neustrasiv:
Da li umetnost i ljudi koji se njom bave mogu osetiti i strast ili samo se njome bave kao nadarenost ili zelja za lakom zaradom/
Koliko umetnost u Vama dragi prijatelji budi strast i ko sve moze uz pomoc nje da uziva u zivotu na neki specifican obicaj koji budi strast?
Mene slikanje opusta ali malo uzbudjuje a fotografija malo opusta a vise uzbudjuje..... :wink:
Umetnici su stvaraoci, znaci u stresnoj situaciji, a to povlaci sobom i gomilu emocija.
U umetnosti, citaj um.delima, uzivaju estete, znaci neproduktivni posmatraci. Opusteno.
A strast svi osetimo povremeno, bilo da smo stvaraoci ili posmatraci . :wink:
A sto se lake zarade tice...OVDE KOD NAS!? Tesko da je umetnost put do nje. I, izvinjavam se, ali ta izjava mi zvuci veoma podcenjivacki prema drustvu umetnika.
 
ja i nisam neki umetnik ali volim tzv 'umetnichka dela' ako pod time podrazumevamo bioskope pozorishta i izlozbe
posle toga sam vishe OK sa sobom
cak i kad je 'lose'
imam umetnichkog iskustva mada to ne razivjam pa sam malo mehanichka ali nemam pojma
 
Kod mene to ide ovako:
Neko vrijeme zzivim normalno ne baveci se umjetnoshcu a onda, uvijek nekako iznenada, dodje neki djavo i ne da mi mira dok ne pochnem slikati. Ponekad u tom periodu radim 3 - 4 slike istovremeno. U tom periodu izbjegavam chak i najbolje prijatelje. O materijalnoj dobiti razmisljam tek kad sve to prodje (trenutno: sasvim normalan).
 
ne mislim na osjecanja vec na pravi erotski energetski naboj,ja se bavim slikarstvom,ima dana kad sam "smrt za zene"tako sam pun pozitivne erotske energije da sam im prosto neodoljiv,i sa lakocom ih zavodim...u tim periodima imam i izvrsnih rjesenja u slikanju,a opet kad sam u autu sve mi teze ide pa i umjetnost.
 

Back
Top