Jer se ponosim svojim greskama...

Poruka
15.196
Skoro sam procitala tu recenicu negde.. Da li ste ponosni na svoje greske? Znam mnoge devojke koje bi recimo prve sebi izbrisale svoju proslost (tipa vezu sa ozenjenim ili preljubu) i kaju se i dan danas zbog ucinjenog. Naravno tema nije o tome :roll: da je dobro gresiti i da sada treba pricati o tome i hvaliti se vec o tome da to sto se gresili (u ljubavi a i ovako) vas cini takvim kakvi ste sada .. U sexu, partnerskim odnosima, u zivotu..
Postoji li nika greska koja vas je posebno oblikovala , neko iskustvo koje vas je trajno obelezilo? ;)
 
Napravila sam u svom zivotu gresku koja je imala velikog uticaja na citav moj zivot.Pocela sam da sagledavam ljubav i medjuljudske odnose iz drugog ugla.Na neki nacin sam jasnije shvatila koliko izrecena rec (u besu,ljutnji ili nekom drugom negativnom osecanju)moze da utice na sve kasnije dogadjaje .Iz ove perspektive sam zahvalna na tome.Tada sam to smatrala za kaznu.
 
Gresaka, losih procena je bilo u ranoj mladosti..tada sam se grizla i nervirala..danas drugacije reagujem. U ovim godinama gledam da svaku situaciju, koliko toliko, okrenem u svoju korist..a kada nemam izbora, zamislim kako ce to da utice na mene za 5 dana, 10 dana..godinu, onda mi i ta greska izgleda poucna. Jedino sto sebi ne dozvoljavam je da pravim iste greske dva puta :), na svemu ostalom se da nesto nauciti..
 
Skoro sam procitala tu recenicu negde.. Da li ste ponosni na svoje greske? Znam mnoge devojke koje bi recimo prve sebi izbrisale svoju proslost (tipa vezu sa ozenjenim ili preljubu) i kaju se i dan danas zbog ucinjenog. Naravno tema nije o tome :roll: da je dobro gresiti i da sada treba pricati o tome i hvaliti se vec o tome da to sto se gresili (u ljubavi a i ovako) vas cini takvim kakvi ste sada .. U sexu, partnerskim odnosima, u zivotu..
Postoji li nika greska koja vas je posebno oblikovala , neko iskustvo koje vas je trajno obelezilo? ;)

Ne kajem se zbog svojih grešaka...iako su neke od njih trajno uticale na moju budućnost...jer na neki način ja ne bih bila ja bez njih...šta ćeš kad se uhvatiš u pogrešno kolo, a ne znaš ni nos da obrišeš...
 
Naravno da sam pravila greške ali to je sasvim normalno i ljudski. Ranije sam se stidela tih grešaka, ali mi danas služe kao pouka da ih ne ponavljam više.
Kroz greške se učimo i sazrevamo kao ličnosti, sve je to deo naših života i ne treba se ljutiti na sebe zbog nekih nerazumnih postupaka. U ljubavi se najviše grešaka napravi, ali to sebi treba da oprostimo jer je ljubav iracionalna pa se u zanosu i emocijama ponesemo i uletimo u sopstvenu klopku.

U svakom slučaju, shvatila sam da u ljubavi više treba da koristim mozak...:lol:
 
Skoro sam procitala tu recenicu negde.. Da li ste ponosni na svoje greske? Znam mnoge devojke koje bi recimo prve sebi izbrisale svoju proslost (tipa vezu sa ozenjenim ili preljubu) i kaju se i dan danas zbog ucinjenog. Naravno tema nije o tome :roll: da je dobro gresiti i da sada treba pricati o tome i hvaliti se vec o tome da to sto se gresili (u ljubavi a i ovako) vas cini takvim kakvi ste sada .. U sexu, partnerskim odnosima, u zivotu..
Postoji li nika greska koja vas je posebno oblikovala , neko iskustvo koje vas je trajno obelezilo? ;)

Sto bih se ponosila? Zvuci mi glupo..i ne mislim da ima neki dublji skriveni znacaj. To jedino ako ta osoba te greske i ne smatra greskama..recimo kao oni ljudi koje pitas da ti navedu svoju najvecu manu a oni tu ubace nesto tipa svojeglava, ili tvrdoglava a tim se u stvari ponose.
Skrenuh ja sa teme.. :mrgreen: .. naravno da sam gresila, ali u tom momentu ne znas da gresis, tek posle vidis, ne bih brisala nista jer to onda ne bi bio moj zivot.
Svako iskustvo me je obelezilo, bilo ono dobro ili lose, mozda da nisam imala losih iskustava i dalje bih bila naivna i gledala kroz ruzicaste naocare..
 
Skoro sam procitala tu recenicu negde.. Da li ste ponosni na svoje greske? Znam mnoge devojke koje bi recimo prve sebi izbrisale svoju proslost (tipa vezu sa ozenjenim ili preljubu) i kaju se i dan danas zbog ucinjenog. Naravno tema nije o tome :roll: da je dobro gresiti i da sada treba pricati o tome i hvaliti se vec o tome da to sto se gresili (u ljubavi a i ovako) vas cini takvim kakvi ste sada .. U sexu, partnerskim odnosima, u zivotu..
Postoji li nika greska koja vas je posebno oblikovala , neko iskustvo koje vas je trajno obelezilo? ;)

Ponosna bash nisam...malo je to glupa rijec za opisivati tako neshto....ali da bih promijenila neshto iz proshlosti...i ne bih...jer me to ucinilo ovakvom kakva jesam danas...boje par greshkica pa da ojacam...nego da sam citav zivot njanjava...:)
 
Naravno da ima gresaka i to mnogo koje su me oblikovale i uticale ako ne na karakter a ono sigurno na moje ponasanje u nekom buducem periodu.

Sto se tice teme mislim da je jedini iskren odgovor taj da sve greske kojima se ponosim ja uopste i ne nazivam greskama. Da bih nesto okarakterisala kao gresku toga bi trebalo da se stidim i da se zbog toga kajem. Ako nema takvog osecanja onda nije bilo ni greske.
Moja savest jedini je sudija da li je neki cin ili dogadjaj greska ili prava stvar.
 
Jesam "griješila" kao podešena za greške.U razigranosti mladih godina,u ekstazama,u osjećaju bezvremenosti,u određenju vlastitih granica.
Jesam.Gubila sam ego.Okretala leđa Bogu,moralu i ljudima.Činila neoprostivo.
Nisu to bile greške-bila sam to ja.
I kad bih znala da bih jednog dana bila ovakva Ja kao danas,opet bih učinila isto.
I opet bih pristala platiti svaku grešku,jer bez njih bih ostala siromašna i blijeda,bez njih bih bila plagijat ili neostvarena,ukalupljena i zašećerena žena.
 
Skoro sam procitala tu recenicu negde.. Da li ste ponosni na svoje greske? Znam mnoge devojke koje bi recimo prve sebi izbrisale svoju proslost (tipa vezu sa ozenjenim ili preljubu) i kaju se i dan danas zbog ucinjenog. Naravno tema nije o tome :roll: da je dobro gresiti i da sada treba pricati o tome i hvaliti se vec o tome da to sto se gresili (u ljubavi a i ovako) vas cini takvim kakvi ste sada .. U sexu, partnerskim odnosima, u zivotu..
Postoji li nika greska koja vas je posebno oblikovala , neko iskustvo koje vas je trajno obelezilo? ;)

ne bih ja to nazvala bas greskom,ali nekakvo negativno iskustvo...Ucinilo me je boljom,spremnjom na neke lose stvari koje su usledie,ocvrsnulo...Sto te ne ubije,definitivno te ojaca..Nisam najponosnija mozda na taj izbor,sto se tako izdesavalo,ali to je deo mene,izvukla sam najbolje iz toga,i sto je najvaznije,pouku..da mi se to nikada vise ne ponovi..jer pametni uce na tudjim greskama,a ovi drugi na sopstvenim.Tada je to delovalo grozno,ne ispravljivo i ne popravljivo,ali sam mnogo iz toga naucila,kako se treba nositi sa nekim stvarima a i ljudima.:)
 
Skoro sam procitala tu recenicu negde.. Da li ste ponosni na svoje greske? Znam mnoge devojke koje bi recimo prve sebi izbrisale svoju proslost (tipa vezu sa ozenjenim ili preljubu) i kaju se i dan danas zbog ucinjenog. Naravno tema nije o tome :roll: da je dobro gresiti i da sada treba pricati o tome i hvaliti se vec o tome da to sto se gresili (u ljubavi a i ovako) vas cini takvim kakvi ste sada .. U sexu, partnerskim odnosima, u zivotu..
Postoji li nika greska koja vas je posebno oblikovala , neko iskustvo koje vas je trajno obelezilo? ;)

Ja na svoje greške gledam kao na lekcije, naučiš nešto iz te greške, izvučeš iz toga pouku i ideš dalje, pogrešila sam pa šta sad?!....naravno da je bezbolnije učiti na tuđim greškama ali čovek kad bi znao da će pasti on bi seo;)...ne mogu da kažem da me je neka greška posebno oblikovala... nešto kao jedinstvena greška koja menja ličnost..mene je više menjalo odrastanje što je i normalno jer sazrevaš ali bez obzira na sve u meni još uvek čuči jedno dete... to do sada ništa nije moglo da promeni.;)
 

Back
Top