KOLIKO DUGO JE ŽIVEO VAŠ PAS ?

milegr

Zainteresovan član
Poruka
240
22 februara 2010 godine, otišao je na nebo, sigurno u raj među anđele, jer je to jedino mesto za njega, naš pas Laki, u svojih 15 godina i 8 meseci !
Bio je mešanac oca irskog setera i majke labradorke, na Prvoj izložbi pasa bez rasa, na
Beogradskom sajmu, novembra 1995 godine ( možda se neko i seća ), u konkurenciji 220
pasa proglašen je za najlepšeg psa izložbe ! Novembra 2008 godine na otvaranju IV iIzložbe pasa bez rasa, u organizaciji "Orke", pojavio se kao "počasni gost" i otvorio ovu izložbu.
Kako je sada nama to znaju svi oni koji stvarno vole svoje kućne ljubimce !
 
Poslednja izmena:
22 februara 2010 godine, otišao je na nebo, sigurno u raj među anđele, jer je to jedino mesto za njega, naš pas Laki, u svojih 15 godina i 8 meseci !
Bio je mešanac oca irskog setera i majke labradorke, na Prvoj izložbi pasa bez rasa, na
Beogradskom sajmu, novembra 1995 godine ( možda se neko i seća ), u konkurenciji 220
pasa proglašen je za najlepšeg psa izložbe ! Novembra 2008 godine na otvaranju IV iIzložbe pasa bez rasa, u organizaciji "Orke", pojavio se kao "počasni gost" i otvorio ovu izložbu.
Kako je sada nama to znaju svi oni koji stvarno vole svoje kućne ljubimce !

Saosećam sa tobom... znam kako ti je ...Imaš na forumu kućni ljubimci . In memoriam... i tu možeš napisati. Meni je prošle godine zauvek otišla Beta , zlatni retriver, sa napunjenih 15 godina i 15 dana....držala sam je za ruku- šapu, do zadnjeg momenta i mislim da će me čekati kod duginog mosta... :(
 
Poslednja izmena:
nasa je zivela 13 ipo godina (velika snaucerka)
imala je rak,inace bi zivela duze verovatno :sad2:
 

Prilozi

  • 07.JPG
    07.JPG
    26,8 KB · Pregleda: 23
  • 08.JPG
    08.JPG
    23,2 KB · Pregleda: 20
  • 63.JPG
    63.JPG
    43,3 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
Kao dete sam "imala" mnogobrojne lutalice koje sam hranila, vakcinisala, udomljavala i koje su mi nažalost komšije redovno trovale...

Prvi pas u stanu mi je bio jazavičar Caki, imao je samo dve godine kada mi ga je (na poslednji dan raspusta 31.08.1990.) na moje oči rastrgao jedan doberman. I dan danas imam traume od toga. Naravno veterinar ga nije mogao skrpiti.

Zatim dalmatinac Arno, proživeo je sa nama sjajnih 11 ipo godina. Zauvek će ostati u mom srcu.
 
Ja sam je imao 9godina, dobila je tumor dojke operisala se i bilo je sve u redu narednih 2-3 meseca, posle toga se razbolel i uginula, posle sam saznao da se tumor prosirio na jetru. proveo sam sa nji nedelju dana po ceo dan kod veterinara ali izgleda tako sudjeno bilo. Nikad je necu zaboraviti. :'(

49111182750049664125559.jpg

ldc14fbcd1135b2fd052ee5.jpg

l696937a5dc7350e508e9c2.jpg
 
zivela je samo godinu i osam meseci. I tu godinu i osam meseci nacinila najlepsi period zivota za mene. Moja najlepsa i jedina Luna, Lunci... Umrla mi je posle vise od nedelju dana borbe sa bolestima koje su se nagomilavale, jedna za drugom... Do tada je bila zdrava, razigrana, umiljata i osecajna... Bila mi je sve na svetu. Bila mi je i sestra i prijatelj, tesila me kad sam tuzna, stavljajuci glavicu u moje krilo i cvileci... Grlila me je sapicama, a tako je, u zagrljaju i preminula. 16.03.2010. Drzala sam je cvrsto u krilu kada me je pogledala u oci i izdahnula. Pozelela sam da i moje srce stane u tom trenutku, pozela sam vise nego bilo sta do tada... Danas joj, jedino slike gledam i uvek placem, a kada izadjem u dvoriste, nesvesno je trazim, ponekad je i dozivam, a onda kao nozem kroz srce dodje misao da je vise nemam...
Ostala sam sama... Zauvek cu je voleti!
 
Stvarno tužno:sad2:
Kada je meni nastradao (od dobermana) jazavičar od dve godine, tada sam mislila da više nikada neću imati psa, bol je bio toliki. Ipak vreme leči sve i sada kažem da više nikada neću živeti bez psa. Naravno i dan danas imam traume od agresivnih pasa.

Stavi neke sličice svoje Lune.
 
Iako lici samo na cudnovatu pricu,pas od mog najboljeg druga je ziveo cak 18 godina... Zasluzio je to,bio je izvanredan cuvar svoje teritorije..u pitanju je bila neka mesavina pasa ...nznm stvarno kako bih opisao njegovu rasu...Mozda mu je i ime posluzilo da zivi toliko,i da ga tokom celog zivota prati sreca jer je njegovo ime bilo SRECKO...
 

Back
Top