Двадесет радника напустило ФИЈАТ

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/180801/Dvadeset-radnika-napustilo-Fijat-posle-samo-mesec-dana
Dvadeset radnika napustilo „Fijat“ posle samo mesec dana
Od prvih hiljadu radnika koji su prvog februara iz „Zastava automobila“ prešli u „Fijat“, njih 20 je posle mesec dana rada odlučilo da se vrate u matično preduzeće i raskine ugovor sa italijanskim proizvođačem automobila.
Kako je za „Blic“ izjavio predsednik Samostalnog sindikata Zoran Mihajlović, reč je o ljudima koji su stariji od 50 godina i koji nisu mogli da izdrže tempo rada koji ih je čekao na montažnoj traci „Fijata“.

- U „Zastava automobilima“ je na montažnoj traci, na kojoj se pravi „punto“, radilo 1.400 radnika. Danas, kada je „Fijat“ gazda, isti posao obavlja 30 odsto manje radnika, jer ih ima 900. To je za mnoge bilo teško, pa su se odlučili da se vrate u „Zastavu“ i da tu sačekaju socijalni program, otpremnine i penzije - kaže Zoran Mihajlović.
После само месец дана....?
 
Pa to je ono sto ja tupim tihom ovde vec mesecima_nije nam BOTA kriv-necemo da radimo i to je to...
I posle se tihi nadje da patetise o jadnom napacenom narodu koji ima 300 evra platu...
Treba stoku motkom i to govnjivom.

pa u nemackoj nemac nece da radi ispod 1000 evra, a troskovi zivota u nemackoj i srbiji su isti.
 
Nemac nece i NEMA POTREBE.
Nama je u pitanju egizstencija i nismo u situaciji da se poredimo sa Nemcima.
Nemoj da opravdavas neradnike.

Ko opravdava neradnike.

Znaci Nemac nece da radi za 200 evra....pa Nece ni neki Srbi.

Tih 20 je proracunalo da im se ne isplati da ih exploatisu tamo za male pare vec bolje da uzmu otpremnine i mozda nesto sami krenu da rade.


Kamo srece da je vise takvih u Srbiji onda ne bi Miskovic i razni drugi kvazi privatnici mogli da placaju radnike 15000 dinara posto jasno je da Miskovic opusteno moze da da i 40-50000 dinara kada se vidi koji je profit imao prosle godine i tada bi mnogi hteli da rade u Maxiju ali i ovako on nalazi majmune koji mu rade za 15000.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
pa u nemackoj nemac nece da radi ispod 1000 evra, a troskovi zivota u nemackoj i srbiji su isti.

Ma najbolje su ove demokrate sto eto proglasavaju Srbe neradnicima zato sto nece da rade za nekog seljacinu lopovskog po 12 sati dnevno ,svaki dan,bez prijave i bez plate.....ili za neku mizeriju od 15-ak hiljada....i eto onda su oni neradnici.

Najbolje da rade za DZ da bi dokazali da su vredni radnici.
 
Ma najbolje su ove demokrate sto eto proglasavaju Srbe neradnicima zato sto nece da rade za nekog seljacinu lopovskog po 12 sati dnevno ,svaki dan,bez prijave i bez plate.....ili za neku mizeriju od 15-ak hiljada....i eto onda su oni neradnici.

Najbolje da rade za DZ da bi dokazali da su vredni radnici.

Hoces da kazes da ako je npr plata lekara u Nemackoj 5000 EVRA, da svi srpsli lekari treba da napuste posao jer im je plata visestruko manja?
I tako sva zanimanja, sve struke?
 
Nemac nece i NEMA POTREBE.
Nama je u pitanju egizstencija i nismo u situaciji da se poredimo sa Nemcima.
Nemoj da opravdavas neradnike.

А како се те егзистира са 250-300 евра у Србији. Срамота је да продајеш за скоро 10.000 евра аутомобил, који осим у Србији нигде друго нити може да се продаје, а посебно не за те паре, а да плаћаш радника 300 евра максимум!
Ако је нешто тако "успешно" као што је то Фиат Србија онда су шљакери ваљда заслужили 500-600 еврића барем, не мора 2000 и више као у Швабији или у другим нормалним земљама, али барем нешто за елементарну егзистенцију!
 
Ko opravdava neradnike.

Znaci Nemac nece da radi za 200 evra....pa Nece ni neki Srbi.

Tih 20 je proracunalo da im se ne isplati da ih exploatisu tamo za male pare vec bolje da uzmu otpremnine i mozda nesto sami krenu da rade.


Kamo srece da je vise takvih u Srbiji onda ne bi Miskovic i razni drugi kvazi privatnici mogli da placaju radnike 15000 dinara posto jasno je da Miskovic opusteno moze da da i 40-50000 dinara kada se vidi koji je profit imao prosle godine i tada bi mnogi hteli da rade u Maxiju ali i ovako on nalazi majmune koji mu rade za 15000.

:super::klap::ok:

Чекај, а од чега ће дијете Марко онда да купи нову јахту!
 
Hoces da kazes da ako je npr plata lekara u Nemackoj 5000 EVRA, da svi srpsli lekari treba da napuste posao jer im je plata visestruko manja?
I tako sva zanimanja, sve struke?

Naravno da ne ali mora da bude bar pristojno placen. Po meni..da ja imam firmu koja zaposljava radnike minimum minimuma bi bio 30000 dinara .....plus ful prijava ....i bez rada nedeljom,praznicima i prekovremenog i da nije svaka subota radna. Eto to je neki minimum i sve ispod toga bilo bi me sramota.

Mora se u ovom drustvu rascistiti. Recimo Miskovic sigurno moze da da plate 3 puta vece nego sto daje. I to bi onda bilo ok. Nije ko u Nemackoj ali za uslove Srbije bi plata od 40-50000 bila ok.
Da sam drzava u principu bi i propisao minimum 30000 da sme plata da bude. Ko ne moze da da tu platu neka stavi katanac ili neka sam radi.

Recimo stric mi je drzao neku prodavnicu i posto nije zeleo da zaposljava nekoga kome bi davao 200 evra beda platu radio je sam on,zena mu i deca. I to je OK. A ne primis radnike i ne dajes im plate i sta vec rade ovdasnji poslodavci i onda kukaju kako su Srbi neradnici.
Pa u drugim zemljama bi ih povesali za takvo ponasanje prema radniku i drzavi ( s obzirom da ne uplacuju ni staz ni nista )
 
А како се те егзистира са 250-300 евра у Србији. Срамота је да продајеш за скоро 10.000 евра аутомобил, који осим у Србији нигде друго нити може да се продаје, а посебно не за те паре, а да плаћаш радника 300 евра максимум!
Ако је нешто тако "успешно" као што је то Фиат Србија онда су шљакери ваљда заслужили 500-600 еврића барем, не мора 2000 и више као у Швабији или у другим нормалним земљама, али барем нешто за елементарну егзистенцију!

pa sigurno nisu 200 evra kao sto torrente ili neko rece vec...
 
a zasto rade imigranti?
Zato sto moraju..
o tome ti pricam
i ja bih platu 3000 evra...
ali moram da se zadovoljim sa 900
:mrgreen:

Koliko ti pojma nemas.

Zasto rade....rade zato sto eto neki Srbin u Srbiji ukoliko nema jaku vezu ili nije clan neke od vladajucih partija ne moze da se zaposli ili moze kod nekog mufljuza privatnika da radi za 150-200 evra i da moli boga da mu ovaj prvoga da tu bedu.

Ovako on ode u Nemacku i radi za recimo 1000 evra...i sa tim tamo se tesko zivi ali ako ima vec nekog u Nemackoj ili recimo nadje neke cimere onda deli lovu za smestaj pa moze da ustedi para.... Takodje posto je to normalna zemlja tu ima i vece sanse da mozda nadje posle i bolje placen posao ili ako se pokaze kao dobar radnik da napreduje posto za razliku od Srbije gde se ceni poltronstvo tamo se ceni rad. U Srbiji dzabe ti ako si vredan radnik posto time ne dobijas nista.....smao poltroni uspevaju u Srbiji i napreduju. To je davno poznata stvar.
 
Ko opravdava neradnike.

Znaci Nemac nece da radi za 200 evra....pa Nece ni neki Srbi.

Tih 20 je proracunalo da im se ne isplati da ih exploatisu tamo za male pare vec bolje da uzmu otpremnine i mozda nesto sami krenu da rade.


Kamo srece da je vise takvih u Srbiji onda ne bi Miskovic i razni drugi kvazi privatnici mogli da placaju radnike 15000 dinara posto jasno je da Miskovic opusteno moze da da i 40-50000 dinara kada se vidi koji je profit imao prosle godine i tada bi mnogi hteli da rade u Maxiju ali i ovako on nalazi majmune koji mu rade za 15000.


Najbolje bi bilo kad bi sa provredom na nivou Somalije imali Njemačke plate.

Može i to, ali samo u teorijama vrsnih ekonomista tipa drug Tihi.

Ako je prosječna plata u Srbiji oko 20.000 (u privredi) zašto bi ja, ti ili Mišković davali plate daleko iznad prosjeka samo zato što imamo velik profit? Srbija je puna ljudi kojima je i tih 15.000 puno para i dok god je tako ludo je očekivati da će neko davati veće plate samo zato što ima velik prihod. Vrjeme društvenih preduzeća i raspodjele dohotka je prošlo.

Shvati jednu jednostavnu činjenicu, taj i takav Mišković ne zapošljava te ljude da bi im djelio plate već da oni zarade pare za njega, to što mora radnicima dati plate je nužno zlo koje bi svaki poslodavac (ne samo Mišković) vrlo rado izbjegao.
 
Naravno da ne ali mora da bude bar pristojno placen. Po meni..da ja imam firmu koja zaposljava radnike minimum minimuma bi bio 30000 dinara .....plus ful prijava ....i bez rada nedeljom,praznicima i prekovremenog i da nije svaka subota radna. Eto to je neki minimum i sve ispod toga bilo bi me sramota.

Cekaj malo prijatelju, ne meri se to tako.

Ima nesto sto se zove UCINAK RADNIKA na radnom mestu.

Nermci su iznivelirali kroz stoleca taj ucinak, pa je on svuda manje vise visok, na svim radnim mestima, a da kvalitet nije zapostavljen.

Kod Srba to je jako SARENO.

Ima radnika ciji rad vredi i 5.000 e mesecno, ali ima i onih ciji ne vredi ni 200.

U nemackim firmama je glavni dasa onaj koji najvise vuce, a kod nas onaj koji najvise zabusava!

Taj mentalitet se MORA promenuti.

Svaki radnik u kapitalizmu radi za sebe, gazdu i drzavu.

Ako to ne moze da ostvari - ili ce on dobiti otkaz, ili propasti firma ili ce biti jako lose placen pa ce svi ZIVOTARITI.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/180801/Dvadeset-radnika-napustilo-Fijat-posle-samo-mesec-dana
Dvadeset radnika napustilo „Fijat“ posle samo mesec dana
Od prvih hiljadu radnika koji su prvog februara iz „Zastava automobila“ prešli u „Fijat“, njih 20 je posle mesec dana rada odlučilo da se vrate u matično preduzeće i raskine ugovor sa italijanskim proizvođačem automobila.
Kako je za „Blic“ izjavio predsednik Samostalnog sindikata Zoran Mihajlović, reč je o ljudima koji su stariji od 50 godina i koji nisu mogli da izdrže tempo rada koji ih je čekao na montažnoj traci „Fijata“.

- U „Zastava automobilima“ je na montažnoj traci, na kojoj se pravi „punto“, radilo 1.400 radnika. Danas, kada je „Fijat“ gazda, isti posao obavlja 30 odsto manje radnika, jer ih ima 900. To je za mnoge bilo teško, pa su se odlučili da se vrate u „Zastavu“ i da tu sačekaju socijalni program, otpremnine i penzije - kaže Zoran Mihajlović.
После само месец дана....?


Dinkicu ostavka:rtfm:

sramota, kakav su tempo nabili radnicima na montaznoj traci pa usporite malo,
da se zapali cigara,popije rakija,malo poprica kao u stara dobra vremena.:mrgreen:

Blago njima kad mogu da biraju: "ne svidja im se u Fiatu i vratili se u maticna preduzeca".
 
Pa to je ono sto ja tupim tihom ovde vec mesecima_nije nam BOTA kriv-necemo da radimo i to je to...
I posle se tihi nadje da patetise o jadnom napacenom narodu koji ima 300 evra platu...
Treba stoku motkom i to govnjivom.

Ma ne on je samo kriv sto je 50% firmi pod stecajem sto narod nema da nadje posao ni za 150 evra a kamoli za 200 o 300 da ne pominjem ,zato sto dve trecine zaposlenih u celoj zemlji radi u administraciji od toga dve trecine u Beogradu,zato sto radnici u administraciji primaju triput vece plate nego u privatnom sektoru .Zato sto strane firme unistavaju nase i zasticene ko beli medvedi,zato sto Misko drzi 60% trzista zato sto uvodimo zakone koji stete nasim gradjanima i samo da bi ispunili hirove Brisela , nemogu vise da nabrajam ali je podugacak spisak .A to nevide samo oni koji ne zele da vide .
 

Back
Top