Dodik: Podela Kosova jedino realna

:dash: :dash: :dash: :dash:
1.To ne moze da bude "trajni mir"
2.Da me nude mojom sopstvenom zemljom?To bi bilo kao kad odes u goste,pa domacina ponudis da sedne(banalan primer) :lol:
3.Nek se on odrekne rs,msm,kad tako razmislja,sta ce da mu fali? :confused:

Pa idi na Kosovo pa zivi sa dva miliona Albanaca kada kukas za svojom sopstvenom zemljom.
Ili mislis da bi ih trebalo proterati, pa da se raskomotis ?
 
Što znači da si od istorije pročitao samo slikovnicu Rombizon Kruso kad ti je bilo 7 i po.

Nije poenta podela Banja Luke, već Bosne.
Dodik planski igra na jednom višem nivou.

Sigurno je da Tadić ima veze s tim, ali Dodik otvoreno reče ono što mnogo Srba misli.

То није ни Додигово масло ни Тадићево, него комунистичко. Само комуниста није брига за цркве и манасатире. А на северу Косова је за комунисте много важније да имају послушника и рудног богаства са којим би могли себи побољшати приходе. То су погрешне политике. Само Жича је вреднија Србину од целог ћумура на који комунисти и амерички капиталисти рачунају. Нису то виши нивои, него беднички, у правом смислу речи, нивоу. А и тим Србима који тако мисле је скупљи Тито и кућица у цвећу од Светога Саве.Тако су сви у праву и свак ради за своју корист а за народ се никад нису ни бринули, па зашто би сада, кад га скоро више и нема на тој светој српској земљи.
 
Ma o čemu realno šiptari odlučuju??? Koji se **** oni pitaju??

jeste,oni se ne pitaju i ne daju odgovore jer je to posebna vrsta zverke,ali upravo to je problem!!!!!!bez ikakvog objašnjenja mogli bi da pobiju i ono malo srba na severu kosova!!!!! ili misliš da su srbi sjajno zaštićeni od strane međunarodnih snaga????a svi znamo da nisu i da m.s. uvek kasno "pale"...na to sam mislila...ako treba da dobijemo sever kosova na krvi srba,meni takvo kosovo ne treba!!!!!!:bye:
 
Poslednja izmena:
Ama čovječe ko sada o tome priča?:hahaha::hahaha::hahaha:

Imaš pravo!!! Ti si ovdje jedan jako neshvaćen lik, al je zabrinjavajuće što osjećaš potrebu da se sam sa sobom sprdačiš, poćevši od nika, pa preko avatara, pa sve do sopstvenih iznesenih stavova!!!!!!

Brčko ima status tako da ne pripada nijednom ni drugom entitetu i tu se sva priča završava. To nepripadanje nijednom entitetu od Brčkog je napravio možda i najbolji ekonomski standard u državi.

Pa rođače nemoj da pupetaš gluposti jerbo je taj ekonomski prosperitet toliko relativan da je to već odavno jasno svima!!! Opštepoznato je da svoj ekonomski rast Brčko može da zahvali samo aktuelnom polotičkom momentu koji je )kao i sve na svijetu) apsolutno prola ima poseban status kada je riječ o raspodjeli prihoda od PDV-a, ima poseban tretman u pogledu kategorizacije graničnih prelaza u BiH... u projekat Dist. samo se sipaju pare, a Brčko zapravo i ne odskače onoliko koliko se oko njega MZ potrudila!!! Tamo i dalje živi samo onaj sloj stanovništva, koji je imao sreću da se udomi u tamošnjim javnim službama!!!
Uostalom, kad bi npr. jedna Gradiška, Bihać ili Livno imali takav favorizujući tretman pri raspodjeli PDV-a sa nivoa BiH, ovakvo Brčko bi za njih izgledalo smješno!!!
Ništa od tog ekonomskog oporavka Brčko nije postiglo nekakvom svojom industrijom, lokalnom proizvodnjom i sl. već samo pukim grabljenjem veše para iz buddžeta BiH nego što su u njega Brčaci stavili!!!

Vlast proporcionalno podjeljena i ne znam šta se tu ima više raspravljati?
Proporcionalno čemu???:hahaha::hahaha::hahaha:

Dakle, za specijalce: Brčko je distrikt (posebna administrativna jedinica u BiH) i ne pripada ni RS-u ni FBiH!

Znam da ti to teško pada, ali šta se može...:lol:[/QUOTE]

Šta misliš,... koliko će Distrikt sam po sebi opstati kada nastane opšti razlaz???
:hahaha::hahaha::hahaha:

Ovaj vaš uzaludni cirkus mu dođe nešto kao - "oće da stanu na vrata i ne daju da drugi iznose svoj namještaj":rotf::rotf::rotf:
 
hehe, moj srbine, ja ti kazem da ce ta labava federacija BIH opstati jedino ako se drzi Srbije, ako kupujete nase proizvode, rusku naftu itd, uostalom srbima pripada sve na teritoriji Srpske, svi resursi, termocentrale, hidrocentrale, itd, a brcko je sto se tice srba zadovoljavajuce reseno, na terenu:per: :whistling:

Onaj ludi direktor BH gasa nedavno rekao da se muje protive da im Južni tok dolazi preko srpske teritorije!!!:rotf::rotf::rotf:
Sarajevski demoni zahtijevaju valjda nešto kao da im Rus posebno sprovede Južni tok sa nebesa!!!:rotf::rotf::rotf:
 
om je jedan mesar iz Laktasa
koji vidi da je odsvirao svoje
kosovo nije njegova prcija da ga tak o lako daje i djeli
pazi sta kaze
50 narednih godina da ne budemo taoci kosova
pa to je ppoliticki mrtvac od covjeka koji ne vidi dalje od svoga nosa i ne razmislja dublje od svoga dzepa
sta j epola vijeka
kosovo je nas nacionalni kompas
istorija
kultura
i buducnost
nemamo svo vile po dedinju kao dodik
ali imamo kosovo
Daj malo manje lupetaj po forumu!!! Lik je barem rekao svoje mišljenje!!! Ako neko ima bolje rješenje, Dodik mu sigurno neće smetati da vrati Srbalje na Kosmet i da tamo uspostavi puni kapacitet državnih instituxija Srbije!!!
Ne jedi govna u fazonu "politički mrtvac" jerbo kamo puste sreće da je neko takav (koji uostalom očigledno najviše smeta svim srpskim dušmanima) i na čelu Srbije, umjesto onog dežurnog izvinjavača više puta nagrađivanog i pohvaljivanog idiotskim titulama od strane onih koji nam zapravo i otimaju Kosmet!!!
 
Nisam do danas primetio neke reakcije, komentare,protest ili ogradjivanje zvanicnog Beograda,a i Moskva ne komentarise ovakvu izjavu Dodika.
Pa nesto :think:...
Da nije mozda ovo razmisljanje Beograda i Moskve,a Dodik samo glasnik?
Ne "ubijajmo" glasnika zato sto nam je doneo poruku koja nam se ne svidja.
 
jeste,oni se ne pitaju i ne daju odgovore jer je to posebna vrsta zverke,ali upravo to je problem!!!!!!bez ikakvog objašnjenja mogli bi da pobiju i ono malo srba na severu kosova!!!!! ili misliš da su srbi sjajno zaštićeni od strane međunarodnih snaga????a svi znamo da nisu i da m.s. uvek kasno "pale"...na to sam mislila...ako treba da dobijemo sever kosova na krvi srba,meni takvo kosovo ne treba!!!!!!:bye:

ne brini se ti za srbe na severu kosova, siptari znaju da su srbi spremni i naoruzani, nema od tog scenarija nista, a o tvom stavu da treba sve predavati i nizasta se boriti, nemam komentar
 
Nisam do danas primetio neke reakcije, komentare,protest ili ogradjivanje zvanicnog Beograda,a i Moskva ne komentarise ovakvu izjavu Dodika.
Pa nesto :think:...
Da nije mozda ovo razmisljanje Beograda i Moskve,a Dodik samo glasnik?
Ne "ubijajmo" glasnika zato sto nam je doneo poruku koja nam se ne svidja.

podela na terenu vec postoji, de facto, i moskva je ukljucena u proces, siptari bi davno pocistili sve srbe da nije rusije
 
To mi je jasno...
Ali,dali su ti gradjani na severu Kosmeta ravnopravni sa ostalim gradjanima Srbije?
Ono, "de jure" sto nedostaje mozda je njima bitno
Ja tako gledam na ovo Dodikovo razmisljanje

ja sam stalno u kontaktu sa kosovskim srbima, i mogu da ti kazem da sever bolje zivi od ostalih delova centralne srbije, tu nema poreza i akciza koje namece drzava srbija, ni pristina tu nema ingerencije, benzin kosta 50 din, primaju duple plate, imaju odlican natalitet, vise ja brinem za beograd nego za sever kosova:rtfm:
 
P.S. Ja ti sada garantujem da bi se Dodik do sutra ujutro odrekao cijelog Podrinja kada bi mu neko dao novac za još jednu vilu na Dedinju. Njemu u RS postoje jedino Banja Luka i Laktaši, a za ostalo ga boli. Zato imamo poražavajuće podatke u ostalom dijelu RS-a.:(

Bla Bla Bla :roll:
Tvoji vlažni snovi. :whistling:

Čitajući tvoje postove stiče se utisak da je Pederacija BIH bogatija od Švajcarske.
Ostavi po strani svoju patološku mržnju prema Dodiku i svemu srpskom i videćeš realnost koja se mnogo razlikuje od onog što sad vidiš. :ok:
 
Podela Kosova je jedino realno održivo rešenje koje bi moglo da bude prihvatljivo i za Srbe i za Albance, ocenio je predsednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik.


U intervjuu podgoričkom „Danu“, Dodik je rekao da će Albanci vrlo teško vladati severom Kosova i ocenio da će u tom delu uvek biti nasilja i nestabilnosti i nikad neće biti demokratije.
„Podela Kosova je jedino dugoročno i trajno rešenje, koje je dobro i za Albance“, smatra premijer Republike Srpske.
Po njegovoj oceni, Srbiji treba dati satisfakciju kako bi mogla da kaže: „Evo, priznajemo.“
“Znam da crkva i mnogi ljudi u Srbiji ne misle tako, ali Srbija ne sme dozvoliti da zbog Kosova bude zarobljena još 50 godina“, kazao je Dodik ocenivši da je kosovski mit vekovima zarobljavao političku svest Srba.

Odgovarajući na pitanje da li postoji politička volja u Srbiji za ovakvo rešenje, Dodik je rekao da se „volja uvek stvori, ako se ide za rešenjima“.
„To rešenje još niko ne pominje, pa se i ne zna da li postoji volja za to. Sada vladaju emocije u duhu parole ’Ne damo Kosovo’, a nismo na Kosovu“, rekao je Dodik.
“Da sam u poziciji albanskih rukovodilaca, sever Kosova bih ponudio za trajni mir i razgraničenje sa Srbijom“, dodao je Dodik.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/180697/Dodik-Podela-Kosova-jedino-realna

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nisam očekivao od Dodika da bude glas razuma, ali svaka mu čast.

Додик је ЕУропски човек.Као и екипа у БГ.Међусобно се подржавају, "браћа у унији",па не чуди ништа.
 
ja sam stalno u kontaktu sa kosovskim srbima, i mogu da ti kazem da sever bolje zivi od ostalih delova centralne srbije, tu nema poreza i akciza koje namece drzava srbija, ni pristina tu nema ingerencije, benzin kosta 50 din, primaju duple plate, imaju odlican natalitet, vise ja brinem za beograd nego za sever kosova:rtfm:

Plasim se da jednog dana ta "privilegija" Srba sa severa Kosmeta ne zasmeta Srbima u drugim delovima Srbije.Pa na kraju ono sto izgleda kao briga drzave za njih da im se ne obije o glavi i posle budu zaboravljeni.
Da ne pricam o ekonomskoj logici da se takvo stanje odrzava na duze staze.
 
jeste,oni se ne pitaju i ne daju odgovore jer je to posebna vrsta zverke,ali upravo to je problem!!!!!!bez ikakvog objašnjenja mogli bi da pobiju i ono malo srba na severu kosova!!!!! ili misliš da su srbi sjajno zaštićeni od strane međunarodnih snaga????a svi znamo da nisu i da m.s. uvek kasno "pale"...na to sam mislila...ako treba da dobijemo sever kosova na krvi srba,meni takvo kosovo ne treba!!!!!!:bye:

Sestro...svaka se teritorija dobija na krv!!! Žao mi je što je to tako, al nikada niko ništa nije dobio na lijepe oči!!! Pusti ti pregovore i sporazume!!! Ako hoćeš Kosmet, nema problema... al to košta sunce moje i plaća se glavama!!!
 
Plasim se da jednog dana ta "privilegija" Srba sa severa Kosmeta ne zasmeta Srbima u drugim delovima Srbije.Pa na kraju ono sto izgleda kao briga drzave za njih da im se ne obije o glavi i posle budu zaboravljeni.
Da ne pricam o ekonomskoj logici da se takvo stanje odrzava na duze staze.

na duze staze cemo videti, sad za sad je njima fino ovako, status kvo, nicija zemlja, cak se i ljudi iz srbije sele na sever kosova i pocinju tamo biznis, sverc itd
 

Back
Top