Zašto ljudi viču jedni na druge kad su ljuti ?

Kol3

Aktivan član
Poruka
1.016
Hinduistički učitelj naišao je na porodicu čiji su članovi ljutito vikali jedni na druge.
Nasmešio se i upitao svoje učenike:
„Zašto ljudi viču jedni na druge kad su ljuti?“

Učenici su razmišljali neko vreme. Jedan reče:
„Vičemo zato što gubimo svoj mir.“ „Ali, zašto treba vikati kad je drugi pored vas?! “ upita učitelj.

Učenici su dali još nekoliko odgovora, ali učitelj ni jednim nije bio zadovoljan.

Napokon im je objasnio: „Kada su ljudi ljuti, njihova srca se jako udalje. Kako bi pokrili tu udaljenost moraju vikati da bi se čuli. Što su ljući, to jače viču..

..Kad se ljudi vole ne viču jedno na drugo, govore nežno, jer njihova su srca blizu. Razlika između njih ne postoji ili je jako mala…“

Hinduistički učitelj je nastavio:
„Kad se vole još više, što se događa? Šapuću, i još se više međusobno približe. Na kraju ne trebaju više niti šaputati, samo se gledaju.“

„Dakle, kada se svađate, ne dopustite da se vaša srca udalje. Ne izgovarajte reči koje vas međusobno sve više udaljavaju, jer će doći dan kad će udaljenost postati tako
velika da nećete naći put kojim ćete se vratiti "
 
Ja ne znam sto vicu...ne vicem na druge,pa ne dozvoljavam ni da drugi vice na mene.Hvala na pitanju,cujem dobro,razum imam,pa mi neko moze lepo i stalozeno reci sta misli.nema potrebe za drekom.. Ne volim viku,nikako.

Iz straha i gluposti :D

Treba biti načitan i znati kako na kulturan način izneti svoje mišljenje za koje unapred znaš da se sagovorniku neće dopasti.. Ljudi koji to ne znaju -viču. U isto vreme su svesni i žao im je što na taj način povredjuju sagovornika, ali se i boje reakcije, tako da je u tom vikanju primetna i doza straha.
U svakom slučaju, nije lako tim ljudima.:lol:
 
Iz straha i gluposti :D

Treba biti načitan i znati kako na kulturan način izneti svoje mišljenje za koje unapred znaš da se sagovorniku neće dopasti.. Ljudi koji to ne znaju -viču. U isto vreme su svesni i žao im je što na taj način povredjuju sagovornika, ali se i boje reakcije, tako da je u tom vikanju primetna i doza straha.
U svakom slučaju, nije lako tim ljudima.:lol:

Nisam milsila bukvalno da ne znam,vec se nisam dobro izrazila onda..htedoh napisati,da ne znam sto vicu,jer smatram da nema potrebe da vicu,vec da se sve moze na civilizovan nacin reci...ja znam par,gde oboje vicu,kao da se nadjacavaju,ko ce glasnije..i onda im dosla prijateljica u posetu,i sto oni vise vicu,ona zena sve tise govorila..tada su shvatili o cemu se radi.:)
Nije im lako,u pravi si.
 
Kada su ljudi ljuti, njihova srca se jako udalje. Kako bi pokrili tu udaljenost moraju vikati da bi se čuli. Što su ljući, to jače viču..

..Kad se ljudi vole ne viču jedno na drugo, govore nežno, jer njihova su srca blizu. Razlika između njih ne postoji ili je jako mala…“

Hinduistički učitelj je nastavio:
„Kad se vole još više, što se događa? Šapuću, i još se više međusobno približe. Na kraju ne trebaju više niti šaputati, samo se gledaju.“

„Dakle, kada se svađate, ne dopustite da se vaša srca udalje. Ne izgovarajte reči koje vas međusobno sve više udaljavaju, jer će doći dan kad će udaljenost postati tako
velika da nećete naći put kojim ćete se vratiti "


kako je ovo divno :)
 
Zato sto je to ostatak nagona iz praistorije. Pokusaj da se fizicki odbranimo od svakog napada, da zastasimo neprijatelja bukom, da pokazemo da se necmo predati i da cemo se boriti do poslednje kapi krvi.
Mislim da je to nesvesno, kao kad se trgnemo kad nas neko lupi. Ko malo ne povisi ton dok se svadja treba da proveri da nije automat.
 
Hinduistički učitelj naišao je na porodicu čiji su članovi ljutito vikali jedni na druge.
Nasmešio se i upitao svoje učenike:
„Zašto ljudi viču jedni na druge kad su ljuti?“

Učenici su razmišljali neko vreme. Jedan reče:
„Vičemo zato što gubimo svoj mir.“ „Ali, zašto treba vikati kad je drugi pored vas?! “ upita učitelj.

Učenici su dali još nekoliko odgovora, ali učitelj ni jednim nije bio zadovoljan.

Napokon im je objasnio: „Kada su ljudi ljuti, njihova srca se jako udalje. Kako bi pokrili tu udaljenost moraju vikati da bi se čuli. Što su ljući, to jače viču..

..Kad se ljudi vole ne viču jedno na drugo, govore nežno, jer njihova su srca blizu. Razlika između njih ne postoji ili je jako mala…“

Hinduistički učitelj je nastavio:
„Kad se vole još više, što se događa? Šapuću, i još se više međusobno približe. Na kraju ne trebaju više niti šaputati, samo se gledaju.“

„Dakle, kada se svađate, ne dopustite da se vaša srca udalje. Ne izgovarajte reči koje vas međusobno sve više udaljavaju, jer će doći dan kad će udaljenost postati tako
velika da nećete naći put kojim ćete se vratiti "

Od ovih istochnjachkih mudrosera mi se viche .
 

Back
Top