Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Zanima me kako tumacite "trade certificate or apprenticeship "? Trenutno imam bachelor’s level (20 poena), i ako zavrsim neki kurs (recimo krojacki-Bozidar Adzija ) , da li se ta diploma vrednuje u aplikaciji...da li dobijam neki poen i na to ili moram da imam dokazano radno iskustvo u toj oblasti ?:think: Pozdrav


...dopuna pitanja...

Bachelor diploma i 4+ god. radnog staza je sa liste 38. Da li to znaci da i kurs treba da bude jedan od 38 i da postoji i radni staz u toj oblasti?
 
To ti je kao srednja strucna skola...

Ne verujem da bi ti priznali kurs tipa B.Adzije, Djuro Salaj i slicno, mada nisam siguran, mozda ovde neko bolje zna.

-----------

Ako imas diplomu i radno iskustvo sa liste zasto trazis kurs? Priznaje ti se i diploma i iskustvo ....

Poz
 
Poslednja izmena:
Ima li iko iskustava sa zanatlijskim zanimanjima za skilled worker aplikacije.

Ili recimo ako polazes test engleskog jezika dali moras i za basic francuski.

I sta im ta kalasifikacija znaci kako mi uopste da dobijemo "college or industry courses to be eligible for trade certification".

Pokusavam da namaknem poene tako da... svaki odgovor ili iskustvo su dobrodosli.

Odlican topic i sretno svima.
 
cao drugari....
sve vise i vise pocinjem da razmisljam o odlasku u canadu, imam rodbinu tamo, izmedju ostalih, tamo mi je i rodjeni brat koji bi garantovao za mene...
zanima me da li je najbolje da idem na spajanje porodice, kakve su sanse da dobijem vizu....da li postoje i mogucnosti da me odbiju i zasto....bilo koji dobronameran savet bi mi dobrodosao, zaista me zanimaju iskrena iskustva nasih ljudi....
hvala svima unapred
 
Mislim da stvarno nije u redu da se ovde pišu neproverene informacije...i stvarno te molim Arlingtone da to ne radiš. Mislim da ti se do sada niko nije obratio na pravi način i nadam se da ja sada to činim. Molim te, stvarno te molim da ne pišeš informacije koje su neproverene i da ova tema počne opet da liči na onu staru:brus::cao:

@mmilan77
Ovo je oficijelni kanadski sajt

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

A ovo je sajt na kome možeš da se informišeš za početak, pre nego započneš proučavanje ovog kanadskog. Posebno pogledaj VRSTA VIZA ZA KANADU i VIZE U OKVIRU SPECIJALNOG PROGRAMA I SPONZORSTVA

http://www.novine.ca/razno/Imigracija/index.asp

Poslaću ti i pp uskoro
 
Mislim da stvarno nije u redu da se ovde pišu neproverene informacije...i stvarno te molim Arlingtone da to ne radiš. Mislim da ti se do sada niko nije obratio na pravi način i nadam se da ja sada to činim. Molim te, stvarno te molim da ne pišeš informacije koje su neproverene i da ova tema počne opet da liči na onu staru:brus::cao:

@mmilan77
Ovo je oficijelni kanadski sajt

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

A ovo je sajt na kome možeš da se informišeš za početak, pre nego započneš proučavanje ovog kanadskog. Posebno pogledaj VRSTA VIZA ZA KANADU i VIZE U OKVIRU SPECIJALNOG PROGRAMA I SPONZORSTVA

http://www.novine.ca/razno/Imigracija/index.asp

Poslaću ti i pp uskoro

hvala ti....pogledao sam oba sajta....deluje kao da nema nade i sanse....
ali sam nekako siguran da postoji nacin, naravno i iskljucivo regularan....
 
Odradili smo Medical 15.03.2010. i nije nista posebno, brzo ide...

Sta je radjeno:

U "IOM"-u u Drzicevoj 11
- Vadjenje krvi na HIV
- Mokraca na sifilis
- Mere vam pritisak
- Da li pusite DA/NE
- Provera vida (citanje sa onih tabli; ko ima cvike ponese ih i cita sa njima)
- Lekar poslusa srce i pluca
- Kvrcka vas da vidi kakvi su vam refleksi
- Dok lezite udahnete pa vas stisne kod jetre i pita da li boli (verovatno uvecanje jetre gleda)
- Ustanete, zazmurite, pruzite ruke i drzite par sekundi da vidi koliko su mirne
- Pita vas da li imate tetovazu ili pirsing
- Da li imate kilu (bruh)
- Da li imate povremene napade panike
- Da li imate povremena lupanja srca
- Da li imate povremene nesvestice
- Da li ste alergicni na nesto
- Potpisujete formulare i platite sve tu (u Drzicevoj 11 - 2. desno iz Ruzveltove)
- Nakon toga sa formularima koje vam daju u IOM-u idete u Resavsku (mislim da je 69) na rendgen
i to je to, slobodni ste, ne vracate se vise u Drzicevu.

U IOM-u kazu da salju nalaze za Bec i da oni tamo imaju rok od 6 nedelja da odgovore na nalaze, sto bi znacilo da se donese odluka da li je sve OK i da se posalju pasosi ili trebaju dodatne analize/pregledi. Pitajte ih kada da ih nazovete da proverite dal' su poslali vase nalaze za Bec, jer se desavalo da zaborave da posalju pa neko ceka i ceka...


OK, ajd' sada ovako:

Pitanje za one koji znaju nesto vise o Alberti ili ako tamo zive jos bolje. Posto imamo prijatelje i u Edmonton i Calgary zanima nas ako znate prednosti i nedostatke ova dva grada i kako biste ih uporedili u smislu koji je bolji za zivot, posao, skolovanje, kakvi su ljudi... Sta vam padne na pamet, a da je korisno - naravno. To bi nam pomoglo pri odluci u koji grad da odemo.

Hvala pozdrav!

(Molimo novog moderatora da obrati paznju na proslu istoimenu temu i na to ko je poceo da je totalno ometa i koristi za besmislene/licne prepirke i zlonamerne komentare pri cemu je navlacio ostale korisnike na isto i na posletku uspeo da srusi temu i verovatno ostvari svoj cilj.
Ovde direktno i najvise mislim na korisnika Arlington Road (moderator moze da me opomene ako misli da NEOSNOVANO na tapet stavljam necije korisnicko ime).

Takodje mislim da bi upozorenje trebalo dati i pojedinim korisnicima koji su bili OK ali su se previse upustili u prepirke sa Arlington Road i zauzimali prostor na temi ucestvujuci u besmislenim/licnim prepirkama. Mislim da je to i osnovna uloga moderatora koji tamo, ocigledno, nije ispunjavao svoja zaduzenja.)


Molim sve nove korisnike da se pre upustanja u besmislene rasprave i navlacenja sa korisnikom Arlington Road upoznaju sa proslom istoimenom temom kako bi sami doneli odluku da li govorim istinu ili ne. Ja vas ne mogu tacno uputiti koje strane prethodne, istoimene teme da gledate, jer ne zelim da citam poruke pomenutog korisnika niti da ga sklanjam sa moje liste nepozeljnih.

Najbolji lek je da ignorisete postove njega i njemu slicnih, jer nece imati sa kim da se raspravlja i da se ne pecate na licne provokacije i uvrede.

Ako Arlington Road i slicni zele neka sami otvore temu "Zasto nije dobro ici u Kanadu" ili "Dobre i lose strane imigracije u Kanadu" i sl. (eto im odmah ideje), pa neka se tamo raspravljaju.

Ova tema (kao i pokojna) glasi: "Kako do Kanadske iseljenichke vize?", dakle o nacinima i putevima ostvarenja necijih zelja, ciljeva, a u vezi sa odlaskom/zivotom u Kanadi.


Sve najbolje! :bye:
 
Šta je uradio moderator, uradio je i to je gotova stvar...ja imam konkretno pitanje, so,help me! Ukratko da podsetim, aplicirali smo u novembru davne 2007-me, u julu prošle godine su nam tražili kompletnu dokumentaciju i od tada ništa do danas kad nam je stiglo pismo od Vlade Alberte (naveli smo da imamo želju da odemo u Kalgari) koja nam, kao potencijalnim imigrantima, nudi opcije imigracije preko njih. Da li neko zna da li je to potpuno novi postupak ili se naslanja na ovaj FSW, jer pominju da su podatke dobili iz federalnog programa.
 
Ima li iko iskustava sa zanatlijskim zanimanjima za skilled worker aplikacije.

Ili recimo ako polazes test engleskog jezika dali moras i za basic francuski.

I sta im ta kalasifikacija znaci kako mi uopste da dobijemo "college or industry courses to be eligible for trade certification".

Pokusavam da namaknem poene tako da... svaki odgovor ili iskustvo su dobrodosli.

Odlican topic i sretno svima.

Sto se tice polaganja TEF testa (francuski jezik), on nije obavezan, ali ukoliko znas francuski, a nedostaju ti poeni, treba izaci na test i dobiti jos koji bod, u zavisnosti od rezultata. Ako se dobro secam, na francuski takodje mozes dobiti od 2 do 8 bodova.
Na ostala pitanja, nazalost, nemam pouzdan odgovor. Srecno!
 
Molim da mi neko od starih ucesnuka na prosloj temi odgovori:

Kada su vam trazili da posaljete original vojne knjizice, kako ste je dobijali nazad. Da li su nekom od vas vratili vojnu knjizicu postom, ili ste je svi preuzimali prilikom razgovora u ambasadi?

Ja bih sada trebao da je posaljem, ali posto sam prije dva mjeseca zapoceo proceduru za Australijsku radnu vizu, ako to upali, odustajem od Kanade.
Pitam se da li ce mi oni poslati vojnu knjizicu nazad postom, odnosno da li im je to praksa?

Hvala!
 
Cool, vracamo se na staro i bas sam srecna... Pitanje za stare vukove... Interesuje me da li po novom kada prime aplikaciju poslaju mail sa obavjestenjem da je primljena aplikacija i da pocinje obrada ili ne????? Nesto ne mogu da se sjetim... Hvalaaaa

koliko se secam mogu i mailom i pismom.nema pravila.


pitanje za sve.
kako se dobijeni rezultati na IELTSu racunaju na bodovanju za aplikaciju?
 
Odlicno, drago mi je da se vracamo na staro.

Sto se tice bodovanja, pre nekog vremena je malo promenjeno i to izgleda ovako:

Iz svakog modula mozete dobiti po 4 poena(high) ako imate minimum:
Writing: 6.5
Reading: 6.5
Speaking: 6.5
Listening: 7.5

Za 2 poena(moderate) granica po modulu je:
Writing: 5.5
Reading: 5.0
Speaking: 5.5
Listening: 5.5

Znaci sabiraju se poeni iz svih modula i konacan zbir se dodaje ostalim poenima iz aplikacije.

Evo linka sa odlicnom tabelom:
http://immig-canada.blogspot.com/2009/03/latest-changes-in-ielts-score.html
 
Odlicno, drago mi je da se vracamo na staro.

Sto se tice bodovanja, pre nekog vremena je malo promenjeno i to izgleda ovako:

Iz svakog modula mozete dobiti po 4 poena(high) ako imate minimum:
Writing: 6.5
Reading: 6.5
Speaking: 6.5
Listening: 7.5

Za 2 poena(moderate) granica po modulu je:
Writing: 5.5
Reading: 5.0
Speaking: 5.5
Listening: 5.5

Znaci sabiraju se poeni iz svih modula i konacan zbir se dodaje ostalim poenima iz aplikacije.

Evo linka sa odlicnom tabelom:
http://immig-canada.blogspot.com/2009/03/latest-changes-in-ielts-score.html


znaci sve preko ovoga:
Writing: 6.5
Reading: 6.5
Speaking: 6.5
Listening: 7.5

je maksimalnih 16 bodova u self assessmentu?

e pa hvala.ovo je pravo ucestvovanje na forumu.
vracamo se! :D



a da,pa kako ti je zena prosla na IELTSu?
 
Poslednja izmena:
ja sam nov ovde ali vidim da je ovo ranije bila bas bas zanimljiva tema :) doduse, meni je sada zanimljiva i
interesantna....


jos uvek je zanimljiva i bice bolja ako mi koji smo preostali
damo sve od sebe kao sto su to radili stari vukovi:

klika,yugoslav,freeze,maya cy,AleksandarA,Gman,javorka,grandic,dassal,gmina,
kosava,native,preety,srna,korana,landlord,ministry,daes daimar i mnogi drugi.
.......i naravno sale0509!
 

Back
Top