Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Koliko se cekaju rezultati IELTSA,polaganje je 20.11.2010.?
Da li mi je vremenski dugo da nista nesaljem dok mi to nebude gotovo,nisam nasla da negde ima rok za slanje dokumenata a procitala sam na forumu da neki ljudi pricaju o rokovima za slanje,da li je to mozda kasnije u prosecu?

Rezultati su dostupni 13. dana od polaganja ispita. Ne vredi slati nisa bez toga. Prikupite ostalu dokumentaciju, dok cekate IELTS, prevedite kod sudskog tumaca ono sto je potrebno, i samo sacekajte IELTS da posaljete sve.

Ogranicenje postoji, lista od 29 zanimanja je stupila na snagu 26. juna i vazice godinu dana, s tim sto postoji ogranicenje da u tih godinu dana moze da se prihvati 20000 aplikacija ili 1000 po svakom zanimanju (neka se zanimanja popunjavaju brze, neka sporije). Ja ne mogu da vam garantujem da li ce u novembru biti popunjena kvota ili ne, ali tako je kako je, vredi pokusati.
 
Koliko se cekaju rezultati IELTSA,polaganje je 20.11.2010.?
Da li mi je vremenski dugo da nista nesaljem dok mi to nebude gotovo,nisam nasla da negde ima rok za slanje dokumenata a procitala sam na forumu da neki ljudi pricaju o rokovima za slanje,da li je to mozda kasnije u prosecu?

Ja sam polagao 21.08., a rezultati su došli poštom 07.09. U uredu su se mogli podići i malo ranije od toga datuma.
 
Da ti iskreno kažem, ja to nisam poslao, a na CIO check listi i ne piše da se to treba poslati. Piše da se šalje samo njihova check lista, te dokumenti sa obje check liste. Na checklisti iz Beča piše da treba ići i ta check lista, tako da pošalji ako imaš mogućnost. Ja nisam to nažalost vidio, no s obzirom da ta uputa iz Beča ima dosta nedoumica, pitam se što je više točno. Kao prvo tamo u toj uputi iz Beča je navedeno da se sve sa te liste šalje u Beč, a na uputama iz Sydneya piše da se sve šalje u Sydney. Onda broj bankovnih računa nije u skladu sa onom novom uputom za fee payment sa sajtova Kanadske ambasade iz Beča (FEE PAYMENT TABLE).
Sreća za mene je da je na glavnoj check listi iz Sydneya naveden naziv sajta na kojem se nalazi Bečka uputa pa će valjda visa officer imati malo vremena da ukuca web adresu u kompjutor i vidi što tamo piše.

Da,ovi iz Beca su bas zakomplikovali!Bas je konfuzno!Nista,odstampacu ujutru,moze kurir i da saceka 10 minuta ako dodje ranije!
 
Rezultati su dostupni 13. dana od polaganja ispita. Ne vredi slati nisa bez toga. Prikupite ostalu dokumentaciju, dok cekate IELTS, prevedite kod sudskog tumaca ono sto je potrebno, i samo sacekajte IELTS da posaljete sve.

Ogranicenje postoji, lista od 29 zanimanja je stupila na snagu 26. juna i vazice godinu dana, s tim sto postoji ogranicenje da u tih godinu dana moze da se prihvati 20000 aplikacija ili 1000 po svakom zanimanju (neka se zanimanja popunjavaju brze, neka sporije). Ja ne mogu da vam garantujem da li ce u novembru biti popunjena kvota ili ne, ali tako je kako je, vredi pokusati.

Hvala puno!
 
Da li treba odmah da se salje potvrda iz banke o stanju na racunu il to naknadno traze?
Sta se salje za vojsku ko nije sluzio?Suprug ima vise od 30 god al nije bio nigde u vojsci posto je iz Hrvatske pa je izbego sluzenje i tamo i ovde.Nije nigde ni bio pozvan u vojsku.

Potvrda iz banke se salje odmah, nije bitno koja je banka u pitanju (naravno), samo je bitno da bude napisana na engleskom, a ako nemaju takav format obrasca (u mojoj banci je bio dvojezicni srpsko-engleski) potrebno ju je prevesti. Takodje, da znate, potvrda iz banke mora biti original, kao i IELTS, izvodi iz maticne knjige rodjenih na medjunarodnim obrascu, uverenje iz policije o neosudjivanju. Sto se tice vojske, oni traze kopiju vojne knjizice, bukvalno od korice od korice. A uz to se popunjava i formular koji se bas odnosi na sluzenje vojnog roka, pa cete verovatno tamo imati opciju da napisete da nema odsluzen vojni rok. Eto toliko, nadam se da vam koristi. Pozdrav.
 
Potvrda iz banke se salje odmah, nije bitno koja je banka u pitanju (naravno), samo je bitno da bude napisana na engleskom, a ako nemaju takav format obrasca (u mojoj banci je bio dvojezicni srpsko-engleski) potrebno ju je prevesti. Takodje, da znate, potvrda iz banke mora biti original, kao i IELTS, izvodi iz maticne knjige rodjenih na medjunarodnim obrascu, uverenje iz policije o neosudjivanju. Sto se tice vojske, oni traze kopiju vojne knjizice, bukvalno od korice od korice. A uz to se popunjava i formular koji se bas odnosi na sluzenje vojnog roka, pa cete verovatno tamo imati opciju da napisete da nema odsluzen vojni rok. Eto toliko, nadam se da vam koristi. Pozdrav.

Naravno da koristi,svaka informacija dobro dodje.
Hvala!
 
Svi koji salju aplikaciju posle jula ne treba da salju uverenja o nekaznjavanju,dok ne budu trazili!

Mene sad brine ovo oko vojske,mozda sam pogresila sto sam na obrascu gde traze to vezano za vojsku napisala da je suprug radio u vojsci tri godine.

Nije sluzio redovnu vojsku,vec je bio vojno lice.I nema vojnu knjizicu,nikad nije imao,ima samo raskid ugovora u kom pise da je u vojsci radio od '89. do '92.To smo prilozili sa aplikacijom kao potvrdu o radnom stazu.

Mogu da zamislim kakva objasnjavanja slede oko toga!
 
redapple, stvarno mi je trebalo da cujem ovo... ne secam se da sam tako nesto - da su u obavezi da traze dopunu procitala bilo gde - u kom si to guide-u videla? ako te ne mrzi, bi li okacila link? pokusacu i ja da nadjem, cisto da vidim i svojim ocima jer sam po raznim forumima citala horor price tipa nismo poslali to i to pa su nas glat odbili... nisi nista napisala zasto nisi poslala taj papir iz bosne? a to kako nam funkcionisu drzave, to nije vredno komentara... vec sam pisala o svom krajnje zbunjujucem iskustvu sa uzimanjem otisaka prstiju. sta reci a ne zaplakati... a to da se proces oduzi (naravno ne godinama, to je vec ne-tako-tiha jeza) - nema problema, to mi je najmanja briga. kakav je ovo trening za zivce:D samo hrabro, navijam za vas isto kao za sebe:):heart:

ne mogu sada to da nadjem nikako, mislim da oni stalno mijenjaju ove vodice... sjecam se dobro da sam to negdje procitala, ali sad nigdje ne mogu da nadjem...
plus, sve te sajtove koje citas, citala sam i ja, ali uglavnom se radi o imigrantima iz zemalja tipa indija, indonezija, pakistan i sl gdje oni imaju toliko aplikanata da je to ludnica, a plus i dobro poznato sjevernoamericko pravilo uspostavljanja ravnoteze po rasnoj strukturi, gdje mi dodjemo kao deficitarni, a svi oni kao suficitarni.. tako da me ne cudi da su rigorozni. ja sam to citala dok sam cekala aplikaciju iz sidneja pa sam bila katastrofalna, pa oni njih zbog zareza odbijaju.
s druge strane ovdje imaju mnogo manje ljudi i napravljene su te regionalne ambasade, tako da mislim da je stvar potpunu drugacija i da se tolerisu gluposti i sitnice... nemoj se stresirati... ja se ne nerviram, kao sto znas mi smo 50%/50%, nema svrhe nervirati se, sta bog da, sto bi rekao nas narod... ono kad se nece ti moyes i na glavi dubiti, a kad se hoce sta god da uradis ispadne super...
 
Pozdrav svima! Vec dugo vreme pratimo ovaj forum. Mi smo aplicirali kao Federal Skilled Worker class. Papiri su stigle u CIO negde oko 14 Juna. Jos nismo dobili mail iz Kanade da saljemo papire u Bec. Molim vas dal ima jos neko ko je aplicirao u tom periodu i dal je dobio odgovor? Zabrinuti smo jer jer vec proslo 3 i po meseca, a jos nemamo nikakav odgovor. Mozda se sad duze ceka?

Molim vas ako ima nekoga ko je aplicirao u ovom periodu (ljude cija je aplikacija stgla u CIO pre 26. Juna) ili druge forumase da odgovore na moja pitanja. Interesuje me da li je moguce da se sada ceka i vise od 3 meseca?

Pozdrav.
 
Molim vas ako ima nekoga ko je aplicirao u ovom periodu (ljude cija je aplikacija stgla u CIO pre 26. Juna) ili druge forumase da odgovore na moja pitanja. Interesuje me da li je moguce da se sada ceka i vise od 3 meseca?

Pozdrav.

amadea, moguce je, ali ne mora da znaci. pogledaj postove od redapple, njima su sve zavrsili, tj. obradili aplikaciju i poslali poziv za bec, ali zbog nekog propusta - posta ili nesto sl. - nisu dobili obavestenje. redapple je, kao i obicno, sve to sa nama na forumu podelila i stavila je broj telefona koji mozes pozvati kako bi se informisala o tome sta se desava sa tvojom aplikacijom. bitno je da znas da li su te stavili 'u proces' jer ako jesu, cak i u slucaju da ti obavestenje iz nekog, bilo kog, razloga nisi dobila, tebi kuckaju onih 120 dana. mi smo cekali negde oko 3 meseca, vise ne mogu ni tacno da se setim - sada se secam samo da nam je poziv za bec stigao 8. jula, a tacnog datuma kada je sve stiglo u sydney zaista ne mogu vise da se setim - ali mislim da imas i to negde u mojim postovima. ko ce toga da se seca sada kada imamo prece brige:D srecno i pozdrav
 
ne mogu sada to da nadjem nikako, mislim da oni stalno mijenjaju ove vodice... sjecam se dobro da sam to negdje procitala, ali sad nigdje ne mogu da nadjem...
plus, sve te sajtove koje citas, citala sam i ja, ali uglavnom se radi o imigrantima iz zemalja tipa indija, indonezija, pakistan i sl gdje oni imaju toliko aplikanata da je to ludnica, a plus i dobro poznato sjevernoamericko pravilo uspostavljanja ravnoteze po rasnoj strukturi, gdje mi dodjemo kao deficitarni, a svi oni kao suficitarni.. tako da me ne cudi da su rigorozni. ja sam to citala dok sam cekala aplikaciju iz sidneja pa sam bila katastrofalna, pa oni njih zbog zareza odbijaju.
s druge strane ovdje imaju mnogo manje ljudi i napravljene su te regionalne ambasade, tako da mislim da je stvar potpunu drugacija i da se tolerisu gluposti i sitnice... nemoj se stresirati... ja se ne nerviram, kao sto znas mi smo 50%/50%, nema svrhe nervirati se, sta bog da, sto bi rekao nas narod... ono kad se nece ti moyes i na glavi dubiti, a kad se hoce sta god da uradis ispadne super...

redapple, bice da si ti u pravu i ja razmisljam na slican nacin, ali bas mi je trebalo da to od nekog drugog sem mog mozga koji vec nedeljama samo vrti jedan te isti film i cujem:D citala sam juce ponovo one regulations sa cic sajta i bas je nekako nejasno postavljeno koji su mimalni uslovi da udjes u proces - verovatno je to namerno tako i stavljeno - sve se sto je napisano nekako vrti oko toga da dokazes da imas obrazovanje i radno iskustvo, ove ostale potvrde i cudesa se i ne pominju. valjda ce i ti papiri uskoro stici, glava ce mi puci:sad2:
 
U pravu ste. Kanada ima obavezu da kao malo naseljena zemlja godisnje primi 300.000 to je jedan gradic ljudi iz indije i kine i drugih prenaseljenih krajeva, medjutim problem je sto oni te ljude ne mogu da biraju , u kini na primer mito i korupcija cine da dovoljno bogati i snalazljivi podmazu svoje sluzbenike i uspeju da upadnu u grupu za tu godinu, tako da u principu po tom i refugee programu dolazi ona populacija koja ovde cini najnizi sloj i socijalu, polupismeni su i ne znaju engleski...sto im u startu stvara probleme oko posla i ostalog.
Medjutim kanada to tolerise iz prostog razloga jer racuna na drugu generaciju, njihova deca ce biti obrazovana i usmerena ovde da postanu kanadjani a ne kao njihovi roditelji, i da mogu uspesno da se uklope i doprinose drustvu, sto se i desava u 99% slucajeva.
Zbog toga kada se "uvoze" beli ili evropski emigranti oni u startu moraju da dokazu da mogu odmah da pocnu da rade i funkcionisu, prakticno je to uvoz mozgova da kompenzuje one druge...
U fabrikama su radnici za masinama mahom indijci, ljudi iz afrike i sa bliskog istoka a nadzornici i menadzeri su beli, to nije rasizam i diskriminacija jer je razlog prosta cinjenica da su ti ljudi dosli sa inzenjerskim diplomama i iskustvom ili obrazovani ovde.

S druge strane da vam neko da svoju "avliju" da uredjujete i da birate ko ce tu da zivi, ako znate da taj neko mora da vam pomaze i doprinosi, koga biste pre uzeli nekog sposobnog vrednog i pametnog ili ....

Postoji i prica da je pre desetak godina ministar za imigraciju bio neki italijan malo radikalniji i da je precutno receno da se nijedan beli imigrant ne sme odbiti dok je on na vlasti a da se smanji kvota za ostale, pa su malo vise gledali kroz prste i po pitanju fondova za dolazak...ali svake godine se menjaju ministri a bogami i sam proces.
 
Poslednja izmena:
U pravu ste. Kanada ima obavezu da kao malo naseljena zemlja godisnje primi 300.000 to je jedan gradic ljudi iz indije i kine i drugih prenaseljenih krajeva, medjutim problem je sto oni te ljude ne mogu da biraju , u kini na primer mito i korupcija cine da dovoljno bogati i snalazljivi podmazu svoje sluzbenike i uspeju da upadnu u grupu za tu godinu, tako da u principu po tom i refugee programu dolazi ona populacija koja ovde cini najnizi sloj i socijalu, polupismeni su i ne znaju engleski...sto im u startu stvara probleme oko posla i ostalog.
Medjutim kanada to tolerise iz prostog razloga jer racuna na drugu generaciju, njihova deca ce biti obrazovana i usmerena ovde da postanu kanadjani a ne kao njihovi roditelji, i da mogu uspesno da se uklope i doprinose drustvu, sto se i desava u 99% slucajeva.
Zbog toga kada se "uvoze" beli ili evropski emigranti oni u startu moraju da dokazu da mogu odmah da pocnu da rade i funkcionisu, prakticno je to uvoz mozgova da kompenzuje one druge...
U fabrikama su radnici za masinama mahom indijci, ljudi iz afrike i sa bliskog istoka a nadzornici i menadzeri su beli, to nije rasizam i diskriminacija jer je razlog prosta cinjenica da su ti ljudi dosli sa inzenjerskim diplomama i iskustvom ili obrazovani ovde.

S druge strane da vam neko da svoju "avliju" da uredjujete i da birate ko ce tu da zivi, ako znate da taj neko mora da vam pomaze i doprinosi, koga biste pre uzeli nekog sposobnog vrednog i pametnog ili ....

Postoji i prica da je pre desetak godina ministar za imigraciju bio neki italijan malo radikalniji i da je precutno receno da se nijedan beli imigrant ne sme odbiti dok je on na vlasti a da se smanji kvota za ostale, pa su malo vise gledali kroz prste i po pitanju fondova za dolazak...ali svake godine se menjaju ministri a bogami i sam proces.

Hm, za sve one koji zele vise da saznaju o imigraciji u Kanadi, evo njene kompletne istorije. Suprotno od te neproverene pricice o italijanskom ministru, trend u poslednjim decenijama u Kanadi je upravo multikulturalna imigracija.

http://www.cic.gc.ca/english/resources/publications/legacy/index.asp
http://www.cic.gc.ca/francais/ressources/publications/patrimoine/index.asp
 
Kao sto rekoh te je prica iliti vise urbana legenda....a verovatno bi mnogi voleli da je tako.
Iz prica koje cujem nije bas svako odusevljen opstim multikulturalizmom ovde...
Sve to na stranu, ko udje usao je i tu nema boga, posle je parola snadji se.

I da se ne lazemo odliv mozgova i uvoz istih postoji...ako su tako fini sto onda ne spuste skalu sa 67 poena na npr 40 pa da lepo dodju svi koji zele? A pre desetak godina ta ista skala je stajala na 74 poena sto je znacilo da su mogli da prodju samo magistri otprilike, znam jer nasi prijatelji su dosli po toj skali.

Niko ne radi nista ako nema neke koristi od tog.I vi dolazite ovamo jer cete imati neke koristi od tog u zivotu zar ne?

I da citiram cuvene Folirante ko ih se jos seca..."decko jesi ti cuo za EPP?" :D

jedno je kako neko misli da je ovde a drugo je kad dodje i vidi ili pocme da zivi ovde, onda moze da proceni da li je mozda drugacije nego sto je cuo iz prica i zamisljao...
 
Poslednja izmena:
Iz prica koje cujem nije bas svako odusevljen opstim multikulturalizmom ovde...
Ja sam i vise nego sigurna da vecina Srba nije odusevljena opstim multikulturalizmom ovde. Ono sto oni zaboravljaju je da su i oni deo njega. Kanada pripada svakom imigrantu podjednako, bez obzira da li je on Srbin, Francuz, Senegalac, Pakistanac itd. i ako ti mislis da nemas nista zajednicko sa nekim Afrikancem, budi siguran da se ni on ne oseca bolje pored tebe. Uostalom, Kanadjanima smo svi podjednako strani, a oni koji takodje ne vole multikulturalizam podjednako su neodusevljeni Srbima i tzv. istocnim Evropljanima koliko i Kinezima, Afrikancima itd.

I da citiram cuvene Folirante ko ih se jos seca..."decko jesi ti cuo za EPP?" :D jedno je kako neko misli da je ovde a drugo je kad dodje i vidi ili pocme da zivi ovde, onda moze da proceni da li je mozda drugacije nego sto je cuo iz prica i zamisljao...

Inace, ako nekog ne bude mrzelo da zaista procita tekstove koji se nalaze na linkovima koje je dao Stanko, videce da to nije nikakva reklama i da sami na svom zvancinom sajtu upravo govore o diskriminaciji koja je decenijama postojala pri izboru imigranata i uslovima koje su morali da ispunjavaju.
A mi smo ovde, tako da ne zamisljamo kako je u Kanadi, vec imamo prilike da vidimo svojim ocima. Jedna od stvari koje smo zakljucili: druziti se samo sa Srbima, zatvarati se iskljucivo u taj krug, veoma je losa ideja i itekako otezava i odmaze u integraciji.
 
Kao sto rekoh te je prica iliti vise urbana legenda....a verovatno bi mnogi voleli da je tako.
Iz prica koje cujem nije bas svako odusevljen opstim multikulturalizmom ovde...
Sve to na stranu, ko udje usao je i tu nema boga, posle je parola snadji se.

I da se ne lazemo odliv mozgova i uvoz istih postoji...ako su tako fini sto onda ne spuste skalu sa 67 poena na npr 40 pa da lepo dodju svi koji zele? A pre desetak godina ta ista skala je stajala na 74 poena sto je znacilo da su mogli da prodju samo magistri otprilike, znam jer nasi prijatelji su dosli po toj skali.

Niko ne radi nista ako nema neke koristi od tog.I vi dolazite ovamo jer cete imati neke koristi od tog u zivotu zar ne?

I da citiram cuvene Folirante ko ih se jos seca..."decko jesi ti cuo za EPP?" :D

jedno je kako neko misli da je ovde a drugo je kad dodje i vidi ili pocme da zivi ovde, onda moze da proceni da li je mozda drugacije nego sto je cuo iz prica i zamisljao...

Draga "devojcice", da si izdvojila bar koji minut svog dragocenog vremena, i procitala istoriju imigracije na linku koji sam ti poslao, videla bi da nije u pitanju nikakav EPP, sto kazu u tim nasim baljezgavim domacim serijama punim loseg humora, vec da je upravo istorija imigracije u Kanadi puna rasizma i ksenofobije, sto Kanada ne zeli da sakriva. Trend je preokrenut, i oni na imigraciju gledaju kao na svoje bogatsvo. Tako na to gledam i ja.
Slika koju predstavljas o Kanadi nije jednostavno tacna. Ni podaci koje dajes, ni to da su imigranti koji pripadaju vidljivim manjinama kako kazes neradni, neobrazovani, glupi, niti cine najnizi socijalni sloj, niti su polupismeni, niti engleski (ili francuski) jedva govore, niti da "beli" Evropljani (u kave verovatno sebe racunas) sluze za kompenzaciju "mozgova". Ovi drugi valja ne poseduju pomenuti organ? Inace, neki od tih glupi i neradnih su profesori kao i ti, sa tom razlikom sto diplome nekih od njih priznaju u Kanadi, pa nece morati kao ti da se doskolovavaju da bi predavali engleski jezik.
Sve pricice o ministrima se mogu proveriti, hvala bogu eto imamo internet. Pre svega, imigracionu politiku Kanade ionako ne kroji sam ministar imigracije, a drugo, de se malo vise interesujes za realnu sliku i istoriju zemlje koja te je prihvatila (na cemu ti izgleda bas i nisi preterano zhvalna), saznala bi takodje da je zena 18. premijera Kanade bia Srpkinja. Interesantno, zar ne? A tvoj ministar italijan je verovatno Sergie Marchi, ministar izmedju 1994 i 1996, trenutni predsednik Canada China Business Council. Ne deluje bas kao neko ko ne voli "obojene". Kad procitas sta je radio i pricao, videces da je bio otvorenih pogleda u smislu imigracije. Evo ti spisak ministara imigracije Kanade, pa istrazi sama:
http://en.wikipedia.org/wiki/Minister_of_Citizenship_and_Immigration_(Canada)
Ako negde u nekoj fabrici rade mahom Indijci i Crnci, to naravno ne znaci da je automatski u pitanju rasizam i diskriminacija, ali to je niti generalna slika Kanade, niti je to tako iz razloga koje ti navodis, a koji poprilicno smrduckaju na rasisticke poglede. To sto kazes je tvoje licno vidjenje, ili misljenje onih cije "urbane legende" slusas. Ako si dosla iz Srbije da izbegnes takve stvari kao sto su rasizam i ksenofobija, onda bi trebalo da brze bolje menjas zemlju ako mislis da je Kanada isto, tj. rasizam, diskriminacija i korupcija. Inace, bogati Kinezi svakako ni nemaju potrebe da emigriraju u Kanadu, oni poseduju dansa takva bogatstva o kojima Zapad moze samo da sanja. Tvoja prica je inace prilicno nekoherentna, kako to bogati i snalazljivi Kinezi, dosavsi u Kanadu, odjednom postaju najnizi sloj i socijala? Kako oni to supevaju da "podmazu" kanadske sluzbenike koji odlucuju ko ce uci u zemlju a koji to rade desetinama hiljada kilometara dalje?
Sto se nas tice, mi nismo kao vi dosli direktno iz "bele" majke Srbije u inostranstvo pa da se zapanjujemo kolicinom stanovnika drugih nacija i rasa, niti nam je to ono "najgore". Kanadu nismo zamisljali "belom" i etnicki cistom kakva je to danas skoro Sbija, niti nas to zanima. Kome smeta multikulturalizam, neka se vrati kuci. Naravno da nece, jer su plate u Kanadi bolje, pa cak i ako moraju da trpe raznorazne "obojene" oko sebe. Licemernost. Mi volimo multikulturalnost, razlicitost, raznovrsnost, i iz Srbije smo otisli da ne zivimo okruzeni ksenofobima, rasistima i *****ima kakvi su svi maltene postali, i da se kojom slucajem desi da to zazivi i ovde, eto nas odosmo negde drugde. Nasi razlozi su bili pre svega takve prirode pa tek onda ekonomske, dakle ako se to moze nazvati "koriscu" onda je tako. Mi smo savrseno znali gde idemo, i bili sigurni u uspeh avanture.
Nisam siguran da je u potpunosti zdravo da na sebe gledas kao na superiornu rasu, i da na druge gledas sa visine. Imigrant si kao i oni, i ako nekom u Kanadi smetaju imigranti, podjednako mu je mucno da cuje tvoj jezik ili neki africki dijalekat. Nisi nista bolja, ni obrazovanija, ni pametnija od ostalih imigranata.
Opet, preporucujem ti vise informisanja iz sopstvenih izvora. Procitaj tekst o imigraciji. Naucices recimo da Jugosloveni nisu bili medju omiljenim imigrantima, kao ni drugi narodi Istocne Evrope, a saznaces recimo da se Kitchener do 1916. godine zvao Berlin, i da je 3/4 stanovnika bilo Nemackog porekla. Mnogo je interesantnije je kad se informises, a ne slusas prezvakane rasisticke price, zar ne?
 
Vidim ja da ce i ova tema biti zatvorena... Ne znam odakle potreba za bilo kakvim prepucavanjem i "pametovanjem"? Ko god da je ikada ziveo van Srbije, na teritoriji Severne Amerike (sebe ubrajam u tu kategoriju), imao je priliku da na licu mesta vidi neku "vrstu" rasizma. Ja sam kao neko iz Evrope svuda bila super prihvacena i imala priliku da cujem kako (ne svi) Amerikanci "pljuju" po obojenima, nazalost. Mislim da rasizam svuda postoji, otvoren u manjoj meri, naravno, do coveka je kako ce nekoga i nesto da prihvati. Mislim da ovde i dalje glavna tema treba da bude "Kako do kanadske iseljenicke vize", a ne da se ulazi u to koliko je ko pametan, obrazovan i da se to (van svake pameti) uporedjuje sa nekim drugim. Nadam se da cete izbegavati rasprave tog tipa ubuduce, zarad svih ljudi na ovom forumu.
 
Mislim da ovde i dalje glavna tema treba da bude "Kako do kanadske iseljenicke vize", a ne da se ulazi u to koliko je ko pametan, obrazovan i da se to (van svake pameti) uporedjuje sa nekim drugim. Nadam se da cete izbegavati rasprave tog tipa ubuduce, zarad svih ljudi na ovom forumu.

A ja se nadam da na ovom forumu vise necu citati rasisiticke izjave. Netacne pritom.
 
Vidim ja da ce i ova tema biti zatvorena... Ne znam odakle potreba za bilo kakvim prepucavanjem i "pametovanjem"? Ko god da je ikada ziveo van Srbije, na teritoriji Severne Amerike (sebe ubrajam u tu kategoriju), imao je priliku da na licu mesta vidi neku "vrstu" rasizma. Ja sam kao neko iz Evrope svuda bila super prihvacena i imala priliku da cujem kako (ne svi) Amerikanci "pljuju" po obojenima, nazalost. Mislim da rasizam svuda postoji, otvoren u manjoj meri, naravno, do coveka je kako ce nekoga i nesto da prihvati. Mislim da ovde i dalje glavna tema treba da bude "Kako do kanadske iseljenicke vize", a ne da se ulazi u to koliko je ko pametan, obrazovan i da se to (van svake pameti) uporedjuje sa nekim drugim. Nadam se da cete izbegavati rasprave tog tipa ubuduce, zarad svih ljudi na ovom forumu.

Kad vec na sebe preuzimas ulogu "mirotvorca", trebalo je da reagujes vec na prve poruke sa rasistickom podlogom kojima takodje nije mesto na ovom forumu. A odakle potreba? Jer imam 0% tolerancije za rasizam i ksenofobiju, pa makar to remetilo "mir u kuci". Zato te molim da me ne ucutkujes, i da ne dajes sebi za pravo da govoris u ime "svih ljudi" na ovom forumu. Ako se ti sa takvim izjavama slazes, tvoja stvar, mozda ima neko ko moje misljenje deli, pa mu je drago sto reagujem.
 
razmisljala sam da li je mozda bolje da se ne javim (pa ce proci samo od sebe?), ali kako mislim da sam i sama doprinela novonastaloj neprijatnoj situaciji na forumu, rekoh, bolje da kazem sta imam.

sve je ovo nekako posledica toga sto smo redapple i ja smo potpuno naivno krenule da nagadjamo zasto je redapple trazena dopuna za koju, stekla sam utisak, obe mislimo (na osnovu postova koje smo citale na drugim forumima) da ne bi bila svakome trazena, tj. nas je utisak da su drugi ljudi odbijani i zbog mnogo 'sitnijih' previda. kazem 'naivno' jer mislim da nismo mogle da pretpostavimo kakve ce to tirade izazvati.

izvinjavam se ovom prilikom ako sam nekoga uvredila:heart: i predlazem da stavimo tacku na raspravu o multikulturalizmu i rasizmu i posebno neprimerenom obracanju drugim forumasima (narocito ako se ne slazemo sa njima i cak i ako upotrebimo "...") i da se vratimo na temu ove teme, ako me razumete:) da ne mora neko opet da otvara novu kad moderator ovu zakljuca:roll:

:heart: ovu temu, 'ajde da joj ne dodjemo glave:bye:
 
Kad vec na sebe preuzimas ulogu "mirotvorca", trebalo je da reagujes vec na prve poruke sa rasistickom podlogom kojima takodje nije mesto na ovom forumu. A odakle potreba? Jer imam 0% tolerancije za rasizam i ksenofobiju, pa makar to remetilo "mir u kuci". Zato te molim da me ne ucutkujes, i da ne dajes sebi za pravo da govoris u ime "svih ljudi" na ovom forumu. Ako se ti sa takvim izjavama slazes, tvoja stvar, mozda ima neko ko moje misljenje deli, pa mu je drago sto reagujem.

Kao prvo, od kad smo mi na "ti"? Kao drugo, isto kao sto Ti imas priliku da odlucis kad ces nesto da napises, tako mogu i ja! Tebe niko ne ucutkuje, ocigledno imas neki problem, jer sam sticajem okolnosti citala i tvoje ranije postove (koji uvek imaju neki negativan ton) pa ako mozes resavaj ga sa nekim ko ti je blizak, a ne istresaj frustracije na drugima (ukljucijuci mene). Ja prihvatam da si ti jedan od onih koji vole da "pametuju', samo sto meni takva vrsta "pomoci" ne treba. Efekat koji zelis da postignes, sa mnom definitivno ne postizes, U mojim ocima nisi WOW ni u jednom trenutku. Izigravaj Robina Huda za sve te "druge" koji ne umeju sami da napisu sta ih nervira i sta im smeta. Ja sam zavrsila na tu temu, i vise necu odgovarati na tvoje negativne poruke.
 
razmisljala sam da li je mozda bolje da se ne javim (pa ce proci samo od sebe?), ali kako mislim da sam i sama doprinela novonastaloj neprijatnoj situaciji na forumu, rekoh, bolje da kazem sta imam.

sve je ovo nekako posledica toga sto smo redapple i ja smo potpuno naivno krenule da nagadjamo zasto je redapple trazena dopuna za koju, stekla sam utisak, obe mislimo (na osnovu postova koje smo citale na drugim forumima) da ne bi bila svakome trazena, tj. nas je utisak da su drugi ljudi odbijani i zbog mnogo 'sitnijih' previda. kazem 'naivno' jer mislim da nismo mogle da pretpostavimo kakve ce to tirade izazvati.

izvinjavam se ovom prilikom ako sam nekoga uvredila:heart: i predlazem da stavimo tacku na raspravu o multikulturalizmu i rasizmu i posebno neprimerenom obracanju drugim forumasima (narocito ako se ne slazemo sa njima i cak i ako upotrebimo "...") i da se vratimo na temu ove teme, ako me razumete:) da ne mora neko opet da otvara novu kad moderator ovu zakljuca:roll:

:heart: ovu temu, 'ajde da joj ne dodjemo glave:bye:


Apsolutno ne, tvoj post mi nije ni najmanje zasmetao, iznela si cinjenice. Dok smo bili u proceduri, pratili smo blogove u Francuskoj, na kojima smo imali prilike da se uverimo u pakao kroz koji prolaze ljudi iz Alzira, Maroka, Tunisa, itd, a koji godinama cekaju na stalni boravak, i moraju da prolaze preko pariske ambasade, u kojoj se na sve cega mnogo duze. Meni smeta sto neko iz Srbije misli da je vredniji od tih ljudi. A mi smo se licno uverili u to dasu ljudi iz Srbije tretirani na isti nacin. Mi smo predavali, kako sam to vise puta rekao, dok smo bili u Francuskoj. Isli smo u proceduru preko Beca, kao drzavljani Srbije, dakle kao vecina ljudi na ovom forumu. Ipak, za razliku od muka kroz koje prolaze nasi sunarodnici ovde na forumu, mi smo vizu imali u dzepu za 366 dana. A da ne pricam da nam nisu trazili ni najmanji izvod iz PIO ili slicno, da nam nisu trazili cak ni dokaz o novcu, da su mi za vojnu knjizicu trazili obican sken mejlom bez prevoda, da nismo isli ni nakakav test jezika, ni pozivani na razgovor, niti slali bilo kakve dopune, i da smo za sva slanja dokumenata mogli da racunamo na francusku postu, i da smo jedino pasose na kraju poslali DHL-om. Jednom recju, imali smo daleko bolji i svakako mnogo brzi tretman nego vecina onih koji su proceduru prolazili sa iskustvom u Srbiji, sa srpskim diplomama itd. Sve je moglo proci i brze da nismo u medjuvremenu dolazili u Srbiju da vadimo nove pasose, i cekali neko vreme da zakazemo lekarske preglede, vec iz nekih licnih razloga. Inace bi sve bilo gotovo za 8-9 meseci. Toliko o tome kako mi iz Srbije spadamo u kategoriju deficitarnih, a u stvari bas i nismo medju omiljenim kategorijama. Umesto da dizemo nos, trebalo bi da shvatimo da sa tim ljudima delimo istu sudbinu, i da ih dozivljavamo kao ono sto jedino jesu, ljudskim bicima u potrazi sa srecom, bas kao i mi.
Priznajem da je sve ovo udaljavanje od glavne teme, ja sam eto reagovao i dalje necu pisati o tome, pogotovu ako takve stvari ovde vise ne budem citao. Ja inace vise volim da dajem korisne informacije, sto sam nadam se do sada i cinio, nego da polemisem. Da podsetim, ja sam jedan od onih koji je trazio od administratora da resi prethodni problem Arlingtona, i necu sigurno biti taj zbog koga ce ovaj forum nastradati. Dixi.
 
Poslednja izmena:

Back
Top