Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Sve je to zavedeno u penzionom fondu. Otidji do najblizeg penzionog fonda i trazi listing. On ti je dovoljan da dokazesh da si negde radio.

Preporuka nije dovoljna ali je dobrodosla, listing iz penzionog fonda i radna knjizica je potrbena ovima u ambasadi da provere gde si i koliko dugo radio

Ugovor o radu ti nije potreban.

Izvod iz banke je dovoljan da dokazesh da imash potrebnu svotu. sto znaci da taj novac morash imati u banci . Nikio ne moze da zna da li si ti pozajmio novac ili ne.

Najlaksha opcija je ako nemash novac da podignesh od banke na pozajmicu sa minimalnom kamatom i prebacish na svoj racun. trazish dokaz da je novac na racunu i cim ti ga daju vratish novac banci ...

Ako se ne varam, a ispravite me ako gresim, u vezi novca koji prikazes da imas, moze da se desi da ti ga traze na uvid na granici, pri dolasku... To je momenat kada zaista dobijas stalni boravak, i ako ne mozes dokazati da taj novac zaista imas, mogu lepo da te vrate kuci. Osim toga, 15000 dolara (odnosno 13000 hiljada za dvoclanu, i 17000 za troclanu porodicu) nije mnogo, kada se uzme u obzir da pocinjes sasvim od nule, da nemas posao, da treba da iznajmis i opremis stan (koji se izdaju nenamesteni, a namesteni su dva puta skuplji), da kupis zimsku odecu (ako dodjes pred zimu), da ces posao traziti koji mesec, zatim telefoni, internet, prevoz, mozda i kola, zavisi gde ides, novac brzo ide. Zavisi od grada naravno i od provincije. Ovde u Kvebeku traze da imas 4000 za dve osobe, a to je stvarno smesna suma, ode ti najmanje dva puta toliko, dok ne pocnes da zaradjujes koji dinar.
 
Ako se ne varam, a ispravite me ako gresim, u vezi novca koji prikazes da imas, moze da se desi da ti ga traze na uvid na granici, pri dolasku... To je momenat kada zaista dobijas stalni boravak, i ako ne mozes dokazati da taj novac zaista imas, mogu lepo da te vrate kuci. Osim toga, 15000 dolara (odnosno 13000 hiljada za dvoclanu, i 17000 za troclanu porodicu) nije mnogo, kada se uzme u obzir da pocinjes sasvim od nule, da nemas posao, da treba da iznajmis i opremis stan (koji se izdaju nenamesteni, a namesteni su dva puta skuplji), da kupis zimsku odecu (ako dodjes pred zimu), da ces posao traziti koji mesec, zatim telefoni, internet, prevoz, mozda i kola, zavisi gde ides, novac brzo ide. Zavisi od grada naravno i od provincije. Ovde u Kvebeku traze da imas 4000 za dve osobe, a to je stvarno smesna suma, ode ti najmanje dva puta toliko, dok ne pocnes da zaradjujes koji dinar.

Moguce je. Ja se ne secam da su meni trazili na granici. Ali u pravu si. Ne treba se zezati sa tim stvarima. Najbolje je imati tu sumu i kada dolazite u Kanadu.
 
Ako se ne varam, a ispravite me ako gresim, u vezi novca koji prikazes da imas, moze da se desi da ti ga traze na uvid na granici, pri dolasku... To je momenat kada zaista dobijas stalni boravak, i ako ne mozes dokazati da taj novac zaista imas, mogu lepo da te vrate kuci. Osim toga, 15000 dolara (odnosno 13000 hiljada za dvoclanu, i 17000 za troclanu porodicu) nije mnogo, kada se uzme u obzir da pocinjes sasvim od nule, da nemas posao, da treba da iznajmis i opremis stan (koji se izdaju nenamesteni, a namesteni su dva puta skuplji), da kupis zimsku odecu (ako dodjes pred zimu), da ces posao traziti koji mesec, zatim telefoni, internet, prevoz, mozda i kola, zavisi gde ides, novac brzo ide. Zavisi od grada naravno i od provincije. Ovde u Kvebeku traze da imas 4000 za dve osobe, a to je stvarno smesna suma, ode ti najmanje dva puta toliko, dok ne pocnes da zaradjujes koji dinar.

Hvala stajos yugoslav na odgovorma...
Problem je sto trenutno nemam tih para (a to bi mi u velikom otezalo apliciranje, jer bih morao da se potrudim oko te stavke).
Mada sam negde procitao da se pri aplciranju (slanju dokumenata za Bec), pokazuju na uvid te pare. Da li je to tacno?
Inace se u potpunosti slazem sa vama da bi bilo krajnje neodgovorno i rizicno poci bez nekih realno potrebnih para (pa jos i sa porodicom). Inace imam i nekog prakticnog iskustva (jer sam 3 god. ziveo i radio u New yorku-u). Nismo imali medical care, pa smo mnogo para potrosili na odrzavanje trudnoce, sam porodjaj i obezbedjivanje papira sa dete.
A ako Bog da, da dodje taj trenutak da dobijemo vizu, pare se svakako moraju naci i poneti.
Hvala puno...Pozdrav
 
Hvala stajos yugoslav na odgovorma...
Problem je sto trenutno nemam tih para (a to bi mi u velikom otezalo apliciranje, jer bih morao da se potrudim oko te stavke).
Mada sam negde procitao da se pri aplciranju (slanju dokumenata za Bec), pokazuju na uvid te pare. Da li je to tacno?
Inace se u potpunosti slazem sa vama da bi bilo krajnje neodgovorno i rizicno poci bez nekih realno potrebnih para (pa jos i sa porodicom). Inace imam i nekog prakticnog iskustva (jer sam 3 god. ziveo i radio u New yorku-u). Nismo imali medical care, pa smo mnogo para potrosili na odrzavanje trudnoce, sam porodjaj i obezbedjivanje papira sa dete.
A ako Bog da, da dodje taj trenutak da dobijemo vizu, pare se svakako moraju naci i poneti.
Hvala puno...Pozdrav

Da, traze da im se pokaze dokaz o posedovanju odredjene sume.
 
Hvala stajos yugoslav na odgovorma...
Problem je sto trenutno nemam tih para (a to bi mi u velikom otezalo apliciranje, jer bih morao da se potrudim oko te stavke).
Mada sam negde procitao da se pri aplciranju (slanju dokumenata za Bec), pokazuju na uvid te pare. Da li je to tacno?
Inace se u potpunosti slazem sa vama da bi bilo krajnje neodgovorno i rizicno poci bez nekih realno potrebnih para (pa jos i sa porodicom). Inace imam i nekog prakticnog iskustva (jer sam 3 god. ziveo i radio u New yorku-u). Nismo imali medical care, pa smo mnogo para potrosili na odrzavanje trudnoce, sam porodjaj i obezbedjivanje papira sa dete.
A ako Bog da, da dodje taj trenutak da dobijemo vizu, pare se svakako moraju naci i poneti.
Hvala puno...Pozdrav

Naravno, za prijavu je ok, upravo da bi sebi olaksao proces. Mislim da za prijavu traze dokaz u vidu izvoda iz banke, ali ne i da im konkretno pokazes kes. A pri dolasku u Kanadu, ni nama nisu trazili da pare pokazujemo, pa cak ni dokaz, samo su pitali i zabelezili koliko smo doneli. Mislim da moras da im svakako prijavis ako imas vise od 10000, ne da bi ti nesto uzeli, nego ako ne prijavis, a nadju ti, onda moze biti problema. Za ostalo ti je jasno, kad si se snasao u Americi, te ces se snaci ovde, ipak je ovo uredjenija zemlja, barem sto se zdravstvenog tice.
Pozdrav:bye:
 
Naravno, za prijavu je ok, upravo da bi sebi olaksao proces. Mislim da za prijavu traze dokaz u vidu izvoda iz banke, ali ne i da im konkretno pokazes kes. A pri dolasku u Kanadu, ni nama nisu trazili da pare pokazujemo, pa cak ni dokaz, samo su pitali i zabelezili koliko smo doneli. Mislim da moras da im svakako prijavis ako imas vise od 10000, ne da bi ti nesto uzeli, nego ako ne prijavis, a nadju ti, onda moze biti problema. Za ostalo ti je jasno, kad si se snasao u Americi, te ces se snaci ovde, ipak je ovo uredjenija zemlja, barem sto se zdravstvenog tice.
Pozdrav:bye:

:ok: Fala... Sada mogu da ulozim energiju na prikupljanju dokumentacije.
 
Hvala stajos yugoslav na odgovorma...
Problem je sto trenutno nemam tih para (a to bi mi u velikom otezalo apliciranje, jer bih morao da se potrudim oko te stavke).
Mada sam negde procitao da se pri aplciranju (slanju dokumenata za Bec), pokazuju na uvid te pare. Da li je to tacno?
Inace se u potpunosti slazem sa vama da bi bilo krajnje neodgovorno i rizicno poci bez nekih realno potrebnih para (pa jos i sa porodicom). Inace imam i nekog prakticnog iskustva (jer sam 3 god. ziveo i radio u New yorku-u). Nismo imali medical care, pa smo mnogo para potrosili na odrzavanje trudnoce, sam porodjaj i obezbedjivanje papira sa dete.
A ako Bog da, da dodje taj trenutak da dobijemo vizu, pare se svakako moraju naci i poneti.
Hvala puno...Pozdrav

Pozdrav,
ovde imas sve detalje:
http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/skilled.asp
a
u prvom dokumentu sa liste http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/EG7.pdf
imas sve lepo napisano.

To sto si napisao je nagadjanje, u ovim dokumentima je opisana procedura u tancine. Iscitaj sve veoma detaljno i imaces sve odgovore.
Nemoj nista nagadjati i po sopstvenoj proceni slati. Nekima se to obilo o glavu narocito u racunanju obrazovanja.
Kad dodje do Beca posalji sve sto traze + listing iz socijalnog koji ne traze, ali ti sluzi kao dokaz o radnom iskustvu. Obicno ga traze kasnije kao dopunu. Meni nisu trazili radnu knjizicu niti sam je slao (lako se falsifikuje!)
Ako ne mozes dobiti referencu od sefa (iz bilo kog razloga) nadji nekog kolegu i neka ti on napise referencu kao sto sam ja uradio sa poslednjim poslom (nisam hteo da sef zna da imigriram). Na ugovoru o radu stoji sta si radio, to ti zanimanje, a na listignu da si zaista bio zaposlen u toj firmi.
Sto se tice para dovoljno je da ti ili neko uplati na devizni racun, trazis uverenje na engleskom ( u raiffeisen banki je to 300din) i vratis te pare ako si pozajmio. Kad zaista dodje do odlaska toliko para ce ti trebatI, po moguctsvu i vise.

Nadam se da sam malo pomogao. Ako ti trebaju jos odgovori posalji mi private.
 
Stigli su rezultati IELTS-a!

SPEAKING - 8
READING - 6
WRITTING - 6
LISTENING - 6.5

Papiri su skoro prikupljeni, još 2 dokumenta se čekaju, pa onda prijevod i to je to. Jedino taj reference letter nemam, a niti neću ga dobiti kako stvari stojee. Nema veze, jer CIC ionako nudi opciju da se napiše pismo objašnjenja ukoliko netko nema preporuku. Što se tiče plaće, to im također ne mogu dati, jer sam potpisao izjavu o tajnosti podataka u firmi, a uostalom, što se njih tiče moja plaća. Važan je saldo na računu. Mislim da je 13000 CAD njima važno, jer to je novac koji se troši u Kanadi. Neka svaki imigrant donese 10000 CAD, pa se to pomnoži sa brojem imigranata, i to je fini priljev novca u državu, što god tko mislio o tome.
 
Da li se taj kolega potpisao kao KOLEGA ili kao ŠEF?

Potpisan je kolega, sve sa brojem telefona, email, i detaljima, a posebno sam prilozio dodatno pismo sa obrazlozenjem zasto to cinim. Nikakave mutljavine sa Kanadjanima, posle dva meseca ovde vidim da sam dobro uradio. Prilicno su detaljni i temeljni skoro u svim oblastima.
Napisi slobodno koliku platu imas, to ce iovako samo imigraciono znati, nemoj sitnice da te koce.
 
Poslednja izmena:
Zna li mozda itko odgovor na ovo pitanje?
Mozda mozes da probas sa ovim. Jedino znam da nije skup (u odnosu na ostale).
Ne znam ni da li je dobar (proveren) ili ne.

E-mail: stevo@stevopetkovicimmigration.com

stevo1@mts.net

Telephone: 1 (204) 668-1291

Fax: 1 (204) 667-8840

Find us: Google maps

Office in Serbia: (comming soon) Resavska 82, (behind Canadian Embassy)
11000 Belgrade

Kontakt: Dobrosavljevic Ivan

Tel: 064-234-4724
 
Interesujeme,u slucaju da nadjem posao u Kanadi,po kojoj bi proceduri morao da idem,federalni ili provincijski program,ili nesto drugo,da li bi morao da polazem test iz engleskog,...
Ustvari kakva je procedura u tom slucaju,i da li je neophodna i neka vrsta garancije od poslodavca koji mi obezbedjuje posao,postoji i njegova volja za tim?
 
Evo i ja na koji minut da se javim i pozdravim sve. Moja zena pise blog pa ste koliko toliko upoznati sa nasom situacijom i utiscima. Evo par mojih utisaka:
0. drzava je jaka i sredjena (izuzev sitnica).
1. Ziv sam se pojeo i nervirao dok nisam nasao posao, samo ja znam kako mi je bilo.
2. Sada jako puno vremena provodim na poslu i nadam se da cu se dobro uklopiti u kompaniju.
3. Ako dobro radim sve mi je pruzeno od dobre zarade i uslova na poslu pa do mogucnosti za napredak i usavrsavanje.
Jos jednom pozdrav svima i puno srece, ovde stvarno vredi doci ali mora se racunati na dosta poteskoca u pcetku.
 
Evo i ja na koji minut da se javim i pozdravim sve. Moja zena pise blog pa ste koliko toliko upoznati sa nasom situacijom i utiscima. Evo par mojih utisaka:
0. drzava je jaka i sredjena (izuzev sitnica).
1. Ziv sam se pojeo i nervirao dok nisam nasao posao, samo ja znam kako mi je bilo.
2. Sada jako puno vremena provodim na poslu i nadam se da cu se dobro uklopiti u kompaniju.
3. Ako dobro radim sve mi je pruzeno od dobre zarade i uslova na poslu pa do mogucnosti za napredak i usavrsavanje.
Jos jednom pozdrav svima i puno srece, ovde stvarno vredi doci ali mora se racunati na dosta poteskoca u pcetku.

Hehe, od nula kreces. Da nisi programer?
 
Evo i ja na koji minut da se javim i pozdravim sve. Moja zena pise blog pa ste koliko toliko upoznati sa nasom situacijom i utiscima. Evo par mojih utisaka:
0. drzava je jaka i sredjena (izuzev sitnica).
1. Ziv sam se pojeo i nervirao dok nisam nasao posao, samo ja znam kako mi je bilo.
2. Sada jako puno vremena provodim na poslu i nadam se da cu se dobro uklopiti u kompaniju.
3. Ako dobro radim sve mi je pruzeno od dobre zarade i uslova na poslu pa do mogucnosti za napredak i usavrsavanje.
Jos jednom pozdrav svima i puno srece, ovde stvarno vredi doci ali mora se racunati na dosta poteskoca u pcetku.


Svaka cast i cestitam.Samo tako. :)
I moji su prijatelji tako bili u leru ali 9 meseci. :dash:
I pisite ....
 
Interesujeme,u slucaju da nadjem posao u Kanadi,po kojoj bi proceduri morao da idem,federalni ili provincijski program,ili nesto drugo,da li bi morao da polazem test iz engleskog,...
Ustvari kakva je procedura u tom slucaju,i da li je neophodna i neka vrsta garancije od poslodavca koji mi obezbedjuje posao,postoji i njegova volja za tim?

Imali neko nekakav odgovor na ova pitanja?
 
Imali neko nekakav odgovor na ova pitanja?



"U slucaju" da nadjes posao u kanadi je najbolje da ides na temporery work viza.

Medjutim to takodje zavisi od tebe i tvojih mogucnosti, zelja i drugih okolnosti.
Da nadjes posao u kanadi podrazumeva da je poslodavac voljan da uradi odredjene korake koji zahtevaju jako puno vremena i truda (2-3 meseca) i da mu se sve to isplati da te ceka za to vreme.
Job offer koji ti on posalje prethodno ide na evaluaciju u njihovu drzavnu slubu zaduzenu za to koja bi onda posle strogih zahteva mogla da odobri takozvani LMO ili pozitivno misljenje.
I to se takodje tebi salje.Tek onda predajes aplikaciju za work vizu (za koju ti ne treba ni EILTS ni dokaz o novcanoj sigurnosti kao za federal) ali zato tvoj staz ili reference i znanje engleskog moraju da se poklope sa poslovnom ponudom kako bi se viza officer uverio jer je bilo mucki na ovu temu, da si ti zaista kvalifikovana radna snaga koja im odgovara kao ekonomski cinilac i drzavi.
I na kraju njegova je proizvoljna odluka konacna.
Jako tesko ali nije nemoguce.
 
"U slucaju" da nadjes posao u kanadi je najbolje da ides na temporery work viza.

Medjutim to takodje zavisi od tebe i tvojih mogucnosti, zelja i drugih okolnosti.
Da nadjes posao u kanadi podrazumeva da je poslodavac voljan da uradi odredjene korake koji zahtevaju jako puno vremena i truda (2-3 meseca) i da mu se sve to isplati da te ceka za to vreme.
Job offer koji ti on posalje prethodno ide na evaluaciju u njihovu drzavnu slubu zaduzenu za to koja bi onda posle strogih zahteva mogla da odobri takozvani LMO ili pozitivno misljenje.
I to se takodje tebi salje.Tek onda predajes aplikaciju za work vizu (za koju ti ne treba ni EILTS ni dokaz o novcanoj sigurnosti kao za federal) ali zato tvoj staz ili reference i znanje engleskog moraju da se poklope sa poslovnom ponudom kako bi se viza officer uverio jer je bilo mucki na ovu temu, da si ti zaista kvalifikovana radna snaga koja im odgovara kao ekonomski cinilac i drzavi.
I na kraju njegova je proizvoljna odluka konacna.
Jako tesko ali nije nemoguce.

Sta mi ti savetujes da u tom slucaju radim?Da li da idem na temporery work,ili da ide na pprovincijski program drzave Ontario,interesuje me brzina odobravanje vize.Mada mi nije jasno da nakraju zavisim od razgovora sa viza ofificer kod work vize.
Mozda je sigurnije na provincijski program?
 
Cao,narode!Sasvim slucajno nabasam sinoc na ovu temu,bas mi drago da je ponovo pokrenuta!
Da li bi neko mogao da odgovori kako da uplatim novac za aplikaciju,nikako mi nije jasno i ne mogu da nadjem step by step sta treba da uradim?!
I jos nesto,da li proof of funds moze da bude na dva odvojena racuna u dve banke,recimo jedan moj,a drugi zajednicki sa suprugom?!
Mi ovih dana spremamo aplikaciju,ja sam provela sedam meseci u Torontu,polozila za practical nurse,dobar IELTS skor,ali i dalje nemamo dovoljan broj poena.Svejedno cemo predati,jer mislimo da imamo sanse i bez toga-registrovala sam se na College of Nurses(sto je duga i ne bas laka procedura za sve nurses), imam nekoliko ponuda od poslodavaca(napismeno) da im se javim kad se preselim u Kanadu(niko nije hteo da radi job offer,svi kazu komplikovano je),imamo bliske rodjake koji su napisali da ce nam pomoci oko svega koliko god bude trebalo,imamo dosta novca od prodaje kuce da prikazemo kao proof of funds.
Dali smo sve od sebe i nadamo se najboljem.
Inace,za sve one u medicinskoj struci-posla ima koliko hocete!Ja sam predala rezime na 50 mesta, i dobila sam pozive na dvadesetak intervjua,sto je i vise nego odlicno u roku od par meseci!Moj problem je sto mi prvo treba permanent resident status!
Ali,bice i to,trudimo se da budemo optimisti!:)
 
Sta mi ti savetujes da u tom slucaju radim?Da li da idem na temporery work,ili da ide na pprovincijski program drzave Ontario,interesuje me brzina odobravanje vize.Mada mi nije jasno da nakraju zavisim od razgovora sa viza ofificer kod work vize.
Mozda je sigurnije na provincijski program?

Kad sam ja istrazivala za provincijski program Ontarija pisalo je da za tri meseca razmotre job offer,i ako je odgovor pozitivan vize se dobijaju za tri meseca,znaci 6 meseci traje cela procedura.
 
Cao,narode!Sasvim slucajno nabasam sinoc na ovu temu,bas mi drago da je ponovo pokrenuta!
Da li bi neko mogao da odgovori kako da uplatim novac za aplikaciju,nikako mi nije jasno i ne mogu da nadjem step by step sta treba da uradim?!
I jos nesto,da li proof of funds moze da bude na dva odvojena racuna u dve banke,recimo jedan moj,a drugi zajednicki sa suprugom?!
Mi ovih dana spremamo aplikaciju,ja sam provela sedam meseci u Torontu,polozila za practical nurse,dobar IELTS skor,ali i dalje nemamo dovoljan broj poena.Svejedno cemo predati,jer mislimo da imamo sanse i bez toga-registrovala sam se na College of Nurses(sto je duga i ne bas laka procedura za sve nurses), imam nekoliko ponuda od poslodavaca(napismeno) da im se javim kad se preselim u Kanadu(niko nije hteo da radi job offer,svi kazu komplikovano je),imamo bliske rodjake koji su napisali da ce nam pomoci oko svega koliko god bude trebalo,imamo dosta novca od prodaje kuce da prikazemo kao proof of funds.
Dali smo sve od sebe i nadamo se najboljem.
Inace,za sve one u medicinskoj struci-posla ima koliko hocete!Ja sam predala rezime na 50 mesta, i dobila sam pozive na dvadesetak intervjua,sto je i vise nego odlicno u roku od par meseci!Moj problem je sto mi prvo treba permanent resident status!
Ali,bice i to,trudimo se da budemo optimisti!:)
evo ovdje sve pise http://www.canadainternational.gc.ca/austria-autriche/visas/sw-tq.aspx?lang=eng
u sustini trebas ispuniti formular uplatiti sume u kneza milosa, ponesi pasose svih clanova porodice, uplate se rade za svakog posebno i onda zajedno za formularom salji u ambasadu u bec. oni ce sve provjeriti i onda ce ti poslati receipt, ti taj receipt stavo i kovertu sa aplikacijom i onda salji u sidnej... jednostavnija procedura je placati kreditnom karticom i poslati u sidnej direktno i onda samo cekati da ti skinu sa racuna tu sumu... za to konsultuj medusa/u ona je tako slala...
 

Back
Top