Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Eh ljudi, pa ovo je totalni "Catch 22",ako je neko citao ili gledao film.Dakle uzmem da obratim paznju ponovo na federal skill worker,i naravno tamo ima 29 od ranijih 38 zanimanja koje imaju prodju.E sad (pazi kad su Informacione Tehnologije izbacili-ma vazi,to kao nije trazeno),dakle Traze se vodoinstalateri,elektricari banderasi,kopaci zemlje i tucaci kamena da bi uopste usao u aplikaciju (cast izuzecima sto su ipka ostavili arhitekte i jos nesto malo ozbiljnije),sad mi samo nije jasno kad tamo kazes da si Kopac i svirac,onda ti se otvara polje gde navodno trreba da uzmes sto vise poena na education levelu....Pa mozda sam ja glup i ljakse,ali neka mi CIC objasni koji to keve ti vodoinstalater i kopac njive ima fuckin` University..??? Meni ovo lici na foru "jao sto smo dobri ,evo hocemo mi sve ali aj da napravimo foru da niko ne moze vise da prodje."?
 
Cestitamo:lol::ok::super:
i sta planirate dalje ?

Hvala na savetima. Trenutno cekamo uverenja o nekaznjavanju, sto traje malo duze jer suprug i ja imamo dva mesta boravka. Razmisljamo u koji grad cemo za pocetak da idemo tj. troumimo se izmedju Toronta, Vankuvera ili Vinipega. Aktivirali smo sve koje znamo po tim mestima, pa cemo jos da vidimo.
Mene je tek sad uhvatila neka nervoza, dok je moj muz opusteniji i u mislima je vec tamo. Ja se brinem kako ce sve to da izgleda sa malim detetom tamo daleko, posebno u pocetku. Imamo mnogo stvari jos da odradimo ovde: da odjavimo stan, prodamo stvari itd. Ja cu probati da uzmem neplaceno na poslu, ali ne znam da li cu uspeti.
Vremena je zaista malo i svi mi kazu da udjemo u Canadu do pocetka decembra, jer su cene avio-karti pred praznike mnogo vece. Ne dopada mi se sto cemo da dodjemo kad je najveca zima, ali sta je tu je.
Inace redovno pratim tvoj blog i zelim da vam pozelim puno srece i uspeha. Nadam se da cemo se upoznati u Ca.
 
A na nekim satelitskim televizijama ,možete gledati kako vraćaju azilante uglavnom 98% slučajeva odbijaju .Sem toga garant plati debelu kaznu .
Proverite ovo dobro jer kada vas jednom izbace iz zemlje nema vise emigracije nigde

pa nije bas tako odavde s moje tacke gledista al ajd nek ti bude, verovatno je bila neka emisija na RTSu, salim se naravno, neke odbiju to je istina ali videla sam porodice koje su dosle tako i nisu ih odbili, vecina iz ratnih krajeva ili trusnih podrucja sirom sveta retko biva odbijena ali proces ume da se otegne i preko desetak godina... porodice dolaze sa "nezgodnih" podrucja tipa Sri Lanka ili nasih susednih republika i uz pomoc advokata sloze lepu pricu za trazenje azila, posto drzava svakako prima odredjen broj politickih i ratnih izbeglica oni ponekad upadnu u tu kombinaciju.
Nazalost, potpuno razumem vasu frustraciju sto se moze i tako ali to je cinjenica.
I kljucna rec je porodice sa decom po mogucstvu malom, jer da citiram naseg poznanika u kanadi su na prvom mestu deca, na drugom zivotinje, na trecem zene, na cetvrtom crni muskarac iliti visible minority pa onda ima 5 mesta kojecega pa beli muskarac.To je malo karikiriranje ali deca i zene su zasticeni kao beli medvedi, i po razvodu muskarcu se uzima 60 posto plate plus alimentacija i mora da ih ostavi u istim uslovima u kojima su ziveli za vreme braka, neke acine bivse kolege radile su po dva posla da isfinansiraju propale brakove .
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetima. Trenutno cekamo uverenja o nekaznjavanju, sto traje malo duze jer suprug i ja imamo dva mesta boravka. Razmisljamo u koji grad cemo za pocetak da idemo tj. troumimo se izmedju Toronta, Vankuvera ili Vinipega. Aktivirali smo sve koje znamo po tim mestima, pa cemo jos da vidimo.
Mene je tek sad uhvatila neka nervoza, dok je moj muz opusteniji i u mislima je vec tamo. Ja se brinem kako ce sve to da izgleda sa malim detetom tamo daleko, posebno u pocetku. Imamo mnogo stvari jos da odradimo ovde: da odjavimo stan, prodamo stvari itd. Ja cu probati da uzmem neplaceno na poslu, ali ne znam da li cu uspeti.
Vremena je zaista malo i svi mi kazu da udjemo u Canadu do pocetka decembra, jer su cene avio-karti pred praznike mnogo vece. Ne dopada mi se sto cemo da dodjemo kad je najveca zima, ali sta je tu je.
Inace redovno pratim tvoj blog i zelim da vam pozelim puno srece i uspeha. Nadam se da cemo se upoznati u Ca.

Grad birajte po profesiji, tamo gde imate vise sansi da startujete, eto mi smo se tu zeznuli, trebali smo otici u Toronto ali jos nije kasno :D
ili tamo gde ima vise sansi da vas neko doceka i pomogne vam dok ne stanete na noge,
mislim da je ovde najlakse preseliti se :)
Za dete ne brini oni se prilagode za 3 dana a ja verovatno necu ni za 3 godine :mrgreen:
Zima, pa ne znam i ja tek treba da vidim kako to ovde izgleda brrrrr
I ja se nadam da cemo se upoznati :bye:
 
Prije svega da pozdravim sve prisutne i da pozelim srecu onima koji su uspjeli doci do Kanade!!!!!



Vec neko vrijeme razmisljam o oblasku iz drzave (konkretno i BiH) jer mi je stvarno tesko da slusam pricu nesposobnih politicara koji kao papagaji pricaju da ce nam biti bolje:poludeo::poludeo::poludeo::poludeo:http://forum.krstarica.com/images/smilies/poludeo.gif


Prije pitanja koje bih vam zelio postaviti evo i par informacija o meni:

Imam 31 godinu, sretno ozenjen:zag: Takodjer u braku sam stekao dvije najvece srece zivota, dva sina starosti 4 i 1 godina. Poceo studirati 1998 godine ekonomiju u Banjom Luci koju nikada nisam zavrsio jer zbog odredjenih problem zivotni put me odveo u pravcu prezivljavanja i trazenja nacina za opstanak. Resenje problema sam nasao u zavrsavanju policijske akademije Granicne policije BiH(2003-2005), u kojoj sam i zaposlen od 2005 godine. Od 2008 godine radim na poslovima logisticara za materijalno-tehnicka sredstva. Papire sa Ekonomskog fakulteta Banja Luka sam prepacio na Visu skolu poslovne informatike te se od 2008 godine trudim da zavrsim bar nju(ako Bog da srece i pameti diploma ce vec u decembru biti u džepu:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::D:D:D:D. Poznavanje engleskog jezika solidno mada mi treba usavrsavanje (rijecnik jako oskudan), ali nista sto se ne moze rijesti ako se sjedne uciti.:roll::roll::roll:

Mozda ce se neki pitati zasto on sa drzavnim poslom i dobrim primanjima ide van , pa da im odmah odgovorim da sam misljenja da u ovoj drzavi nikada nece biti bolje a razlog vidim upravo na ovom forumu, a taj razlog je odlazak pametnih i skolovanih ljudi. Postavlja se pitanje sta ce biti za deset ili petnaest godina kada u ovoj drzavi ostanu ljudi koji su zavrsavali kvazi fakulete na osnovu PP veza (prijateljsko-porodicnih), i kada oni kao takvi dodju da upravljaju ovom drzavom:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dontunderstand::dontunderstand:

Zasto ja da dozvolim da moje dijete odrasta u okruzenju gjde "tatina" i "mamina" djeca imaju veca prava od moje dijece (pazi molim te u jednoj ovdasnjoj osnovnoj skoli direktor je uzeo za pravo da napravi odeljenje sa dijecom bogatih ucenika i ako je to drzavna skola!!!!!!!!!!)

To su neki od mnogo brojnih razloga koji su prevagnuli da potrazim neko bolje sutra za mene a prevashodno za moju porodicu. Da obezbjedim da mi djeca zavrse normalo skolovanje i da se usavrsavaju i napreduju u zivotu.

Mada pratim ovaj forum dugo vremena nisam primjeto da su aplicirali ljudi iz domena profesije koja je kao moja te bih vam postavio sledeca pitanja:

1. Da li ce se priznati radno iskustvo koje je vezano za upravljanjem materijalno tehickim sredstvima a koje usko vezano za moju struku za koju se skolujem i ako ta Visa skola jos uvjek nije zavrsena?

2. Da li ima neke veze sto sam ja policajac (ako neko ima iskustsva sa tim) ?



Havala u naprijed svima koji zele pomoci !!!!
 
Dragi Cvale
Od naseljavanja Južnih Slovena na Balkan ,je oduvek bilo tako .Mi smo takvi ljudi ,takav mentalitet i takav svet .To nije ni novo ni drugačije u odnosu na pre par desetina godina ,komunizam je PP varijanta par ekselans .
Sada što se tiče vaših kvalifikacija i radnog iskustva ,zašto ne pokušate da se zaposlite u Policiju u Kanadi ?
Par mojih ličnih poznanika su sa policiskim kursom emigrirali na Novi Zeland i tamo dobili posao .
Prema pravilima i standardima imigracionog odseka vi nemate radno iskustvo a ono je presudno .
Dalje nemate ni zanimanje koje im je zanimljivo (sem eventualno policijac) tako da morate po nekim drugim šemama naći način .
Jedan od načina je da odete u slabo naseljene regije Kanade i da pokušate da ubedite nekog da vas zaposli sa srednjoškolskim zanimanjem (što nije nemoguće ,ali nije ni lako)
Srećno
 
poz!
U velikoj sa nedoumici sta da radim sa svojim zivotom..tj sa zivotom moje porodice, pa bih vas molila da mi pomognete.
Nova sam na forumu i vidim da je sve na svom mjestu i jedan od boljih pa se zato obracam
Da neduzim dalje ovako: imam 30 god. udata sa 3djecice zivot ovde je postao haotican iako smo dobrostojeci dodijalo mi je vise da zavisimo od roditelja i da budemo vezani za porodicni posao koji sve vise ide unazad, tako da nema napretka.
Moj suprug i ja radimo kod mog oca u firmi vec nekih 10-tak godina i ja vise ne mogu izdrzati
suprug i ima dobar dio posla dok sam ja leteca moram da znam sve i da radim danonocno.
Zbog toga sto i ovde nam se svodi zivot na pos`o-kuca, kuca-pos`o odlucili smo da idemo za kanadu, ako nista zbog buducnosti svoje dece.
znam da nije tema kukanje, ali da bih vam pojasnila svoj slucaj krenula sam ovako:)
Sada me zanima kakve su nam sanse za odlazak, posto stricevi od supruga zive tamo i oni bi nam pomogli
Sto se tice predaje papira za bec to me malo zbunjuje.
Suprug bi bio nosilac prijave imamo oko68poena.Sa polaganjem eng.bi imao dodatne poene i zanima me da li je sada pod moranje polaganje tog testa ili je to samo dodatni bod.
i da li je bolje da se ide preko nadjenog posla, posto bi nam stricev to mogli srediti?
unapred zahvalna
 
poz!
U velikoj sa nedoumici sta da radim sa svojim zivotom..tj sa zivotom moje porodice, pa bih vas molila da mi pomognete.
Nova sam na forumu i vidim da je sve na svom mjestu i jedan od boljih pa se zato obracam
Da neduzim dalje ovako: imam 30 god. udata sa 3djecice zivot ovde je postao haotican iako smo dobrostojeci dodijalo mi je vise da zavisimo od roditelja i da budemo vezani za porodicni posao koji sve vise ide unazad, tako da nema napretka.
Moj suprug i ja radimo kod mog oca u firmi vec nekih 10-tak godina i ja vise ne mogu izdrzati
suprug i ima dobar dio posla dok sam ja leteca moram da znam sve i da radim danonocno.
Zbog toga sto i ovde nam se svodi zivot na pos`o-kuca, kuca-pos`o odlucili smo da idemo za kanadu, ako nista zbog buducnosti svoje dece.
znam da nije tema kukanje, ali da bih vam pojasnila svoj slucaj krenula sam ovako:)
Sada me zanima kakve su nam sanse za odlazak, posto stricevi od supruga zive tamo i oni bi nam pomogli
Sto se tice predaje papira za bec to me malo zbunjuje.
Suprug bi bio nosilac prijave imamo oko68poena.Sa polaganjem eng.bi imao dodatne poene i zanima me da li je sada pod moranje polaganje tog testa ili je to samo dodatni bod.
i da li je bolje da se ide preko nadjenog posla, posto bi nam stricev to mogli srediti?
unapred zahvalna

dobrodosla dusice! polaganje ielts-a je obavezno za sve, bez obzira koliko poena za znanje jezika mislite da imate, tako te poene pravdate zapravo. ako neko moze da vam sredi posao, to je najsigurnija i najbezbolnija varijanta. srecno:)

@redapple - skupljate papire, skupljate... i mi isto... bas mi je frka da tu negde nesto ne zapne, da ne izglupiramo. rok nam je kraj oktobra, vama? best of luck to all of us:):):)

ginola nista nece da napise sta radi... mnogo je postao tajnovit;)
 
Da li je neko od vas pokusao da proveri svoj status na Citizenship and Immigration Canada preko "Client Application Status" na

https://services3.cic.gc.ca/ecas/?app=ecas&lang=en

Mi smo dobili od Beca pismo sa brojem fajla pre mesec dana, ali jos uvek nema nikakvih podataka o nama kada unesem taj broj. Naravno, u pismu pise da se ne raspitujemo o statusu preko telefona dok ne prodje 6 meseci od slanja dokumenata...
Ali mozda bi bilo logicno da taj sistem ispise bar nesto u smislu da su nas evidentirali, ako su nam vec poslali broj fajla. :think:

Zna li neko posle koliko vremena otprilike bi trebalo da se pojavi da smo barem "In process", ako je neko imao iskustva sa ovim?
 
Da li je neko od vas pokusao da proveri svoj status na Citizenship and Immigration Canada preko "Client Application Status" na

https://services3.cic.gc.ca/ecas/?app=ecas&lang=en

Mi smo dobili od Beca pismo sa brojem fajla pre mesec dana, ali jos uvek nema nikakvih podataka o nama kada unesem taj broj. Naravno, u pismu pise da se ne raspitujemo o statusu preko telefona dok ne prodje 6 meseci od slanja dokumenata...
Ali mozda bi bilo logicno da taj sistem ispise bar nesto u smislu da su nas evidentirali, ako su nam vec poslali broj fajla. :think:

Zna li neko posle koliko vremena otprilike bi trebalo da se pojavi da smo barem "In process", ako je neko imao iskustva sa ovim?

Sigurno si u procesu.
- vidi da li dobro ukucavash - probaj sve kombinacije - ja sam tako pogreshno ukucavao
- jesi li dobio za lekarski i one dodatne formulare za vojsku? u istom pismu
- budi strpljiv - mogu samo da ti kazem da ide neverovatnom brzinom (barem sto se tice provinicijalaca)

pozdrav
 
Poslednja izmena:
Sigurno si u procesu.
- vidi da li dobro ukucavash - probaj sve kombinacije - ja sam tako pogreshno ukucavao
- jesi li dobio za lekarski i one dodatne formulare za vojsku? u istom pismu
- budi strpljiv - mogu samo da ti kazem da ide neverovatnom brzinom (barem sto se tice provinicijalaca)

pozdrav

Ma ne, proverio sam sto puta... sigurno sam dobro ukucavao... nikakav poziv za lekarski i formulare za vojsku nismo dobili...
Samo papir na kom pise da su primili nasu aplikaciju, napisali su broj fajla, da je vreme obrade oko 6 meseci ili vise, da traze da se ne raspitujem za status dok ne prodje taj period, da ce mozda traziti dodatne dokumente i da smo ih duzni u tom slucaju poslati sto pre, i da ce na raspitivanje preko telefona (tj njihove telefonske sekretarice) odgovoriti samo ako smatraju da slucaj ne ide standardnim tokom... :confused:
Ubacili su unutra jos nesto sto lici na "fiskalni racun" tj njihovu zvanicnu priznanicu za one taxe sto smo uplatili.
 
Ma ne, proverio sam sto puta... sigurno sam dobro ukucavao... nikakav poziv za lekarski i formulare za vojsku nismo dobili...
Samo papir na kom pise da su primili nasu aplikaciju, napisali su broj fajla, da je vreme obrade oko 6 meseci ili vise, da traze da se ne raspitujem za status dok ne prodje taj period, da ce mozda traziti dodatne dokumente i da smo ih duzni u tom slucaju poslati sto pre, i da ce na raspitivanje preko telefona (tj njihove telefonske sekretarice) odgovoriti samo ako smatraju da slucaj ne ide standardnim tokom... :confused:
Ubacili su unutra jos nesto sto lici na "fiskalni racun" tj njihovu zvanicnu priznanicu za one taxe sto smo uplatili.

Sve što mogu na ovu temu da kažem je da mi još uvek nismo "in" iako će tri godine biti u novembru (vidi dole).:dash: Prošle nedelje sam opet proveravala i prosečno vreme obrade aplikacija (jer oni upućuju da se to uradi ako ne možete da se pronađete) i videla da su još produžili za četiri meseca i sada 80% slučajeva obrade za 40. meseci što me je dodatno obeshrabrilo(pre godinu dana je trajalo 30. meseci):besna: Čini mi se da sam negde na ovom forumu pročitala da on line informaciju dobijaš tek kada je proces gotovo završen, odnosno neposredno pre nego što zatraže pasoše za viziranje, odnosno, stekla sam utisak da je ažuriranje podataka nešto o čemu ne vode mnogo računa. Pozdrav i srećno sa Manitobom!
 
Sve što mogu na ovu temu da kažem je da mi još uvek nismo "in" iako će tri godine biti u novembru (vidi dole).:dash: Prošle nedelje sam opet proveravala i prosečno vreme obrade aplikacija (jer oni upućuju da se to uradi ako ne možete da se pronađete) i videla da su još produžili za četiri meseca i sada 80% slučajeva obrade za 40. meseci što me je dodatno obeshrabrilo(pre godinu dana je trajalo 30. meseci):besna: Čini mi se da sam negde na ovom forumu pročitala da on line informaciju dobijaš tek kada je proces gotovo završen, odnosno neposredno pre nego što zatraže pasoše za viziranje, odnosno, stekla sam utisak da je ažuriranje podataka nešto o čemu ne vode mnogo računa. Pozdrav i srećno sa Manitobom!

Trenutno je na cekanju 540000 slucajeva a primaju samo 20000 ove godine u 29 zanimanja koje su naveli na sajtu. To su brojevi koje sam procitao u Immigration novinama, koje ovde u BC izlaze jednom mesecno i prilicno su korisne.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari!

Nakon 2 nedelje od lekarskog dobili smo poziv iz Beograda da je nas slucaj resen i da mozemo doci sa pasosima na viziranje!!! :brus: :gace:

It's been a long time, al' dočekasmo!

Kratak pregled naseg slucaja:
===========
Aplicirali: 18.dec.2007.
Zavedeni: 02.jan.2008.
(AOR) Acknowledgment of Receipt: 06.mar.2008.
Documents Required: 22.jul.2009. (Prebaceni iz Beca i Beograd)
Additional Documents Required: 21.oct.2009.
Medical: 15.mar.2010.
Poziv za viziranje: 05.apr.2010.
Okvirni plan paljbe za Albertu: Septembar 2010. (Calgary, Edmonton)
Bodovi: ~72
Intervju: Nismo imali.


Jednom su nam trazili izvod iz banke, kao i uverenje o nekaznjavanju.
Isao sam u civilnu sluzbu.
Mladji sam od '80. godista, tako da nisam popunjavao obrazac za vojnu sluzbu.
Sve smo slali maksimalno uredno, podeljeno po kategorijama, sa naslovljenim providnim kosuljicama (ja bolujem od OCD :) ).
Imam gomilu diploma Crvenog krsta i kurseva spasavanja na vodi....To navodim jer znam da stranci mnooogo cene volonterski rad. ...Nem' pojma sta bi jos mozda moglo biti vazno...i da li je uopste... Pitajte ako vas nesto zanima

...E, da i na kraju ce jos da nas oderu 34,500 din. po osobi :eek: (taksa za iseljenje - WTF?) - al' ajd' sad, ko ga šiša, izbora nemamo :)
========

Pitajte sta vas jos zanima, pa mogu ubaciti.

Sve najbolje i sretno!!

Naaz dvoje!
:brus: :gace:

Taksa za iseljenje????? Zar ste zaista jos placali, kao da je neko ovde spomenuo da je ona prva taksa jedino sto se placa...
 
Sad nesto gledam ovu aplikaciju, poredala sam je do kraja, nego sve mi se cini da nisam trebala dodavati nove info u aplikaciju. Suprug je u medjuvremenu promijenio posao pa sam ja promijenila application i njegov background declaration, ali se sada pitam jesam li trebala ili je trebalo poslati kopiju onog starog sa obavjestenjem o promjenama u pismu... Sta vi mislite?????
 
Taksa za iseljenje????? Zar ste zaista jos placali, kao da je neko ovde spomenuo da je ona prva taksa jedino sto se placa...

Cao Duki. Sve cestitke. drago mi je kada cujem da je neko uspeo (a to i nama koji smo jos u pokusaju daje nadu). Na zalost, ja sam tek na pocetku... Imam neka pitanja. vec sam ih postavljao ali nisam dobio odgovor...
Da li i kako mogu da provere upisane godine radnog iskustva da su bas iz te njihove trazene liste. Tj. kako mogu da znaju da sam ja bio Menadzer prodaje, a ne pekar ili stolar...?
I takodje me zanima (kada si spomenuo kurseve), ja takodje imam menadzersku licencu(za restoransko poslovanje) iz USA (gde sam ziveo i radio 3 god imam i preporuku sa tog posla), i da li nju da prijavljujem? Mnogi govore da ne prijavljujem taj rad tamo, jer je bio ilegalan... ali razmisljam za tu licencu.. Kakvo je tvoje iskustvo i misljenje?
Hvala i srecno u novoj zemlji i karijeri.
Pozdrav
 

Back
Top