Kako do Kanadske iseljeničke vize?

cao svima i naravno cestitke uspjesnima... mi jos nismo poslali papire medusa... imam jos par stvari... sve mi mrsko, pa mi vruce, pa se ja razbolim, pa se beba razboli, pa nikako. imamo fore do 12.09. da stigne tamo.... u sustini vecina stvari je gotova, najveci problem su bila uvjerenja o nekaznjavanju.... jer se ona cekaju i vade u mjesu rodjenja, pa odes da predas, pa sad to treba pokupiti... najcudnije je bilo moje, jer sam ja sticajem okolnosti rodjena u srbiji, ali bukvalno samo rodjena u bolnici u srbiji, nikada tamo nisam zivjela i sad to uon moram da vadim tamo, dok ovdje u bih ne mogu nikakvo da iyvadim sem potvrde da se protiv mene ne vodi nikakav krivicni postupak u sudu... iz policije u bih ne mogu nista dobiti, jer sam rodjena u srbiji, skroy blesav sistem, ali sta cu sad, ja cu im poslati pa neka vide sta ce s tim...

a tek ugovori suprugovi o poslu, nista odlucila sam da uradim one listinge iz pia i socijalnog i gotovo, pokupiti sve ugovore je nemoguca misija.. i naravno ovih dana mi stizu refference letters postom, da to zaokruzim...

i ima jos jedna stvar moram ponovo popunjavati one aplikacije, jer kopija koju sam sacuvala od aplikacije koju sam slala u sydney vise nije potpuno tacna, jer se mnogo stvari promijenilo, tako da moram i to pisati, a to je tek muka ziva... mrzim onu aplikaciju, po sto puta jednu te istu stvar pisese na milion nacina....

kako vi napredujete?????
 
cao svima i naravno cestitke uspjesnima... mi jos nismo poslali papire medusa... imam jos par stvari... sve mi mrsko, pa mi vruce, pa se ja razbolim, pa se beba razboli, pa nikako. imamo fore do 12.09. da stigne tamo.... u sustini vecina stvari je gotova, najveci problem su bila uvjerenja o nekaznjavanju.... jer se ona cekaju i vade u mjesu rodjenja, pa odes da predas, pa sad to treba pokupiti... najcudnije je bilo moje, jer sam ja sticajem okolnosti rodjena u srbiji, ali bukvalno samo rodjena u bolnici u srbiji, nikada tamo nisam zivjela i sad to uon moram da vadim tamo, dok ovdje u bih ne mogu nikakvo da iyvadim sem potvrde da se protiv mene ne vodi nikakav krivicni postupak u sudu... iz policije u bih ne mogu nista dobiti, jer sam rodjena u srbiji, skroy blesav sistem, ali sta cu sad, ja cu im poslati pa neka vide sta ce s tim...

a tek ugovori suprugovi o poslu, nista odlucila sam da uradim one listinge iz pia i socijalnog i gotovo, pokupiti sve ugovore je nemoguca misija.. i naravno ovih dana mi stizu refference letters postom, da to zaokruzim...

i ima jos jedna stvar moram ponovo popunjavati one aplikacije, jer kopija koju sam sacuvala od aplikacije koju sam slala u sydney vise nije potpuno tacna, jer se mnogo stvari promijenilo, tako da moram i to pisati, a to je tek muka ziva... mrzim onu aplikaciju, po sto puta jednu te istu stvar pisese na milion nacina....

kako vi napredujete?????

hello redapple i hello paukman-koji-se-izborio-sa-sistemom-pa-sada-uziva:)

nema logike u masi stvari koje zavrsavas. na primer, uzeli meni one otiske prstiju, odnela sudskom tumacu, u policiji udarili pecat ali se niko nije potpisao, ona zena pita sta s tim, ja ne znam sta da joj kazem, tako mi dali. sada ne znam da li da se vracam i pitam ponovo (mada sam se preko neke veze vec raspitivala da li su stvarno uradili kako treba ili samo da me otkace, crv uvek radi, radi, radi...) ili da saljem. zvala policiju gde treba da saljem otiske, oni kazu da sve obrade za 2 do 3 nedelje od datuma prispeca zahteva. kao imamo vremena. ali... ALI... kakav trening za zivce!

sve ostalo bi valjda trebalo da ide bez problema, uverenja i uverenja i transkripti i cudesa od prevoda, to znaci da se malo vise setam po gradu i dam neke pare i napisem neko pismo i cekam da mi oni otpisu i to je valjda to.

a kad pomislim da ti treba ponovo da popunjavas onu gomilu hartije, my heart goes out to you:( meni je od onoga stvarno bilo muka. sacuvala fotokopije onoga sto sam slala za sydney da posaljem za bec.

jos nisam zakazala ielts. polagala prosli put kad sam htela da predam pa nisam, to sada vise ne vazi, a bas me mrzi. razumem ako je nesto na ivici 5, 6 ali ako imas dobar broj bodova, sta, u medjuvremenu me sustigla neka afazija? stvarno glupo. ali sta da se radi. vi ste boljku zvanu ielts vec prelezali?

drzim vam palceve kao i svima na forumu:):bye:
 
Da li sa slovackim pasosem mogu da odem u Kanadu i tamo trazim ostanak???

A kako to mislis da trazis OSTANAK ?

Azil ?

Za Slovacku ne znam al su cesima ukinuli bezvizni rezim upravo zbog toga sto su mnogi trazili azil bez pravih razloga.
A i Romi iz madjarske su jako navalili da idu na tu foru, ne znam sta se sa njima desava.
Sa hrvatskim pasosem mozes u Canadu bez vize (mislim da je to slucaj i sa slovackim) ali samo turisticki.

Za radnu ili imigracionu vizu postoji samo put aplikacije, to sto si tamo turisticki ti nista ne znaci....

pozdrav
 
bravo tisha! nadam se da ce i ostali koji tako dugo cekaju svoj happily-ever-after uskoro da ga i docekaju:)

samo, jeste malo ne-fer da vam ostave samo par meseci da udjete u zemlju... da li neko zna sta se desava u takvim slucajevima? npr. da li ako imas valjan razlog mozes ponovo da uradis medical? neko je u nekom od nedavnih postova, na pitanje koliko vremena imas da udjes u kanadu kada jednom:worth::worth::worth: dobijes vizu odgovorio da imas vremena dok ti vazi medical (tj. godinu dana od datuma kada je radjen), a ako to propadne, moras sve ispocetka. sta to znaci, ponovo da predajes aplikaciju ili ponovo da radis medical?

@redapple, da li ste poslali papire za bec? mi svoje jos nismo skupili, radimo na tome:roll:

Ja znam
mi smo obavesteni da ako ne udju svi clanovi aplikacije tj cela porodica do tog datuma aplikacija i viza se ponistavaju i moras da prolazis kroz ceo proces ponovo.
nas je blagovremeno zezao onaj vulkan pa smo se raspitali, imas rok da udju svi u zemlju do tog datuma tj dan ranije inace ti propada viza i sve zauvek.
 
Hvala svima na cestitkama!
Cekamo da nam izdaju nova uverenja o nekaznjavanju, pa onda zajedno sa pasosima saljemo u Bec. Za ulazak cemo imati manje od 4 meseca, sto je malo nezgodno, ali sta je tu je.
Svima puno srece u procesu.

Sedi u kola i idi u bec i dobices vize za jedan dan utorak ili cetvrtak ako sve predas do pola 11 u 3 je sve gotovo.
Mi smo cim smo dobili poziv za viziranje tako uradili aca je seo u kola i vozio celu noc do beca dobili smo 5 meseci da udjemo i to nam nije bilo dosta da sve organizujemo, prevode , izvode diplome...gasenje bankovnih racuna, odjavljivanje poreza i telefona i gluposti tek kad krenes vidis sta je to...karte smo kupili u martu za jun i bile su oko 1000 cad a 2 meseca kasnije bile su 4000 na dan leta bile su 5500 eura.
 
Ima puno njih koji dolaze na tu foru.Upoznala sam neke, dodju turisticki i kazu da nece nazad pokrenu proces odavde i ostanu.

Neverovatno, a na osnovu cega traze azil? :dontunderstand: Dok je bilo rata u Jugi, ljudi su masovno dolazili u Kanadu, imali su debele razloge da traze azil... Danas, barem na papiru, ne fali nista ni Hrvatskoj, a uostalom ni Srbiji.

A ako je tako, eto onda resenja za sve one koji se muce da uce francuski, sticu radna iskustva, polazu za kuvare, vozace kamiona, pokusavaju da nadju posao preko interneta... Ako kao drzavljanin Hrvatske mozes da trazis azil, onda kao drzavljanin Srbije tek imas sanse. Smuvas nekako turisticku, pa hop, kazes neces nazad, vise ti se dopada ovde... :) I lepo ostanes....:cool:
Pa sto se onda svi mi zajebavali sa procedurama? Sto nam neko to nije ranije rekao ? :dash:
Pravo da vam kazem, nesto ne verujem u tu pricu...:)
 
Da,to mi je i kuma rekla...Definitivno cu morati tako,nema mi drugacijeg izlaza...:)

Pozdrav!

Ali kad dodjes ovde kao hrvatski drzavljanin, pa kazes neces odavde i zatrazis azil, sta ces reci, u koju zemlju ne zelis da se vracas? U Hrvatsku, u kojoj ne zivis, ili u Srbiju, a dolazis kao hrvatski drzavljanin? :confused:
Za takve varijante se zaista treba dobro raspitati, jer ako te jednom odbiju... Da je to tako jednostavno, ne bi ljudi trosili gomilu para i godine svog zivota na raznorazne imigracione procedure. Veliki problem je sto i za obicnu imigracionu proceduru ne znas tacno 100% sta ce biti ishod, svaki slucaj je poseban, a za te varijante azila se tek nista ne zna i ne mozes se zvanicno raspitati, nego si osudjen da se informisen iz raznoraznih tudjih iskustava. A ljudi nikad ne kazu sve i do kraja...

Uostalom, da li se pronalazis u nekoj od ovih definicija :

"Definitions
You may find the following definitions useful as you learn more about refugee claims in Canada.

Convention Refugee

Convention refugees are people who are outside their home country or the country where they normally live, and who are unwilling to return because of a well-founded fear of persecution based on:

•race
•religion
•political opinion
•nationality or
•membership in a particular social group, such as women or people of a particular sexual orientation.
Person in need of protection

A person in need of protection is a person in Canada whose removal to their home country or country where they normally live would subject them personally to:

•a danger of torture;
•a risk to their life; or
•a risk of cruel and unusual treatment or punishment."

Mozda bi ipak bilo bolje da razmotris neku drugu varijantu, neki od mogucih imigracionih programa... U svakom slucaju, srecno ! :)
 
Zdravo svima.Evo ja sam prosle nedelje doziveo da mi je tolerancija sagorela ovde,i u petak sam vec prijavio IELTS koji moze prvo tek 25.septembra.Uzeo sam sve one.pdf-ove i popunjavao pa mi treba par saveta:
1.Da li ima neko iskustva o bodovanju level education-a ako je u situaciji kao ja,isao sam do druge godine na fakultetu(FPN) pa naravno kao pola zemlje batalio,ali sam pored toga zavrsio i za Microsoft inzenjera i imam one silne njihove sertifikate (i radim ako IT manager).E sad,kad se radi onaj njihov test za skilovanog workera,da li bih ja potpao pod "Obtained a one-year diploma, trade certificate or apprenticeship and completed at least 13 years of full-time or full-time equivalent studies"- ili nesto od toga?
2.Na aplikaciji koju sam poceo da popunjavam ima pitanje za sluzenje vojske,a ja sam sluzio vojsku civilno.Sad ne razumem kako da popunim aplikaciju jer ako napisem da jesam sluzio vojsku onda me pita u kojoj ceti ko mi je komandir i kolko je bilo ljudi ,da li sam se borio negde itddd,a u Gradskom Zelenilu gde sam bio,od cete i komandira ni traga ni glasa,sta da radim sa tim?ima li neko iskustva
3.Interesuje me da li se kopije diploma,certifikata,preporuke posodavaca itd,da li to sve saljem u koverti zajedno sa aplikacijom i IELTS testom u "prvoj" turi za Novu Scotiu,ili to saljem kasnije za Bec ako me uoste pozovu?
4.Na aplikaciji isto ima da se popunjavaju podaci o rodbini ali ih interesuju brace i sestre koji zive u kanadi,ja imam rodjenu sestru u torontu,a imam jos 2 sestre od tetke i brata od tetke koji su tamo,e sad ne znam da li su i ovi "tetkini" pod bracom i sestrama ili to Kanadjani smatraju "nephew"??
Eh da ,poceo sam da spremam IELTS,i mogu da kazem svima koji se odluce da ga polazu,da je test totalno IQ test.Znaci samo na Engleskom "Perice ako ti dam 4 sljive i ti ih na pijaci zamenis za jednu lubenicu a od nje napravis sok koji ti traje 2 dana a pije ga cela tvoja porodica.Kolioko je semenki bilo u lubenici i koje sorte su bile sljive?" Znaci za IELTS vidim da ce trebati OGROMNA koncentracija,mozes da znas engleski perfektno i da puknes...sretno nam svima, poz.
 
Petrosonic mislim da bi odgovore na sva tvoja pitanja mogao da ti da guide, evo linka: http://www.cic.gc.ca/english/information/applications/skilled.asp, sve ostalo bi ti posluzilo kao iskustvo nekih drugih aplicanata, ali ne mora da znaci jerje svako prica za sebe.

Rodbina ili ti close relatives, boduju se samo ako neko od tvojih roditelja (majka ili otac) ima rdjenog bata ili sestru u Kanadi, zatim njihova deca i td. sve ostalo ako ne spada u tu formu, bice odbaceno. Ovo tiiz iskustva kazem.
Diploma, obzirom da nemas fax zavrsen, bodovace ti srednju skolu mislim da njih ne zanima do koje si godine stigao, nego sta si zavrsio a diploma Microsofta ne znam kako bi bila bodovana iskreno.
Mislim da bi najpre trebao videti NOC listu i da vidis da li je IT na NOC listi jer za FSW visu to je GLAVNI uslov.
Pozdrav i srecno!
 
Pošto tek početkom sledeće godine nameravam da podnesem zahtev (brak sa kanađankom) zna li neko šta će mi tražiti od papira ?
Venčaćemo se i u opštini i u crkvi. Privatnik sam (sam.preduzetnik), imam svoju kuću i nešto para na računu. Već sam jednom postavljao pitanje ali niko da mi konkretno odgovori.

Hvala


p.s.dali je bolje zahtev predati u Beogradu ili Beču ? Kažu da u Beču su ažurniji.....i dali se šalju samo papiri ili mora lično ?
 
Ja znam
mi smo obavesteni da ako ne udju svi clanovi aplikacije tj cela porodica do tog datuma aplikacija i viza se ponistavaju i moras da prolazis kroz ceo proces ponovo.
nas je blagovremeno zezao onaj vulkan pa smo se raspitali, imas rok da udju svi u zemlju do tog datuma tj dan ranije inace ti propada viza i sve zauvek.

Hvala Daes Daimar!

Mi se stalno nesto preracunavamo, ako sve bude bilo kako valja i prolazimo etape redom kao do sada :worth::worth::worth:, nesto nam se cini da bi medical na red dosao krajem zime, eventualno pocetkom proleca... No, dobro, da stignemo dotle pa cemo vec videti sta i kako...

Volim da citam tvoj blog, ne brini bedak ce proci, sve je to sasvim normalno. Ujak mi je pricao da kada su emigrirali i deca se rastuze za bake, deke, drugare i slicno, on im otvori frizider i kaze, bukvalno, da li biste ovo mogli da imate da smo ostali u srbiji. To je bilo 90-tih, a verujem da ovako nesto ili nesto slicno i sada vazi. Samo hrabro i strpljivo:) I ja sam nestrpljiva, mislim da razumem kako ti je! Veliki pozdrav i sve najbolje tebi i tvojoj porodici:bye:
 
Pošto tek početkom sledeće godine nameravam da podnesem zahtev (brak sa kanađankom) zna li neko šta će mi tražiti od papira ?
Venčaćemo se i u opštini i u crkvi. Privatnik sam (sam.preduzetnik), imam svoju kuću i nešto para na računu. Već sam jednom postavljao pitanje ali niko da mi konkretno odgovori.

Hvala


p.s.dali je bolje zahtev predati u Beogradu ili Beču ? Kažu da u Beču su ažurniji.....i dali se šalju samo papiri ili mora lično ?

Najpreciznije informacije dobićeš na zvaničnom sajtu http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/sponsor/spouse.asp

Tvoja supruga, kao kanadska državljanka, bi trebalo prvo da podnese molbu za sponzorstvo koju šalje u jedan od dva grada u Kanadi, u zavisnosti od toga da li si ti u trenutku podnošenja te molbe u Kanadi ili ne (to znači da ti možeš da odeš na turističku vizu i da apliciraš iz Kanade).
Kada njoj stigne odobrenje sponzorstva, aplikaciju popunjavaš ti i šalješ u Beč (ako si u Srbiji, odnosno u ovom našem regionu).
Ukoliko nisi osuđivan i učestvovao u ratu vaš proces ne bi trebalo dugo da traje. Pored dokaza o braku (venčani list), trebalo bi i da im dostavite neke druge dokaze vaše veze...kao što su slike...itd., ali to ćeš sve saznati usput kada uđeš u proces.

Ovo je ono što ja znam...ali opet ponavljam, najpreciznije informacije ćeš pronaći na zvaničnom sajtu

Pozdrav i srećno
 

Back
Top