Kako do Kanadske iseljeničke vize?

ćao svima!! moje zanimanje se nalazi na njihovoj listi.....7372 drillers and blasters..Ja spadam pod opciju driller construction. Radim to više od tri godine,ali nemam dovoljno bodova! Šta sad u velikoj sam nedoumici,tako di bi bilo kakav savet stvarno dobrodosao...zahvaljujemo

hello!

ako nemas dovoljno bodova a imas godine rada u struci koja se trazi to moze da bude ili zato sto imas manje poena sto se obrazovanja tice, ili imas manje poena na godinama starosti (tu stvarno nista ne moze da se uradi, jel' tako;)), ili imas manje poena na znanju jezika (ako nemas rodjake tamo, nemas, ako ne mozes da dobijes poene za obrazovanje supruge, pa..., ako nisi studirao u kanadi, nisi i tako redom). mozes znaci da cekas da imas 4 godine radnog iskustva (to je mislim donja granica za najvise poena sto se toga tice, ispravite me kolege forumasi ako gresim) ali vidis da se ova lista menja, pa pitanje je sta ce pre da se desi, da ti steknes 4 godine iskustva ili da se lista promeni. mozes da vidis da ti poslodavac napise da imas godinu vise radnog iskustva pa da se nadas da neces imati frke zbog toga (neko kaze treba ti samo pismo preporuke i ugovor, neko kaze samo pismo, neko kaze izvod iz pio, mozda se drugacije odnose prema razlicitim aplikantima, ne znam). ili mozes knjigu u sake - ili ne - tj. mozes da zavrsis na brzinu jos skole (u zemlji srbiji to jos uvek postoji kao opcija ako imas para i neke kontakte) ili da spremis dobro ielts i tu sakupis poene. ili mozes da ides preko provincial program, o kome ja skoro nista ne znam ali tu su stajos, markow7, jana_9 i kolege koje ti mogu pomoci savetom ako te to zanima. ili mozes da upises studije u kanadi i da se nadas da nece nista promeniti tako da nakon godine dana tih studija mozes da predas aplikaciju za pr (o ovome takodje dalje nista ne znam).

srecno!:D
 
drustvo, juce su mi skinuli pare sa kreditne kartice!!! (Kanadska amb.)
Proslo je tacno mesec i 12 dana od kad sam odneo papire u ca amb. U beogradu. Sta sad to znaci? Jel sam dobio AOR? Ili uvek svima prvo skinu pare pa tek onda razmatraju sta i kako? Mejl ne mogu da proverim jer sam na odmoru i narednih 10ak dana nisam pri kompu. MOLIM VAS AKO MOZE NEKO DA MI OBJASNI! :)
Hvalaaaaaaaa!
 
hello!

ako nemas dovoljno bodova a imas godine rada u struci koja se trazi to moze da bude ili zato sto imas manje poena sto se obrazovanja tice, ili imas manje poena na godinama starosti (tu stvarno nista ne moze da se uradi, jel' tako;)), ili imas manje poena na znanju jezika (ako nemas rodjake tamo, nemas, ako ne mozes da dobijes poene za obrazovanje supruge, pa..., ako nisi studirao u kanadi, nisi i tako redom). mozes znaci da cekas da imas 4 godine radnog iskustva (to je mislim donja granica za najvise poena sto se toga tice, ispravite me kolege forumasi ako gresim) ali vidis da se ova lista menja, pa pitanje je sta ce pre da se desi, da ti steknes 4 godine iskustva ili da se lista promeni. mozes da vidis da ti poslodavac napise da imas godinu vise radnog iskustva pa da se nadas da neces imati frke zbog toga (neko kaze treba ti samo pismo preporuke i ugovor, neko kaze samo pismo, neko kaze izvod iz pio, mozda se drugacije odnose prema razlicitim aplikantima, ne znam). ili mozes knjigu u sake - ili ne - tj. mozes da zavrsis na brzinu jos skole (u zemlji srbiji to jos uvek postoji kao opcija ako imas para i neke kontakte) ili da spremis dobro ielts i tu sakupis poene. ili mozes da ides preko provincial program, o kome ja skoro nista ne znam ali tu su stajos, markow7, jana_9 i kolege koje ti mogu pomoci savetom ako te to zanima. ili mozes da upises studije u kanadi i da se nadas da nece nista promeniti tako da nakon godine dana tih studija mozes da predas aplikaciju za pr (o ovome takodje dalje nista ne znam).

srecno!:D

hvala na odgovoru....na obrazovanju mi najvise bodova fali....ja sam sss. Godina imam 31,što se tiče jezika engleski mi je dosta dobar (ziveli smo u UK oko 3 godine),ali francuski ne znamo ni supruga ni ja. Eto,ako jos neko ima neki savet sigurno ce mi dobro doci! jos jednom zahvaljujem
 
hvala na odgovoru....na obrazovanju mi najvise bodova fali....ja sam sss. Godina imam 31,što se tiče jezika engleski mi je dosta dobar (ziveli smo u UK oko 3 godine),ali francuski ne znamo ni supruga ni ja. Eto,ako jos neko ima neki savet sigurno ce mi dobro doci! jos jednom zahvaljujem

to i mozes resiti uz malo truda. ako odes do najblize 'ispostave' ministarstva prosvete, od njih mozes dobiti informacije o svim mogucnostima da zavrsis npr. 5. stepen tu u tvom okruzenju (tvom gradu i obliznjim gradovima, a i dalje, naravno). oni ce moci da ti daju i kontakt informacije. u drzavnim skolama uglavnom mora da se radi godina za godinu, ali ne mora uvek, sve zavisi od... a u privatnim skolama (koje su akreditovane, to je vazno, negde sam procitala da u obzir dolaze samo diplome obrazovnih inst. koje su akreditovane u zemlji u kojoj rade, podatke o tome mozes naci na sajtu ministarstva prosvete) sve moze mnogo mnogo mnogo brze. ne znam koliko ti poena fali, zaboravila sam vec kako se tacno boduje obrazovanje nize na skali, mozda ti ovako nesto i moze da zavrsi posao. nema veze to sto si radio pa tek onda zavrsio jos skole, to nije bitno.

nadam se da cete pronaci svoj put:) srecno:bye:
 
drustvo, juce su mi skinuli pare sa kreditne kartice!!! (Kanadska amb.)
Proslo je tacno mesec i 12 dana od kad sam odneo papire u ca amb. U beogradu. Sta sad to znaci? Jel sam dobio AOR? Ili uvek svima prvo skinu pare pa tek onda razmatraju sta i kako? Mejl ne mogu da proverim jer sam na odmoru i narednih 10ak dana nisam pri kompu. MOLIM VAS AKO MOZE NEKO DA MI OBJASNI! :)
Hvalaaaaaaaa!

meni su novac skinuli negde krajem juna (mislim da sam napisala tacan datum u nekom od ranijih postova) a svoj file number, tj. poziv da posaljem papire za bec sam dobila 8.7. mislim da prvo uzmu parice, pa tek onda rade;)

uzivaj u odmoru:)
 
Ma interesujeme sve,od procedure,da li se brze resavaju aplikacije nego preko SW,da li moram obezbediti posao,nacin kako da nadjem posao...
Bilo kakav savet bi mi mnogo znacio!

Ako nemas nikog preko, ili 300.000$ koje si spreman da investiras u biznis :) - moras imati ponudu za posao, to je u svakoj provinciji tako. Neke provincije imaju listu zanimanja, druge ne.

U Manitobi postoji opcija da ukoliko imas dva dalja rodjaka/poznanika koja su tamo duze od godinu dana, ne treba ti ponuda za posao, mozes da konkurises na Skilled Worker General Stream. Boduje se slicno kao Federalni SW, ali moras imati tamo nekog da ti potpise Affidavit of Support. Za ovu varijantu treba polagati IELTS.
Inace sam proces nominacije u Manitobi je besplatan (ne uplacujes nikakvu taxu, osim federalne takse za obradu, kada te nominuju pa saljes u Bec)
Ovde mozes procitati o svim opcijama za Manitobu:
http://www2.immigratemanitoba.com/browse/howtoimmigrate/pnp/

Ako nemas bas nikog preko, mozda je najbolje je da probas za Saskatchewan. Postoji izvesna gospodja Melanija u Ruskom Krsturu koja je radila imigraciju za Saskatchewan, ne znam da li se jos bavi time. Varijanta je da ti oni preko poznanika tamo pronadju posao - nesto u smislu varioca, stolara, zidara itd i tako dobijes nominaciju.

Za Saskatchewan mozes procitati ovde:
http://www.saskimmigrationcanada.ca/how-to-immigrate/

Nominacija se dobija izmedju 6 meseci do 2 godine, zavisi kako oni procene da li im treba nekog tvog profila, nema pravila (mi smo dobili u roku od 7 meseci).
Kada dobijes nomincaiju, saljes je za Bec, zajedno sa drugim formularima (sve ti bude objasnjeno kako i sta), i na odobrenje cekas jos 6 meseci do godinu dana.
Dakle u najboljem slucaju sve zejdno traje nesto vise od godinu dana. Po tome je malo sporije od FSW..
 
Ljudi, jedno kratko pitanje:
Da li je moje zanimanje "Sales Manager" na listi trazenih?
Ja sam ubedjen da je to:
1122 Professional Occupations in Business Services to Management
I da li mogu sa tim da konkurisem (5 god. upisanog radnog iskustva), ako sam zavrsio visu turisticku. (Da li zavrsena skola i radno iskustvo moraju da se poklope?)
Posto dobijam razne informacije...
Hvala. Cao
 
Ne razumem zašto niko od vas ko je otišao neće da mi odgovori na jednostavno pitanje - koliko košta sve ukupno da bi se otišlo u Kanadu?

Nas je kostalo sve ukupno 2500e svi moguci troskovi (takse, pasose, ielts, prevodi, overe, dhl, izvodi, uverenja, medicinski ...) za dvoje odraslih i jedno dete. To je pre odlaska u Kanadu.
Karte: zavisi sta nadjes od npr 650e do 2000e po osobi.
Kad dodjes ovde: Minimalno onoliko koliko traze za 6 meseci, ali to ti je otprilike za 3-4 meseca.

Pozdrav svima iz Vankuvera :bye:
 
Ne razumem zašto niko od vas ko je otišao neće da mi odgovori na jednostavno pitanje - koliko košta sve ukupno da bi se otišlo u Kanadu?

Druze, nemoj da se ljutis, to je verovatno zato sto odgovor na tvoje pitanje i nije bas jednostavan. :)
Troskove procedure ces naci jasno i glasno na sajtu imigracije, tacno sta kosta koji deo, pregledi, i ostale drndaboce.
Medjutim, za sve ostalo je tesko reci. Pocev od raznoraznih overa i prevoda, u zavisnosti od slucaja, pa slanja postom ili DHL-om, pa onda razgovor, pa nakon toga konacno karte, pa zatim opet troskovi ovde, namestaj, opremanje, telefoni, net, zavisi koliko vas ima na broju, koliko cete se muciti da nadjete posao, treba jesti za to vreme, pa da li ces doci u leto, jesen ili zimu, jer ti ovde jakna perjana iz Srbije nije bas od pomoci, itd, itd. Toliko o novcu, zivce da i ne spominjem, i sikiraciju. Ali isplati se.
Ja sada bih mogao da sednem pa da mozgam sat vremena da vidim tacno sta je sve to kostalo, pa cu opet zaboraviti nesto. Samo ovde od dolaska smo spucali 10000 kanadskih dolara nas dvoje odraslih za nesto jace od tri meseca. Srecom, nadjosmo poslove.
Opet, sve je individualno, i zato je naravno odgovor tesko dati, a i ako ti ga neko da, kao sto ucini Paukman, sta ti to znaci, kad je tvoja situacija verovatno drugacija od njegove, a mozda neces u Vankuver, ni u Montreal kod nas, nego u Albertu, ili Serbruk, ili gde vec.
U svakom slucaju pozdrav i srecno !:bye:
 
E hvala obojici. DO Kanade me zanima koliko sve košta (dakle proces zadobijanja vize), da vidim mogu li podneti finansijski napor. Verujem da se isplati, ali ako ne budem uspeo da dignem kredit... Dvoje nas je na broju, a ja se razmišljam da li sve da radim sam ili preko agencije... Ako neko zna razliku - neka kaže, bilo bi mi od velike koristi.
Stajose, ako znaš sajt tog imigracionog gde se navodi potrebna dokumentacija - stavi link, pa da pogledam.
Hvala još jednom i pozdrav!!
 
Poslednja izmena:
E hvala obojici. DO Kanade me zanima koliko sve košta (dakle proces zadobijanja vize), da vidim mogu li podneti finansijski napor. Verujem da se isplati, ali ako ne budem uspeo da dignem kredit... Dvoje nas je na broju, a ja se razmišljam da li sve da radim sam ili preko agencije... Ako neko zna razliku - neka kaže, bilo bi mi od velike koristi.
Stajose, ako znaš sajt tog imigracionog gde se navodi potrebna dokumentacija - stavi link, pa da pogledam.
Hvala još jednom i pozdrav!!

Izvini, nisam znao da ne znas za sajt. Evo linka :

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

to je dakle zvanicni sajt imigracionog za Kanadu. Tu su prave i jedino tacne informacije, sve je detaljno objasnjeno, procesljaj ga detaljno. Uzdaj se jedino u taj sajt, a ostali, poput ovog foruma, neka ti posluze samo kao dragocena iskustva drugih ljudi koji su sve to prosli, kao dodatna pojasnjenja, ali opez, uslovi se menjaju brzo, i svaku informaciju treba proveravati obavezno na sajtu imigracionog. Sto se tice troskova, na prvoj strani desno imas sledeci link : "Calculate application fees" gde mozes odmah sracunati ukupne troskove aplikacije.

Sam proces nije komplikovan, sve je lepo objasnjeno, i ako se dobro skoncentrises na popunjavanje formulara i vodis racuna o spisku dokumenata koji se traze, nema potrebe ici preko agencije. Oni sluze da popune formulare i debelo naplate, to sto ides preko njih nece ni ubrzati proces, niti osigurati da ces vizu dobiti. Sto kazu, malo zdravog razuma i sve ce biti ok. Sve je to pravljeno za ljude, nije nuklerana fizika. A i pare ce ti dobro doci za kasnije.

Sto se tice agencija koje traze posao, o tome ne znam nista... i one kostaju dosta, ali ako ti je jedina varijanta da nadjes neki job offer, mozda se isplati, mada mozes i to sam, direktno sa poslodavcem, ili sam preko agencija za zaposljavanje u Kanadi. Zavisi narano od tvoje struke, koliko je trazena, itd..
 
Sta da ti kazem, svaka provincija ima svoje uslove...

U Manitobi nemas listu zanimanja, ali moras da budes tamo i radis min 6 meseci na privremenoj radnoj vizi da bi mogao da apliciras za stalno

Employer Direct
• have an offer of a long-term, full-time job in Manitoba
• have a work permit issued by Citizenship and Immigration Canada
• be currently working for the Manitoba employer that has offered you the job and been working there for at least six months



Ovo je za Saskatchewan
http://www.saskimmigrationcanada.ca/skilled

dakle, zanimanja u occupation or trade in the National Occupational Classification (NOC) Matrix level "A" or "B", or in a Designated trade (http://www.saskapprenticeship.ca/Designated_Trades/) in Saskatchewan (Skilled Workers/Professionals Sub-Category);

Za Albertu mozes proveriti ovde:
http://albertacanada.com/immigration/immigrating/ainp-eds-employer-driven-stream.html

Dakle skilled occupation (NOC 0, A, B) ili semi-skilled occupation (NOC C or D) that is eligible under the AINP. Only certain occupations are eligible.

Za British Columbiu
http://www.welcomebc.ca/wbc/immigra...egic_occupations/skilled/who.page?#occupation

The BC PNP will only consider applications for positions under Skill Levels O, A and B of the National Occupational Classification Matrix National Occupational Classification (NOC).

The nominee applicant must be qualified for the job that the employer is looking to fill. This normally requires several years of directly-related experience in the position the employer is seeking to fill. Program staff will review the nominee applicant’s qualifications and experience to confirm that employment requirements are met. At its discretion, the BC PNP may direct nominee applicants to an independent assessment of their credentials performed by an approved organization to establish equivalency with British Columbia or Canadian standards.

New Brunswick:
http://beinthisplace.ca/Immigrating...Program/SkilledWorkerwithEmployerSupport.aspx

nemaju listu zanimanja.

Ontario:
http://www.ontarioimmigration.ca/en/pnp/OI_PNPWORKERS.html

the program, employers and investors can recruit foreign workers in any managerial, professional or skilled trades occupation (see the NOC 0, A or B categories).


Generalno, programi se dosta razlikuju. Neki imaju listu zanimanja, neki ne, a neki imaju dodatne uslove. Morao bi biti u stanju da dokazes prethodni radni staz (1 godinu ili vise) i/ili kvalifikacije u vecini slucaja za zanimanje koje navodis u aplikaciji.
 
Poslednja izmena:
Mozes li mi reci,ukoliko nadjem posao u Kanadi,da li on moze biti bilo koji,ili mora biti u vezi onoga gde imam iskustva?Da li taj posao mora biti na listi deficitarnih zanimanja u toj provinciji?
Ovo te pitam cisto hipoteticki !

za Saskatchewan vidi ovaj sajt http://www.saskimmigrationcanada.ca/

Moras imati iskustvo u toj oblasti za koju ti je ponuda (u tom poslu) min 1 god - a ne moras biti skolovan bas za to zanimanje i ponuda mora zadovoljavati sledece:
An offer of permanent, full-time employment in Saskatchewan either in an occupation or trade in the National Occupational Classification (NOC) Matrix level "A" or "B", or in a designated trade in Saskatchewan (Skilled Workers/Professionals Sub-Category);

Znaci moze i jedno i drugo. Ovde su ti linkovi za matrix i designated trades:

http://www5.hrsdc.gc.ca/NOC/English/NOC/2006/html/Matrix.html

http://www.saskapprenticeship.ca/Designated_Trades/

Pregledaj dobro sajtove - sve pise , ljudi su se stvarno potrudili.


Pozdrav
 
Pitanje za stare a i sve ostale saborce. Citao sam iz ranijih postova da su neki od saboraca ziveli i u drugim zemljama (na pr. zemlje bivse SFRJ) pa su im dodatno trazena i "uverenja o nekaznjavanju" ili "police certificate" i iz tih zemalja. Moj licni problem je sto sam ja trenutno dobio makedonsku licnu kartu za privremeni boravak za strance ali nemam drzavljanstvo, jer bih trebao ziveti jednu godinu minimum u Makedoniji da bih aplicirao za makedonsko drzavljanstvo. Ono sto me zabrainjava, a istovremeno je i pitanje, da li je neko od vas imao slicnih iskustava??? Da li su i vama u ovakvom slucaju iz Vienne trazili "uverenja o nekaznjavanju" iz obe drzave?

Pozdrav saborcima.
 

Back
Top