Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Posto sam obecala da cu preneti svoja saznanja posle posete agenciji u Zemunu i razgovoru sa advokatom , da to i ucinim , mozda cu nekome pomoci ali tesko jer koliko god sam bila spremna na razgovor i danima precesljavala internet i smisljala sto konkretnija pitanja za moj slucaj , advokat mi nije nista posebno razjasnio , govorio je sve uopsteno i delovao pomalo nezainteresovano !
Prvi savet je dobro se spremite na razgovor i napisite pitanja i pucajte odmah ! Oni su pripremljeni na vas i kao i svaki advokat , ne prestaje sa pricom a u stvari ti nista ne kaze !
Cim sam izasla i sela u auto na pamet su mi navirala jos milion pitanja !
Jedno mi je sigurno razresio ( tj. trudio se da razresi ) a to je da ne idem preko turisticke vize niti da se razvodimo i vencavamo sa kanadjanima , to nije za porodicu i kao javlja se milion komplikacija ... bla , bla , da li je to pricao zato sto u tom slucaju ne bih bila njegov klijent ili sto je stvarno tako i u praksi NE ZNAM , nije mi ulio poverenje !
Po njegovom je najbolje odmah pokusati konkurisati za iseljenicku vizu do kraja godine a to znaci polagati IELTS sto pre i poslati diplomu sa fauklteta u kanadu da se ona vrati , to traje mesec dana ( zaboravila sam kako se taj proces zove , nije nostrifikacija nego ... nesto , da se dobije ekvivalent znanja po kanadskim propisima , i sta to znaci ? da ti priznaju fakultet ili sta ? )
U tom slucaju ja bih bila nosilac i po zadnjim statistikama , bilo je predvidjeno za ovu godinu da prima 25000 tih nekih ekonomista ( iz celog sveta) a oni nisu primili ni 7000 , to mi je odgovorio na moje pitanje da li bi nas odbili sto smo knap pred zatvaranje programa , da nas kao ne otkace , a sanse su nam 99% da ce mo proci i za 12 meseci biti u Canadi !!! Naravno posto ja nemam znanje u struci to bi sredili ?!? kako , sta , gde , nije rekao !
A druga stvar je ako mi engleski nije za te famozne 6-ice na testu onda ucenje jezika i cekanje sta ce biti u januaru kada bi trebalo nesto da se zna o tom EE programu ... on trenutno zna samo da je to slican program kao sto se primanjuje za Autraliju i New Zeland ... znaci ide samo ko ima job offer i ko se dopadne potencijalnom poslodavcu , LMIO , ugovor , pozivnica, viza i EE za manje od 6 meseci !

A Borota iz Calgary-ja mi je odgovorio u vezi EE da je to vec poznat program i da ,ako se uklapam u jedan od 4 postojeca programa, ce mi EE pomoci !?!
Ja cak i ne znam koja su to 4 postojeca programa ?

Sve u svemu ja sam i dalje u ogromnoj nedoumici , samo sam u jedno sigurna 110% , da smo resili da idemo odavde !
To mi je bas rekao da 99% ljudi posle ovih konsultacija odustane jer kao 'ne mogu ja to ' proces je dug i tezak , psihicki i finansijski !!!
Pozdrav svima !
 
Poslednja izmena:
Zaboravila sam da pitam kakav je stvarno taj IELTS , jesu te 6-ice lako dostizne za nekog ko solidno zna engleski ? Da li za mesec dana moze da se spremi ispit ? Jedini problem mi je writing , tu sam verovatno 1 !
I jos da dodam da je sve ovo i fizicki stresno i zamorno ! Ja sam sportski tip i treniram redovno i trkac sam , volim da trcim ( neko ko 1-og januara ujutru izadje na stazu :) ali zadnjih nedelja ne mogu ni da treniram , ni trcim , glava me boli konstantno , telo mi se ukocilo , ujutru ustajem kao prebijena macka , nemam volje i snage za izlazak i drustvo .... samo po nekad provirim iza lap-top-a , po cao dan buljim i gledam , citam , trazim .... deca i muz su vec navikli i samo me pogledaju poljube i nastave svojim putem ... :) a ujutu kada ustanem prvo me pitaju 'jel te boli glava :)
 
Poslednja izmena:
Zaboravila sam da pitam kakav je stvarno taj IELTS , jesu te 6-ice lako dostizne za nekog ko solidno zna engleski ? Da li za mesec dana moze da se spremi ispit ? Jedini problem mi je writing , tu sam verovatno 1 !
I jos da dodam da je sve ovo i fizicki stresno i zamorno ! Ja sam sportski tip i treniram redovno i trkac sam , volim da trcim ( neko ko 1-og januara ujutru izadje na stazu :) ali zadnjih nedelja ne mogu ni da treniram , ni trcim , glava me boli konstantno , telo mi se ukocilo , ujutru ustajem kao prebijena macka , nemam volje i snage za izlazak i drustvo .... samo po nekad provirim iza lap-top-a , po cao dan buljim i gledam , citam , trazim .... deca i muz su vec navikli i samo me pogledaju poljube i nastave svojim putem ... :) a ujutu kada ustanem prvo me pitaju 'jel te boli glava :)

postoje IELTS testovi online, i generalno oni su laksi od samog testa.... pokusaj da ih uradis, da se naviknes na formu testa, pa ces znati malo vise o tome da li je znanje solidno ili nije... pritom, mislim da je za Express Entry izuzetno vazno da je IELTS polozen sa najvisim ocenama, jer EE je manje vise pijaca, i ljude ce da rangiraju prema svemu, izmedju ostalog i prema oceni na IELTSu
 
Draga Zaro i kolega trkacice :D,

Razumem tvoju konfuziju potpuno, koliko god si psihofizicki jak, ovaj citav imigracioni proces je jako zahtevan, a opet i bolje ga unapred shvatiti tako i prici mu ozbiljnije, nego posle da nisi spreman na izazove.

Sa kojim si Borotom pricala? Ja sam na fejsu clan grupe Immigration to Canada a uredjuje je advokat Milorad Borota za kojeg pise da zivi u Vankuveru. U zelji da pomognem, dacu ti kopiranu prepisku sa te grupe, prvo ide pitanje koje mu je postavio jedan covek, a onda i njegov odgovor, sve je vezano za express entry:

"Postovani,
Zeleo bih da mi pojasnite nesto oko novog EE programa.
U Kanadi sam 3 mes i radim kao vozac kamiona, dosao sam kao TFW.
Mogu li ja da apliciram za novi EE program za skiled zanimanje i da dalje radim svoj posao dok ne pronadjem drugi?
Hvala na Vasem vremenu i paznji!"

Odgovor od Borote:

"Postovani gospodine, kao sto znate jos uvijek nisu pozvati svi detalji EE programa ali prema onome sto se sad zna:
- Svako ce se moci prijaviti za EE program,
- CIC ce sve prispjele prijave rangirati i one osobe koje su na vrhu te liste ili imaju ponudu posla od kanadskog poslodavca (u vecini slucajeva to ce najvjerovatnije znaciti da imaju LMIA) ce izabrati da im daju ITA tje ponudu da apliciraju u jednom ot 4 programa (FSW, FST, CEC, PNP),
- Koji sve faktori ce presudjivati ko ce biti na vrhu rang liste nije sasvim jasno medjutim postoje naznake da ce to biti test jezika, radno iskustvo itd, nesto slicno kao selekcijski faktori u FSW programu,
- Koliko dugacka ce biti ta rang lista? Moja pretpostavka je da ce biti JAKO DUGACKA, ne bih bio zacudjen da se web-site zagusi prvih nekoliko dana nakon otvaranja jer moj je utisak da puno osoba misli da je EE neki magicni program kroz koji ce u par mjeseci dobiti PR bez puno napora. Istina ne moze biti dalje od takvog razmisljanja. Ovaj program je samo dodatna komplikacija onoga sto vec sad postoji. Naravno ideja je dobra - procesiranje PR aplikacija sad uzima oko 2 godine u nekim slucajevima (CEC aplikacije se jos uvijek procesiraju ispod godine dana), ako bi ovaj program u stvarnosti izgledao onako kako to CIC zamislja onda bi vrijeme procesiranja za osobe koje imaju ponudu posla bilo znatno skraceno. ALI, ja sam skeptican u vezi svega toga a evo zasto: do prije godinu-dvije postojao je tzv Arranged Employment Opinion, a to je bio dokument slican LMO-u (sad LMIA-u) kojim kanadski poslodavac nudi posao starnim radnicima i oni AEO koriste da apliciraju u FSW programu. I sta se desavalo s tim? CIC je napravio istrazivanje i zakljucio da velika vecina imigranata koji su dosli u Kanadu sa AEO niakd nisu prekoracili prag poslodavca koji im je napravio AEO. AEO je bio zloupotrebljen. Na zalost EE otvara iste mogucnosti za zloupotrebu: neki aplikanti ce platiti par hiljada dolara poslodavcima da za njih zatraze LMIA iako ne namjeravaju raditi za te poslodavce, takve aplikacije ce biti "ubrzane" sa druge strane legitimne aplikacije (kao sto sto je 99.99% CEC aplikacija npr) ce biti zagusene jer ce se brze procesirati ove lazirane aplikacije i na kraju ce to vjerovatno biti glavobolja i stranim radnicima i CIC-u. jer treba znati da broj CIC radnika se nece povecati, sto znaci ako se jedna grupa aplikacija procesira puno brze druga grupa aplikacija ce se procesirati puno sporije. Nadam se da je moja procjena pogresna, jer kao sto znate mi balkanci imamo tendenciju da vidimo casu polupraznu."
 
Ovo sam ti postavila da bi cula jos jedno misljenje, a IELTS nije bauk, ali ga treba spremiti, provezbaj online testove i vidi sta ti je problem od delova, ako je samo writing onda uzmi casove za to i bice ok.
Naravno, ako odes preko turisticke, to je druga stvar, vidi mozes li i tako to, znas vec ;)
 
Ok, ako sam dobro shvatio za program FSW rezultat IELTS-a saljem sa svim ostalim dokumentima :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da, da, i rezultate IELTS-a i evaluaciju/e od WES-a salji zajedno sa aplikacijom. Na nekom drugom forumu sam procitala odgovor koji je CIC dao nekom ko je izvestaj o evaluaciji slao odvojeno tj. WES je direktno slao CIC-u ta dokumenta, da oni ne mogu da garantuju da ce sluzbenik uspesno "spojiti" dokumenta sa odgovarajucom aplikacijom. Dakle, da bi bio sigurniji i da ne bi mnogo komplikovao, posalji to sve zajedno sa aplikacijom, imas vremena, ne brigaj :)
 
Posto sam obecala da cu preneti svoja saznanja posle posete agenciji u Zemunu i razgovoru sa advokatom , da to i ucinim , mozda cu nekome pomoci ali tesko jer koliko god sam bila spremna na razgovor i danima precesljavala internet i smisljala sto konkretnija pitanja za moj slucaj , advokat mi nije nista posebno razjasnio , govorio je sve uopsteno i delovao pomalo nezainteresovano !
Prvi savet je dobro se spremite na razgovor i napisite pitanja i pucajte odmah ! Oni su pripremljeni na vas i kao i svaki advokat , ne prestaje sa pricom a u stvari ti nista ne kaze !
Cim sam izasla i sela u auto na pamet su mi navirala jos milion pitanja !
Jedno mi je sigurno razresio ( tj. trudio se da razresi ) a to je da ne idem preko turisticke vize niti da se razvodimo i vencavamo sa kanadjanima , to nije za porodicu i kao javlja se milion komplikacija ... bla , bla , da li je to pricao zato sto u tom slucaju ne bih bila njegov klijent ili sto je stvarno tako i u praksi NE ZNAM , nije mi ulio poverenje !
Po njegovom je najbolje odmah pokusati konkurisati za iseljenicku vizu do kraja godine a to znaci polagati IELTS sto pre i poslati diplomu sa fauklteta u kanadu da se ona vrati , to traje mesec dana ( zaboravila sam kako se taj proces zove , nije nostrifikacija nego ... nesto , da se dobije ekvivalent znanja po kanadskim propisima , i sta to znaci ? da ti priznaju fakultet ili sta ? )
U tom slucaju ja bih bila nosilac i po zadnjim statistikama , bilo je predvidjeno za ovu godinu da prima 25000 tih nekih ekonomista ( iz celog sveta) a oni nisu primili ni 7000 , to mi je odgovorio na moje pitanje da li bi nas odbili sto smo knap pred zatvaranje programa , da nas kao ne otkace , a sanse su nam 99% da ce mo proci i za 12 meseci biti u Canadi !!! Naravno posto ja nemam znanje u struci to bi sredili ?!? kako , sta , gde , nije rekao !
A druga stvar je ako mi engleski nije za te famozne 6-ice na testu onda ucenje jezika i cekanje sta ce biti u januaru kada bi trebalo nesto da se zna o tom EE programu ... on trenutno zna samo da je to slican program kao sto se primanjuje za Autraliju i New Zeland ... znaci ide samo ko ima job offer i ko se dopadne potencijalnom poslodavcu , LMIO , ugovor , pozivnica, viza i EE za manje od 6 meseci !

A Borota iz Calgary-ja mi je odgovorio u vezi EE da je to vec poznat program i da ,ako se uklapam u jedan od 4 postojeca programa, ce mi EE pomoci !?!
Ja cak i ne znam koja su to 4 postojeca programa ?

Sve u svemu ja sam i dalje u ogromnoj nedoumici , samo sam u jedno sigurna 110% , da smo resili da idemo odavde !
To mi je bas rekao da 99% ljudi posle ovih konsultacija odustane jer kao 'ne mogu ja to ' proces je dug i tezak , psihicki i finansijski !!!
Pozdrav svima !

Draga Zaro,

Ja cu se potruditi da ti malo olaksam. Naravno da si sludjena posle razgovora sa advokatom, naravno i svi su ostali koji su isli tamo. I onda svi odjednom kazu, ipak da ja ne pogresim, ajde ipak da njih angazujem, sta je tih 2400$. No vrati se na pocetak, on je agent i on tebi nesto prodaje. Prodaje svoju uslugu, al sad pitanje koju ti on uslugu uopste prodaje. On te u sustini savetuje, zar ne? I moram priznati iz meni znanih slucajeva da mnogo lose savetuje, cak sta vise toliko je nezainteresovan da aplikanti uglavnom sami sve zavrsavaju i interesuju se i pribavljaju od dokumentacije. A onda te on zove da ti trazi ratu kad dodje na naplatu. U sustini, ponovicu ti ono sto sam ranije rekao, odes do advokata da ne zalis za necim. Pusti sad IELTS, pusti sad evaluaciju diplome..realno uvek ce jos nesto iskociti i necete stici do januara da sve pribavite. I naravno kad nestignete, krivi ste vi a ne advokat, tj savetnik, a sto bi on bio. On samo savetuje a ti delas i radis.
Da ne duzim puno, ja sam ti dovoljno rekao ranije, nadam si da si nesto skontala izmedju redova. Postoji velika sansa da dobivsi tamo LMO, upadnete odmah u expres entry, no naravno advokat te na to nagovoriti nece. A i sto bi kad te gubi kao klijenta.
Necu vise nista reci, ako si resila znas put. Pusti Nesu i Pesu, oni se na muci nas svih ovde obogatise. Da ne pricam da nigde nista nije registrovano, da ne placaju nikakv porez i da ko zna sta jos rade. A kao pomazu ti da ides u zemlju gde je takav biznis ne kaznjiv nego je za dugogodisnju robiju. Ti sa TV nista ne cinis lose, cinis samo lose ukoliko prekoracis vreme koje ti je dozvoljeno na TV. Ukoliko ne nadjes posao za tih 6 meseci, ona vrati se ovamo pa u buducnosti ponovo pokusaj. I rekao sam ti, salji muza pa onda dodjite vi. On i moze malo da se pomuci, a ustvari nikakve on muke nema. Imace gde da spava, imace sta da jede, njegovo je samo da nadje posao.
Zelim vam sve najbolje, i pamet uglavu ;)
 
Moje misljenje oko angazovanja ili neangazovanja advokata i agencije sam rekao i koga interesuje moze se vratiti par strana unazad..Svako ko je na listi eligible occupation i ko ima caroban broj bodova od 67 ne treba da razmislja o angazovanju bilo koga.U suprotnom,savetujem angazovanje nekoga ko ti moze pomoci u ostvarenju cilja,dobijanja valid job offer i ispunjavanja uslova.Ovog momenta je kasno da ti bilo ko omoguci job offer i niko ne moze pomoci na taj nacin da dodjes do cilja,ni jedna agencija ,niti agvokat.Ako ispunjavas uslov-apliciraj,a ako ne sacekaj sledecu godinu.Nema carobnog stapica,ali sam siguran da uvek postoji nacin....kako ove godine,tako i sledece.Srecno svima!!!
 
Poslednja izmena:
Drugari da li bi neko od vas koji ste u zadnjem talasu slali dokumenta u WES rekao koliko je cekao..hvala.. Zaplasili su me nekom recenicom da je veliki priliv dokumenata i da se prolongira na 20-30dana..


Sent from my iPhone using Tapatalk

- Dokumenata su stigla u WES-u 10. Oktobra.
- Procenili su sa će izvršiti evaluaciju 07. Novembra.
- Dobio sam email da je evaluacija završena 16. Oktobra.
Znaci ukupno 6 dana. Kako i zašto tako brzo stvarno ne znam. Poslali su odmah dokumenata i prekosutra stižu u Srbiju.

P.s. Zvao sam WES kako bi se žalio jer mi je Fedex potvrdio da su sva dokumenta dostavljena, dok su mi oni (WES) poslali poruku da nije sve dostavljeno. Nakon žalbe potvrdili su da je sve dostavljeno i ubrzo poslali pozitivan odgovor u vezi evaluacije.
 
Pozdrav svima,

Samo da vas obavijestim da sam i ja bio prije dva dana kod advokata, i moram da priznam da mi je sve konkretno objasnio, i ispisao. Za novi program mi je odgovorio isto kao i Zari77, u smislu da je to jos uvijek nepoznanica, zna se samo da ce se birati najbolji, i da ce procedura vjerovatno trajati krace, nego sto je to trenutno sa ovim programom. Ja bih takodje da idem kao FSW, i bukvalno mi fali samo IELTS, jer ostale poene imam. On mi je rekao da bi mi 6-ice na sva cetiri dijela bile dovoljne, i da bih imao malo vise preko 67 poena. Naravno, bodovali smo zajedno po svim kriterijumima koji postoje, ali mi je takodje rekao da je vrlo tesko spremiti IELTS za mjesec i po, jer je posljednji termin u Bg-u 6-ti decembar, i da njima treba dvije nedelje da ocijene, a kako pocinje novi program od januara, onda mi drugi termin ne bi odgovarao, otvoreno mi je rekao da su male sanse da mogu to stici..Rizik je veliki, prvenstveno zbog novca, ove ostale stvari bih brzo prikupio, i slao..Mene zanima da li je moguce za mjesec i po spremiti IELTS za nekoga ko solidno zna engleski, i da li se moze slati WES prije polganja IELTS-a? Ovo pitam iskljucivo zbog roka, jer sam u deficitu s vremenom, a ako bih se odlucio da rizikujem, onda bih morao slati uskoro WES.
 
Pozdrav svima,

Samo da vas obavijestim da sam i ja bio prije dva dana kod advokata, i moram da priznam da mi je sve konkretno objasnio, i ispisao. Za novi program mi je odgovorio isto kao i Zari77, u smislu da je to jos uvijek nepoznanica, zna se samo da ce se birati najbolji, i da ce procedura vjerovatno trajati krace, nego sto je to trenutno sa ovim programom. Ja bih takodje da idem kao FSW, i bukvalno mi fali samo IELTS, jer ostale poene imam. On mi je rekao da bi mi 6-ice na sva cetiri dijela bile dovoljne, i da bih imao malo vise preko 67 poena. Naravno, bodovali smo zajedno po svim kriterijumima koji postoje, ali mi je takodje rekao da je vrlo tesko spremiti IELTS za mjesec i po, jer je posljednji termin u Bg-u 6-ti decembar, i da njima treba dvije nedelje da ocijene, a kako pocinje novi program od januara, onda mi drugi termin ne bi odgovarao, otvoreno mi je rekao da su male sanse da mogu to stici..Rizik je veliki, prvenstveno zbog novca, ove ostale stvari bih brzo prikupio, i slao..Mene zanima da li je moguce za mjesec i po spremiti IELTS za nekoga ko solidno zna engleski, i da li se moze slati WES prije polganja IELTS-a? Ovo pitam iskljucivo zbog roka, jer sam u deficitu s vremenom, a ako bih se odlucio da rizikujem, onda bih morao slati uskoro WES.

Iskreno, ako se potrudis malo, stizes sve do kraja ove godine da zavrsis. Ja bih preporucio ovakav redosled stvari.

1. Odmah se online prijavi za prvi slobodan sledeci IELTS termin, mislim da je to 22 novembar ili 6 decembar. Do tad ces imati sasvim dovoljno vremena da spremis ispit. Odes malo procackas forume, skines tutorijale,npr iima jedna veoma zanimljiva knjizica koja se zove Ace the IELTS, i skines torent. Mislim da ima oko 50ak strana. To odradis i eto sigurne 6ce. A sto se tice vremena, oni tamo kazu mesec dana je sasvim dovoljno, a ja cu ti reci da je dovoljno i 15 dana.
2.Salji sto pre diplomu na evaluaciju u WES, za to ti nije potreban IELTS. Isprati malo forum, mozda ce ti pomoci i ljudi sa tvog faksa jer su mozda i ranije za nekog drugog to radili. I to da ti dodje taman do polaganja IELTSa.
3. Dobijes podatke sa ispita IELTSa, dodje evaluacija diplome i pripremis sva ostala dokumenta i ti vec oko 20 decembra mozes da saljes aplikaciju. Mozda cak i pre, zavisno kad dobijes ocene iz IELTSa, jer ce ti evaluacija diplome stici sigurno pre.
4. I naravno ne treba ti agencija, sve to sam posalji i cekaj na pozitivan odgovor od CICa, tamo polovinom februara 2015 ;)

Sa srecom!
 
Hvala puno na svim ovim informacijama, artistics. Razmisljao sam o riziku, ali ako je vec tako po pitanju IELTS-a, onda cu se vjerovatno upustiti u to, i pokusati da stignem sve na vrijeme..S obzirom da cisto sumnjam da je neko isao sa mog faksa na tu opciju FSW, i slao diplomu na evaluaciju u WES, interesuje me sto mi je potrebno za to, tj. sto treba tacno da uzmem sa faksa, je li dovoljno uvjerenje o masteru koje imam kuci, s obzirom da dodjela diploma jos nije bila? Ako ti nije problem, samo mi napisi tacno te informacije vezano za WES ;) Hvala :-)
 
Hvala puno na svim ovim informacijama, artistics. Razmisljao sam o riziku, ali ako je vec tako po pitanju IELTS-a, onda cu se vjerovatno upustiti u to, i pokusati da stignem sve na vrijeme..S obzirom da cisto sumnjam da je neko isao sa mog faksa na tu opciju FSW, i slao diplomu na evaluaciju u WES, interesuje me sto mi je potrebno za to, tj. sto treba tacno da uzmem sa faksa, je li dovoljno uvjerenje o masteru koje imam kuci, s obzirom da dodjela diploma jos nije bila? Ako ti nije problem, samo mi napisi tacno te informacije vezano za WES ;) Hvala :-)
Ne mogu ti pomoci oko WESa, nisam bas kompetentan i ne bih da ti dam pogresnu informaciju. To moze neko drugi da ti pomogne ovde na forumu, mislim da na nekoj od predhodnih strana ima nesto od objasnjenja. Ono sto znam, da diplomu prevedes i stvaljas u jednu kovertu. Dodatak diplomi, isto prevedeno i obrazac koji dobijas od WESa pri otvaranju accounta popunjava i overava tvoj faks i stavlja u drugu kovertu. Na toj drugoj koverti faks daje svoje podatke i udara pecat na kovertu. Zatim te dve koverte stavljas u jednu zajednicku i to saljes kurirskom sluzbom za WES, tj Toronto. I cekas na odgovor. To je ono sto ja znam, kazem ti vidi neko drugi da ti da podrobnije podatke. Pozdrav
 
Hvala Laura86 , artistics , orange juice ja stvarno cenim i mnogo mi znaci svaki odgovor i post na ovoj temi , jer kad si u nedoumici i zbunjen sve ti znaci , cak i oni koji te dodatno zbunjuju :)
Mi smo resili da sacekamo i da ne jurimo jer msilim da ne mozemo da stignemo da apliciramo do kraja godine ! Premda moj brat kaze da je bolje da se potrudimo jer kada dobijes PR to je zakon , onda nemas vise nikakvih peripetija tamo , odmah upisujes decu u skolu i sve ide svojim tokom , a kao preko job offer-a uopste nije siguran da li odmah ide porodica cela i koliko vremena treba da dobijes PR status i ostalo ... Ipak mi je bitno da se porodica ne razdvaja ako ne mora i da idemo svi zajedno !

momakpg drago mi je da su tebi u agenciji sve razjasnili , kod mene cak nismo ni racunali poene !?! A sto se tice IELTS imas 22-novembra u sarajevu i jos ima mesta , mozda tamo da pokusas , pa da dobijes malo na vremenu , a do 22 -gog ucenje i samo ucenje :)
Pozdrav svima i jos jednom hvala !
 
Poslednja izmena:
Zara77, ja sam njega direktno pitao da izracunamo poene, iz razloga sto sam htio odmah da znam na cemu sam..Mislim da i ovdje ima mjesta za 22. novembar, ili 6-ti decembar, pa cu da vidim ;) Zanima me je li neko imao slucaj da je radio u inostranstvu, i sa dobijanjem potvrdu o neosudjivanosti iz te drzave u kojoj je radio? :)
 
Iskreno, ako se potrudis malo, stizes sve do kraja ove godine da zavrsis. Ja bih preporucio ovakav redosled stvari.

1. Odmah se online prijavi za prvi slobodan sledeci IELTS termin, mislim da je to 22 novembar ili 6 decembar. Do tad ces imati sasvim dovoljno vremena da spremis ispit. Odes malo procackas forume, skines tutorijale,npr iima jedna veoma zanimljiva knjizica koja se zove Ace the IELTS, i skines torent. Mislim da ima oko 50ak strana. To odradis i eto sigurne 6ce. A sto se tice vremena, oni tamo kazu mesec dana je sasvim dovoljno, a ja cu ti reci da je dovoljno i 15 dana.
2.Salji sto pre diplomu na evaluaciju u WES, za to ti nije potreban IELTS. Isprati malo forum, mozda ce ti pomoci i ljudi sa tvog faksa jer su mozda i ranije za nekog drugog to radili. I to da ti dodje taman do polaganja IELTSa.
3. Dobijes podatke sa ispita IELTSa, dodje evaluacija diplome i pripremis sva ostala dokumenta i ti vec oko 20 decembra mozes da saljes aplikaciju. Mozda cak i pre, zavisno kad dobijes ocene iz IELTSa, jer ce ti evaluacija diplome stici sigurno pre.
4. I naravno ne treba ti agencija, sve to sam posalji i cekaj na pozitivan odgovor od CICa, tamo polovinom februara 2015 ;)

Sa srecom!

Da li za novi program od januara 2015.godine, treba imati IELTS polozen ukoliko imamo pismo poslodavca?
 

Back
Top