Skuplji telefon i kablovska

mario80

Legenda
Poruka
59.619
Skuplji telefon i kablovska... Zbogom telekome, živeo Skype :)

SBB dobio saglasnost RATELA za povećanje cene kablovske televizije od 1. marta, a "Telekom Srbija" od 1. aprila za mesečnu pretplatu za fiksnu telefoniju.
Republička agencije za telekomunikacije odobrila je "Telekomu Srbija" poskupljenje mesečne telefonske pretplate za fiksnu telefoniju, a kablovskom operateru "Srpske kablovske mreže"(SBB) povećanje cene usluge kablovske televizije.


Kako se navodi u saopštenju Ratela, "Telekom Srbija" može od 1. aprila da poveća cenu pretplate sa 230 dinara sa PDV-om na 458 dinara.
Kablovskom operateru SBB odobreno je da od 1. marta poveća cenu svoje usluge sa 745 dinara na 820 dinara sa PDV-om.

"Pri odlučivanju uzeti su u obzir i socijalni momenat, Memorandum o budžetu i ekonomskoj i fiskalnoj politici za 2010. godinu i potreba za obezbeđivanjem sredstava neophodnih za ulaganje u dalji razvoj telekomunikacija", izjavio je predsednik Upravnog odbora Ratela Jovan Radunović, dodaje se u saopštenju.
U saopštenju se navodi da je "Telekomu" poskupljenje odobreno uz obavezu da obavesti korisnike o novoj ceni pretplate, najmanje 30 dana pre početka njene primene, kao i da u okviru pretplate obezbedi 150 besplatnih impulsa mesečno svakom domaćinstvu.
"Telekom Srbija" je saopštio da nije u planu povećanje cene impulsa.

Kako je saopštio Ratel, SBB ima obavezu da na propisan način obavesti svoje korisnike o izmeni cene, najmanje 14 dana pre početka primene nove cene.
U toj kompaniji kažu da je poskupljenje usluga neophodno zbog zbog pada vrednosti dinara u odnosu na evro u prethodnih godinu dana.
U osnovnoj ponudi SBB-a korisnici gledaju 75 kanala. Sva prava na emitovanje stranih kanala plaćaju se u stranoj valuti, navode u kompaniji SBB.
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/521051/Skuplji+telefon+i+kablovska+


Evro skočio 20% a Telekom podigao cene za 100%... Demokratska pljačka naroda ;)
Pošto narod sve manje i manje koristi fiksni telefon vec priča preko mobilnih i Skype-a, telekom se dosetio kako da odere narodu kožu sa leđa - preko pretplate :)
Ja se sa svima čujem uglavnom preko skajpa, ne iskoristim ni onih nekoliko bednih impulsa koje Telekom daje besplatno :) Telekom je jedno teško kriminalno udruženje koje na sve moguće načine pokušava da zavuče ruku u dzep građanima :) Iza svog tog kriminalnog ponašanja stoji niko drugi nego žutare demokrate.

Inače svi pozivi ka info linijama telekoma poskupljuju sa dosadašnjih 3 dinara na 21 dinar :)
Znači dobardan, treba mi eremitin broj telefona - 21 dinar kad ste otvorili usta. Necu da navodim koliko je taj telekomov servis propao kad nema u registru "prijavljene" neke ogromne korporacije :)

Sve u svemu, svima preporučujem Skype, čujem se sa celim svetom potpuno besplatno ;)
http://www.skype.com
 
Poslednja izmena:
pa vecina ljudi nasih ne razume strane jezike gledaju rts pink i tako te glupave kanale a isti se ne mogu gledati bez placanja pretplate jer je njihov signal preko satelita kriptovan.

Pa za sportske kanale ne treba ni da znaju strani jezik...a i bolje i da slusaju te reportere koje ne razumeju nego ove nase vezare majmune.....sto se tice kanala tipa nacionalna geogragija,animal planet...itd....mozes subtitle da pustis na srpski.....

Mada treba love i za tu satelitsku plus treba kartice piratske placati .... nije ni to bas dz.
 
Sve u svemu, svima preporučujem Skype, čujem se sa celim svetom potpuno besplatno ;)
http://www.skype.com

Скајп се сам по себи намеће као најбоље решење за бесплатну комуникацију.
Гледам по граду и кинези га користе,зашто би плаћали телефонске импулсе када путем скајпа могу да комуницирају са целим светом.
Једино се надам да алави "експерти" неће и на њега не уведу неки порез.
 
Скајп се сам по себи намеће као најбоље решење за бесплатну комуникацију.
Гледам по граду и кинези га користе,зашто би плаћали телефонске импулсе када путем скајпа могу да комуницирају са целим светом.
Једино се надам да алави "експерти" неће и на њега не уведу неки порез.

Ma ok je i skajp, i dimni signali i sve...samo ZAŠTO da hebenu pretplatu plaćam duplo skuplje bez da podignem hebenu slušalicu? :eek:
 
Скајп се сам по себи намеће као најбоље решење за бесплатну комуникацију.
Гледам по граду и кинези га користе,зашто би плаћали телефонске импулсе када путем скајпа могу да комуницирају са целим светом.
Једино се надам да алави "експерти" неће и на њега не уведу неки порез.

putem skajpa mozes da komuniciras besplatno jedino sa drugim ljudima koji takodje koriste skype

ako zoves klasicne brojeve placas po minutu al je to opet jeftinije nego sto je cena razgovora preko fiksne telefonije u srbiji.

ja licno koristim telenor paket onaj tarifni prenesi sa 2000 pretplatom + sam potpisao ugovor za jos 200 minuta besplatnih tako da imam 900 minuta mesecno za 2500 dinara imam 900 minuta razgovora sto je ispod 3 dinara minut i to ne mogu da potrosim za mesec pa mi se minuti nepotroseni prenose u naredni kao i poruke .

e a ako koristite prepaid minut vam je 15 dinara znaci 5 puta skuplji, dok vam je sa fiksnog ako zovete mobilne preko 20 dinara minut a ovako preko 10 dinara...

pa vi vidite.
 
Poslednja izmena:
Ma ok je i skajp, i dimni signali i sve...samo ZAŠTO da hebenu pretplatu plaćam duplo skuplje bez da podignem hebenu slušalicu? :eek:

На жалост тако је то у земљи коју воде "еконимски магови"
Пракса фанатичног увођења пореза и претплата на све и свашта како би се пунио буџет (џепови) јасно показује да не да смо дотакли дно,него да смо га пробили !
 

Back
Top