Malo tuzna tema

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Zamislite da vam se bracni drug razboli u najboljim godinama od neke hronicne i neizlecive bolesti....Ili da pretrpi udes u kome je ostao trajni invalid....

To je opcija koja se desava relativno cesto u zivotu.


Sta bi tada ucinili?

Ostavili ga da se sam snalazi, a vi ziveli svoj zivot?

Godinama ga verno sluzili, i abstinirali od seksa dok vas smrt ne rastavi?

Ostali sa njim , ali ga varali sa nekom ko je zdrav...?

:think:
 
moj otac se razboleo ... dobro ne mozda bas u najboljim godinama ali u godinama kad su konacno on i mama mogli opusteno da uzivaju
nije ga ostavila ni na minut...
ne verujem ni da bih pu pu pu pu ja to uradila...pobrinula bih se da ima adekvatnu negu, uradila bih sve sta treba, ali ga ostavila ne bih
 
:dontunderstand:, moze li malo jasnije?
ok, saću polako da pišem
niko, ali niko ne može da garantuje za svoje postupke u "kad bi, al bi" situacijama
naročito kada to nije događaj, odnosno odluka koja se donese samo u jednom trenutku, već proces
ja sad možda kažem da bih ostala, ali u stvari ne bih izdržala i otišla bi posle 2 dana ili 6 godina. i onda to nije isto
a možda kažem da ne bih mogla tako da živim, a živela bih... jednostavno nije isto kad živiš neku situaciju i kad serendaš o njoj na forumu
mislim, postavljati takva pitanja je užasno neukusno...
 
pa dobiće
a) uverenost u sopstvenu ispravnost ako bude više nih koji bi ostavili
b) uverenost u tuđe licemerje ako bude više onih koji bi ostali

bila je već tema, gotovo identična i bogme, ako nije isti postavljač bio..
 
Zamislite da vam se bracni drug razboli u najboljim godinama od neke hronicne i neizlecive bolesti....Ili da pretrpi udes u kome je ostao trajni invalid....

To je opcija koja se desava relativno cesto u zivotu.


Sta bi tada ucinili?

Ostavili ga da se sam snalazi, a vi ziveli svoj zivot?

Godinama ga verno sluzili, i abstinirali od seksa dok vas smrt ne rastavi?

Ostali sa njim , ali ga varali sa nekom ko je zdrav...?

:think:

Ostala sa njim,jer cim sam sa njim,znaci da mi znaci i da ga volim...I bez obzira na sve,ja volim najpre njegovo :heart:,jer sam ga zbog toga i zavolela...ostala bih sa njim,negovala ga i pazila.Prebrodili bi to zajedno,i nastavili da zivimo i dalje zajedno...verovatno bi doslo do preraspodele poslova,obaveza,ali bi se snasli..Dogovor kucu gradi...Kako da ga ostavim i da zivim svoj zivot,kada je on moj zivot?:) Niko tu nikoga ne bi sluzio,vec pomagali,to je bitna razlika...ako treba,onda i apstinirala,ali ne bih ga varala nikada.Taj neko mi suvise znaci,da bi to radila sa nekim drugim.Nisam taj tip da varam.:)
 
pa dobiće
a) uverenost u sopstvenu ispravnost ako bude više nih koji bi ostavili
b) uverenost u tuđe licemerje ako bude više onih koji bi ostali

bila je već tema, gotovo identična i bogme, ako nije isti postavljač bio..

Ne znam da li je bila slicna tema, ali ja je nisam bio postavio.

Ali, znam zasto se mrstite....

Zato sto volite sebe da vidite u lepom svetlu, a znate da to u zivotu nije uvek moguce.

(Jedna od najtezih stvari u zivotu je da pred ogledalom, sami sebi, priznamo da smo kurvini sinovi.)

I sto je najgore - i drugi znaju kako je, pa ne mozete da se sakrijete.

Zato ovakve teme nisu omiljene, iako su PRAVE TEME za raspravu.

Problem je u nasoj HIPOKRECIJI.

Najomiljenije su one teme gde mozemo da se predstavljamo onako KAKVI BI VOLELI DA JESMO.
 
Ne znam da li je bila slicna tema, ali ja je nisam bio postavio.

Ali, znam zasto se mrstite....

Zato sto volite sebe da vidite u lepom svetlu, a znate da to u zivotu nije uvek moguce.

(Jedna od najtezih stvari u zivotu je da pred ogledalom, sami sebi, priznamo da smo kurvini sinovi.)

I sto je najgore - i drugi znaju kako je, pa ne mozete da se sakrijete.

Zato ovakve teme nisu omiljene, iako su PRAVE TEME za raspravu.

Problem je u nasoj HIPOKRECIJI.

Najomiljenije su one teme gde mozemo da se predstavljamo onako KAKVI BI VOLELI DA JESMO.

za raspravu?

sta biste uradili?

rasprava bi bila jel moralno ili nije..i da li opravdavate ili ne...a sta bi baba da je bila deda...ebi ga sad,,,,
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top