Ministarstvo zdravlja, atak na zdravlje

Reefer

Starosedelac
Poruka
179.271
Ova tema pripada politci, iako je vezana za zdravstvo. Takođe nije sveža tema, ovo je od pre nekoliko meseci, ali mislim da zaslužuje da je ljudi pročitaju. Ovo je još jedan od vrhunskih poteza našeg ministarstva, i naravno, nezamenjivog ministra Tomice.
Na ovaj način se hroničnim bolesnicima u Srbiji uskraćuje pravo na kvalitetno lečenje i kvalitetniji život. Ovo više nije samo atak na novac, već na živote velikog broja građana naše zemlje.

"Skandalozna odluka zavoda za zdravstveno osiguranje

Najave ministra zdravlja da zbog finansijske krize sledi štednja i u zdravstvenom sektoru, Republički zavod za zdravstveno osiguranje je shvatio doslovno i uputio cirkularno „pismo upozorenja“ endokrinolozima, opominjući ih da će biti kažnjavani...

...ukoliko dijabetičarima budu prepisivali kvalitetnije analoge insulina, umesto standardnog humanog. Lekari su iz straha prinuđeni da pacijente sa analognih vraćaju na humani insulin, koji se svuda u razvijenim zemljama Evrope napušta."

Koga zanima ceo članak, neka pročita na linku:
http://www.diabeta.net/index.php?option=com_content&task=view&id=587&Itemid=2

Pričala mi je drugarica, koja je dijabetičar, da je nedavno bila u jednoj od zapadnih zemalja, gde joj se desila nezgoda sa insulinom bez koga je ostala. Otišla je u apoteku i tamo su je pitali odakle joj humani insulin, koji oni godinama nisu videli. Ne koriste ga, jer su analozi daleko bolji. Svet uvodi kvalitetniji proizvod, a naše ministarstvo tera lekare da vraćaju pacijente na stari, lošiji i tako utiču na kvalitet života pacijenata.
Sramota!
 
Ova tema pripada politci, iako je vezana za zdravstvo. Takođe nije sveža tema, ovo je od pre nekoliko meseci, ali mislim da zaslužuje da je ljudi pročitaju. Ovo je još jedan od vrhunskih poteza našeg ministarstva, i naravno, nezamenjivog ministra Tomice.
Na ovaj način se hroničnim bolesnicima u Srbiji uskraćuje pravo na kvalitetno lečenje i kvalitetniji život. Ovo više nije samo atak na novac, već na živote velikog broja građana naše zemlje.

"Skandalozna odluka zavoda za zdravstveno osiguranje

Najave ministra zdravlja da zbog finansijske krize sledi štednja i u zdravstvenom sektoru, Republički zavod za zdravstveno osiguranje je shvatio doslovno i uputio cirkularno „pismo upozorenja“ endokrinolozima, opominjući ih da će biti kažnjavani...

...ukoliko dijabetičarima budu prepisivali kvalitetnije analoge insulina, umesto standardnog humanog. Lekari su iz straha prinuđeni da pacijente sa analognih vraćaju na humani insulin, koji se svuda u razvijenim zemljama Evrope napušta."

Koga zanima ceo članak, neka pročita na linku:
http://www.diabeta.net/index.php?option=com_content&task=view&id=587&Itemid=2

Pričala mi je drugarica, koja je dijabetičar, da je nedavno bila u jednoj od zapadnih zemalja, gde joj se desila nezgoda sa insulinom bez koga je ostala. Otišla je u apoteku i tamo su je pitali odakle joj humani insulin, koji oni godinama nisu videli. Ne koriste ga, jer su analozi daleko bolji. Svet uvodi kvalitetniji proizvod, a naše ministarstvo tera lekare da vraćaju pacijente na stari, lošiji i tako utiču na kvalitet života pacijenata.
Sramota!

Ето још једна жртва наших европских вођа
:dash:
 
Ova tema pripada politci, iako je vezana za zdravstvo. Takođe nije sveža tema, ovo je od pre nekoliko meseci, ali mislim da zaslužuje da je ljudi pročitaju. Ovo je još jedan od vrhunskih poteza našeg ministarstva, i naravno, nezamenjivog ministra Tomice.
Na ovaj način se hroničnim bolesnicima u Srbiji uskraćuje pravo na kvalitetno lečenje i kvalitetniji život. Ovo više nije samo atak na novac, već na živote velikog broja građana naše zemlje.

"Skandalozna odluka zavoda za zdravstveno osiguranje

Najave ministra zdravlja da zbog finansijske krize sledi štednja i u zdravstvenom sektoru, Republički zavod za zdravstveno osiguranje je shvatio doslovno i uputio cirkularno „pismo upozorenja“ endokrinolozima, opominjući ih da će biti kažnjavani...

...ukoliko dijabetičarima budu prepisivali kvalitetnije analoge insulina, umesto standardnog humanog. Lekari su iz straha prinuđeni da pacijente sa analognih vraćaju na humani insulin, koji se svuda u razvijenim zemljama Evrope napušta."

Koga zanima ceo članak, neka pročita na linku:
http://www.diabeta.net/index.php?option=com_content&task=view&id=587&Itemid=2

Pričala mi je drugarica, koja je dijabetičar, da je nedavno bila u jednoj od zapadnih zemalja, gde joj se desila nezgoda sa insulinom bez koga je ostala. Otišla je u apoteku i tamo su je pitali odakle joj humani insulin, koji oni godinama nisu videli. Ne koriste ga, jer su analozi daleko bolji. Svet uvodi kvalitetniji proizvod, a naše ministarstvo tera lekare da vraćaju pacijente na stari, lošiji i tako utiču na kvalitet života pacijenata.
Sramota!

Mnogo sam besna i ko zna šta bih sad mogla napisati.

Pazi, štednja u zdravstvenom sektoru a na sve strane se razbacuju milioni evra ??? Mislim, zaista čovek nema reči. Zokiju su dali za privatni vinograd milione a za narod para nema! Ja ne mogu da verujem šta se ovde radi..U Srbiji ima zvanično registrovanih preko pola miliona dijabetičara, od toga je polovina dece i mladih. Ako se ovako vodi briga o zdravlju naroda, onda svaka čast čika Tomici.

Sad sam se setila....Rep. zavod za zdravstvo je morao isplatiti lovu za nepotrebne vakcine od kojih je po njima pomrlo, bože me oprosti, pola Srbije, i sad naravno da moraju štedeti na zdravlju preostalih Srba.
 
Pa to ide po redu , srpskom redu...

Svako se buni kad mu njegova bulja dodje na red i na reseto...
Inace se distanciraju i blesiraju....
A svakog ko razmislja odgovorno i drustveno , ismeju ili mu prisiju licnu korist i manipulaciju...

Logika je jasna, ili si zdrav ili pozdrav.....

To si apsolutno u pravu. Svako se buni kad njegova guza dodje na red. Upravo to sam i rekla na temi u vezi grčkog štrajka.Kad štrajkuju lekari, profesori ćute, i obratno. I kako onda da nešto uspe kod nas? No way..
Iz kase rep. fonda za zdravstvo otišlo je para i para i to ko zna sve gde, ali najmanje za nas, za narod.
 
Ova tema pripada politci, iako je vezana za zdravstvo. Takođe nije sveža tema, ovo je od pre nekoliko meseci, ali mislim da zaslužuje da je ljudi pročitaju. Ovo je još jedan od vrhunskih poteza našeg ministarstva, i naravno, nezamenjivog ministra Tomice.
Na ovaj način se hroničnim bolesnicima u Srbiji uskraćuje pravo na kvalitetno lečenje i kvalitetniji život. Ovo više nije samo atak na novac, već na živote velikog broja građana naše zemlje.

"Skandalozna odluka zavoda za zdravstveno osiguranje

Najave ministra zdravlja da zbog finansijske krize sledi štednja i u zdravstvenom sektoru, Republički zavod za zdravstveno osiguranje je shvatio doslovno i uputio cirkularno „pismo upozorenja“ endokrinolozima, opominjući ih da će biti kažnjavani...

...ukoliko dijabetičarima budu prepisivali kvalitetnije analoge insulina, umesto standardnog humanog. Lekari su iz straha prinuđeni da pacijente sa analognih vraćaju na humani insulin, koji se svuda u razvijenim zemljama Evrope napušta."

Koga zanima ceo članak, neka pročita na linku:
http://www.diabeta.net/index.php?option=com_content&task=view&id=587&Itemid=2

Pričala mi je drugarica, koja je dijabetičar, da je nedavno bila u jednoj od zapadnih zemalja, gde joj se desila nezgoda sa insulinom bez koga je ostala. Otišla je u apoteku i tamo su je pitali odakle joj humani insulin, koji oni godinama nisu videli. Ne koriste ga, jer su analozi daleko bolji. Svet uvodi kvalitetniji proizvod, a naše ministarstvo tera lekare da vraćaju pacijente na stari, lošiji i tako utiču na kvalitet života pacijenata.
Sramota!

Ah, pa vi se cudite?

Pa to je NORMALNO u nerazvijenim kapitalistickim drzavama.

Jos je i jako, jako dobro...

U drugim drzavama u drzavnim bolnicama nemaju ni gaze ni alkohola, a kamoli necega vise.

U privatnim bolnicama ima i pticijeg mleka, ali bolnicki dan kosta oko 2.000 eura....Pa ko voli nek izvoli..

Sirotinja nikome ne treba. dal ce ziveti ili umreti - njen problem.

TO VAM JE KAPITALIZAM GOSPODO, ZA TO STE SE BORILI, ZASTO SAD CVILITE?
NIJE BITNO KOJA PARTIJA JE NA VLASTI - UVEK CE BITI ISTO!
 
Ah, pa vi se cudite?

Pa to je NORMALNO u nerazvijenim kapitalistickim drzavama.

Jos je i jako, jako dobro...

U drugim drzavama u drzavnim bolnicama nemaju ni gaze ni alkohola, a kamoli necega vise.

U privatnim bolnicama ima i pticijeg mleka, ali bolnicki dan kosta oko 2.000 eura....Pa ko voli nek izvoli..

Sirotinja nikome ne treba. dal ce ziveti ili umreti - njen problem.

TO VAM JE KAPITALIZAM GOSPODO, ZA TO STE SE BORILI, ZASTO SAD CVILITE?
NIJE BITNO KOJA PARTIJA JE NA VLASTI - UVEK CE BITI ISTO!

Izvini,brate, al ni ono pre se nije moglo trpeti ! Ako je tebi bilo lepo pod Miloševićem, e,pa svaka čast!
 
Kakav je to insulin, nikada čula iako je moja majka dijabetičar i koristi Mixtard

Аналогни инсулин је онај који током 24 часа обезбеђује балансирну вредност шећера у крви, без појаве хипо или хипергликемије. Lantus, на пример.

А о Томици Милосвљевићу (МЗ) и Светлани Вукаловић-Попржен (РЗЗО) не треба трошити речи. Сви пацијенти, као и стручна јавност добро знају резултате њиховог "експертско-транспарентног" рада...:mrgreen:
 
Kakav je to insulin, nikada čula iako je moja majka dijabetičar i koristi Mixtard

Kod nas su najrasprostranjeniji, od analoga, Novorapid i Levemir. Prvi je kratkog djestva, dok je drugi srednjeg, tačnije on obezbeđuje 24 časa bazalne potrebe za insulinom. Daju se odvojeno, prvi 3 puta dnevno (ili više, zavisi od broja obrokai stanja) dok se drugi daje ili jednom, ili dva puta dnevno.
Sa njima je kontorla šećera u krvi daleko bolja i brža, nego kod humanih insulina (recimo, Actrapid i Insulatard).
Inače, da li možete da zamislite kakvo je tek stanje kod nas, po pitanju insulinskih pumpica, kad je ovako loše sa pen insulinima.
 
Ova tema pripada politci, iako je vezana za zdravstvo. Takođe nije sveža tema, ovo je od pre nekoliko meseci, ali mislim da zaslužuje da je ljudi pročitaju. Ovo je još jedan od vrhunskih poteza našeg ministarstva, i naravno, nezamenjivog ministra Tomice.
Na ovaj način se hroničnim bolesnicima u Srbiji uskraćuje pravo na kvalitetno lečenje i kvalitetniji život. Ovo više nije samo atak na novac, već na živote velikog broja građana naše zemlje.

"Skandalozna odluka zavoda za zdravstveno osiguranje

Najave ministra zdravlja da zbog finansijske krize sledi štednja i u zdravstvenom sektoru, Republički zavod za zdravstveno osiguranje je shvatio doslovno i uputio cirkularno „pismo upozorenja“ endokrinolozima, opominjući ih da će biti kažnjavani...

...ukoliko dijabetičarima budu prepisivali kvalitetnije analoge insulina, umesto standardnog humanog. Lekari su iz straha prinuđeni da pacijente sa analognih vraćaju na humani insulin, koji se svuda u razvijenim zemljama Evrope napušta."

Koga zanima ceo članak, neka pročita na linku:
http://www.diabeta.net/index.php?option=com_content&task=view&id=587&Itemid=2

Pričala mi je drugarica, koja je dijabetičar, da je nedavno bila u jednoj od zapadnih zemalja, gde joj se desila nezgoda sa insulinom bez koga je ostala. Otišla je u apoteku i tamo su je pitali odakle joj humani insulin, koji oni godinama nisu videli. Ne koriste ga, jer su analozi daleko bolji. Svet uvodi kvalitetniji proizvod, a naše ministarstvo tera lekare da vraćaju pacijente na stari, lošiji i tako utiču na kvalitet života pacijenata.
Sramota!


Samo cekam kad ce i nama da daju onaj hleb sa LSD,
pa da kao Francuzi prodjemo.
Prvo su nas vrbovali sa vakcinama protiv nove gripe,sad sa ovim.
Tomica treba da podnese ostavku odavno,ali neko debelo mu cuva ledja!:evil:
 
Pričala mi je drugarica, koja je dijabetičar, da je nedavno bila u jednoj od zapadnih zemalja, gde joj se desila nezgoda sa insulinom bez koga je ostala. Otišla je u apoteku i tamo su je pitali odakle joj humani insulin, koji oni godinama nisu videli. Ne koriste ga, jer su analozi daleko bolji. Svet uvodi kvalitetniji proizvod, a naše ministarstvo tera lekare da vraćaju pacijente na stari, lošiji i tako utiču na kvalitet života pacijenata.
Sramota!

Pa oni i sad sve cine samo da oteraju pacijente iz ordinacija, tj. da svi placaju i lece se kod privatnika i da placaju lekove.

Tako da....ovo je samo jos jedna u nizu odluka kojom sprovode (zacrtani) genocid nad svojim narodom.

Mnogo nas ima.:evil:
 
Mnogo sam besna i ko zna šta bih sad mogla napisati.

Pazi, štednja u zdravstvenom sektoru a na sve strane se razbacuju milioni evra ??? Mislim, zaista čovek nema reči. Zokiju su dali za privatni vinograd milione a za narod para nema! Ja ne mogu da verujem šta se ovde radi..U Srbiji ima zvanično registrovanih preko pola miliona dijabetičara, od toga je polovina dece i mladih. Ako se ovako vodi briga o zdravlju naroda, onda svaka čast čika Tomici.

Sad sam se setila....Rep. zavod za zdravstvo je morao isplatiti lovu za nepotrebne vakcine od kojih je po njima pomrlo, bože me oprosti, pola Srbije, i sad naravno da moraju štedeti na zdravlju preostalih Srba.

pa razumi nase lopove iz DS i G17+ sa vlasti - imaju maloletnu decu na skolovanju u svajcarskoj francuskoj i engleskoj. voze auta od 4500 kubika i 300 konja letuju o narodnom trosku po evropi i africi a zimuju na kopaoniku ... treba to placati

a posto para u budzetu nema , onda se mora negde stedeti, a gde se bolje moze stedeti nego na narodu koji ih je doveo na vlast?
 
Zbog tih vremena mi sad ovako živimo. U svakom pogledu. I zbog "kredita" koja sad vraćamo i zbog nerešenih nacionalnih pitanja u tadašnjoj državi.

Jeste...Tada je CELA JUGOSLAVIJA imala 18 milijardi dolara kredita, a danas SAMO SRBIJA ima 30 milijardi........

Mora da je bas to u pitanju....

A sto se tice nacionalnog pitanja - tada su svi bili mirni ko bubice...Ni "piu" nisu smeli da kazu ovi danasnji veliki "heroji"...

NEMAJU VEZE DANASNJA I ONDASNJA VREMENA.

A mozda su i Turci krivi? :think:
 
Jeste...Tada je CELA JUGOSLAVIJA imala 18 milijardi dolara kredita, a danas SAMO SRBIJA ima 30 milijardi........

Mora da je bas to u pitanju....

A sto se tice nacionalnog pitanja - tada su svi bili mirni ko bubice...Ni "piu" nisu smeli da kazu ovi danasnji veliki "heroji"...

NEMAJU VEZE DANASNJA I ONDASNJA VREMENA.

A mozda su i Turci krivi? :think:

Skrećeš sa teme.
A što se tiče toga su svi bili mirni kao bubice... šta je sa Hrvatskim teroristima koji su ubijali po Jugoslaviji? Da li si zaboravio bombu u centru Beograda? Šta je sa našim ambasadama koje su bile mete? A šiptarski napadi? Nisi valjda zaboravio Keljmandija, ubistva i slomljenu flašu u nečijem anusu? Sve one "sirote" rudare, koje su trovali otrovom koji pogađa samo Šiptare... dugačak je spisak potresa, a još duži nerešenih nacionalnih pitanja, zbog koga je i došlo do novih progona Srba.
Što se tiče kredita, stavio sam pod navodnike, jer nisam mislio sam na pare, tj, takve kredite. A št ose tiče tadašnjih i sadašnjih milijardi... ne vrede isto.
Što se tiče socijalnog, ako ne obezbeđuju dobre lekove, zašto nam ne dozvole da sami biramo kome ćemo da uplaćujemo taj, nemali izdatak? Ionako većina ide kod zubara i u laboratorije privatno, a sve više i kod ostalih privatnih lekara. Dakle, ako nisam zadovoljan socijalnom uslugom države, vratite moje pare i ja ću od njih sebi obezbediti potrebno lečenje.
 
Tomica ne moze u zatvor zato sto ga NAROD CUVA....

Ovaj narod voli licnu koristi i dobar dil mnogo vise nego posledice koje nisu bas ocigledno ubijanje...
Tako da je od pocetka mandata, a to bese jako davno , Tomica imao super dil sa mnogima po pitanju nabavke i muljanja preko opreme za zdravstvo...
On je jedini davao deo zarade i mita i drugima, jedini je organizovao mito tako da bude dobro i dobavljacima opreme i politicarima svakom sa svojim procentom zarade i mita...

Stvarno , tako gledano on je jedan umereno bezobrazan politicar...od pocetka...
Kod njega profaktura moze ici i do 200%....ali to je sitno za razliku od 1000% kako moze kod drugih....
Medjutim ona njegova humanitarna "nisam kriv" faca, a istovremeno sabijanje zdravstva i ubedjivanje da je narod zdrav i da ce imati prilike da se jednostavnije i strucnije leci je nesto sto je zbog same prirode posla, znaci vezanosti za zdravstvenu pomoc, ogavno mnogo vise nego samo po sebi....

Danas je odlazak kod lekara , kao igranje ruskog ruleta, stim sto nema prazne rupe , vec su na nekim mestima sveza municija a na nekim zardjala i stara municija, pa se nadas da ce te omasiti nova municija koja sigurno opaljuje i usmrcuje, a da ces naleteti na nesto stariju a sa srecnijim ishodom poziciju u pistolju...

Ako se ovako nastavi bicemo prvi po secerasima, mentalnim bolesnicima ili retardiranim pojedincima, a i bubrezi nisu daleko da nas bace na prvu poziciju liste...po srcu smo tu negde vec...
 
Još jedan zanimljiv podatak, vezan za temu i naše ministarstvo zdravlja.
Dijabetičari imaju pravo na 30 iglica mesečno (Ne znam da li se odnosi na sve, tj, da li mlađi od 26 godina imaju pravo na više) bez obzira na broj dnevnih uzimanja insulina. Najčešće je taj broj 4 puta dnevno. U pitanju su igle za jednokratnu upotrebu i jasno je zaključiti da ako trebaju 4 igle dnevno, mesečno treba 120 igala. kako se uklopiti u tih 30 koje se dobiju na komisiji?
Koliko god mislili da smo dobili u kvalitetu života od smene vlasti, stalno se pojavljuju neki "dokazi" da to nije istina. Ne verujem da je bilo ovakvih sankcija za zdravlje u vreme pre promene vlasti.
 

Back
Top