Taksisti na aerodromu nikola tesla

Drizzt

Domaćin
Poruka
4.070
jedni imaju povlastice od nadlezne policije da cekaju ispred ulaza kod suterena (odakle izlaze putnici) dok drugi imaju zabranu - zabranjen im je pristup.
da bi se doslo do mesta gde normalni taksisti mogu da dodju neophodno je da se sa prtljagom neko popne uz uske pokretne stepenice kako bi se doslo do ulaza na prizmelju (sa 2+ kofera, malo sira, nemoguca misija).

zovem beogradski taksi na 9801 i kazu mi da im aerodromska policija zabranjuje da pokupe putnike kod suterena vec da je neophodno da se putnici nekako dovuku do ulaza na prizemlju.

ispred suterena je stajalo nekoliko beotaksija i onih nikomnepripadajucih <-privilegovana ekipa
.
s'obzirom da sam cekao sestru koja je imala nekoliko velikih putnih torbi, kolica i bebu nije bilo izvodljivo otici do glavnog ulaza vec sam bio prinudjen da uzmem neki taksi koji je cekao ispred suterena.

cena beogradskog taksija je 900 dinara dok su mi ovi 'privilegovani' trazili 20 evra?!?! naravno usledila je prepirka da bi na kraju spustio na 1500 (za 600 din razlike sam prihvatio da ispadnem ovca jer nisam bio sam).

inace izbegavam ovake divljake ali ovo je bila takva situacija...
odlepio sam. ovo je javna tajna i ocigleno niko ne moze nista da preduzme zbog nadleznosti...ocaj.
znam da lopurda ima i na zeleznickim stanicama i na autobuskim ali ovo je uz podrsku nadlezne policije. gadi mi se.
 
Pa o tome se javno prica u zadnje dve pres konferencije o uredjenju taksi prevoza u gradu ali NIKOM NISTA.
Isprozivali su i inspekciju i policiju ali dzabe. To je takva mafija da nema dalje

jedno su pojedinacni taksisti koji deru ali drugo je kad su uortaceni sa policijom koja jednima dozvoljava dranje tako sto drugima zabranjuje da se pojavljuju...

sledeci put idem kolima nego...morao sam da napisem...
 
Ok sve to znam al me bas zanima kako to izgleda sta im radi murija..sta bi bilo da se usprotive i kazu u cemu je problem radimo svoj posao

mislim da to na balkanu bas ne ide tako ;)
reci retko kada pale...vise je pitanje koga znas i da li mozes da postignes zadovoljavajuci 'dogovor' (kada su stvari takve prirode u pitanju a i sire, na zalost)

sto se tice neprivilegovanih taksitsta, pitao sam jednog sinoc (ispratio sam, sestru do njenog stana i drugim taksijem se vratio svojoj) - rekao je da tu nema nadleznost gradska policija nego valjda pogranicna?! i da im niko nista ne moze (cesta izjava na balkanu jel?).

cak mi je rekao da sam odlicno prosao :confused:
 
mislim da to na balkanu bas ne ide tako ;)
reci retko kada pale...vise je pitanje koga znas i da li mozes da postignes zadovoljavajuci 'dogovor' (kada su stvari takve prirode u pitanju a i sire, na zalost)

sto se tice neprivilegovanih taksitsta, pitao sam jednog sinoc (ispratio sam, sestru do njenog stana i drugim taksijem se vratio svojoj) - rekao je da tu nema nadleznost gradska policija nego valjda pogranicna?! i da im niko nista ne moze (cesta izjava na balkanu jel?).

cak mi je rekao da sam odlicno prosao :confused:

Ma brate znas kako bi ih navato na hands free i sve snimio:evil:
 
Dobro si prošao.Pre dva meseca sam zaustavio taxi na ulici kod SIV-a i do aerodroma me izašlo 975 din. Pošto sam,kao i ti, čekao nekog, sa tri kofera, torbom i rancem je nemoguće doći do prizemlja, neki u koji sam ušao na suterenu me ojadio za 2800 din, od aerodroma do Krunske.Mislim jeste nova mečka, koža, klima, ali ga pretera.Sledeći put ima da se ispentram do prizemlja.

edit: ne znam da li je neko primetio divljeg taxistu koji vozi svetlosivog Jaguara X-Type. On je pokušao da mi uzme od Narodnog pozorišta do gradića Pejtona 25 evra.Kao, "pa šta oćeš, vopziš se u Jaguaru".Tek posle pretnje policijom je pristao da uzme 500 din.
 
Poslednja izmena:
Dobro si prošao.Pre dva meseca sam zaustavio taxi na ulici kod SIV-a i do aerodroma me izašlo 975 din. Pošto sam,kao i ti, čekao nekog, sa tri kofera, torbom i rancem je nemoguće doći do prizemlja, neki u koji sam ušao na suterenu me ojadio za 2800 din, od aerodroma do Krunske.Mislim jeste nova mečka, koža, klima, ali ga pretera.Sledeći put ima da se ispentram do prizemlja.

edit: ne znam da li je neko primetio divljeg taxistu koji vozi svetlosivog Jaguara X-Type. On je pokušao da mi uzme od Narodnog pozorišta do gradića Pejtona 25 evra.Kao, "pa šta oćeš, vopziš se u Jaguaru".Tek posle pretnje policijom je pristao da uzme 500 din.

da nije krem mecka? video sam ga...
ja sam usao u drugi koji je bio ispred te mecke.
prepirao sam se sa taksistom u fazonu: 'sledeci avion je iz minhena koji kasni 3 sata a mi smo medju poslednjima sa ovog leta koji izlazimo tako da ako ne spustis na neku razumnu cifru penjem se na prizemlje i neces zaraditi nista :rtfm: (ok, malo blefiranja)! njegov odgovor je bio tipa: ali cekamo ovde po 8 sati blah blah...pa ajde 1500 do grcko kiparskog centra preko (auto) puta arene...

ja sam regularno bio obucen...nisam imao nista crveno na sebi i nemam bradu (a i da je imam ne bi bila seda) pa mi nije bilo logicno da me zameni sa deda mrazom...z:dm3::udriglavu:
 
slusala sam pre par dana na radio studio b,javila se uzivo inspektorka...žvakala je kako `vataju` nelegalne taksiste,i kaze,problem je uvek u putniku,koji,kada zaustave takvo nelegalno vozilo, odbija da da izjavu (iako je odran od strane taksiste),i kaze to je veliki problem sto korisnici taksi usluga ne zele da saradjuju
 
slusala sam pre par dana na radio studio b,javila se uzivo inspektorka...žvakala je kako `vataju` nelegalne taksiste,i kaze,problem je uvek u putniku,koji,kada zaustave takvo nelegalno vozilo, odbija da da izjavu (iako je odran od strane taksiste),i kaze to je veliki problem sto korisnici taksi usluga ne zele da saradjuju

ovo nisu nelegalni taksisti...ovo su, koliko mi se cini, legalni sa 'privilegovanom' taksi stanicom a nelegalnim dranjem. koja je poenta zavitlavati se sa insepektorima kada mi preko telefona u beogradskom taksiju kazu da im aerodromska policija ne dozvoljava pristup suterenu?

taksisti beogradskog taksija (a i ostali neprivilegovani) dosta musterija izgube zbog ove mutljavine i sigurno su se oni vec bunili a cim je jedna takva taksi ekipa prihvatila ovakvu situaciju - ko zna ko sve stoji iza toga itd...

ja nisam toliko dokon da bih isterivao pravdu ove vrste...od mene je dovoljno sto sam postavio temu pa ako doticna inspektorka 'navrati' :mrgreen: ...

za ove lopurde na aerodromu, ta inspektorka sigurno zna ali verovatno bi u nekoj kontakt emisiji rekla da aerodrom 'njena nadleznost' a ko je nadlezan - ne zna se ...blah blah...
 
taksisti beogradskog taksija (a i ostali neprivilegovani) dosta musterija izgube zbog ove mutljavine

Prijatelju, niti beogradski niti ni jedni drugi taksisti ovog grada nista ne muljaju. Problem je sto npr na aerodromu mogu da ordiniraju samo privilegovani jer bas tu je dobar posao, u cugu mozes da uzmes 1.000 ili vise dinara da ne maltretiras auto [sve autoput]
Svi smo mi legalni taksisti koji imamo regularne taksi dozvole i svako bi trebao da moze da stane na svakom stajalistu, Problem je sto su pojedinci okupirali pojedina mesta [aerodrom, trg republike, dolazne perone BAS-a.....]. Na estetskom pregledu vozila je napravljena kategorizacija vozila gde postoje prva, druga i treca kategorija vozila tako da bi ona prva trebalo da vozi na pojedinim mestuima gde se trazi LUX vozilo medjutim, ovoj taksi mafiji to ne odgovara. Tesko je nekome ko je godinama "klepao" na elitnim mestima, ko je navikao da uzima svaki dan po 100 eura, da ga vratis u normalne tokove i da mu svaki dan ostane kao nama obicnim smrtnicima 15-20 eura.

Pozdrav
 
Prijatelju, niti beogradski niti ni jedni drugi taksisti ovog grada nista ne muljaju.
Pozdrav


nisam ja ni na pisao da tu muljaju ovi normalni vec da zbog mutljaze ovih 'privilegovanih (aerodromskih i njima slicnih)' ovi normalni nemaju pristup putnicima na takvim lokacijama pa tako izgube musterije i zaradu...
dakle, mutljavina se odnosila na ove sto u dogovoru sa aerodromskom murijom cuce ispred suterena...

naravno da i medju obicnima ima tu i tamo poneke mutljaze ali to su sitne ribe/pojedinacni slucajevi u odnosu na ove organizovane...
 
Мало реалности...
Домаћи путници, када се враћају, увек их сачека неко, пријатељи, родбина и сл.
Странаца има у траговима а ако некоме у власти одговара да први утисак доласка у Србију буде клепање по новчанику, нека буде.
Корисници такси услуга са аеродрома су већином пословни људи којима се рачун за такси рефундира у компанији и углавном их не занима колико кошта од А до Б.
Тако да је ова цела прича везана за бољу стартну позицију таксиста а не за бригу о корисницима услуга.
А то би требало да расправе међу собом (или предсобљем).
 
Мало реалности...
Домаћи путници, када се враћају, увек их сачека неко, пријатељи, родбина и сл.
Странаца има у траговима а ако некоме у власти одговара да први утисак доласка у Србију буде клепање по новчанику, нека буде.
Корисници такси услуга са аеродрома су већином пословни људи којима се рачун за такси рефундира у компанији и углавном их не занима колико кошта од А до Б.
Тако да је ова цела прича везана за бољу стартну позицију таксиста а не за бригу о корисницима услуга.
А то би требало да расправе међу собом (или предсобљем).

upravu si za 'procenutalnost' ali ovaj mali procenat u koji sam upao (ja sam bio taj neko ko je cekao) jer sticajem okolnosti nisam mogao kolima da dodjem do aerodorma me je zestoko iznervirao jer sam stavljen pred svrsen cin...
ok...jednom su mogli da me zeznu...
 
To je očigledna mafija koja radi u dosluhu sa aerodromskom policijom i već na prvom koraku prikazuje ovu zemlju onakvom kakva ona i jeste, tj. korumpirana.

Argument "korisnici taksi-usluga neće da sarađuju" je smešan. Jednom sam podnosio prijavu protiv nesavesnog taksiste (koji, pored toga što je krao, uopšte nije bio taksista nego je koristio auto od svog kolege taksiste) i izgubio sam ceo dan pred šalterima, pri čemu sam prethodno morao da obezbedim taksi-raćun koji treba da ti potpiše taksista-lopov (čuj da potpiše da je krao) i to po mogućstvom sa upisanom trasom kojom si se provezao (dakle ne samo gde si ušao i gde si izašao). I naravno, sa upisanim podacima o broju taksija, koje je udruženje, po mogućstvu model auta itd. I opet na kraju verovatno nije bilo ništa od svega, bar me niko nije obavestio.

Sa pet inspektora mogu da za deset dana da eliminišu sve divlje taksiste, kao i taksiste-lopove, to garantujem. Samo ne postoji volja.
 

Back
Top