Лопови!!!!Један СМС за гладну државу

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://images.google.com/imgres?img...hl=sr&lr=&safe=active&sa=N&ndsp=20&tbs=isch:1
Лопови!!!!Један СМС за гладну државу
sms-v.jpg

Опорезивањем хуманих активности од гладних узели 11.364 оброка
Један СМС за гладну државу

Од сваког СМС-у послатог у хуманитарне сврхе, држава Србија убере трећину за себе! Најбољи пример где је држава закинула не само хуманитарце већ и оне којима је помоћ потребна јесте акција „Храна за све“, где је наплатом ПДВ-а и пореза на употребу мобилног телефона од гладних такорећи отела 11.364 оброка!

Наиме, држава за сваку уплаћену донацију наплаћује 18 одсто пореза на додатну вредност, док грађани који путем СМС-а желе да помогну неку хуманитарни активност, поред ПДВ-а, плаћају додатних 10 одсто пореза на употребу мобилних телефона.
Примера ради, у хуманитарној акцији Фонда Б92 „Храна за све“ је у протеклих шест месеци прикупљено нешто више од четири милиона динара од послатих 40.587 СМС-ова. Грађанима који су послали ове хуманитарне поруке држава је на име пореза наплатила још 1,136 милиона динара, чиме је могло да се обезбеди још 11.364 оброка.
Колико се укупно заради од све бројних донаторских и телефонских хуманитарних акција јуче нисмо успели да сазнамо у Министарству финансија, где нису били расположени ни да образложе разлоге за опорезивање хуманости.

Из Црвеног крста Србије упозоравају да донатори и грађани у све већем броју одустају од помоћи јер, осим гладних, морају да нахране и државу.
- Грађани су револтирани што држава зарађује на њиховој хуманости. Због тога је све мањи број људи и фирми које се одазивају хуманитарним акцијама, чак и ако имају могућност да помогну – каже за „Ало!“ Драгица Кљајић, стручни сарадник за социјалну помоћ у Црвеном крсту Србије. Она истиче да од наплате ПДВ-а није ослобођена ниједна хуманитарна донација, тако да чак и када влада издвоји 50 милиона динара за народне кухиње, Црвени крст јој кроз порез врати девет милиона, уместо да тиме нахрани све више гласних уста.
- Црвени крст је у почетку то покушавао да промени, али у Министарству финансија нису имали слуха. Њихов је став да ако неко има да да новац у хуманитарне сврхе, имаће и за ПДВ – каже Кљајићева.

Прво намирити бирократе

Економиста Бранко Драгаш сматра да хуманитарна помоћ треба да буде ослобођења од опорезивања, истичући да је то апсурд карактеристичан једино за Србију.
- У нормалним, уређеним земљама, донатори су ослобођени плаћања пореза на хуманитарну помоћ. Једино наше власти зарађују и на хуманости да би намирили прегломазну администрацију – оценио је Драгаш.

Акције на којима је зарадила држава

акција цена СМС-а*
Храна за све 100
Један СМС за један оброк гладнима на КИМ 50
Телетон 50
Свратиште за децу улице 25**
Сигурне куће 50
Помоћ деци КиМ 15
Храм светог Саве на Врачару 15
Изградња торња на Авали 25
Помоћ Параолимпијском комитету 50**
Можеш и ти 100**
Велико срце РТС-а 25
*цене су у динарима без пореза
** цене са укљученим ПДВ-ом
 
http://images.google.com/imgres?img...hl=sr&lr=&safe=active&sa=N&ndsp=20&tbs=isch:1
Лопови!!!!Један СМС за гладну државу
sms-v.jpg

Опорезивањем хуманих активности од гладних узели 11.364 оброка
Један СМС за гладну државу

Од сваког СМС-у послатог у хуманитарне сврхе, држава Србија убере трећину за себе! Најбољи пример где је држава закинула не само хуманитарце већ и оне којима је помоћ потребна јесте акција „Храна за све“, где је наплатом ПДВ-а и пореза на употребу мобилног телефона од гладних такорећи отела 11.364 оброка!

Наиме, држава за сваку уплаћену донацију наплаћује 18 одсто пореза на додатну вредност, док грађани који путем СМС-а желе да помогну неку хуманитарни активност, поред ПДВ-а, плаћају додатних 10 одсто пореза на употребу мобилних телефона.
Примера ради, у хуманитарној акцији Фонда Б92 „Храна за све“ је у протеклих шест месеци прикупљено нешто више од четири милиона динара од послатих 40.587 СМС-ова. Грађанима који су послали ове хуманитарне поруке држава је на име пореза наплатила још 1,136 милиона динара, чиме је могло да се обезбеди још 11.364 оброка.
Колико се укупно заради од све бројних донаторских и телефонских хуманитарних акција јуче нисмо успели да сазнамо у Министарству финансија, где нису били расположени ни да образложе разлоге за опорезивање хуманости.

Из Црвеног крста Србије упозоравају да донатори и грађани у све већем броју одустају од помоћи јер, осим гладних, морају да нахране и државу.
- Грађани су револтирани што држава зарађује на њиховој хуманости. Због тога је све мањи број људи и фирми које се одазивају хуманитарним акцијама, чак и ако имају могућност да помогну – каже за „Ало!“ Драгица Кљајић, стручни сарадник за социјалну помоћ у Црвеном крсту Србије. Она истиче да од наплате ПДВ-а није ослобођена ниједна хуманитарна донација, тако да чак и када влада издвоји 50 милиона динара за народне кухиње, Црвени крст јој кроз порез врати девет милиона, уместо да тиме нахрани све више гласних уста.
- Црвени крст је у почетку то покушавао да промени, али у Министарству финансија нису имали слуха. Њихов је став да ако неко има да да новац у хуманитарне сврхе, имаће и за ПДВ – каже Кљајићева.

Прво намирити бирократе

Економиста Бранко Драгаш сматра да хуманитарна помоћ треба да буде ослобођења од опорезивања, истичући да је то апсурд карактеристичан једино за Србију.
- У нормалним, уређеним земљама, донатори су ослобођени плаћања пореза на хуманитарну помоћ. Једино наше власти зарађују и на хуманости да би намирили прегломазну администрацију – оценио је Драгаш.

Акције на којима је зарадила држава

акција цена СМС-а*
Храна за све 100
Један СМС за један оброк гладнима на КИМ 50
Телетон 50
Свратиште за децу улице 25**
Сигурне куће 50
Помоћ деци КиМ 15
Храм светог Саве на Врачару 15
Изградња торња на Авали 25
Помоћ Параолимпијском комитету 50**
Можеш и ти 100**
Велико срце РТС-а 25
*цене су у динарима без пореза
** цене са укљученим ПДВ-ом

Неодговорна влада за себе сматра да је гладнија од најгладнијих грађана па и поступа у складу са тим.
Њихова глад за новцем подсећа ме на период колонизације Америке,када су европски колонизатори толико фанатично трагали за златом да је народ Инка помислио да они злато једу !
 
Неодговорна влада за себе сматра да је гладнија од најгладнијих грађана па и поступа у складу са тим.
Њихова глад за новцем подсећа ме на период колонизације Америке,када су европски колонизатори толико фанатично трагали за златом да је народ Инка помислио да они злато једу !


Гладно ће то и у гроб отићи...фуууј :bljak::bljak::bljak:
 
ne znam jeli znate da tadicev rezim naplacuje carinu i pdv i na humanitarnu pomoc iz inostranstva

ako recimo nekome posaljete humanitarnu pomoc , tadiceva mafija na vlasti na tu pomoc onome ugrozenom coveku koji je dobija naplacje troskove speditera 50 evra, + carine i pdva na celokupnu vrednost robe.

mnogo puta se desilo da ljudi i ne dobiju humanitarnu pomoc jer nemaju da plate tadicu harac.

HARAC HARAC RAJO TREBA
 
Drzavu treba sahraniti


Grešiš :
Ovakvu državu trba sahraniti.

A država je institucija jednog naroda i to neće moći.....ali oni koji se sada izjašnjavaju i sprovode mere u njeno ime ne treba samo sahraniti, pre toga moraju se dobro motkom "prevaspitati", povratiti ukradeno i oteto "u ime države" pa tek ih zatim poslati tamo gde treba.

Kako ?
Batina je iz raja izašla....
 
Grešiš :
Ovakvu državu trba sahraniti.

A država je institucija jednog naroda i to neće moći.....ali oni koji se sada izjašnjavaju i sprovode mere u njeno ime ne treba samo sahraniti, pre toga moraju se dobro motkom "prevaspitati", povratiti ukradeno i oteto "u ime države" pa tek ih zatim poslati tamo gde treba.

Kako ?
Batina je iz raja izašla....

A u raju glavan glava Cobe..
 
humanitarnu pomoc svake vrste naravno da treba osloboditi poreza....setimo se samo humanitarnih donacija iz inostranstva za medincinsku opremu---gde primaoci opreme istu nisu mogli da preuzmu jel nisu imali sredstva da plate carinu...
a sto se tice SMS poruka---zbog zloupotreba u poslednje vreme mislim da ce ovakva praksa u narednom vremenu biti prekinuta...


....pa se posle neka medicinska oprema pojavljivala u privatnim lekarskim ordinacijama!!
 
I ja sam se jedared već posvetila ovoj temi a vidim da je opet aktuelna.
Sigurna sam da niti jedan dinar neće stići do dece na KiM zato ne preporučujem
da šaljete poruke

Porez na humanost
Objavljeno 30.12.2009. u 13:18, autor: čedina_zebra

Citat:
Original postavio čedina_zebra

Videla ja maločas reklamu kojom ukazuju na to da je puno gladnih u
Srbiji i da bi bilo lepo kada bi poslali jednu poruku putem mobilnog
telefona na taj i taj broj i tako obezbedili jedan obrok dnevno od 100 dinara za
nekoga od ugroženih u Srbiji.

I ja ovako empatična kakva jesam poslala sam tu poruku jer veruijem
u humanost i u ovim teškim vremenima.

Treba biti human, ljudi smo ali čemu porez od 18% na humanost, zašto sam ja
morala dati državi 18 dinara da bi nekome obezbedila jedan obrok, to me boli, zašto država nije humana prema mojoj humanosti i mojoj dobroj volji da pomognem nekome
pa me ne oslobodi tog poreza na humanost

Nehumano zaista.
 
Poslednja izmena:
Cudi me da djubre nije donirao taj novac majkama Srebrenice.

Или педерима што је уплаћено 100 000 само за часопис...

Уопште ме оваква монструозност и одсуство било каквог морала не чуди - на власти ЈЕ ЉУДСКИ ТАЛОГ ОВЕ ДРЖАВЕ, ШЉАМ. Па то нигде на свету не постоји, само овде, јер финансије уређује пропалица влашка Млађан Динкић...:cool:
 
Постоји правилник о рефакцијама ПДВ-а хуманитарних организација и верских заједница, па ако се повраћај ПДВ-а не примењује или је престао да се примењује онда треба тражити од Министарства финансија да да званично тумачење.
Али ова прича ће, као и све презходне стати и, уместо да мотивише људе, овакве вести ће неодговорно и саможиво одбити донаторе.
 

Back
Top