parket

lesendro

Početnik
Poruka
1
pozdrav ljudi
nedavno sam zavrsio sredjivanje sprata na kuci. ostalo mi je samo da ugradim parket.
Na tavanu imam parket koji je tu uskladisten jos od 1986 godine.Htio sam da ga ugradim u dnevni boravak,ali sam nedavno cuo podatak da to nije bas najbolje. Nesto kao da je parket koji dugo stoji uskladisten los za ugradnju jer ima velike oscilacije na razlike u temperaturi.Previse se siri i skuplja.
Zna li neko nesto o tome?
 
Услов да се паркет шири или скупља је влага у паркету. Паркет који дуго стоји је квалитетнији за уградњу јер је довољно осушен а и све деформације које су могле да се десе таквом паркету су се већ десиле па је лакше избацити "шкарт" комаде.
У сваком случају, услов је добра уградња, добар лак и остало што неће дозволити да паркет повуче влагу и набубри. Да се суши и скупља даље неће, што се скупио за четврт века, скупио се.
Сигурно има још мишљења, немој да журиш, када си до сада чекао, сачекај још мало...
 
Услов да се паркет шири или скупља је влага у паркету. Паркет који дуго стоји је квалитетнији за уградњу јер је довољно осушен а и све деформације које су могле да се десе таквом паркету су се већ десиле па је лакше избацити "шкарт" комаде.
У сваком случају, услов је добра уградња, добар лак и остало што неће дозволити да паркет повуче влагу и набубри. Да се суши и скупља даље неће, што се скупио за четврт века, скупио се.
Сигурно има још мишљења, немој да журиш, када си до сада чекао, сачекај још мало...


s'obzirom da sam se skoro zavitlavao problematikom partketa i brodskih podova (gde su problemi jos veci) - i raspitivao se kod vise postavljaca - receno mi je isto sto je i ziskar napisao.
pitanje je samo da drvo nije propalo iz nekog razloga...
 
Ako je bukva, verovatno ce biti tesko postaviti, jer svakom promenom vlaznosti u vazduhu se puno "pokrece (javor i jasen isto tako).
Kao sto rece `ziskar`, drvo je kvalitetnije kada duze stoji (na suvom i provetrivom prostoru). U svakom slucaju, pre postavljanja, preporucljivo je da stoji par dana u prostoru gde ce biti postavljen da bi se prilagodio temperaturi i vlaznosti prostorije...
 

Back
Top