Мира љута на СПС и остале комунисте

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Mira ljuta na SPS
Socijalistička partija Srbije, koju je Slobodan formirao, sada je na vlasti, a deca i ja smo njegov grob videli samo na slikama


BEOGRAD - Ni na četvrtu godišnjicu od smrti Slobodana Miloševića njegova supruga Mira, kao ni deca Marija i Marko, neće se pojaviti u Požarevcu. Mira Marković za Kurir priča kako se oseća i kome zamera što ne može da obiđe muževljev grob.
- Osećam se kao i svake od ove četiri godine, u kojima 11. marta nisam mogla da budem u Požarevcu kraj njegovog groba. Marija i Marko osećaju se kao i ja. SPS, partija koju je Slobodan formirao i bio na njenom čelu 16 godina, do ubistva u Hagu, sad je na vlasti. A naša deca i ja videli smo grob samo na slikama! Odluke o progonu porodice Slobodana Miloševića donesene u vreme „Sablje“ važe i dalje - ogorčena je Mira.

Ona kaže da o grobu danas brine „dobri Jovan Božić“.
- Taj čovek je i ranije živeo u našoj blizini. Ponudio je da svaki dan obilazi grob i održava ga, što sam prihvatila. Osim Božića, o grobu brine i poneko od drugova iz požarevačkog SPS i, naravno, deca i ja. Pre nekoliko godina predložila sam drugovima iz SPS da se briga o tom prostoru institucionalizuje, da se formira neki fond. Oni su se složili više puta, ali to je bilo pre tri-četiri godine. Sad to više niko ne pominje - ističe Mira Marković.

Na pitanje ko će danas doći na grob njenog supruga, ima jednostavan i kratak odgovor:
- Narod. Nikad se ni sa kim nisam dogovarala da idemo tamo.

ČIKA JOVA BRINE O GROBU
Dvorište kuće u Nemanjinoj 41 u Požarevcu spremno je za obeležavanje četiri godine od smrti Slobodana Miloševića. Kao i prethodnih godina, i ovog 11. marta poštovaoce lika i dela bivšeg predsednika Srbije i SR Jugoslavije, među kojima će biti delegacije SPS i udruženja „Sloboda“, dočekaće čika Jova, prvi komšija i dugogodišnji prijatelj porodice Milošević.
Jova je odbio da razgovara s našim dopisnikom, ali je poznato da bez ikakve novčane nadoknade redovno održava dvorište i grob Slobodana Miloševića. Osim što dočekuje mnogobrojne goste, on za njima kasnije sklanja cveće i sveće, ali i sređuje dvorište.

DAČIĆ NE DOLAZI?
Delegaciju SPS predvodiće ili predsednik Ivica Dačić ili Milutin Mrkonjić, u zavisnosti od toga ko će od njih dvojice morati da bude prisutan na raspravi u Skupštini Srbije, dok će udruženje „Sloboda“ predstavljati predsednik UO Tomica Milenković.
- SPS danas nije isti kao u vreme Slobodana Miloševića, ali postoje neke stvari koje su zajedničke i tiču se pitanja važnih za nacionalni i državni interes, koje svaka vlast mora da poštuje. To su Dejtonski sporazum, koji je potpisao Milošević, a kojim je stvorena Republika Srpska, i Rezolucija 1244, koja i danas predstavlja polaznu osnovu za odbranu KiM. Socijalisti, međutim, danas nastavljaju putem reforme, jer Srbija devedesetih i ova 2010. nisu iste. Kad govori o Miloševiću, SPS ima civilizacijski odnos prema njemu kao osnivaču i predsedniku SPS i predsedniku Srbije i Jugoslavije - objašnjava svoju poziciju Dačić.
 
Sama je rekla da žali što je previše verovala ljudima.
Наравно.......вероватно су они којима је Марко носио гајбице премало палћали за ту услугу....једва је навукао за Мадону, пекару, фри шоп, парфимерију, тркачка кола.............А можда је узео и кредит?
 
E da... kad bude dolazila neka obidje i grob Ivana Stambolica... i svih ostalih koje je pojeo mrak devedesetih... ako jos ima spisak... Oloshi... Nagrada im je sto su zivi!

ма живо ме заболе за Стамболића и остале комуњаре које су у црно завиле Србију (и које су комовале Милошевићу), све је то иста багра, нака дође на гроб обичним људима који су изгинули или скапали због његове политике.
 
ма живо ме заболе за Стамболића и остале комуњаре које су у црно завиле Србију (и које су комовале Милошевићу), све је то иста багра, нака дође на гроб обичним људима који су изгинули или скапали због његове политике.

Upravo to... Mozda sam dao los primer :mrgreen:
 
"Deset na jednog u kishnoj noci... Ooooo zar se i to moze..."

Daleko joj lepa kuca...Nagrada (kazna) joj je sto je ziva!

Носи она сву тугу Србије на својим леђима,престаните да вређате јаднау жену и онако сте је протерали и уништили!:rtfm:

Хвала Русији мајци ,што је не предаје птицама грабљивицама
 
Носи она сву тугу Србије на својим леђима,престаните да вређате јаднау жену и онако сте је протерали и уништили!:rtfm:

Хвала Русији мајци ,што је не предаје птицама грабљивицама

To "majci Rusiji" neka sluzi na cast... a moze slobodno da se vrati i Srbija ce joj dati utociste... Stan i hranu u rodnom Pozarevcu do kraja zivota!

Mada kakvo nam je pravosudje mislim da bi i odstetu dobila na kraju :dash:

Kako bi ovaj svet bio lep da ne postoje stvari kao sto su religija, idolopoklonstvo, demagogija, fasizam, rasizam i naravno glupost :ovca:
 
Poslednja izmena:

Sve te boljsevike i tu crvenu kugu i KGB plecanike iz SPS- JUL-SRS........je trebalo po kratkom postupku 6. oktobra ( kornjaca i ubaceni DB igrac ih sve sapsao da pobegnu sa pokradenom lovom kod KGB mentora u Moskvu ) , kao sto su Rumuni uradili sa njihovim KGB placenicima Nikolai i Elena Causesku...... metak u glavu....
Kod Rumuna nema labavo sa tim KGB placenicima i da ti boljsevici beze sa Moskvu.....
 

Back
Top