Neobican problem !

zaludnik

Primećen član
Poruka
511
Sa svojih 40 godina osecam se iscrpljeno i umorno narocito fizicki .
Radim terenski pa i fizicki posao 20 godina .Imam sistematski pregled svake godine i osim malo povisenog pritiska sve ostalo je u redu . Neobicno je to sto mi je prosto zao sto sam zdrav jer u suprotnom bih dobio, u firmi u kojoj radim , lakse radno mesto . Jednostavno ne umem da foliram a oko sebe primecujem da posle svakog sistematskog po neki kolega dobija lakse radno mesto pa cak i napreduju . Niko da otkrije tajnu . Do sada mi to nije smetalo ali sada i ljudi od 33 i 35 godina zivota dobise postedu od terenskog posla . Dakle i mladji od mene se izvlace a ja jednostavno ne umem a zaista mi je potrebno.
Zadovoljan sam da dobijem postedu od terenskog posla ( kisa ,vetar , mraz , sunce ) i na godinu dana cisto malo da se odmorim vremenskih uticaja .
Pitanje je kako na sistematskom to da postignem ? Postoji li neka fora kod spec.med.rada da izmislim a da on ne moze proveriti , a na osnovu toga da me oslobodi terenskog i fizickog posla ? Mozda da budem iskren kod doktora , ali kojeg ?
P.S.Samo nek je nesto sa sto manje glume i foliranja jer jednostavno nisam za to !
Hvala!!
 
A mozda da pokusas sa iskrenim pristupom?Ne znam ko ti je poslodavac ali mozda ne bi bilo lose da pokusas da upravo tako kako si nama rekao predocis svom poslodavcu ili nadredjenom...ko zna mozda i upali,,,,a ako ne onda da razmatras tu mogucnost za koju kazes da nisi kao stvoren za nju(da lazes i foliras)...nikad ne znas mozda nekada iskrenost i upali?!
 
Dve stvari lekari nikada ne mogu sto posto utvrditi, niti isključiti, a to je kad se pacijent žali na bol u glavi i na bol u stomaku. Veruj mi. Slede beskrajna ispitivanja, koja često ništa ne mogu da utvrde. A "bol" ne prolazi.
 
Hm interesantno ... kicma .... hm ali opet treba jak glumac ...
Ali vise je potrebno nesto sto ce osloboditi od vremenskih uslova ( kao sto rekoh ) a kicma bi bila nesto sto ce osloboditi od fizickog rada . Dakle prioritet je vremenski uslovi ...!!?!?!
 
To je oproban recept, pogotovo nesanica jer to ti niko ne moze pregledati. Ali problem je sto ce ti doc tu turit u ruku tablu Lexilliuma i reci popijte ceo sat vremena pred odlazak u krevet i to je to.

Moja preporuka bi bila da, kao sto je neko rekao, pokusas iskrenoscu apelovati na svog poslodavca ili doktora na sistematskom tom prvom recenicom koju si napisao gore. Da se osecas jako iscrpljeno i umorno te da si covek u godinama (bez uvrede, naravno) i da rad po takvim uslovima vec uzima svoj danak. Naseri malo. Preporuka bi bila da ovo naseres kod nekog starijeg doktora koji bi verovatno i sam znao sta znaci kad te "ziga u ledjima" ili kad te bole bubrezi od hladnoce.

Sad, i ja nasrah gore.
Da li tebi taj terenski rad zaista stvara neke probleme ili samo umor i iscrpljenost?
 
Sve po malo me opterecuje , ali na iskrenost prema poslodavcu zaboravite !
Kod doktora i nekako , ima li neko jos neki konkretan predlog jer se sistematski priblizio , tj sutra je !
Pomozite , javicu rezultate !!
 

Back
Top