koju bolnicu odabrati za porodjaj?

lyra

Obećava
Poruka
97
U trecem sam mesecu trudnoce i vec razmisljam o tome gde cu da se porodim. Moja doktorka mi je rekla da mogu da biram bolnicu. U dilemi sam oko toga koja je bolnica najbolja, a moje drugarice uglavnom nemaju decu, pa nemam sa kim da se posavetujem. One koje su se porodile, to je uglavnom bilo preko neke veze, ili su placale lekarima da obrate ne njih posebnu paznju. Posto ja nemam vezu, a ni novac za podmicivanje, zanima me kakva su vasa iskustva u "regularnim" uslovima. Koja je bolnica O.K.?
 
Joj, kad bi mogla da biras, onda nikako u Srbiji. Ja imam jedno dete i ordila sam ga u Visegradskoj. Nije bilo nikakvog podmicivanja-zaboga, samo su radili svoj posao!Iskustvo je manje-vise lose. Sestre su prilicno neljubazne i nece da ti pomognu, a ako je prvo dete u pitanju, sigurno ces imati puno pitanja, an koja ces dobiti odgovor samo od ostalih majki u sobi-sestre su suvise lenje da dodu i objasne ti npr. kako da pravilno dojis, itd. Pa, kako to ne znas, kako si ti losa majka!!! (sve sam ovo cula svojim usima). Posteljina nikakva, spavacie jos gore, samo je kuptailo bilo cisto i uredno i bilo je stalno tople vode.
 
Giovanna:
Sestra mi se porodila u Gak u Narodni front.Trebali da naglasim da je javna tajna da se za porodjaj tu placa 500 evra? :(

Šta je to tačno ona platila? Nemoj davati dezinformacije.
Epidural, carski rez, Privatnog lekara da joj dođe na porođaj? To se svuda plaća.
Ja sam se tamo porodila i nisam dala ni dinara.

Slažem se da je Gradska najbolja što se tiče uslova, čak možeš i da se pripremaš za porođaj u vodi, ali do pre par godina nisu imali neonatologa, ne znam da li se to promenilo. Ako je trudnoća komplikovana, možda je bolje otići u Front.
 
Moja zaova se porodila u Gradskoj, ali je platila 500 eura da je porodi nacelnik!!! Inace, pricala je da su sestre prilicno grube i da se deru na porodilje. :( Osim toga, bila je zadovoljna jer je cisto i malo odeljenje. Ali ne znam koliko su strucni. Pre par godina sam imala rani spontani pobacaj i u Gradskoj bolnici su mi postavili dijagnozu vanmatericna trudnoca, koja je bila potpuno pogresna. I jos mi je doktorka koja me je primila rekla da idem kuci i da dodjem kad budem umirala od bolova da me operisu! Bukvalno tim recima! Tako da zbog tog loseg iskustva ne znam da li da idem kod njih?
 
Ja još jednom, nešto sam zaboravila, i sad očekujem drvlje i kamenje.
Opusti se i ne razmišljaj previše o tome. Šta god da odlučiš to i prihvati kao najbolje rešenje tog trenutka. Slušaj svoje telo, jer gde god da odeš, to ćeš ti morati sama da uradiš (ne može niko da se porodi umesto tebe), a svi ostali koji su tu prisutni služe da ti maximalno pomognu. Ovde kod nas su uslovi uglavnom isti, i to je to. Ja takođe nisam imala vezu, niti sam plaćala i sve što mogu da ti kažem je što i starije žene. Sve se to stvarno jako brzo zaboravi i već posle par meseci ćeš se svemu smejati.
Samo opušteno i
Srećno
poz
:lol:
 
lyra:
Moja zaova se porodila u Gradskoj, ali je platila 500 eura da je porodi nacelnik!!! Inace, pricala je da su sestre prilicno grube i da se deru na porodilje. :( Osim toga, bila je zadovoljna jer je cisto i malo odeljenje. Ali ne znam koliko su strucni. Pre par godina sam imala rani spontani pobacaj i u Gradskoj bolnici su mi postavili dijagnozu vanmatericna trudnoca, koja je bila potpuno pogresna. I jos mi je doktorka koja me je primila rekla da idem kuci i da dodjem kad budem umirala od bolova da me operisu! Bukvalno tim recima! Tako da zbog tog loseg iskustva ne znam da li da idem kod njih?

Pa bitno je da imaš dobar odnos sa doktorkom. Moja doktorka u domu zdravlja je super lik, a u frontu sam uletela slučajno kod Anđelke Bulajić, koja mi se čini kao super lik sa kojim možeš drugarski i opušteno da pričaš, a kasnije sam čula da je skroz ok.
I još nešto, ja pojma nemam kako se zovu lekari i babice koji su me porodili, ali su bili sasvim ok. Obično viču (bar tako kažu), na žene koje ih ne slušaju, već kukaju što u nekim situacijama može da oteža porođaj.
 
Posto sam po SSS babica, pri prvom porodjaju begala sam od veza i vezica ko djavo od krsta, a svuda ih je bilo (drugarice iz skole pravilno strateski rasporedjene po beogradskim porodilistima) osim na Zvezdari. Misao vodilja bila je da idem na PORODJAJ, koji se svakako mora desiti, (moze i u kuci ili u taksiju), a ne na operaciju na otvorenom srcu pa da mi treba veza tj da uletim kod nekog ko to "dobro radi". Naravno, odabrah Zvezdaru i sve vreme sam se pravila nevesta, tj nikome nisam rekla da sam "koleginica". Ljudi, najlepsih 5 dana u zivotu sam provela tamo. Porodila me stara iskusna babica, asistirao doca lep ko slika, usio mi epiziotomiju tako da se sad ne poznaje, a i bila sam u bebi frendliju sve vreme sa bebom pored sebe u velikoj dvokrevetnoj sobi sa telefonom, roze zidovima, novom posteljinom, dzonsonovim vlaznim maramicama i dzonsonovom kremom za guzu. Osoblje ljubazno, tu su kad god ti zatrebaju, sestre hoce sve da ti pokazu i objasne, pomognu, skuvaju kafu, zovnu na cigaru i sl.
Ja sam bila u fazonu da im platim da me puste jos 10 dana da tamo lezim. Ravno mesec dana nakon porodjaja, pozvala me je pedijatar iz bolnice da pita kako je beba i ima li problema sa dojenjem. Silno sam se iznenadila.
Drugo dete rodih u kazamatu zvanom "Zemunska bolnica" i to samo zbog drugarice iz razreda koja me je poradjala i doce kod kog sam redovno kontrolisala trudnocu u 3 ujutru kad je dezuran i kad nema guzve. Drugarici sam zapretila da cu ustati sa stola i otici na Zvezdaru ako me ona ne bude poradjala. Prodjoh bez secenja i prilicno lako, ali je muka nastala u naredna tri dana. Zabranjeno koriscenje mobilnih telefona, nema poseta cak ni preko veze, ufacluju ti noge u carsav kad je vizita i tad se svaka aktivnost prekida. Necu da vam pricam o skandalu koji je nastao kad nisam htela da prekinem dojenje deteta (koje su jedva pustili da bude pored mene bez dohrane) zbog "Velike vizite" i nacelnika u istoj. Posteljine nema dovoljno pa si primoran da lezis tri dana u sopstvenoj skoreloj krvi, klopa je katastrofalna, na celom odeljenju vlada misljenje da majka "nema dovoljno mleka" u pocetku i da kolostrum nije dobar za bebu..... MUKA!!!!
Iz ovoga intenzivno dozivljenog, moj savet bi bio, naravno, ZVEZDARA, bebi frendli i bez ikakvih veza, vezica, podvezica, placenih lekara i babica. Mnogo se bolje prolazi!!!
 
Ja sam izabrala Gradsku u Beogradu jer oni jedini rade porodjaj u vodi. Išla sam i na neka predavanja, obilazak bolnice, ali na kraju iz tehničkih razloga ne porađaju u vodi baš taj dan. Razočarana se vratih kući i porodih se u Novom Sadu gde je sve bilo OK. Preporučujem Betaniju. Iako je ona jedina u Novom Sadu i nema da se bira!? :wink:
 
lyra:
U trecem sam mesecu trudnoce i vec razmisljam o tome gde cu da se porodim. Moja doktorka mi je rekla da mogu da biram bolnicu. U dilemi sam oko toga koja je bolnica najbolja, a moje drugarice uglavnom nemaju decu, pa nemam sa kim da se posavetujem. One koje su se porodile, to je uglavnom bilo preko neke veze, ili su placale lekarima da obrate ne njih posebnu paznju. Posto ja nemam vezu, a ni novac za podmicivanje, zanima me kakva su vasa iskustva u "regularnim" uslovima. Koja je bolnica O.K.?
Vidim da najcesce preporucuju Zvezdaru i u pravu su. To je najbolje porodiliste u Beogradu. Tu sam se dva puta porodila, ali moram da priznam da je ipak bilo bolje dok je dr Gregoric bila nacelnica. Sadasnjeg nacelnika ne cenim nimalo i verujem da je trazio novac za porodjaj, ali sto se tice ostalih doktora svi su SUPER. Odlicni strucnjaci i ne treba da te poznaju da bi ti pomogli da sto lakse prodjes. Oba puta sam se porodila na carski rez i nisu mi trazili ni dinara. Fantasticno su mi uradili. I obilazili su me cesto, kao i ostale pacijentkinje. Naravno da se nadje poneka nervozna sestra, ali na to ne treba da obracas paznju.
 
na ovu emu mogu samo da dodam-PORODITE SE SA EPIDURALNOM ANALGEZIJOM!, a birajte bolnicu gde to hoce da rade!
Ja sam se porodila u frontu, sa epiduralom, i mislim da bih omogla ponovo jos 10puta! NIJe Vam potrebna veza, samo morate da dobijete odobrenje (to je sad neko novo pravilo),i ne znam koliko se placa.Ja sve to ne znam jer sam sticajem sretnih okolnosti imala vezu(ne za 500e),vec prijateljsku.Ne mislim da je to u ovim nasim jadnim uslovima strasno,vise mu dodje kao nuzno zlo! Imam prilicno dobra iskustva iz bolnice(veza se odnosi na porodjaj,a ne i na tretman na odeljenju),tako da ipak glasam za`front`!!
 
na ovu emu mogu samo da dodam-PORODITE SE SA EPIDURALNOM ANALGEZIJOM!, a birajte bolnicu gde to hoce da rade!
Ja sam se porodila u frontu, sa epiduralom, i mislim da bih omogla ponovo jos 10puta! NIJe Vam potrebna veza, samo morate da dobijete odobrenje (to je sad neko novo pravilo),i ne znam koliko se placa.Ja sve to ne znam jer sam sticajem sretnih okolnosti imala vezu(ne za 500e),vec prijateljsku.Ne mislim da je to u ovim nasim jadnim uslovima strasno,vise mu dodje kao nuzno zlo! Imam prilicno dobra iskustva iz bolnice(veza se odnosi na porodjaj,a ne i na tretman na odeljenju),tako da ipak glasam za`front`!!
 

Back
Top