Potrebna pomoć oko kompajlera

JovanT

Početnik
Poruka
37
Управо преводим програм Winamp на српски језик. На једној страници сам нашао упуство и углавном ми је све јасно сем овог дела:
Then you will need a C/C++ compiler capable of generating a resource dll (a MSVC 6 project is supplied in the SDK though it should be easy to build the file in other compilers).

When building the language file, it's recommended to build it in 'Release' mode otherwise you may get build errors.
[ This is the case for MSVC and due to this the included project file has had the 'Debug' build mode removed. ]
и
Once the files have been translated, then the language pack files need to be compiled into a resource dll. To be recognised by Winamp, the final compiled file will need to have an extension of lng e.g. English.lng.

Е сад питање: Где могу да нађен компајлер који је споменут у горњем тексту и који ми ви препоручујете пошто до сада нисам имао искуства у програмирању. А ако некога занима, страница на којој сам нашао овај текст налази се овде

Унапред хвала.
 
Stvarno ne razumem zašto niko neće da mi odgovori na postavljeno pitanje. Samo sam tražio da mi predoložite neki kompajler koji će mi pomoći da napravim "resource dll". Preveo sam skoro 80% ali ne mogu da prevod upotrebim bez tog kompajlera. Zato vas molim predložite mi nešto.
 
Damn dude,

ja nisam c/c++ programer, ali mogu ti bar malo pomoci:
znam da ima Borland c++ compajler, a neke mozes skinuti i sa neta.
Otidji do lokalnog gusara, pa mu trazi da ti to sve lepo nareze.


Jedan savet:ljudi su ovde nesto malo lenji i ljubomorno cuvaju svoje znanje, pa ako se opet nadjes u ovakvoj situaciji probaj na nekom stranom forumu.
 

Back
Top