Problem sa grafičkom

Rema_tebra

Primećen član
Poruka
653
Nemojte mi reći da ovo ima neke veze sa napajanjem... -.- već dvaput mi se restartovao komp za 2 dana...
evo šta mi je izbacio kad sam ušao u windows

your NVIDIA graphics card is not receiving sufficient power.As a result the raphics card has lowered its performance to a level that allows continued safe operation.

To remedy the problem,ensure that your NVIDIA graphics card has the supplemetal power connector attached.

šta nije u redu?hvala unapred.
 
Nemojte mi reći da ovo ima neke veze sa napajanjem... -.- već dvaput mi se restartovao komp za 2 dana...
evo šta mi je izbacio kad sam ušao u windows

your NVIDIA graphics card is not receiving sufficient power.As a result the raphics card has lowered its performance to a level that allows continued safe operation.

To remedy the problem,ensure that your NVIDIA graphics card has the supplemetal power connector attached.

šta nije u redu?hvala unapred.
Šta tu nije jasno? Neka ti neko prevede ovo sa engleskoga :)
 
Napajanje ti je ok za tu graficku ja imam napajanje kineza(frotier) od 400w na RX3850 OC(fabricki + moj OC :) ) koja je mnogo veci potrosac pa mi radi ok... nego vidi dal si kabal od napajanja ubacio u graficku meni je to pisalo jer nisam znao da 2 prikljucka od napajanja idu u graficku....
 
Moguce je da je i do napajanja ako si sve odradio kako su ti rekli u prethodnim postovima a problem i dalje postoji,ili ako imas molex moze i on da pravi probleme!
Proveri voltaze na granama napajanja,mozes everestom ili speedfan-om (pri max opterecenju)!
 
ovako ti izgleda zadnji deo grafičke sa tim dodatnim napajanjem
kb6gef.jpg

tvoje je napaje više nego dovoljno za tu grafičku karticu međutim ako nemaš 6 pinski na napajanju onda je pravo rešenje za tebe sledeće
2dqkoy0.jpg
 
Nemojte mi reći da ovo ima neke veze sa napajanjem... -.- već dvaput mi se restartovao komp za 2 dana...
evo šta mi je izbacio kad sam ušao u windows

your NVIDIA graphics card is not receiving sufficient power.As a result the raphics card has lowered its performance to a level that allows continued safe operation.

To remedy the problem,ensure that your NVIDIA graphics card has the supplemetal power connector attached.

šta nije u redu?hvala unapred.

Ti si dobar meni se restartovao na svaka 2 minuta,i nije bilo do ničeg pošto se sve promeno komponente da vidim šta nemože biti i nakraju je bio procesor koji se zagrevo 86-98 stepeni C.I ja sam ugradi jos dva ventilatora i toje nestalo.
 
znam engleski dobro i znam sve da prevedem :)
ali otkud znam da li je potrebna zamena napajanja ili nesto drugo moze da se uradi.pogresno sam i pitanje postavio ‚‚sta nije u redu‚‚

Probo sam i ja sa napajanjem menjo pa ništa jedno vreme sam stavio da jedno napaja hard disk a drugo sve ostalo pa je radio 3 dana dobro pa se opet počo restartovati.
Već što sam reko možda je bo procesora možda se pregrejava.
Evo na ovom sajtu možeš skinuti program koji meri toplotu komponenata procesora,grafičke,hard diska i drugo zove se:HWMonitorPro

http://www.soft82.com/download/windows/hwmonitor-pro/
 
Ne mora da znači da je napajanje loše, ova greška "nvidia card not receiving sufficient power" ume da se javi ako računar nije dobro uzemljen, ako se desi statičko pražnjenje između računara i periferije - grafička detektuje taj spajk napona, i drajver izbaci ovu grešku. Meni se redovno javljala kad ubodem USB stick, ako sam naelektrisan i zaboravim da sa razelektrišem pre uključivanja (dodirivanjem mase USB-a i metalnog dela kućišta). Napajanje je sasvim ispravno.

Naravno, ne mora da znači da je u ovom slučaju isti problem, samo da vam skrene pažnju da ima i takvih situacija.
 

Back
Top