Kako ovo da izvedem

Мислим да ћеш морати сваки фрејм (сличицу) посебно да "обрадиш". А едитовање је слично као и у Фотошопу, најпре подесиш боју Foreground/Background Color (лево доле поред радног екрана), а затим изабереш "кантицу" (Fill Tool) и на слици кликнеш тамо где хоћеш да ти се боја промени.
 
Мислим да ћеш морати сваки фрејм (сличицу) посебно да "обрадиш". А едитовање је слично као и у Фотошопу, најпре подесиш боју Foreground/Background Color (лево доле поред радног екрана), а затим изабереш "кантицу" (Fill Tool) и на слици кликнеш тамо где хоћеш да ти се боја промени.

Uspela sam da svedem 75 na 10 frejmova i da ostane efekat i pokusala sam ovo sto ti pises medjutim pozadina je sastavljena od vise nijansi sive pa bas ne ide, kantica obuhvati vrlo mali deo a nema podesavanja tolerancije... A da li postoji mogucnost da nekako oznacim slicicu i prosto izbrisem pozadinu? To bi mi u stvari najvise i odgovaralo. Znam kako se to radi u fotosopu ali ovde ne vidim ni background eraser a ni alatku za oznacavanje...

Pa kad vec imas photoshop onda imas i image ready....sa njim moras da otvoris slicicu i da odradis sta ti treba. Ili daj nekom ko zna....

Nemam, verovatno zatos to imam CS4, koliko sam procitala na netu uz njega ne ide Image Ready. A niko koga sam pitala a da ima iole veze s kompjuterima ne zna da radi sa animiranim gifovima :dash:
 
Izolujes ono sta hoces, tj izbrises pozadinu i postoji milion nacina za to u PS.
Kucaj u google za tutoriale.
Ali i ako to uradis na svih 10 frajmova sta ces sa tim?
Neces imati animaciju vec ces morati ti da ju kreiras ali ok to nije tesko u PS samo odredis neke stvari.
Ono sta je tu zeznuto jeste kakav ces kvalitet dobiti jer predpostavljam da je gif 150x150
 
... A da li postoji mogucnost da nekako oznacim slicicu i prosto izbrisem pozadinu? To bi mi u stvari najvise i odgovaralo. Znam kako se to radi u fotosopu ali ovde ne vidim ni background eraser a ni alatku za oznacavanje...
... Ima opcija u ovom easy gif za sredjivanje frejmova medjutim otvara ih direktno u paintu, mozda treba da podesim da otvara u fotosopu mada ne znam kako...
Ма све то може да одради ово програмче. :)

Ако хоћеш да избришеш позадину, односно да је учиниш транспарентном, изабереш картицу Frame Properties (испод главног прозора) и у њој кликнеш на дугме Set Transparency... Кад се отвори тај прозор курзор се претара у малу пипету и ти само треба да њоме кликнеш тамо где хоћеш да ти буде прозирно поље и тако урадиш са сваким фрејмом. Али знај, ако одмах након тога идеш на Preview, неће се видети промена, него тек када снимиш измене и опет их пустиш.

Иначе, не знам зашто ти за сређивање фрејмова отвара баш Paint, мада и то можеш да подесиш ако баш хоћеш у Фотошопу то да радиш, тако што идеш на Tools > Options > картица Tools и ту издефинишеш путању до жељеног програма. Мада кажем, све то што хоћеш може и ово програмче да одради.

Eво ти очигледног примера: ;)

_______________________​
 
GIMP program slican PS i jos je free uvozi GIF, kada ubacis slicicu imaces 75 frajmova ja sam nesto pokusao ali treba dosta da se cimas.
Najveci problem su okrznute ivice i tesko ces dobiti original sliku sa drugom pozadinom jer je mala rezolucija za editovanje.


cati.gif


catb.gif


:D


Kazi boju koju hoces mozda i mogu da izvucem da se ne primecuje, ovo su neki testovi. :)
 
Poslednja izmena:
Tu sam, nego sam dolazila na krstu na kratko i potpuno zaboravila na ovu temu jer sam vec odustala, mislila da nikako ne moze da ese uradi, izvinjavam se :rumenko: Mnogo hvala svima na trudu :zag:

DeMikelisov malo secka :D i ne zatvaraju se oci bas kako treba, MayaMan je nekako krzavo, ne znam zasto, Torente-ov mi izgleda najbolje

Jel biste mogli da mi kazete kako ste radili?
 
Zuti nema krzave ivice samo sam mu stavio da trepce kao lud.
Moj je bio najzajebaniji, jer sam mu promenio pozadinu dok su oni samo obrisali. :p ;)
Ja sam to uradio u GIMP programu ali me mrzi da objasnjavam kako jer cu dzabe da kucam. n_n
 

Back
Top