ЛДП ћирилицом добио изборе

dakica

Ističe se
Poruka
2.605
Чедина странка се окренула традиционалном српском писму и тријумфовала у Неготину

ЛДП ћирилицом добио изборе
Среда - 10.03.2010


За одличан резултат на ванредним локалним изборима у Неготину, Либерално-демократска партија могла би, између осталог, да захвали ћирилици!

Наиме, освојених 18 одсто гласова, којима је ЛДП оставио напредњаке и народњаке у прашини, поклопио се са чињеницом да се та странка први пут у својој историји бирачима обратила на званичном српском писму.

Од посланика ЛДП-а Зорана Остојића покушали смо да сазнамо да ли би овакав новитет могао да буде најава промене односа странке према националном писму.

- То је питање за локални одбор. Они су водили кампању и доносили одлуке у вези с изборима у Неготину - кратко је рекао Остојић.
Актуелни регионални менаџер ЛДП-а за Борски округ Бора Петровић каже да су промене унете циљано.
- Изборни штаб је одлучио да део плаката буде на ћирилици јер је две трећине гласача сеоско становништво. Имамо 38 села и два засеока, и то су махом старији људи, пошто су млади углавном у иностранству. Процене су се испоставиле као добре јер смо на селу прошли одлично - објашњава Петровић.

Занимљиво је да је ћирилица била већини плаката укључујући оне са ликом локалне функционерке ЛДП-а Радмиле Геров, али је пропагандни материјал са ликом Чедомира Јовановића ипак остао на латиници.
Заклети „ћириличар“ Срђан Миливојевић из ДС-а каже да не анализира кампање других политичких странака, али признаје да му се ЛДП више допада на ћирилици.
- Мени је све на ћирилици, чак и „фејсбук“, и увек ми је драго кад неко пропагира званично писмо. Мислим да није важно на ком језику је писан слоган, већ да порука стигне до бирача, али ми се допадају ЛДП-ови плакати на ћирилици - признаје Миливојевић.
Портпарол националистичког покрета „1389“ оценио је овакав потез ЛДП-а као „камбек“ Чедомира Јовановића националистичким идејама.
- То није необично, ако се присетимо да је Јовановић у време студентских протеста и сам писао ћирилицом и био десничар националне оријентације. Приклањање националном писму само показује колико су нестабилни у својим програмским начелима и идеологијама. Ако ће овако да се прилагођава бирачима зарад бољег изборног резултата, очекујем да се ускоро посвети борби за очување Косова - каже Вацић за „Ало!“.


Признање за Радмилу

Носилац листе ЛДП-а у Неготину Радмила Геров именована је јуче за окружног менаџера те странке за Борски округ.
- Одлуком странке, а на предлог председника и потпредседника ЛДП, Радмила Геров је именована на ову позицију после одличне сарадње и сјајног изборног резултата на недељним локалним изборима - саопштио је ЛДП. Та странка сада у Неготину има један од најјачих одбора у Србији.

Б. Мајдаревић
http://www.alo.rs/politika/25170/LDP_cirilicom_dobio_izbore

+++

Добро је знати и да је печат ЛДП на ћирилици. Јој! :)
 
Човек може да буде и неписмена али има право да бира и да буде биран ако је пунолетан, у томе је и лепота демократије, да не постоји разлика међу људима по образовању, статусу у друштву, националној и верској припадности приликом избора.
 
Човек може да буде и неписмена али има право да бира и да буде биран ако је пунолетан, у томе је и лепота демократије, да не постоји разлика међу људима по образовању, статусу у друштву, националној и верској припадности приликом избора.

OndaK im treba dati kuglice da ubacuju u kutije, kao pre drugog svetskog. :cool:
 
Чедина странка се окренула традиционалном српском писму и тријумфовала у Неготину

ЛДП ћирилицом добио изборе
Среда - 10.03.2010


http://www.alo.rs/politika/25170/LDP_cirilicom_dobio_izbore

+++

Добро је знати и да је печат ЛДП на ћирилици. Јој! :)

СВАКО ЗЛО (ЛДП)

ИМА СВОЈЕ ДОБРО (сада ће сви да се врате на ЋИРИЛИЦУ)

:whistling:
 

Back
Top