Fizika

Pa te knjige tesko da mozes da nadjes na internetu, te nazovi udzbenike.


@fantom

Mislim da gresis u tome sto govoris, knjige su i te kako potrebne da bi se gradivo savladalo u potpunosti. I ucenici tu mnogo grese sto ih ne koriste mnogo nego im je ,,dovoljno,, od belezaka sa casova ili ono sto im profesor izdiktira i samo to uce, zato im je znanje takvo kakvo jeste, kratkotrajno,sturo,nedoreceno,konfuzno i ne razumeju ga, sto se odrazava vec u srednjoj skoli. Pa bih zato preporucio postavljacu teme da knjigu nabavi sto pre kako kasnije ne bi imala problema ;)
 
Pa te knjige tesko da mozes da nadjes na internetu, te nazovi udzbenike.


@fantom

Mislim da gresis u tome sto govoris, knjige su i te kako potrebne da bi se gradivo savladalo u potpunosti. I ucenici tu mnogo grese sto ih ne koriste mnogo nego im je ,,dovoljno,, od belezaka sa casova ili ono sto im profesor izdiktira i samo to uce, zato im je znanje takvo kakvo jeste, kratkotrajno,sturo,nedoreceno,konfuzno i ne razumeju ga, sto se odrazava vec u srednjoj skoli. Pa bih zato preporucio postavljacu teme da knjigu nabavi sto pre kako kasnije ne bi imala problema ;)

Naprotiv nas profesor sjajno predaje i sve sto smo radili od pocetka godine znam veoma dobro, stavise znam svaku formulu (ne racunajuci dinamiku rotacije i statiku tada sam bio bolestan)
 
takodje. i ja uglavnom ucim iz knjiga. lose je vezivati se za kvalitet profesora, jer ces mnogo vise naci losih nego dobrih. a knjigu uvek mozes da promenis, ako ti ne odgovara.

Upravo to. Iskreno receno mi imamo dobru profesorku iz fizike koja nam usput diktira ono sto treba da znamo, sto nije mnogo, ali opet ona tebi kad izdiktira tacno je, objasni i sve, ja usput hvatam i beleske ali uprkos svemu tome ja kada to procitam meni lekcija nema smisao dok je ne procitam iz knjige i vidim celu pricu. Evo sad konkretno spremam kontrolni za ponedeljak iz naizmenicne struje, talasa i akustike i vidim u kolikom sam zaostatku ako ne procitam iz knjige. Tj u kolikom su zaostatku i zabludi moji drugovi i drugarice koji ne upotrebljavaju knjige pri ucenju. I naravno da im nije jasno. Medvedja usluga :neutral:
 
Ja učim i iz beležaka na času, kao iz iz svakojakih udžbenika. Svaka literatura je dobrodošla, jer se i ponavljanjem naučenog uči. :whistling:

Dakle, kada vam je potreban e-udžbenik obratite se profesionalcu tj. meni. :manikir:

Evo: Knjiga Fizika za 1. razred srednjih škola (BIH, mada ista je kao i naša u RS)
Kod:
[url]http://rapidshare.com/files/225015316/Fizika_za_1.razred_srednjih__kola-A.__268_oli__263_.pdf[/url]

Ako osetite poteškoće pri skidanju fajla, pošaljite mi PP. :telefon:

Pozdrav... :ok:
 

Back
Top