poludela tastatura :)

gost 16798

Elita
Poruka
15.861
...imam 2 lap topa 1 - ibm Thinkpad t60, 2 - sublaptop Asus i na oba isti problem...kucam tekst i kursor se tokom kucanja preseli na drugo mesto tako da dobijem papazjaniju od teksta i stalno moram da ispravljam...ne bi bio problem da dok kuckam gledam u monitor ali ja i posle 10 godina kuckanja nisam to naucila... to mi se nije desavalo sa nekim ranijim laptopom ni sa kucnim kompjuterom...ne znam u cemu je problem, prvo sam mislila da nesto slucajno zakacim rukom na tastaturi dok kucam ali nije to... na oba koristim logitechov laserski mis ako vam to nesto znaci
 
razliciti su i oba su nova, skoro kupljena i debelo placena i ne dodirujem ih tokom kucanja... da je samo na 1 laptopu pa da razumem al oba...kontrolisem da li nesto dodirujem na tastaturi sto ne treba i mislim da nije to

ovaj asusov ima regularni xp koji sam dobila uz njega a ibm-u sam instalirala vistu
 
Poslednja izmena:
...desava se u svim programima u kojima pisem, mis nije jer je bez njega jos gore, virusi takodje nisu, papazjanija od teksta je kad dok pisem kursor odluta negde u sredinu napisanog teksta bez moje kontrole, oba laptopa su relativno nova, ibm je star 4 godine ali nisam ga nesto koristila zbog nemacke tastature (nisam mogla da se naviknem a kad mi je kucni komp crko izlepila sam tastaturu nalepnicama) posto mi je softverski podesena na us... sad mi pade na pamet da to moze biti problem posto i ovaj asus ima nemacku tastaturu a softverski je podesen takodje na us tastaturu... evo sad gledam, koliko redova ispisah a to se jos nije desilo, nekad ni 2 reda ne mogu da napisem a da mi kursor ne pobegne
...asus ima garanciju 3 godine a kupljen je u avgustu prosle godine...jel to razlog za reklamaciju?
 
Poslednja izmena:
...krenem jutros da kuckam kad ono ista prica... pogledam language bar a tamo opet us... vratim na international i stavim ga na 1 mesto...najvise problema sam imala kuckajuci na krstarici...cak i sa international znake navoda mi kuca ovako "" i to iz drugog pokusaja, sa ostalim programima je sve u redu
 
Sad mi pade na pamet na nekom laptopu se i meni to desavalo i cini mi se da je do kursora bilo..ima hama proizvod za cishcenje to se prsne malo i lepo ocisti..ne mora da znaci da je to resenje ali zna da zeza taj deo samo ako ga takves ovlash 2 puta..znam jer ja na svom koristim misa a na tom nije bilo i jedva se pise muka ziva
 
...asus je nov, dobila sam ga upakovanog u kutiji sa celofanom, od pocetka kursor je skakao kao lud po ekranu (cinilo mi se pre nego ga i dotaknem) zato sam i uzela misa da ga lakse kontrolisem... ovaj drugi je skoro nekoriscen tako da ne mislim da su zaprljani pa da treba da ih cistim... pokusacu nesto da uradim u mouse properties
 
Ne trebaju drajveri za miša i tastaturu.Napravi backup,formatiraj disk i instaliraj sve programe.Probaj nekoliko dana da li će da radi.Ako je sve OK vrati podatke iz backup-a a ako ne traži pomoć iz servisa ili nekog ko se bavi laptopovima.
 
...moguce da je problem kod odabira tastature prilikom instalacije os-a posto i ovaj asus koga sam dobila sa regularnim win-om ima instaliranu us tastaturu umesto one koja je hardverski njegova...kako god, to mi ne resava problem posto nemam nameru da koristim orginalnu tastaturu
 

Back
Top