Obaveštenja moderatora

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.140
Dragi moji romanticari,
To sto sam pozelenela na neko vreme ne menja nista.
Ja sam i dalje onakva kakvu me svi vi znate,romanticna dusa koja ovde zajedno sa vama ispisuje stranice ovog pdf-a.
Necu sada da vam citiram pravila propisana Pravilnikom Krstarice jer ih svi mi znamo i uglavnom ih se pridrzavamo ili ne..
niti hocu sada da treniram strogocu jer za tim nema potrebe..ali ono sto hocu je da svi zajedno doprinesemo da ovaj pdf bude jos bolji.
Pre svega da smanjimo velicinu fonta sa kojima pisemo( ja sam to vec uradila).
Shvatila sam da je rogobatno i da zauzima dosta mesta kao sto to rade i velike slike.
Veliki fontovi i velike slike uguse stranicu pa oni koji bi da citaju..to ne mogu ili izgube volju.a onda..dzaba smo krecili..
Spamovanja na romantici uglavnom nema i to je ok.( ako i bude ja cu to brisati) ali ima nepotrebnih citiranja.
Jos ako se citira veliki tekst, a ima i velika slika u citiranju onda to opet ode dodjavola..htedoh reci,opet, ode skoro pola stanice na temi.
A slike o kojima se vec pricalo toliko..ako se ne stavljaju na temama koje su predvidjene za to
onda ih bar stavljajte uz tekst kao pratecu ilustraciju i u manjem size naravno...
Smanjite velicinu slike,molim vas.Sve velike slike bilo gde postavljene stvarno cu da brisem i tu nemojte da se ljutite na mene..
Na primer ovako velike..(nebitno ko je postavio)
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=12953409&postcount=6013..
eto..ovo je otprilike to sto sam htela..ako se setim jos necega dopisacu naknadno ili ako se vi setite sto ja nisam..recite da to uradimo.
 
Draga moja,bilo je vise pokusaja i od Bunte ali ocigledno meki ostaju gluvi na takve molbe...:evil: Stvarno to ne razumem jer ima nekoliko tema na Romantici na kojima se stavljaju slike i mislim da je to sasvim dovoljno,na svim ostalim temama ili pisite ili samo procitajte sta ima i idite dalje...Pozdrav
 
Ostavljam savakome od nas da postupi prema svom nahodjenju..
Nikome ne mogu da zabranim ali mogu da brisem te velike slike
zbog onih korisnika koji imaju sporije veze i problem sa otvaranjem takvih stranica..
 
Nina u pravu si Romantika sama po sebi zahteva slikicu uz pesmu al lepo recno manjeg formata, ja se uvek trudim da to budu bas male slikice ako ima i testa...
Takodje i na temama gde su samo slike a to je moje teme licno ja stavljam manjeg formata
gledam da bude 600x400 najveca il ako nije smanjim je pa stavljam....
nekad u zurbi stavim malo veceg al tu do 700 x500 i naravno da se sve velike slike treba i mora obrisati
Mnogo puta sam pojedine clanove UPOZORAVALA nek kazu sami ako preteraju sa velicinom slike....
Eto sam da se zna i moj glas da ipak citam sve....Mislim da pojedini kazem pojedini modovi daju sebi za pravo i idu sa preteranom stogocom koja cini to samo da nam stariji clanovi odlaze bezpotrebno kazem uvek se vodim ovim "LEPA REC GVOZDENA VRATA OTVARA"....
To ne znaci ako neko i pored xxxx upozorenja pretera da mu treba oprostiti al uvek treba uzeti da ljudi imaju razlicito i shvatanje i misljenje...sto bi se ukratko reklo "STO LJUDI STO CUDI"...
Tebi kao i Bunti svaka cast na svom strpljenju sto se tice teme Romantike...vodili ste se i vodite po vasem izuzetnom srcu Romantike...BRAVO tako i treba...
2dkfj0g-1.gif
dusala2-1-1.gif
:zag::zag::zag:
 
Dusala ti si glas razuma..:cmok:
rekla sam vec u uvodnom postu da necu sada da budem policajac ..iskreno
ja to ne mogu i ne zelim..niti cu da idem redom i smanjujem slike..za tim nemam ni zelju ni vremena..Dozvoljavam da svi
po nekada ( u to spadam i ja prva..) okacimo vecu sliku..nista strasno..ali
necemo da preterujemo..pri tom.ponavljam se sada..imajte na umu da postoje
korisnici koji citaju ovaj pdf i sve ono sto mi okacimo i napisemo i da imaju spore veze..tesko se otvaraju velike slike..zatim nemaju svi velike ekrane..i trece..ima i onih
koji vole da vide pisanu rec a ne sliku u prvom planu..
Znaci:
stavljajte slike ..ali u manjem size...Plizzzzz...jer cu stvarno poceti da brisem sve od reda..za sada sam to uradila samo sa par slika..ali cu to poceti redom..dalje..ima jos nesto..ako postavljaci svojih tema nemaju nista protiv da im se na njihovim temama ostavljaju velike slike ..ja cu to da ispostujem i necu da brisem..ako imaju protiv neka mi to kazu putem pp-a..pa cu i na njihovim temama da brisem kao sto cu i na svojoj..kada se pretera sa velicinom slike koja ugusi tekst..
Sve vas volim i ljubnem...:cmok2:
 
Draga Nina,
Verujem da su svi upoznati sa pravilnikom Krstarice.Hvala ti što si nam omogućila da se družimo i tipkamo velike i male ljubavi, poeziju, prozu a i poneku sličicu ubacimo.Ne zameram ti...svako radi svoj posao. Lep pozdrav za tebe i ROMANTIKU! :)
 
Pa to je kao ono prvo kada dodjemo na Krstu..
da se upoznamo sa pravilnikom..koji posle i zaboravimo..:)

Hvala i tebi.samo ja nista nisam omogucila nikome niti mogu
osim sto sam napisala po neki tekstic i pesmu..
ja sam samo jedan mali zeleni romanticni mod na privremenom radu ovde..:lol:
koji treba da se nervira za sve i svasta u vase ime i posle da vas prepadam
sa koje kakvim idejama..:lol:

Nego,Marija, dobro ti nama dosla na romantiku..oazu mira,ljubavi i emocija i
dugo bila sa nama ovde..

i nemoj da kacis velike slike..:lol:
eto..ima sada sve redom da vas prepadam sa tim slikama cim se ulogujete...:D
 
Evo kako se veoma lako mogu smanjiti slike, za koriniske koji imaju Windows XP

Skinite program Image resizer sa ovog linka:
http://download.microsoft.com/downlo...ertoySetup.exe

program je jednostavan i veoma mali, 500 kb

Nakon instalacije dobicete nove opcije na desnom kliku misa, prilikom izmene velicine slike.
Slikovito upustvo imate ovde, kako se lako i jednostavno menja velicna slike

http://www.microsoft.com/windowsxp/u...schelman2.mspx

Nadam se da ce ovo uputstvo koje je dao Buntovnik svojevremeno, pomoci onima koji ne znaju da smanjuju slike
 
Draga Nina...Sve sam razumjela i sve cu da uradim da mi na ROMANTICI bude ko sto i jeste ugodno prijatno i da joj se uvijek vracam sa novim lijepim osjecajem...
Priblizavam se dvijegiljaditom postu ...Moj prvohiljaditi sam ostavila bas ovdje ...
Nekako ovdje sam i pocela...Ne volim velike slike i neukusno zatrpavanje teme...
Lijepo mi je kad naidjem na znalce oslikavanja onog sto smo iskazali ...Kopiram ih i pohranjujem u svoju bazu slicica i upotrebim da mi post bude zanimljiv i lijep ...
Bas se trudim ...Tim povodom podrzavam i pozdravljam....:heart:
 
Jos jedno malo uputstvo kako smaniti slike pomocu Photoshopa koje je Bunta svojevremeno postavio:

Izaberete sliku i idite na jezicak Image, pa u padajucem meniju izaberite Image Size
gde mozete uneti novu velicinu slike. Kao sto sam rekao, dimenzije makimalno 640x480.
Automatski tako smanjujete i tezinu.
Kada zelite da sacuvate sliku idite na prvi jezicak i u padajucem meniju
pronadjite Save for Web & Devices, potom izaberite format za sliku i snimite je.
 
Sve stare teme na ovom pdf-u koje imaju manje od deset postova su obrisane..
jer ih njihovi postavljaci ne odrzavaju..niti se ista pise na njima..godinama u nazad
Neke teme su spojene u jednu..i jos ce toga biti

Dalje..
Molim da se slike i klipovi sa youtoba....kace na temama koje su za to predvidjene..
I da se teme kao sto su na primer Zivot pisan srcem ili Moje male sarene emocije i slicne
ne zatrpavaju slikama i klipovima sa pesmama OSIM ako nisu u sastavu teksta ili prate napisani tekst..

U poslednje vreme imam neodoljiv osecaj da sam u vrticu sa svim ovim slikama i pesmama...

Pisite ljudi malo po temama...
 
E,a ja bash postavila video klip i na temi Moje male shar. emocije i zivot pisan srcem nisam znala da to i nije bash preporuchljivo ustvari pisanje mi bash i nije jacha strana, a slike ne znam da postavim:rumenko:(nece sin da mi pokaze)......al' dobro sve u svemu ja se izvinjavam zbog prostora koji sam zauzela sa ovim(kasno sam prochitala vash apel) nece se ponoviti.Veliki pozdrav:bye:
 
E,a ja bash postavila video klip i na temi Moje male shar. emocije i zivot pisan srcem nisam znala da to i nije bash preporuchljivo ustvari pisanje mi bash i nije jacha strana, a slike ne znam da postavim:rumenko:(nece sin da mi pokaze)......al' dobro sve u svemu ja se izvinjavam zbog prostora koji sam zauzela sa ovim(kasno sam prochitala vash apel) nece se ponoviti.Veliki pozdrav:bye:

Uzivaj na Romantici a kako ces da stavljas slike imas gore uputstvo..Nije tesko..:cmok2:
 
Molim...drugi put

Da ne zatrpavate slikama i muzickim klipovima teme koje nisu predvidjene za to
osim ako slika ili klip ne prate sam tekst...

Ako budem morala i treci put da apelujem ..
posle toga pocinje brisanje ..redom..bez pardona..
 
OPET .jedno malo upozorenje..
Molim da se youtoube klipovi ne kace bez smisla po temama koje nisu za to predvidjene kao ni slike ..osim ako ne prate neki tekst..
U suprotnom ce morati gumica da radi..Postoje teme koje su predvidjene za to..
znaci... Molim Vas...
 
OPET .jedno malo upozorenje..
Molim da se youtoube klipovi ne kace bez smisla po temama koje nisu za to predvidjene kao ni slike ..osim ako ne prate neki tekst..
U suprotnom ce morati gumica da radi..Postoje teme koje su predvidjene za to..
znaci... Molim Vas...

:)Draga Nina, mislim da je to zato, što ljudi ne znaju često što bi napisali, a rado bi u temi sudjelovali pa puno slika i klipova popune to. Sve to ja preskačem, nezanimljivo je, a i tako mi na blog stavljaju. Uglavnom, očekivala sam na romantici nešto za čuti, ali vidim da se boriš kako bi temu dovela u nekakav red :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top