Najbolja diploma?

treba da polazes TOEFL test,on ti se trazi za bilo koji univerzitet u svijetu koji je na engleskom i sl...

Nije bas "za bilo koji univerzitet". Zavisi od Univerziteta... Ima dosta medjunarodnih standarda/tesova/diploma. Primer jos jedne dosta priznate diplome/testa: IELTS.

Da bi video koja diploma vredi: prvo treba da se nadje gde hoces da ide, a onda sta bi ti se priznalo.
 
Ja vrlo dobro znam engleski pa bi zeleo da polazem da dobijem neku diplomu zanima me koja je najbolja i najvishe priznata u inostranstvu?


Ako engleski znas k'o srpski, o diplomi nemoj ni da razmisljas. Nigde nemas znak interpunkcije, a i nepravilno upotrebljavas kondicional glagola biti (ja biH, ti bi, on bi...).

Drugo, nisi jasno napisao kakvu diplomu zelis. Onu koja dokazuje poznavanje stranog jezika, ili koristeci znanje jezika zelis da steknes diplomu validnu u inostranstvu? U svakom slucaju, javi se Britanskom savetu na Terazijama, tu ces dobiti sve informacije.

http://www.britishcouncil.org/sr/serbia.htm
 
Nije bas "za bilo koji univerzitet". Zavisi od Univerziteta... Ima dosta medjunarodnih standarda/tesova/diploma. Primer jos jedne dosta priznate diplome/testa: IELTS.

Da bi video koja diploma vredi: prvo treba da se nadje gde hoces da ide, a onda sta bi ti se priznalo.
Pa dobro,on i ne zeli na univerzitet vec cisto onako da ima diplomu...tako da je TOEFL najbolje da radi....:D
 
da a i cini mi se da je toefl napravljen bas namenski za upise na fakultete,gde ti traze engleski. pomagala sam svojevremeno drugarici da ga spremi, i veoma se razlikuje od kembridzovih. u prvim mi se cini da se vise svodi na brzinu, na razumevanje i to pre svega nekih naucnih oblasti (secam se nekih tekstova iz biologije,astronomije,ekonomije) dok je kembridz vise opstije poznavanje jezika i dosta se fokusira i na gramaticka pravila i izuzetke od istih, tekstovi su najrazlicitijih vrsta,kako pisani tako i snimani....
 

Back
Top