Neki novi klinci

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Pre par godina, pokusao sam mom sinu da objasnim nesto o veri, istoriji, Svetom Savi...

U pocetku me je gledao tako da sam shvatio da u glavi samo cuje nesto kao "ZZSSRRRRROOOVVAAA"......, hocu reci da nista ne kapira...

Onda je postao nervozan i na kraju mi je rekao: "Hej, cale, ne zanimaju me te price iz srednjeg veka....Znas, video sam jedan novi mobilni..."

Tada su mu se oci vec zasijale.

Kakav Sveti Sava, mobilni je ono sto njega interesuje !

Danas su deca nabijena sa toliko informacija i svakojakim cudima da ih vise jedna ista prica, ma kakva bila, ne moze mnogo zanimati.

Treba usavrsiti metode da se zadrzi paznja dece ako zelimo da ona imaju kad odrastu bilo kakvu nacionalnu svest.

Ovo nije briga samo porodice.

Ovo kako je sad - jednostavno je pregazilo vreme i ne daje nikakvog rezultata..


Osetio sam se kao onaj otac iz Zmajeve pesme kada mu je sin, nakon svih ponuda, rekao:

"Ah, babo, babo, kupi mi babo, kupi pecenja jareceg!"
 
To je ipak najviše tvoja briga.
Pobrini se ti, prijatelju, za nekakvu svest koja je iznad nacionalne. :)

208_fide.gif
 
Pa prirodno je da mlado bice te stvari ne zanimaju... zamisli klinca koji ide unaokolo i pricha o veri, istoriji, tradiciji... kakav bi to star-mali bio. :lol:
Znam ih par...Teško je danas dati bilo kakav savet bilo kome o vaspitanju...Nije garancija ako se neko puni informacijama o veri i naciji da će biti dobar čovek a da neko ko saznaje sam za sebe šta želi i kad želi neće.
 
Pa da... mislim ja sam uvek za ovu drugu varijantu... nemoj detetu puniti glavu tim srednjovekovnim stvarima ako ga to ne zanima... a ako ga ikad bude zanimalo... pa, ima knjige, nauchice sam... :ok:
 
Ma pazi danas se često priča kao kad su deca kulturna kad su roditelji fakultetski obrazovani automatski su fina pa i kad naprave neko S**** gleda im se kroz prste...Takva deca su često pravi mali smradovi...Dok ima dece kojima roditelji nisu Dr.,Mr.,koji su 5 puta bolji ljudi,pa često i obrazovaniji.
 
Izgled ume da prevari... vadi telefon i novchanik! :mrgreen: ... mosh karticu da zadrzish ako ocesh... :lol: Nego... @tema: Ako klinca terash da uchi neshto shto nece u tom trenutku, mozesh da proizvedesh kontra-efekat, tj. da mu stvorish otpor prema datoj tematici, a to ne zelish, ochigledno... zatim, nekako je sama zelja da se neshto nauchi pokazatelj da je osoba koja to zeli dovoljno zrela tj. mentalno sposobna za to... tako da je to mozda idealni period...
 
Mislim da je važno dete od malih nogu učiti šta je DOBRA MUZIKA,koje knjige su dobre,koji teve programi,šta je pošteno ponašanje,šta je REALNO u životu a šta ne...
 
eto da si posvecivao dovoljno vremena svojoj deci, a kako smo zakljucili na onoj drugoj temi - nisi, verovatno bi imao neke druge vrednosti usadjene u sebi a koje se razlikuju od osnovnih vrednosti potrosackog drustva u cije je kandze izgleda zapao jer su roditelji mislili da su ucinili dovoljno time sto su ga napravili.

bas sam tuzna sada :(
 
Da,teleskop je i meni bio second wish i svakako planiram da ga nabavim.
Ja sam imao 11 godina kad sam počeo da se interesujem za mikroskop,i tada je bila 91-va,92.-ga i već je počelo...
 
Po meni,prvo ga ili je nauchiti da pravilno razmishlja,o svemu shto ih interesuje.Kada to uspe pola posla je gotovo.Svoju decu sam sam vaspitavao u duhu realnog,svako zashto ima svoje zato.Svemu tome dodao sportski angazman,sto je od velike koristi.Bavljenjem sportom nauche na obaveze,na borbu da bi neshto ostvarili.Druzenje u sportu nije isto kao na ulici ili shkoli,stvaraju svoj svet koji je vredniji,sebe i druge vishe cene i poshtuju.Nisu razmazeni,i vrlo brzo sazrevaju,shvataju situaciju.Ne prihvatam chinjenicu da je drushtvo krivo,svu odgovornost snose roditelji i tako treba da se ponashaju.
 
Pre par godina, pokusao sam mom sinu da objasnim nesto o veri, istoriji, Svetom Savi...

Неможе то да се узме један дан и да се објасни некоме... Поготову ако није никада до тад чуо било шта о тим стварима... То се ради од нуле. Не од 10-11 године.
 
Pre par godina, pokusao sam mom sinu da objasnim nesto o veri, istoriji, Svetom Savi...

U pocetku me je gledao tako da sam shvatio da u glavi samo cuje nesto kao "ZZSSRRRRROOOVVAAA"......, hocu reci da nista ne kapira...

Onda je postao nervozan i na kraju mi je rekao: "Hej, cale, ne zanimaju me te price iz srednjeg veka....Znas, video sam jedan novi mobilni..."

Tada su mu se oci vec zasijale.

Kakav Sveti Sava, mobilni je ono sto njega interesuje !

Danas su deca nabijena sa toliko informacija i svakojakim cudima da ih vise jedna ista prica, ma kakva bila, ne moze mnogo zanimati.

Treba usavrsiti metode da se zadrzi paznja dece ako zelimo da ona imaju kad odrastu bilo kakvu nacionalnu svest.

Ovo nije briga samo porodice.

Ovo kako je sad - jednostavno je pregazilo vreme i ne daje nikakvog rezultata..


Osetio sam se kao onaj otac iz Zmajeve pesme kada mu je sin, nakon svih ponuda, rekao:

"Ah, babo, babo, kupi mi babo, kupi pecenja jareceg!"

Super.
Na deci je da pređu preko budalaština istorije.
Rat je nepotreban, a mržnjom ga sve više podstičemo.

Ja sam ČOVEK, pre svega, pa tek onda SRBIN. Ako uzmemo u obzir da postoje vanzemaljci, onda smo mi Zemljani, a ne Amerikanci, Nemci i Srbi.
Mi smo ljudi!
 

Back
Top