Библија и ауторство

Ко је аутор Библије?

  • Бог

    glasova: 5 15,6%
  • Људи са злим намерама

    glasova: 3 9,4%
  • Људи са добрим намерама

    glasova: 5 15,6%
  • Неко друго супериорно биће ванземаљског порекла

    glasova: 2 6,3%
  • Жене

    glasova: 1 3,1%
  • Остали

    glasova: 9 28,1%
  • Људи са Божијим надахнућем

    glasova: 7 21,9%
  • Бог

    glasova: 5 15,6%
  • Људи са злим намерама

    glasova: 3 9,4%
  • Људи са добрим намерама

    glasova: 5 15,6%
  • Неко друго супериорно биће ванземаљског порекла

    glasova: 2 6,3%
  • Жене

    glasova: 1 3,1%
  • Остали

    glasova: 9 28,1%
  • Људи са Божијим надахнућем

    glasova: 7 21,9%

  • Ukupno glasova
    32
  • Anketa je zatvorena .

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.608
Да се организујемо, очигледно је то проблем у комуникацији...
Ко је, по вама написао Библију и зашто? Не морате постављати "доказе" и наводе који потврђују или демантују ваше виђење, јер је у питању баш то, ваше мишљење формирано до овог тренутка.
Ако буде потребе за допуном листе, само реците...
 
Moje misljenje je ljudi sa dobrim namerama. Ako se u obzir uzme nase biolosko poreklo, zatim vreme i okolnosti u kojima su ti ljdi ziveli, mislim da su svi oni odreda imali dobre namere. Medjutim da li dobre za njih ili dobre za nokog drugog to je vec diskutabilno....
Takodje to sto nama danas izgleda kao neverovatno divljastvo, tada je bila realnost, tako da je veoma tesko zakljuciti ko je tu nemoralan, iz njihovog ugla gledanja.
 
Pa sto ne stavi javnu anketu? Da vidimo ko sta misli.Uradio sam copy/paste tvog teksta,cisto da se zna sta sam glasao.
Али сам лепо предложио да се свако изјасни по анкети.
Анкета је ту само да броји.
Кога буде највише мора да принесе божанство у које верује колега Зазијавало на олтар...
 
Zanimljivo mi je bilo kada sam čuo da su Jevreji koji su prepisivali Biblijske spise uvek kada bi naišli na reč koja znači "Bog" išli i prali ruke pre nego bi je napisali.
То си чуо од суботара (адвентисте) М.Петровића.

Иначе да би знали Ко је аутор Светог Писма, нека сам себи преведе на србски значење те две речи.

Свето Писмо значи Реч Божија (на србском језику).

http://predanje-ms.blogspot.com/2009/12/blog-post_31.html

Најплодоноснија је Реч Божија, а за њом – отачка дела и житија светих. Уосталом, мора да се зна, да су житија боља за почетнике, отачка дела – за средње, а реч Божија – за савршене (68, стр. 233).

...Јеванђеље се појавило много година после Вазнесења. А сва апостолска дела, заједно са Јеванђељем, у једну књигу су сабрана тек крајем првог века... вероватно под руководством светог Јована Јеванђелисте (6, п. 946, стр. 19).

...Бог је слао на земљу пророке и Апостоле, а и Сам ју је походио и открио нам Своју свету вољу – како треба да живимо и да се спасавамо – заповедивши да се све то запише у Божанском Писму, како би сви људи читали и видели шта Бог хоће од нас (2, п. 226, стр. 30).
 
Od subotara jesam, ali ne od M. Petrovića, već od Pavla Borovića.
Извињавам се, моја грешка. Погрешно претпостављах, пошто углавном суботари(горе поменути) причају о фарисејском фанатизму (додуше у похвалном смислу, место у погубном).

Пун је нет њихових ''доживљаја хришћанства'' и његових ''основа''.
 

Back
Top