Kako štedite...

Error

Veoma poznat
Poruka
10.382
...i da li uopšte štedite pare?
Štekate li ih u "slamarici"... negde u kući ili u banci?
Koliki je taj deo (procentualno, ne tražim iznos) koji mesečno sklonite sa strane?

Pitanja postavljam jer sam zaključila da ne umem da štedim, bar ne dugoročno.
 
Stedim jedino ako sebi zacrtam neki cilj.
Recimo, putovanje. Ili nesto sto mi je potrebno od stvari, tehnike.
Ovako, stednja radi stednje, za crne dane...ne ide mi.
Bankama ne verujem. Podignem novac na automatu, on mi ga skine dvaput. :roll:
Uglavnom kad dobijem platu, odem i podignem sve, ostane samo 100 dinara za odrzavanje racuna.
 
...i da li uopšte štedite pare?
Štekate li ih u "slamarici"... negde u kući ili u banci?
Koliki je taj deo (procentualno, ne tražim iznos) koji mesečno sklonite sa strane?

Pitanja postavljam jer sam zaključila da ne umem da štedim, bar ne dugoročno.

E ovako.
Otvorila sam poseban ziro racun za devojcice i svakog meseca tu stavljam odredjeni iznos (ne tako mali), i to ne diram, to je za njih.
Mesecno, pa dosta se ustedi na racunu u banci, iako ja bas dosta trosim...
Ne zalim se.
 
...i da li uopšte štedite pare?
Štekate li ih u "slamarici"... negde u kući ili u banci?
Koliki je taj deo (procentualno, ne tražim iznos) koji mesečno sklonite sa strane?

Pitanja postavljam jer sam zaključila da ne umem da štedim, bar ne dugoročno.

Ne stedim, ali neprestano podsecam roditelje da stede za mene (sto oni to i rade)........a kad meni treba za nesto sposoban sam da skupim lovu....ali dugorocna stednja ne, jos uvek......:D
 
Nikako.

Dobro, ja nemam ni neke stalne prihode niti se sama izdržavam, ali opet me mori to što nemam neki "štek". Imala sam ga do prošle godine - stavljala u banku sve devize od baka i rođaka - i otišla u Skandinaviju preko leta. :) i otad račun zvrji prazan....
 
Retko kada uspem da uštedim nešto, uglavnom i kad uštedim nešto, uvek ima šta da se kupi. Ali dobro pare su tu da se troše:manikir: Inače, ušteđene pare držim u koverti u vitrini. Ni slučajno ih ne nositi u grad ili neki tržni centar :lol:
 
Stedim, nemam neku posebnu potrebu jer sam jos izdrzavano lice, ali takvog sam karaktera. Volim da imam pare za neki vec izdatak, a da ne trazim od mojih. Te pare su u banci, i svaki mesec odvojim deo para koje dobijem. Ostatak se trudim da trosim kao mirabel - odnosno, da ga pretvaram u uspomene. :D I zato izbegavam trzne centre. :mrgreen:
Kad pocnem da zaradjujem, mislim da cu nastaviti da stedim. Bas sam deda Baja po karakteru :D.
 
Ja bogme i dalje od Francuske. :D Ali kao sto rekoh, to je nesto sto ne planiram da diram. Zato i jeste u banci da ne padnem u iskusenje. :)
Mislim da ne bih bila srecna kad bih to potrosila, godinama sam stedela i bilo bi mi zao...:)
 
Ja štednju shvatam kao racionalno korišćenje novca. Dakle, trudim se da za svoj novac dobijem najbolje moguće. Eventualno sakupljam novac da bih ispunila sebi neku želju, i tu još i mogu da se uzdržim od trošenja - inače, potrošim svaku paru koja mi se nađe u ruci!:mrgreen:

(pa i to što sakupljam, je samo da bih potrošila)
 
Ono i što ostavim sa strane, uvek mi zatreba u najkraćem mogućem roku od nedelju dve .... Mnogo radim, ali nekako još uvek ne mogu da zaradim za pravu štednju .... Nisam nešto rasipnički tip ... ne kupujem svakog meseca garderobu i parfeme .... pa opet ne uspevam da uštedim..... mislim da se u Srbiji sa prosečnom platom nikako ne može uštedeti ... pa čak i da se ima duplo veća od prosečne.....
 
Nisam rasipnik. Ranije sam bila..z.eljna svega i svacega..vise nisam....kupujem ono sto mi treba i ono sto zelim ili mi se svidi..kako je to malo..onda se uvek ustedi neki dinar..sad ne radim....ali kad sam primala platu stedela sam tako..sto s enisam razbacivala iz dosade..trosila sam svrsiskodno..d ami bude dobro i lepo, nekad ostane od prosle plate, nekad se potrosi vise...na nekom putovanju ili sta znam...a nemam neke posebne planove za stednju...mrzim shopping, i molove sam obilazila smao iz dosade kad sma u inostranstvu..i tu sam uvek trosila gomilu para na stvari koje mi ne trebaju..eto to je meni razbacivanje...kad se ne ponasam tako, uvek uspem da ustedim...:)..i nikad mi nije zao da dam pare za nesto sto mi se svijda..d abih imala veci stek...
 
...i da li uopšte štedite pare?
Štekate li ih u "slamarici"... negde u kući ili u banci?
Koliki je taj deo (procentualno, ne tražim iznos) koji mesečno sklonite sa strane?

Pitanja postavljam jer sam zaključila da ne umem da štedim, bar ne dugoročno.
a ne shedim, tj. ne znam da shtedim.

ali jedno znam za sigurno da shto se vishe opterecujem nekakvom "shtednjom" sigurno cu vishe potroshiti. najbolje je kad ne razmishljam o novcu , pa mi se onda deshava da iz proshlogodishnje majce izvadim 100 e :lol:
i to ajde da imam zilione , vec su to bili krvavo zaradjenih 100 e za koje sam radila kao crnac,.. i eto ja ih negde zaturila i potpuno zaboravila da postoje.. mogla sam ih baciti :D


to mi je fazon kao sa dijetom, shto vishe razmishljam o tome shta treba da jedem, a shta ne,... jeshcu sve shto mi dodje pod ruku kao svinja
 
...i da li uopšte štedite pare?
Štekate li ih u "slamarici"... negde u kući ili u banci?
Koliki je taj deo (procentualno, ne tražim iznos) koji mesečno sklonite sa strane?

Pitanja postavljam jer sam zaključila da ne umem da štedim, bar ne dugoročno.

Ja jednostavno ne umem da ustedim,ali ozbiljno...kao ekonomista,trebalo bi da to znam,ali dzaba kada karakterno volim da radujem sve oko sebe,pa dok ja svima i svasta kupim,ja odmah potrosim sve novce...Stvarno sam raspikuca i teski trosadzija,najvise na druge,a najmanje na sebe...Spadam mozda u najvece trosadzije,a to ne valja,jer prelazi u bolest...:mrgreen: Novci su za banke,mada kada pogledas kakva je danas situacija,najsigurnije je u slamarici...:)
Salu na stranu,uspem da ustedim nesto,ali jako malo,(da kazem cifru,sica neka,da se ne brukam...:))Zaista.Ono cime planiram da se pozabavim je da pocnem da stedim za neke sto se kaze "crne" dane (pu,pu-zlu ne trebalo...:)) i da pocnem da stedim za skolovanje svoje dece,jednog dana,kada ih budem imala..a ne da se pitam onda sta cu.Kakve su danas skolarine,bolje da ja pocnem na vreme...Investicija u obrazovanje je najbolja,kao i u zdravlje.Tim planiram da se pozabavim,u najskorije vreme,ali najozbiljnije.
 
...i da li uopšte štedite pare?
Štekate li ih u "slamarici"... negde u kući ili u banci?
Koliki je taj deo (procentualno, ne tražim iznos) koji mesečno sklonite sa strane?

Pitanja postavljam jer sam zaključila da ne umem da štedim, bar ne dugoročno.
stedim u banci
EFG, jer mi je njihova filijala najbliza :lol:
realno bih mogla citavu platu da ustedim, ali bi me to teralo da tacno znam gde trosim novac u toku meseca, da nemam malih, "neplaniranih" izdataka u vidu petog para cizmica i slicno, i da se osedcam "stisnuto" i frustrirano...mada, kad imam cilj, kao sto imam trenutno, mogu bez problema da veliki deo plate ostavim po strani
 

Back
Top